Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2011., 17:38   #61
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
ja opet mislim da djeca u dobi od 12 godina i nemaju baš neke zle
misli, mislim da je tu više bila stvar za....cije...
Baš suprotno, nevjerojatno je koliko djeca mogu biti zlobna jedna prema drugima i baš negdje s 12 godina to doseže vrhunac.
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 17:48   #62
Quote:
_Candy Candy_ kaže: Pogledaj post
Baš suprotno, nevjerojatno je koliko djeca mogu biti zlobna jedna prema drugima i baš negdje s 12 godina to doseže vrhunac.
Vjeruješ da dječja zloba poslije opada?

Nisam nigdje vidio opis konkretnih posljedica cijele priče na autoričinog brata. Jednako tako, ja i dalje vjerujem da se, osim što "gamadi" ( - to su dvanaestogodišnja djeca) nauče lekciju i svaštanešto, brat doživi popriličnu izolaciju ili nastavak podjebavanja nedokazivim i/ili nekažnjivim sredstvima. Na prvi pogled to izgleda kukavičluk - ali, govorimo li o akciji popravljanja svijeta (pa i preko bratovih leđa ako treba) ili o najboljem (najmanje lošem) rješenju za brata?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 17:51   #63
Quote:
_Candy Candy_ kaže: Pogledaj post
Baš suprotno, nevjerojatno je koliko djeca mogu biti zlobna jedna prema drugima i baš negdje s 12 godina to doseže vrhunac.
Da i onda ih se ne smije udarit i ponizit osobno, nego treba pozvat policiju tako da im stoji dosje iznad glave. Uvrnuto, ako mene pitate.

1. Rotitelji trebaju znat što im je klinac napravio, jer on je to mogao napravit i u igraonici i možda to nije čak ni bila njegova ideja.
2. Treba se upoznat sa situacijom u familiji prije nego što se odluči na bilo koju akciju, jer djeca se ne rađaju zla.
3. Treba pokušati razgovarta točno s tim klincem kroz svu njegovu mržnju jer je to možda ono što svaki ljudski stvor zaslužuje.

Teško mi je shvatit da 12-14 godišnjaka netko doživljava kao teškog kriminalca, pogotovo na tako benignu stvar koja je u stvari trač, oprostite, ali u vrijeme prije interneta postojale su tekme gdje su se širili tračevi, leksikoni i slično i dobro se znalo tko se kome izruguje samo što starci nisu imali pristup materijalu, a danas ga imaju.

Nije ni taj dečkić koji je žrtva totalno nevin i on je krivo svoje karte odrigrao, a vjerojatno je za to baš najviše kriva ova sestra koja je topic prezentirala, jer je ona htjela od njega napravit sve ono što ona nije sama napravila, a nije mu mater ni otac pa nema njihovo iskustvo.

Najpametnije što sad može učinit je da poliže to i da zapamti da nikad ikad negura nikog u ono što se njoj čini da je fora jer svaka generacija ima svoje fore.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 18:04   #64
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Vjeruješ da dječja zloba poslije opada?

Nisam nigdje vidio opis konkretnih posljedica cijele priče na autoričinog brata. Jednako tako, ja i dalje vjerujem da se, osim što "gamadi" ( - to su dvanaestogodišnja djeca) nauče lekciju i svaštanešto, brat doživi popriličnu izolaciju ili nastavak podjebavanja nedokazivim i/ili nekažnjivim sredstvima. Na prvi pogled to izgleda kukavičluk - ali, govorimo li o akciji popravljanja svijeta (pa i preko bratovih leđa ako treba) ili o najboljem (najmanje lošem) rješenju za brata?
pa upravo takvim drastičnim mjerama će navući još veću mrznju na brata jer to neće stvoriti pozitivan efekt niti će bratu učiniti dobro, nego kontraefekt kod djece te će mali doslovno nahebati..

hebi ga imam doma dijete od 12 i 14 godina i znam o čemu govorim, i nazvati dijete od 12 godina takvim rijećima 'gamad'...ne znam što bih mislila...zapravo i autorica će jednog dana imati djecu od 12 g (shvatit ćeš kakvi su u toj dobi) ...a lastan ih ne moze nazivati takvim nakaradnim nazivima..zapravo ne nakaradnim nego ponizavajucim
pa to su djeca !

