Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2010., 20:58   #41
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Jel ti namjerno zaboravljaš ili slučajno da su dole ispod BL bile i HVO gardijske brigade?

2.GB HVO je stigla do HE Bočac...

http://hercegbosna.org/forum/topic396.html
Nije namjerno zaista ,ali da je bilo imalo koristi od HVO-a spomenu bih to. Pa što niste dvije godine prije došli do Boćca ???? Markman , ti voliš pisati , crtati , iznositi statistiku i sl. administrativne poslove , frustriran si činjenicom da nisi metak ispalio i vidio neprijatelja sa oružjem u ruci . I sada zbog nekakvog glupog kompleksa daviš sve okolo sa uspjesima HVO-a .Napiši kjigu brate mili , uspjesi HVO-a u ratu u Bosni . Mislim da ti to ne bi trebalo uzeti puno vremena . Lijepo od tebe što prenosiš statistiku i informacije mlađim naraštajima , koje zanima Domovinski rat i rat u BiH , svaka čast na trudu . Ali daj pusti nas na miru koji smo bili na licu mjesta , OK ? . A znam da su ispod B Luke bile brigade HVO-a ( nekih 150 km ) . A na Bosanske forume ne idem .
pop84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 21:36   #42
Quote:
borussenfront kaže: Pogledaj post
Na kojem je to tocno dijelu u Kosutarici? Pitam jer iz samog sela se ne mogu vidjeti kuce na Gradini. Vise mi isgleda kao da je sa podrucja logora.
Mislim da je malo van Košutarice , prema Mlaci ili prema logoru , ali zozef to sigurno zna bolje od mene . Bio sam aktivni sudionik , ali nisam bio na samom nasipu .
pop84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 22:09   #43
Quote:
pop84 kaže: Pogledaj post
Nije namjerno zaista ,ali da je bilo imalo koristi od HVO-a spomenu bih to. Pa što niste dvije godine prije došli do Boćca ???? Markman , ti voliš pisati , crtati , iznositi statistiku i sl. administrativne poslove , frustriran si činjenicom da nisi metak ispalio i vidio neprijatelja sa oružjem u ruci . I sada zbog nekakvog glupog kompleksa daviš sve okolo sa uspjesima HVO-a .Napiši kjigu brate mili , uspjesi HVO-a u ratu u Bosni . Mislim da ti to ne bi trebalo uzeti puno vremena . Lijepo od tebe što prenosiš statistiku i informacije mlađim naraštajima , koje zanima Domovinski rat i rat u BiH , svaka čast na trudu . Ali daj pusti nas na miru koji smo bili na licu mjesta , OK ? . A znam da su ispod B Luke bile brigade HVO-a ( nekih 150 km ) . A na Bosanske forume ne idem .
Kad prestaneš lagati,pustiću te na miru.Jer tada neće biti lažova da kroje povijest poput tebe i izmišljaju.I pljuju na momke koji su dali živote i zdravlje iz istog tog HVO-a koji ti negiraš na svakom koraku.
I pokušavaš dijeliti Hrvate na HVO i HV.
Već sam ti napisao šta mislim o tome.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 22:14   #44
Quote:
pop84 kaže: Pogledaj post
Nije namjerno zaista ,ali da je bilo imalo koristi od HVO-a spomenu bih to.
Stvarno si lik Siniša.
PA da nije bilo njih, na njihovom bi mjestu morale biti brigade HV.
Upostalom, da nije bilo HVOa, Split bi bio na mjestu Dubrovnika u DR.
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 22:18   #45
Quote:
pop84 kaže: Pogledaj post
Nije namjerno zaista ,ali da je bilo imalo koristi od HVO-a spomenu bih to. Pa što niste dvije godine prije došli do Boćca ???? Markman , ti voliš pisati , crtati , iznositi statistiku i sl. administrativne poslove , frustriran si činjenicom da nisi metak ispalio i vidio neprijatelja sa oružjem u ruci . I sada zbog nekakvog glupog kompleksa daviš sve okolo sa uspjesima HVO-a .Napiši kjigu brate mili , uspjesi HVO-a u ratu u Bosni . Mislim da ti to ne bi trebalo uzeti puno vremena . Lijepo od tebe što prenosiš statistiku i informacije mlađim naraštajima , koje zanima Domovinski rat i rat u BiH , svaka čast na trudu . Ali daj pusti nas na miru koji smo bili na licu mjesta , OK ? . A znam da su ispod B Luke bile brigade HVO-a ( nekih 150 km ) . A na Bosanske forume ne idem .
zamisli kakav je to covjek kad ti nema potrebu kazati svoj ratni put koji je doista blistav..posto se na sva usta hvalis gdje si bio i dicis svojim putem,onda zamisli kako je bilo klincu uskociti u vojnicke cizme i provesti toliko vremena u enklavi kakva je bila lasvanska dolina..u mjestu vitez,gdje linije razdvajanje negdje bio pregradni zid kuce..

