Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2022., 22:33   #1
Što ako ne uspijemo...

Što ako ipak ne dodjemo do diplome, ne smršavimo tih 5 kg, ne udamo se....što onda?

Žene često puta imaju u glavi ono "samo da skinem 5 kg" pa ću biti sretna, "samo da diplomiram", samo da nadjem drugi posao i sl.

A što ako se to nikad ne dogodi? Što onda? Ako ne doguramo do diplome? IZbilo kojeg razloga, a htjele smo? Ili cijeli život budemo debele? Ili završimo kod svekrve u potkrovlju, umjesto u svom prekrasnom novom stanu kakav smo htjele?

Jeste li znale odustati od svojih ciljeva ili ste cijeli život mislile o tome? Iskreno?
Carly74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2022., 22:48   #2
Quote:
Carly74 kaže: Pogledaj post
Što ako ipak ne dodjemo do diplome, ne smršavimo tih 5 kg, ne udamo se....što onda?
mijenjaju se prioriteti i prilagođavaju realnosti koja se živi. Da nije tako masovno bismo skakali s krovova i mostova.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2022., 23:25   #3
Neambiciozna sam i nemam baš ciljeva, pa me takve crne misli najčešće zaobilaze .

Vjerojatno sam imala trenutaka u životu kad sam shvatila da se neke stvari nikad neće dogodit i trpjela zbog toga, ali na sve se čovjek navikne. I nađe nove ciljeve, ovo kaj veli Donata.


Način razmišljanja "samo da..." sam više manje davno ostavila iza sebe, nema to smisla.
QuercusRobur is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2022., 23:41   #4
Quote:
Carly74 kaže: Pogledaj post
Što ako ipak ne dodjemo do diplome, ne smršavimo tih 5 kg, ne udamo se....što onda?

Žene često puta imaju u glavi ono "samo da skinem 5 kg" pa ću biti sretna, "samo da diplomiram", samo da nadjem drugi posao i sl.

A što ako se to nikad ne dogodi? Što onda? Ako ne doguramo do diplome? IZbilo kojeg razloga, a htjele smo? Ili cijeli život budemo debele? Ili završimo kod svekrve u potkrovlju, umjesto u svom prekrasnom novom stanu kakav smo htjele?

Jeste li znale odustati od svojih ciljeva ili ste cijeli život mislile o tome? Iskreno?
Malo brkaš pojmove, ako ti je cilj, onda ćeš se i potruditi skinuti tih par kg i završiti faks. Čini se da ova pitanja i pretpostavke ipak dolaze do toga da se brineš oko nametnutih očekivanja od strane drugih.
Kako god, mislim da je važno naučiti živjeti u sadašnjosti i to ne dolazi tako lako ali kada malo presložiš stvari u glavi, dosta je dobro
__________________
isabella01: toliko je ružna da bi joj radije pičku gledala nego facu
Jimgordon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2022., 23:44   #5
Ovo je izvrstan topik.

Nemam to "samo da...", ali namjerno ga nemam.
muca copatarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2022., 00:21   #6
Ja sam jednom imala SAMO DA se još malo otopi sir pa će bit perfektno ali sve je zagorilo. I šta, ideš dalje.
Bonnie Ann is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2022., 00:24   #7
A šta ako uspijemo?

Iz istog razloga ni ja nemam to "samo da", jer sam jednom imala i ostvarila i nastavila više manje isto živjeti, pa sam sad fokusirana na dnevne pobjede.
makake is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2022., 00:33   #8
Podsjetila si me sad na onu: before enlightenment; chop wood, carry water. After enlightenment; chop wood, carry water.
QuercusRobur is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2022., 08:46   #9
Quote:
muca copatarica kaže: Pogledaj post
Ovo je izvrstan topik.

Nemam to "samo da...", ali namjerno ga nemam.
Kako to namjerno napraviš? Kako prestaneš imati očekivanja od sebe?

Meni zvuči kao nemoguća misija prestati nametati si očekivanja. Kako narediš mozgu da zašuti?
champagne is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2022., 08:48   #10
Nije mi isto završiti faks i smršaviti ili nikad ne naći prikladnog partnera za brak i nemati mogućnost za svoju nekretninu u datom trenutku. Na prvo možeš utjecati, na drugo ne. Tako da se oko ovog drugog, životnih okolnosti, treba namjerno ne brinuti jer nema tu puno utjecaja na to.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2022., 09:05   #11
Kad smo mladi, nekako mi je normalno da imamo snove. Gledamo na TV-u, internetu, gdje već, uspješne ljude, zamišljamo sebe u tim ulogama... Kako odrastamo, tako shvaćamo više o tome kako život funkcionira, napuštamo mladenačke ideje i vizije i trudimo se živjeti najbolje što možemo.