Zadnje uređivanje magaly : 23.01.2011. at 18:14.
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 18:29   #65
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
ja opet mislim da djeca u dobi od 12 godina i nemaju baš neke zle
misli, mislim da je tu više bila stvar za....cije...
Ja se sjećam kako je to biti 12-godišnjak. Sjećam se koliko zlobe ima u toj dobi.
Sjećam se svojih kolega iz razreda koji su planski išli naoružani na vjeronauk u crkvu da bi se mogli krvavo pomlatiti s dečkima iz druge škole u istoj župi.
Sjećam se klinaca iz jedne mlađe generacije, koji su stanicu dalje od moje kuće presretali ljude i premlaćivali ih. Imali su manje od 14 godina, svi do jednoga, jer su znali da će sa 14 morati prestati jer će odjednom postati odgovorni za svoja nedjela.

Najveća je i najopasnija glupost misliti da su to samo djeca.
Druga je velika i opasna glupost zanemarivati sveobuhvatnost školske okoline i društva, koji praktički čine paralelnu civilizaciju, daleko zlokobniju od one koju čine vrtići.

Quote:
tko zna mozda i tvoj brat ima putra na glavi i na neki mu se način zamjerio,
Možda.

U ostalim vijestima, možda je silovana žena isprovocirala silovanje nošenjem minice.

Quote:
ja bi išla do roditelja tog dječaka a nikako ne na policiju,
mislim da je to malo too much..
Ne. Nije.
Danas više ne možeš rješavati takve probleme osobno.
Ti roditelji mogu povući oružje na tebe.
Mogu oni pozvati policiju i umiješati institucije, tvrdeći da si došla prijetiti.
Imamo društvo koje inzistira na institucionalnom rješavanju. Ma koliko se te institucije sabotiralo.

Quote:
btw jedan klinac je mog malog u četvrtom razredu slučajno srušio i moj mali je razbio glavu i završio na šivanju..
Nesreća je jedno. Zlonamjerno podmetanje i krađa identiteta drugo.
Quote:
mislim komentari odozgora...reći razrednici, wtf što ta zena ima s tim pa nije to dijete u školi napravilo...
Ali je to napravio njegov kolega iz razreda. Nastavnici su im jedini zajednički autoritet.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 18:34   #66
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
pa upravo takvim drastičnim mjerama će navući još veću mrznju na brata jer to neće stvoriti pozitivan efekt niti će bratu učiniti dobro, nego kontraefekt kod djece te će mali doslovno nahebati..
Ne. Neće.
Jer ako jedan nasilnik najebe, to će druge uvelike odvratiti od daljnjeg zlostavljanja.

Quote:
hebi ga imam doma dijete od 12 i 14 godina i znam o čemu govorim, i nazvati dijete od 12 godina takvim rijećima 'gamad'...ne znam što bih mislila...zapravo i autorica će jednog dana imati djecu od 12 g (shvatit ćeš kakvi su u toj dobi) ...a lastan ih ne moze nazivati takvim nakaradnim nazivima..zapravo ne nakaradnim nego ponizavajucim
pa to su djeca !
Samo ti to vjeruj.
Kao što rekoh u gornjem postu, “djeca” od 12 i 13 godina – neki možda i mlađi – presretali su navečer u pothodniku ljude koji su se vraćali kućama. I onda bi odabrali nekoga osamljenog i grupno nasrnuli na njega, šakama i palicama. Posve svjesni da bi bili itekako odgovorni da su svega koju godinu stariji.
I ostarili su u ovih par godina i prestali s time.

Zanimljivo je koliko ljudi zaborave iz svojih školskih dana.
Još je zanimljivije koliko toga među svojom djecom ne vide.
Nitko nije vidio ni kako mamlazi od svojih 12 godina maltretiraju onog klinca u Bjelovaru. Isti će ti mamlazi možda za koju godinu ubiti novog Luku Ritza.

A nitko ništa ne vidi.

To su samo djeca.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 18:40   #67
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Ja se sjećam kako je to biti 12-godišnjak. Sjećam se koliko zlobe ima u toj dobi.
Sjećam se svojih kolega iz razreda koji su planski išli naoružani na vjeronauk u crkvu da bi se mogli krvavo pomlatiti s dečkima iz druge škole u istoj župi.
Sjećam se klinaca iz jedne mlađe generacije, koji su stanicu dalje od moje kuće presretali ljude i premlaćivali ih. Imali su manje od 14 godina, svi do jednoga, jer su znali da će sa 14 morati prestati jer će odjednom postati odgovorni za svoja nedjela.