sad opet procitaj svoj upis pa reci jel te barem malo stid..?
pa onda prouci brojke koliki je bio omjer snaga koje napadale vitez,busovacu,novi travnik..kako su vracane komunikacije vitalne za opstojnost toga napacenog naroda dole..kakvom primitivnom opremom se sluzili i kolike gubitke imali..
pa onda naseri o uspjesima hvo-a tako cinicno kako radis i napisi ovo za markana..ustvari,cak mi fora i gledati sto mu pises
naughty forty is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 22:41   #46
Quote:
naughty forty kaže: Pogledaj post
zamisli kakav je to covjek kad ti nema potrebu kazati svoj ratni put koji je doista blistav..posto se na sva usta hvalis gdje si bio i dicis svojim putem,onda zamisli kako je bilo klincu uskociti u vojnicke cizme i provesti toliko vremena u enklavi kakva je bila lasvanska dolina..u mjestu vitez,gdje linije razdvajanje negdje bio pregradni zid kuce..

sad opet procitaj svoj upis pa reci jel te barem malo stid..?
pa onda prouci brojke koliki je bio omjer snaga koje napadale vitez,busovacu,novi travnik..kako su vracane komunikacije vitalne za opstojnost toga napacenog naroda dole..kakvom primitivnom opremom se sluzili i kolike gubitke imali..
pa onda naseri o uspjesima hvo-a tako cinicno kako radis i napisi ovo za markana..ustvari,cak mi fora i gledati sto mu pises
Već sam prije na drugoj temi , jasno napisao : Borci u lašvanskoj dolini su nešto sasvim drugo i skidam im kapu do poda !!! Bila bi mi čast upoznati se sa ljudima koji su sve to pregrmili . Sada djelim ne samo hrvate nego i HVO . Ovo dole u hercwgovini i oko Livna je neusporedivo sa borcima iz lašvanske doline . Da je ta ekipa sa juga , držala položaje u lašvanskoj dolini , izgubili bi tu dolinu za 15 min . A stid me nije ni malo , ti si iznio svoje mišljenje a ja svoje . Možda obojica griješimo ili smo u pravu , tko zna . Reci mi samo , dok si boravi u lašvanskoj dolini , kako ste imali smjene ? koliko si dana imao slobodno , kod kuće da odspavaš u miru ? Koliko puta si u laš. dolini izašao u miru na cugu u kafić sa ženskicama ? I kakva je to primitivna oprema ??? Budi pošten , koliko god te moj post uvrijedio i odgovori mi na ove upite . Hvala unaprijed.
pop84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 22:50   #47
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Kad prestaneš lagati,pustiću te na miru.Jer tada neće biti lažova da kroje povijest poput tebe i izmišljaju.I pljuju na momke koji su dali živote i zdravlje iz istog tog HVO-a koji ti negiraš na svakom koraku.
I pokušavaš dijeliti Hrvate na HVO i HV.
Već sam ti napisao šta mislim o tome.
Kod tebe i je problem što samo pišeš . Ja razloga za laganje nemam , što bih imao od toga ? Niti znate tko sam je , niti znam tko ste vi niti bilo tko može izvući kakvu korist ( ustvari vi hercegovci sve pretvotite u lovu . A hočeš li me pustiti na miru ili nećeš , to je tvoja stvar , hočrš li ravno do dna ili ne . Do besvjesti ponavljaš da djelim hrvate , a ništa drugo nemaš argumentirano . A obadvojica smo pre jadni da krojimo povijest . Ja sam je možda stvarao , a ti sve to krivo interpletiraš . A bio bih totalni kreten kada nebih odvajao HVO od HV -a .
pop84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 22:55   #48
Quote:
porga kaže: Pogledaj post
Stvarno si lik Siniša.
PA da nije bilo njih, na njihovom bi mjestu morale biti brigade HV.
Upostalom, da nije bilo HVOa, Split bi bio na mjestu Dubrovnika u DR.
Eto, provali me čovjek da sam Siniša To je možda moguć scenariji , kao u akcijskim filmovima . Pa imotska bojna vrijedi više nego HVO . A kad već spominješ . Kad su na njihova mjesta došle brigade iz HV-a , stvari su se počele pozitivno odvijati . I onda usput objasni mi kako je Dubrovnik dospio u takvu situaciju kada su jake snage HVO - a bile blizu Dubrovniku ?
pop84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 15:12   #49
Quote:
pop84 kaže: Pogledaj post
A kad već spominješ . Kad su na njihova mjesta došle brigade iz HV-a , stvari su se počele pozitivno odvijati . I onda usput objasni mi kako je Dubrovnik dospio u takvu situaciju kada su jake snage HVO - a bile blizu Dubrovniku ?
NA koja mjesta i kad?
A Dubrovnik je zavrsio tako kako je zavrsio ne zato sto su jake snage HVoa bile njemu blizu (91. nisu ni postoale) vec zato sto mu je zaleđe bilo srpsko.
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 15:36   #50
Quote:
porga kaže: Pogledaj post
NA koja mjesta i kad?
A Dubrovnik je zavrsio tako kako je zavrsio ne zato sto su jake snage HVoa bile njemu blizu (91. nisu ni postoale) vec zato sto mu je zaleđe bilo srpsko.