Nekome to uključuje završavanje faksa i skidanje kila, netko će sa olakšanjem od faksa odustati, roditi troje djece, nabaciti još 15 kg i shvatiti da je upravo to ono što ga usrećuje.

Nisam razočarana što nisam postigla sve o čemu sam nekad sanjala. U međuvremenu sam vidjela druge stvari koje sam poželjela, neke sam ostvarila, od nekih sam opet odustala. Bilo da mi se nije dalo truditi, bilo da sam shvatila da želje i stvarnost nisu isto i da te stvari zapravo uopće ne želim.

Važno mi je da sam zadovoljna od danas do sutra, sitnim stvarima i pobjedama. Ako ne uspujem u nečemu, tko ga jebe, valjda onda nije ni bilo za mene, idemo dalje.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2022., 09:07   #12
Pomiriš se sa sudbinom, nađeš druge zanimacije i ostvarive ciljeve i živiš dalje
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2022., 09:08   #13
moja mama kaže da takve "samo da" stvari služe kao opravdanje onima koji ne žele biti sretni.
ili je to koeljo. netko od njih dvoje, no.
__________________
saksofon i dva klavira
Lenina Huxley is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2022., 09:26   #14
Ja sam bila uvjerena da tamo negdje do tridesete svi prestanu razmisljati na ovaj nacin. naprosto sazrijes i odrastes
Pepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2022., 10:15   #15
Quote:
Afrika paprika kaže: Pogledaj post
Nije mi isto završiti faks i smršaviti ili nikad ne naći prikladnog partnera za brak i nemati mogućnost za svoju nekretninu u datom trenutku. Na prvo možeš utjecati, na drugo ne. Tako da se oko ovog drugog, životnih okolnosti, treba namjerno ne brinuti jer nema tu puno utjecaja na to.
ovo.



brinem se oko onoga na što mogu utjecati. da se ne brinem, nikada ništa ne bih promijenila nabolje u svom životu.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2022., 10:19   #16
Mislim da je odricanje od ciljeva mentalna isprika za neuspjeh i za prepuštanje umjesto truda. Smatram da stvari treba završavati i raditi na onome šta si želimo.
Dal se tako bez iznimke ponašam - ne, ali mislim da tako stvari stoje. Sama sam jako zadovoljna ako ostvarim neki cilj. Prepuštanje ne vidim kao dobru opciju, nervozu oko ciljeva vidim kao lijenost.
Lakše prebolim neostvaren cilj ako se potrudim, ako se ne potrudim ostaje teret.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2022., 12:08   #17
Quote:
champagne kaže: Pogledaj post
Kako to namjerno napraviš? Kako prestaneš imati očekivanja od sebe?

Meni zvuči kao nemoguća misija prestati nametati si očekivanja. Kako narediš mozgu da zašuti?
Ne shvaćam ovo kao stvar očekivanja koliko čekanja da još ovo i ono pa onda mogu imati dobar život i biti zadovoljna. Još samo ovo i još samo ono i eto te u krematoriju, a nikako ti se nisu ispunili svi preduvjeti da ti napokon bude dobro. Ne moraš skinuti pet kila (ili šta već) da bi smio početi živjeti, u redu je i ovako.
muca copatarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2022., 12:16   #18
Imam toliko ciljeva da se uvijek barem nekoliko ostvari.
To me je dobro naučio bivši šef - rascjepkaj ih, postavi ciljeve koji su ostvarivi, bolje izgleda u završnom izvješću

Pa si ja ni ne postavljam cilj - kupi jahtu do pedesete.
Cranesbill is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2022., 12:17   #19
Quote:
Carly74 kaže: Pogledaj post



A što ako se to nikad ne dogodi? Što onda? Ako ne doguramo do diplome? IZbilo kojeg razloga, a htjele smo? Ili cijeli život budemo debele? Ili završimo kod svekrve u potkrovlju, umjesto u svom prekrasnom novom stanu kakav smo htjele?


Pa onda se ubijes, sta drugo.







Bonnie
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2022., 13:28   #20
Quote:
Lenina Huxley kaže: Pogledaj post
moja mama kaže da takve "samo da" stvari služe kao opravdanje onima koji ne žele biti sretni.
ili je to koeljo. netko od njih dvoje, no.
Koeljo je tvoja mama
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:29.