Najveća je i najopasnija glupost misliti da su to samo djeca.
Druga je velika i opasna glupost zanemarivati sveobuhvatnost školske okoline i društva, koji praktički čine paralelnu civilizaciju, daleko zlokobniju od one koju čine vrtići.


Možda.

U ostalim vijestima, možda je silovana žena isprovocirala silovanje nošenjem minice.


Ne. Nije.
Danas više ne možeš rješavati takve probleme osobno.
Ti roditelji mogu povući oružje na tebe.
Mogu oni pozvati policiju i umiješati institucije, tvrdeći da si došla prijetiti.
Imamo društvo koje inzistira na institucionalnom rješavanju. Ma koliko se te institucije sabotiralo.


Nesreća je jedno. Zlonamjerno podmetanje i krađa identiteta drugo.

Ali je to napravio njegov kolega iz razreda. Nastavnici su im jedini zajednički autoritet.


a što bi rekao npr da jedan dečko 13 g snima kako drugi premlačuje trećeg i to objavi na facebooku...
i nikom ništ...
eto prošlo je samo s pedagogicom u školi...(u razredu mojeg sina)

mislim da je to puno veći delikt od ovoga što je autorica navela..

brat dotične nije bio zivotno ugrozen ni u jednom momentu ...

s druge strane ni ti ni ja ne poznamo tog klinca,.
mozda ih je izazivao s nečim pa su mu smjestili

lako je biti general poslije bitke
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 19:06   #68
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
a što bi rekao npr da jedan dečko 13 g snima kako drugi premlačuje trećeg i to objavi na facebooku...
i nikom ništ...
eto prošlo je samo s pedagogicom u školi...(u razredu mojeg sina)

mislim da je to puno veći delikt od ovoga što je autorica navela..
krađa identiteta je sama po sebi kažnjivo djelo. pa čak i kleveta.

to što je neki drugi delikt prošao nekažnjeno nipošto ne smije biti opravdanje da ovaj prođe nekažnjeno isto. trebala bi oba biti kažnjena, a ne nijedan. ili bar jedan, bolje i jedan nego nijedan.
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 19:09   #69
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Ne. Neće.
Jer ako jedan nasilnik najebe, to će druge uvelike odvratiti od daljnjeg zlostavljanja.


Samo ti to vjeruj.
Kao što rekoh u gornjem postu, “djeca” od 12 i 13 godina – neki možda i mlađi – presretali su navečer u pothodniku ljude koji su se vraćali kućama. I onda bi odabrali nekoga osamljenog i grupno nasrnuli na njega, šakama i palicama. Posve svjesni da bi bili itekako odgovorni da su svega koju godinu stariji.
I ostarili su u ovih par godina i prestali s time.

Zanimljivo je koliko ljudi zaborave iz svojih školskih dana.
Još je zanimljivije koliko toga među svojom djecom ne vide.
Nitko nije vidio ni kako mamlazi od svojih 12 godina maltretiraju onog klinca u Bjelovaru. Isti će ti mamlazi možda za koju godinu ubiti novog Luku Ritza.

A nitko ništa ne vidi.

To su samo djeca.

ovo su ekstremi što ti navodiš..
zar svu djecu u toj dobi treba strpati u delikvente
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 19:19   #70
dalje...što se tice kradje identiteta, jedan mali se usudio ići raditi u susjednu školu nered i ulovila ga ravnateljica te škole i predstavio se imenom i prezimenom mog sina koji je bio u to vrijeme doma samnom...

zivcana pedagogica me zvala iz škole da je moje dijete upravo radilo svinjarije po školi (radi se o izrazito mirnom povućenom i dobrom djetetu)
pitala sam je da li zna o kome se radi,
kaze ona ne znam gospodjo meni su tako javili iz te škole..
dakle bez provjere su vjerovali tom klincu ...
njemu palo napamet ime mog sina...i tako se predstavio,

eto kako se radi u našem društvu,

oprala sam dotičnu tako da joj više nikad na pamet neće pasti ići bez provjere zvati roditelje i dizati frku gdje je nema,
naravno da su poslije i otrkili o kojem se djetetu radi..
no naravno poduzeto nije ništa jer je to dijete ionako već uključeno u tretman
centra za soc.skrb i upoznati su sa situacijom i dizu ruke od tog..
dakle...to se desilo u 6 razredu oš..
taman u toj dobi od 12 g