Da , sad se sjećam .Ali čini mi se da se 92 krenulo u to srpsko zaleđe . Dali je tu HVO oslobodio zaleđe ili su ostali i dalje na pristojnoj udaljenosti . Ili su opet brigade iz Hrvatske to morale učiniti ? Ali tema je Una , premjestite ovo negdje drugdje .
pop84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 20:48   #51
Quote:
borussenfront kaže: Pogledaj post
Na kojem je to tocno dijelu u Kosutarici? Pitam jer iz samog sela se ne mogu vidjeti kuce na Gradini. Vise mi isgleda kao da je sa podrucja logora.
Prvi dan Košutarica ,na snimci čamac i vojnici u njemu,akcija 18.09.Naravno tu se ne vidi Gradina jer je ona uzvodno nekoliko kilometara ali zato na snimci vidite i akciju 19.09.sljedeći dan koja je izvedena iz Jasenovca nasuprot je lipa izložena s bosanske strane.Zbog toga zabuna.
zozef is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 10:07   #52
Quote:
zozef kaže: Pogledaj post
Prvi dan Košutarica ,na snimci čamac i vojnici u njemu,akcija 18.09.Naravno tu se ne vidi Gradina jer je ona uzvodno nekoliko kilometara ali zato na snimci vidite i akciju 19.09.sljedeći dan koja je izvedena iz Jasenovca nasuprot je lipa izložena s bosanske strane.Zbog toga zabuna.
Zozef ti si sudionik akcije? Do kud si stigao, kako je bilo u povlačenju, jesi se izvukao bez ranjavanja?
Da li je u akciji sudjelovalo naše zrakoplovstvo?
mayday_bbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 13:00   #53
Quote:
mayday_bbb kaže: Pogledaj post
Zozef ti si sudionik akcije? Do kud si stigao, kako je bilo u povlačenju, jesi se izvukao bez ranjavanja?
Da li je u akciji sudjelovalo naše zrakoplovstvo?
Na području Jasenovca nije bilo avijacije , to je sigurno . Za ostale djelove , prema Dubici , Kostajnici ne znam ali predpostavljam da isto nije bilo aviona .Povlačenje je bilo samo od ekipe u amfibiji koja je prešla na drugu obalu , neki su pokušali prijeći ali na sreću nisu . Ali opet mislim da zozef ima preciznije podatke
pop84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 23:16   #54
Quote:
pop84 kaže: Pogledaj post
Na području Jasenovca nije bilo avijacije , to je sigurno . Za ostale djelove , prema Dubici , Kostajnici ne znam ali predpostavljam da isto nije bilo aviona .Povlačenje je bilo samo od ekipe u amfibiji koja je prešla na drugu obalu , neki su pokušali prijeći ali na sreću nisu . Ali opet mislim da zozef ima preciznije podatke
Pitam zato jer mi nije jasno ak je stvar več krenula po zlu zakaj nije pozvano HRZ, u Oluji se pokazalo kao sposobno i spremno z aizvršavanje zadataka...
mayday_bbb is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 23:29   #55
Quote:
mayday_bbb kaže: Pogledaj post
Pitam zato jer mi nije jasno ak je stvar več krenula po zlu zakaj nije pozvano HRZ, u Oluji se pokazalo kao sposobno i spremno z aizvršavanje zadataka...
Možda i bolje da nisu , jer kako je sve isplanirano vrlo vjerovatno da bi se istresli na nas .
pop84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 23:32   #56
Novljansku brigadu je na tom dijelu spasio brod RRF (vidi se na snimci). HRZ je djelovao drugog dana kod Bosanskog Novog u jednom naletu bez učinka na neprijatelja (osim podizanja našeg morala). Neprijateljski avioni su imali dva naleta i u drugom naletu djelovali sa jednom bombom isto tako bez učinka po našim postrojbama i tu je prilikom povratka srušen jedan.
ac_thunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 04:25   #57
Quote:
ac_thunder kaže: Pogledaj post
Novljansku brigadu je na tom dijelu spasio brod RRF (vidi se na snimci). HRZ je djelovao drugog dana kod Bosanskog Novog u jednom naletu bez učinka na neprijatelja (osim podizanja našeg morala). Neprijateljski avioni su imali dva naleta i u drugom naletu djelovali sa jednom bombom isto tako bez učinka po našim postrojbama i tu je prilikom povratka srušen jedan.
Pomoga je u izvlačenju , ali prijeko nije bio pošten vod , a kamo brigada ( dp )
pop84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 11:36   #58
Quote:
pop84 kaže: Pogledaj post
Pomoga je u izvlačenju , ali prijeko nije bio pošten vod , a kamo brigada ( dp )
Nisam ni mislio da se cijela brigada prebacila u jednoj amfibiji.
ac_thunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 13:26   #59
Quote:
ac_thunder kaže: Pogledaj post
Nisam ni mislio da se cijela brigada prebacila u jednoj amfibiji.
Sve ok , ja sam bukvalno shvatio tvoj post
pop84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 10:02   #60
15 obljetnica akcije...počast poginulima
teac-tascam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:40.