Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2016., 18:00   #1361
Pa nema problema.
I ja uglavnom gledam na stranici gdje mogu istovremeno postaviti 3 grafa u tri valute s 3 različita PM iako sam osobno samu u zlatu.
Siguran sam da ti kao i svi koji tu pišu znaju cijenu i u usd i eur u svakom trenutku tak da nema veze koju valutu uzimaš za referenciju.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 12:43   #1362
Quote:
Bane77 kaže: Pogledaj post
Silver-to-go ako nemas nista protiv kupnje internetom. Ja sam isto iz Splita i nista povoljnije nisam nasao. Takodjer bi volio osobno doci u trgovinu i kupiti ali je razlika u cijeni demotivirajuca.
Kupovao sam samo srebro, za zlato ti necu davati preporuku jer nisam probao.
Da li se na ovakav oblik kupnje, recimo 20 ili više srebrnjaka, plaća neki porez ili nešto ovdje u HR? Ili još uvijek moram ići u Njemačku pa prošvercati sam? Nisam već dugo pratio situaciju.
ludkas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2016., 23:55   #1363
jel sad izgleda da je bolje kupovati srebro nego zlato.Omjer je pre visok,skoro 1:84. Evo gledam na kitco omjer u zadnjih 10 godina...zadnji put ovako visok omjer je bio krajem 2008,nakon toga je uslijedio pad sve do početka 2011 kad je omjer bio 1:30.

Nekužim se ja u ovo,samo se kužim da mi lova dolazi teškom mukom,i nekako gledam da dugoročno se osiguram od ovog sve više bezvridnog papira.

Znači po nekoj logici zaključujem da onog trenutka kad kola krenu nizbrdo kao što smo vidili,sa ovom krizom...zlato ide gori...a kako u tom trenutku zlato postaje skupa igračka za nas kmetove...kmetovi počinju kupovati srebro,što uzrokuje da se omjer počinje smanjivati,jerbo je kmetova više od kraljeva.

U slučaju da zlato recimo poskupi 100%,u tom slučaju srebro ide 200%
100% na račun rasta cijene+100% na račun manjeg omjera...baš gledam cijenu,onda kad je srebro bilo najskuplje 45$,omjer je bio najmanji
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 00:45   #1364
hebiga moram samog sebe demantirati,kako god okreneš ne isplatise kupovati srebro...tih 20% pdv(austrijski) je prevelik uteg oko vrata...oni koji kupuju par srebrenjaka...to ih baš recimo ne "pogađa"....međutim kad namjeravaš odmah kupiti za recimo 30000€...u startu pušiš 6000€+trgovačka marža....

ako raste srebro,raste i zlato
ako pada zlato,definitivno pada i srebro
da srebro raste a zlato pada,taj film nikad neće biti snimljen

kratkoročno,srebro je pušiona...i s rastom od 30% što je vrhunski,to je tek pozitivna nula...dugoročno,nikad neznaš dal će ti zatribati lova i onda,nasilna prodaja znači minus...

kupim,nakon godinu srebro ode 10%(što je vrhunski) a ja opet u minusu 10%

koji ku__c imamo pdv na srebro,ili pdv na sve plemenite ili ništa
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 01:12   #1365
Quote:
JAWS kaže: Pogledaj post
hebiga moram samog sebe demantirati,kako god okreneš ne isplatise kupovati srebro...tih 20% pdv(austrijski) je prevelik uteg oko vrata...oni koji kupuju par srebrenjaka...to ih baš recimo ne "pogađa"....međutim kad namjeravaš odmah kupiti za recimo 30000€...u startu pušiš 6000€+trgovačka marža....

ako raste srebro,raste i zlato
ako pada zlato,definitivno pada i srebro
da srebro raste a zlato pada,taj film nikad neće biti snimljen

kratkoročno,srebro je pušiona...i s rastom od 30% što je vrhunski,to je tek pozitivna nula...dugoročno,nikad neznaš dal će ti zatribati lova i onda,nasilna prodaja znači minus...

kupim,nakon godinu srebro ode 10%(što je vrhunski) a ja opet u minusu 10%

koji ku__c imamo pdv na srebro,ili pdv na sve plemenite ili ništa
Kolovoz 2011...Srebro doslovno stoji,a zlato jako raste.
Nastavno.... izjava je djelomično upitna,u nekom velikom potresu kako sam okarakterizirao ratio može jako pasti....

https://www.youtube.com/watch?v=S-uTLzWwE2I

"čekam u grmlju"
mizuzul is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 19:11   #1366
Quote:
JAWS kaže: Pogledaj post
30000€...u startu pušiš 6000€+trgovačka marža....
Preko 60 kila metala... Mozda bolje kupit bakar, ko pripadnici manjine? I ovako i onako ti treba viljuskar...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 12:49   #1367
Još jednom da se stekne predodžba zašto srebro (SILVER) smatram dobrom investicijom.

https://www.youtube.com/watch?v=u7tTdO6oxUA

"kupujte"
mizuzul is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 08:34   #1368
Tko želi unosno spekulirati, sad mu je vrijeme da zamijeni malo zlata za srebro.........