i nikom ništa...
eto...prošlo...klincu nije dlaka pala s glave i dalje radi svinjarije i nitko ne poduzima ništa..
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 19:37   #71
Quote:
anonymous_13 kaže: Pogledaj post
krađa identiteta je sama po sebi kažnjivo djelo. pa čak i kleveta.
Kazneno djelo. Upravo tako.
I kao takvo ga treba goniti. Kazneno.
Uključiti u to sve moguće institucije.
Što? Moglo bi se dogoditi da dijete bude oduzeto roditeljima?
Srce mi se cijepa.
Sljedeći će razmisliti prije nego što napravi takvu pizdariju.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 19:42   #72
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Kazneno djelo. Upravo tako.
I kao takvo ga treba goniti. Kazneno.
Uključiti u to sve moguće institucije.
Što? Moglo bi se dogoditi da dijete bude oduzeto roditeljima?
Srce mi se cijepa.
Sljedeći će razmisliti prije nego što napravi takvu pizdariju.

imaš li ti dijete ??

ja ne opravdavam to dijete..ali jesi li siguran da dijete A isto nije nešto djetetu B napravilo prije tog čina..
ja se baš ne bih petljala u dječja posla uvijek ...
što je konkretno naštetilo tom djetetu osim što su ga ismijali...pa to su mogli napraviti i u real life pred svim frendovima na licu mjesta napraviti a ne virtualno...učinak bi bio skoro pa jednak

znaći po tebi..ja sam trebala dijete, koje je gurnulo mog sina prijaviti i goniti kazneno i ljudima-roditeljima navući centar za soc skrb i policiju na vrat...
a majko moja kad bi se sve tako rješavalo imala bi murja pune ruke posla...
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 19:47   #73
Lastane, zašto si gnjevan, zato jer su oni male životinjice ili zato jer nisi imao petlje da ih zaustaviš?

Ne radi to. Djeca su životinjice i ako se nijma baviš postaju mali mačići, zečići, ako ih zanemariš oni stvore svoju realnost u čoporu malih zvjrčica. Ti si odrastao čovjek, trebao bi svoje traume stavit iza sebe. Čopor nije prihvaljiv za ljudska stvorenje, treba ih socijalizirat. A kakva smo mi govna od ljudi ako to ne možemo napravit sa 12-15 godišnjacima - hej to je osnovna škola, još nemaju osobne iskaznice, valjada nismo toliko nesposobni da ih odpisujemo u tako malim godinama?
Ako jesmo, onda smo svi nesposobni i sasvim je u redu da nas zgaze i asimiliraju sosobnije nacije. Samo što ja ne znam koje su to.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 20:00   #74
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
imaš li ti dijete ??

ja ne opravdavam to dijete..ali jesi li siguran da dijete A isto nije nešto djetetu B napravilo prije tog čina..
ja se baš ne bih petljala u dječja posla uvijek ...
što je konkretno naštetilo tom djetetu osim što su ga ismijali...pa to su mogli napraviti i u real life pred svim frendovima na licu mjesta napraviti a ne virtualno...učinak bi bio skoro pa jednak

znaći po tebi..ja sam trebala dijete, koje je gurnulo mog sina prijaviti i goniti kazneno i ljudima-roditeljima navući centar za soc skrb i policiju na vrat...
a majko moja kad bi se sve tako rješavalo imala bi murja pune ruke posla...
pa koliko me iskustvo moje dosad naučilo...rekla bih da se dotični klinac zamjerio ovim klincima tako što je furao frizuru koja njima ne paše stoga su otvorili lažni profil...pod njegovim imenom...i prozvali ga "pederom"...

također se redovito zna dogoditi da neko dijete nije baš u financijskoj situaciji da svaki dan nosi gablec u školu...pa se i na taj način zamjeri opakoj bagri koja si da za pravo da mu raspe zube po podu.

na svakojake načine se možeš zamjeriti razmaženom i neodgojenom balavcu koji će to iskoristiti kao argument da te psihički ili fizički maltretira.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 20:02   #75
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Lastane, zašto si gnjevan, zato jer su oni male životinjice ili zato jer nisi imao petlje da ih zaustaviš?

Ne radi to. Djeca su životinjice i ako se nijma baviš postaju mali mačići, zečići, ako ih zanemariš oni stvore svoju realnost u čoporu malih zvjrčica. Ti si odrastao čovjek, trebao bi svoje traume stavit iza sebe. Čopor nije prihvaljiv za ljudska stvorenje, treba ih socijalizirat. A kakva smo mi govna od ljudi ako to ne možemo napravit sa 12-15 godišnjacima - hej to je osnovna škola, još nemaju osobne iskaznice, valjada nismo toliko nesposobni da ih odpisujemo u tako malim godinama?
Ako jesmo, onda smo svi nesposobni i sasvim je u redu da nas zgaze i asimiliraju sosobnije nacije. Samo što ja ne znam koje su to.
pa da. treba ih socijalizirati.
zato je najbolje u ovakvim slučajevima sve prijaviti policiji i czss-u jer očito je da ih roditelji ne socijaliziraju i ne bave se njima dovoljno.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 20:08   #76
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
pa da. treba ih socijalizirati.
zato je najbolje u ovakvim slučajevima sve prijaviti policiji i czss-u jer očito je da ih roditelji ne socijaliziraju i ne bave se njima dovoljno.
ma super..znaš ti koliko bi posla te institucije imale kad bi im se svako dječje sranje prijavljivalo..

ja opet velim da se nekad medju djecu bolje ne miješati

klincima netko tko je danas najveći neprijatelj sutra postane najbolji prijatelj i obrnuto...stoga mislim da je u ovoj situaciji bolje razgovarati s roditeljima ukoliko isti imaju sluha za to...vjerujem ako se ne radi o nekom slućaju koji je već problem ,da će se mirnim putem sve riješiti..
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 20:11   #77
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
imaš li ti dijete ??
Irelevantno.
Quote:
ja ne opravdavam to dijete..ali jesi li siguran da dijete A isto nije nešto djetetu B napravilo prije tog čina..
Nisam i nije bitno. U trenutku kad netko počne s kaznenim djelima, to se treba tako goniti.
Krađa identiteta kazneno je djelo.
Što nije jasno?

Quote:
ja se baš ne bih petljala u dječja posla uvijek ...
što je konkretno naštetilo tom djetetu osim što su ga ismijali...pa to su mogli napraviti i u real life pred svim frendovima na licu mjesta napraviti a ne virtualno...učinak bi bio skoro pa jednak
To ne bi bilo kazneno djelo. Bilo bi trenutno, ne trajno i javno svima dostupno. Ne bi bilo lažno predstavljanje.
Da su mu provalili u profil na Facebooku, policija bi im plijenila kompjutere zbog hakiranja. Ovo je na sličnoj razini ilegalno, samo što je riječ o krađi identiteta, a ne o hakiranju.

Quote:
znaći po tebi..ja sam trebala dijete, koje je gurnulo mog sina prijaviti i goniti kazneno i ljudima-roditeljima navući centar za soc skrb i policiju na vrat...
Ne. Rekao sam jasno da postoji razlika između nesretnog slučaja i namjernog lažnog predstavljanja.
Umiješ li ti čitati?

Quote:
a majko moja kad bi se sve tako rješavalo imala bi murja pune ruke posla...
Kad pogledaš naše društvo, misliš li da bi to bilo nešto loše?
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 20:14   #78
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
ma super..znaš ti koliko bi posla te institucije imale kad bi im se svako dječje sranje prijavljivalo..
Ideš u krivom smjeru.

Ne radi se o tome da ne treba prijavljivati da sirote institucije ne bi imale previše posla, nego o tome da reakcija bude primjerena akciji.

Možda su to djeca koja brata na razne načine sustavno zlostavljaju već duže vrijeme. Ali, jednako je rako moguća i potpuno benigna situacija u kojoj je brat nekome rekao ili napravio nešto posve podjednako blesavo, pa je ovo nekakva posljedica.

Mene fasciniraju drastični prijedlozi koji se mirno istresaju a da se uopće ne zna što se stvarno dogodilo. Jednako tako me fascinira viđenje cijele te populacije kao monstruma koji jedva čekaju napiti se nečije krvi, pa ih treba razapeti prije nego što se uopće i zna cijela priča.

Dječjih gluposti je bilo oduvijek. Tehnologija ih je samo olakšala i "uvećala domet".

I uvijek ostaje konačno pitanje: fino, autor profila je oduzet djeci, dezintegriran, nešto - što je cijela priča donijela bratu? Ili je to, u cijeloj priči, posve nebitno - važno je spašavati čovječanstvo, pri čemu kolateralne žrtve nisu neki poseban problem?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 20:21   #79
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Lastane, zašto si gnjevan, zato jer su oni male životinjice ili zato jer nisi imao petlje da ih zaustaviš?
Što bih ja imao ili nemao petlje da nekoga zaustavljam?
Na vjeronauk nisam išao kad su se oni moji moroni mlatili i nije me se izravno ticalo.
Za ove koji su mlatili po pothodniku… pa, rijetko se njime služim, ali sam bio riješio da ako ja poberem batine, barem će jedan u grob. Srećom, nije došlo do toga.
Nije poanta u tome što bih ja mogao ili ne. Nije poanta ni u kakvim mojim traumama. I zapravo je krajnje jeftino pokušavati spustiti raspravu na tu razinu.