Gold/silver ratio je pao sa 84 na 78 i ima još lufta.......imho
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 08:56   #1369
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Tko želi unosno spekulirati, sad mu je vrijeme da zamijeni malo zlata za srebro.........

Gold/silver ratio je pao sa 84 na 78 i ima još lufta.......imho
Sve je to lijepo, ali porez ubija srebro
__________________
Never underestimate the power of human stupidity.
Pile4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 09:05   #1370
Quote:
Pile4444 kaže: Pogledaj post
Sve je to lijepo, ali porez ubija srebro
Na ovu nisku cijenu je porez manja neugodnost.
Čekaj kada cijena bude višestruko veća pa će svi koji nisu kupovali na ovoj razini vrištati kako je "skupo".
Silver Argentum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 10:11   #1371
Quote:
Pile4444 kaže: Pogledaj post
Sve je to lijepo, ali porez ubija srebro
Meni je ok........i s porezom i bez.......
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 10:38   #1372
Quote:
Silver Argentum kaže: Pogledaj post
Na ovu nisku cijenu je porez manja neugodnost.
Čekaj kada cijena bude višestruko veća pa će svi koji nisu kupovali na ovoj razini vrištati kako je "skupo".
kao uvijek, ovisi i o koicini.
razmisljao sam da kupim srebro (jos uvijek tinja ideja), uzeci u obzir da mi treba izlazna cijena od minimalno 17,xnest da bi bio na nuli zbog poreza (po sadasnjoj kupovnoj od 14,2), trebao bi stvarno dosta porasti da imam neku konkretnu zaradu.

A koliko vidim,jedino je za vrijeme krize cijena odletjela u nebo (i preko 15,xx).
Znaci da bi trebala nova kriza da se to posteno unovci i zaradi...
__________________
Never underestimate the power of human stupidity.
Pile4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 11:04   #1373
Ako misliš špekulirati, onda se igraj s papirom.
Jer jedino papir možeš kupiti po 14,2.
Očito nisi dugo u ovome jer ako je za tebe "odlet u nebo" 15 i nešto, onda očito nisi pratio skok na 35 eura
Ukratko, papir za špekulaciju, fizikalija za osiguranje budućnosti.
Silver Argentum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 11:16   #1374
Quote:
Silver Argentum kaže: Pogledaj post
Ako misliš špekulirati, onda se igraj s papirom.
Jer jedino papir možeš kupiti po 14,2.
Očito nisi dugo u ovome jer ako je za tebe "odlet u nebo" 15 i nešto, onda očito nisi pratio skok na 35 eura
Ukratko, papir za špekulaciju, fizikalija za osiguranje budućnosti.
Citat s razumjevanjem ti ne bi skodilo.

Napisao sam "za vrijeme krize cijena odletjela u nebo (i preko 15,xx)"
Znaci da normalno ocito nejde preko 15,nes. I nije, Osim za vrijeme krize.
Od tvojih "Visestruko visa" je to udaljeno beskonacno.

Gdje i kako kupujem te ne mora brinuti, a cijena se formira po stanju na trzistu, na ciju aktualnu cijenu sam se referirao (jer nebi vjerovao, ista ta cijena meni odreduje kupovnu cijenu), a ne po nekim tvojim fantazijskim zeljama.
Svasta se da tu procitati...
__________________
Never underestimate the power of human stupidity.
Pile4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 11:27   #1375
Ah, još jedan od onih kojima su nebesa 35 eura
Garantiram ti da je NEMOGUĆE kupiti fizičko srebro po burzovnoj cijeni, osim ako:
1.) nisi jedan od onih lihvara otkupljivača koji nude cijenu ispod spota i
2.) kupuješ granulat, nakit i slično
Apsolutno me nije briga gdje i od koga kupuješ, ali budući da se ja bavim kupnjom i prodajom fizičkog investicijskog srebra već godinama, onda znam o čemu pričam
Kakve "fantazijske želje"? Ako misliš da su moje "fantazijske želje" da srebro ode na parsto eura, onda si u krivu.
Jer će ti u tom svijetu puno bitnije biti što i kako znaš korisnoga raditi i čime se imaš braniti od razularene mase.
Silver Argentum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 12:24   #1376
Quote:
Silver Argentum kaže: Pogledaj post
Ah, još jedan od onih kojima su nebesa 35 eura
Garantiram ti da je NEMOGUĆE kupiti fizičko srebro po burzovnoj cijeni, osim ako:
1.) nisi jedan od onih lihvara otkupljivača koji nude cijenu ispod spota i
2.) kupuješ granulat, nakit i slično
Apsolutno me nije briga gdje i od koga kupuješ, ali budući da se ja bavim kupnjom i prodajom fizičkog investicijskog srebra već godinama, onda znam o čemu pričam
Kakve "fantazijske želje"? Ako misliš da su moje "fantazijske želje" da srebro ode na parsto eura, onda si u krivu.
Jer će ti u tom svijetu puno bitnije biti što i kako znaš korisnoga raditi i čime se imaš braniti od razularene mase.
Evo nacrtati cu ti, ja NE kupujem po toj cijeni. To je burzovna cijena.
Cijena po kojoj ja kupujem se formira na osnovi te trzisne cijene. Moja kupovna cijena ce pratiti trzisnu cijenu. Eto, ne mogu jednostavnije objasniti, ako ne kuzis, nema pomoci.

Meni nisu nebesa 35 eura, ali zato vidim da su tebi svakakve spekulacije o buducim cijenama vise nego bliske. A svi znamo kako takva "sigurna" predvidanja zavrse. Pa da sve tako tocno znas, sigurno ne bi po forumu tratio vrijeme, vec uzivao u silnom, krajnje jednostavno zaradenom, novcu. A vidim i teorije zavjere (razurlane mase)...
__________________
Never underestimate the power of human stupidity.
Pile4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 12:37   #1377
Tvoja kupovna cijena će jednog dana biti potpuno odvojena od tržišne cijene.
Kao što je bilo i za vrijeme krize 2008. Znaš, tada je "tržišna" cijena bila $8 dolara za uncu.
Problem je bio što se nije moglo nabaviti fizikalije za manje od 12 ili 13 dolara po unci.
Od koga god kupuješ, jednog dana će ti on reći da se cijena više ne formira prema burzi već prema ponudi i potražnji na STVARNOM tržištu.
O tome ti ja govorim. Trenutno i ja trgujem po cijenama koje su manje-više formirane prema burzi, ali u zadnje vrijeme je sve više odgoda, kašnjenja, čak i otkaza narudžbi.
A nabavljam od dobavljača koji uzima direktno iz austrijske kovnice.
Ja ne špekuliram ništa o budućim cijenama već sam apsolutno siguran da su sadašnje cijene srebra smiješno niske, pogotovo kada se uzme u obzir trenutni omjer cijena zlata i srebra koji je kod nas oko 65:1.
Da, teorije zavjere koje odjednom postaju činjenice zavjere. Prije nego što počneš lupetati, malo prouči povijest ako si previše mlad da si na vlastitoj koži iskusio sranja iz bliske prošlosti.
(tako su i meni '90. govorili o "teorijama zavjere" kada sam govorio da će biti krvi do koljena uskoro)
Upamti, ljudi polude u krdima, ali pameti dolaze jedan po jedan.
Silver Argentum is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 21:10   #1378
http://www.silver-phoenix500.com/art...tten-commodity

Kupuje se kad gotovo nitko nije zainteresiran i kad je asset skroz van fokusa.........naravno tko želi, tko ne želi neka ne kupuje, ali imho sad je odlično vrijeme za kupovinu..........

Napisao sam na temi zlato, da očekujem da cijenu od 60 usd/oz u iduće tri godine..........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 13:29   #1379
http://www.reuters.com/article/us-de...-idUSKCN0XA2RU

Toliko o tome kako se cijenom srebra ne manipulira........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 08:59   #1380
Srebro 16,73 USD....+0,45
Ulazimo li u razdoblje povećane volatilnosti kao 2009?
Tada je srebro plesalo između 15 i 19 USD,a dnevne promjene bile su i do 1 USD.To se postupno smanjivalo i nastajali su takozvani Bollinger valovi.To je onda bila priprema za break out sve do 49 USD.
mizuzul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:18.