Stvar je u tome da se djecu u našem društvu idealizira. To su pubertetlije u ranoj fazi. Ne djeca. Naročito ne nevina dječica izolirana od ovog grubog svijeta.
Jedino sam gnjevan kad se ljudi prave idiotima i misle da je sve to dječje i nebitno i benigno. Nije.
Jednom će jedan takav zlostavljani klinac naći tatinu pušku. Ili bombu. I onda će se svi pitati što mu je došlo. I svi će se ovdje zgražati.

Quote:
Ne radi to. Djeca su životinjice i ako se nijma baviš postaju mali mačići, zečići, ako ih zanemariš oni stvore svoju realnost u čoporu malih zvjrčica. Ti si odrastao čovjek, trebao bi svoje traume stavit iza sebe. Čopor nije prihvaljiv za ljudska stvorenje, treba ih socijalizirat. A kakva smo mi govna od ljudi ako to ne možemo napravit sa 12-15 godišnjacima - hej to je osnovna škola, još nemaju osobne iskaznice, valjada nismo toliko nesposobni da ih odpisujemo u tako malim godinama?
Ako jesmo, onda smo svi nesposobni i sasvim je u redu da nas zgaze i asimiliraju sosobnije nacije. Samo što ja ne znam koje su to.
Naše društvo i nije nego čopor. Pleme. Na malo višoj razini, što znači i da je kontrola nad ponašanjem jedinke slabija, tj. indirektnija.
No u osnovi je to jedno te isto.

I opet: zajebi ti moje navodne traume. Nema to veze s njima.
Shvati: to što ovdje olako nazivate djecom više nisu djeca. To su ljudi itekako svjesni svojih postupaka, kao i činjenice da ne mogu za njih odgovarati pred zakonom. Nisu ni izdaleka onoliko glupi i neuki koliko se to obično smatra.
I problemi ove vrste puno su opasniji nego što se ovako čini.

Neka mali koji ovako ukrade identitet ne bude kažnjen.
Kad malo poraste, na tuđe će ime podići kredit.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 20:29   #80
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ne radi se o tome da ne treba prijavljivati da sirote institucije ne bi imale previše posla, nego o tome da reakcija bude primjerena akciji.
Akcija je kazneno djelo. Reakcija treba biti jednako oštra kao da je mamlaz nešto ukrao.
Quote:
Mene fasciniraju drastični prijedlozi koji se mirno istresaju a da se uopće ne zna što se stvarno dogodilo. Jednako tako me fascinira viđenje cijele te populacije kao monstruma koji jedva čekaju napiti se nečije krvi, pa ih treba razapeti prije nego što se uopće i zna cijela priča.
Karikiraš. Ja jasno govorim o onome što valja napraviti u opisanom slučaju.
Quote:
Dječjih gluposti je bilo oduvijek. Tehnologija ih je samo olakšala i "uvećala domet".
Da. Bilo ih je.
No kazneno je djelo bilo i ostalo kazneno djelo.

Doduše, nekad se klinac koji bi ukrao nečiji identitet – recimo, potpisao svoje roditelje – mogao nadati prilično neugodnim posljedicama ako bi ga uhvatili. Danas… ne baš.
Ali zato imamo institucije koje se takvim kaznenim djelima bave.
Shvati: krađa identiteta kazneno je djelo.

Quote:
I uvijek ostaje konačno pitanje: fino, autor profila je oduzet djeci, dezintegriran, nešto - što je cijela priča donijela bratu? Ili je to, u cijeloj priči, posve nebitno - važno je spašavati čovječanstvo, pri čemu kolateralne žrtve nisu neki poseban problem?
Bratu je ta priča donijela povjerenje u institucije, što je u današnjem društvu prilično bitno. Jer imamo društvo bazirano na mnogim takvim institucijama, a koje rijetko rade svoj posao kako spada.

Ili je bolje odgojiti dijete s uvjerenjem da mu nitko zapravo ne može pomoći i neka si pomogne kako zna i umije?
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:22.