Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2015., 09:29   #1021
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
talijani su iz fincantieria porinili i četvrtu (zadnju) iz serije. istisnine 1500t duljine 56m. dizel-električna + gorive ćelije. ta 212A podmornica ima brzinu na površini 12čv,a uronjena 20čv.

.... Romeo Romei

podmornica je građena od nemagnetičnih materijala
pitanje za sve bi bilo jeli to kombinacija karbona,fibera sa titanskim legurama, ili nešto šta nisan naveja.
da baš bi bija idiotizam da mi imamo jednu,pa makar i CB-20 bija u moru.
koji karbon i titan.podmornica je od inoxa i presvučena umjetnim materijalom da je kao nevidljiva
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 18:02   #1022
Quote:
more kaže: Pogledaj post
koji karbon i titan.podmornica je od inoxa i presvučena umjetnim materijalom da je kao nevidljiva

i nema nikakav magnetni "potpis"?
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 20:32   #1023
članak iz OBRIS-a po meni jasno ukazuje na rupu u obrani podmorja RH

http://obris.org/hrvatska/obrana-hrv...danas-i-sutra/
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 20:57   #1024
Kad sam upoznao autora ovog članka...imao je barem 75 godina po mom sudu. A ima od toga jedno...15 godina. Dobro se drži
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 11:08   #1025
Pročita bi i ja taj članak na OBRIS-u ali eto piše da je stranica ugašena.
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2015., 14:58   #1026
Probaj opet, meni radi...
__________________
Pesimist je optimist s iskustvom!
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Hawk75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 11:45   #1027
Thumbs up

"Hrvatska će opet imati podmornice",
dupleriica, današnji Yutarnji, analitičar vojni Jan Ivanjek.
da je Drago na Slunju najavio za dugorčno razdoblje za pp borbu koristiti obalnu napadajnu ili više džepnih torpednih podmornica.
"Eppur si muove"
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 11:48   #1028
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
[B[/B]"Hrvatska će opet imati podmornice",
dupleriica, današnji Yutarnji, analitičar vojni Jan Ivanjek.
da je Drago na Slunju najavio za dugorčno razdoblje za pp borbu koristiti obalnu napadajnu ili više džepnih torpednih podmornica.
"Eppur si muove"




iako virujen tek kad je porinu.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 11:56   #1029
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 12:01   #1030
kako je lipo kad se ulije nada. fala kolega ulipša si mi dan.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 12:12   #1031
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
"Hrvatska će opet imati podmornice",
dupleriica, današnji Yutarnji, analitičar vojni Jan Ivanjek.
da je Drago na Slunju najavio za dugorčno razdoblje za pp borbu koristiti obalnu napadajnu ili više džepnih torpednih podmornica.
"Eppur si muove"
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 12:30   #1032


Baš kako je kolega pp5d6 predvidio... jedina prava mornarica s ove strane jadrana a izgleda da se nabavlja i MLRS (slika nije citka) sto bi znacilo da ce jedino OSRH u "regionu" imati mogucnost dalekometnih napada na kopno preko 70km (RBS-15 i MGM-140 ATACMS)
__________________
Death in flight when the Eagle screams, and the boom shakes down from the edge of my wings.
Fullback is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 13:19   #1033
Popravili ste mi vikend
__________________
mučko jedno džubre
asmodeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 14:19   #1034
Ja se zbilja nadam da je ovo nešto više od senzacionalističkog novinarstva, neka se naprave barem tri Drakona.

Ali ipak trebamo biti malo realni, ako bude išta, ona će to biti u sljedecem mandatu (ma tko god bio na vlasti)mora realizirati IOB, zamjenu za MiG-21 te sada još podmornice, tako da neznam dali je realno za ocekivati da ce se to sve moci iz finacirati.
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 14:24   #1035
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
"Hrvatska će opet imati podmornice",
dupleriica, današnji Yutarnji, analitičar vojni Jan Ivanjek.
da je Drago na Slunju najavio za dugorčno razdoblje za pp borbu koristiti obalnu napadajnu ili više džepnih torpednih podmornica.
"Eppur si muove"
Hvala za uljepšanu kišnu Nedjelju!
__________________
________________________________________

♥♥ [ SKINITE MARASOVCU BAN ] ♥♥
nixolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 15:08   #1036
Quote:
Fullback kaže: Pogledaj post


Baš kako je kolega pp5d6 predvidio... jedina prava mornarica s ove strane jadrana a izgleda da se nabavlja i MLRS (slika nije citka) sto bi znacilo da ce jedino OSRH u "regionu" imati mogucnost dalekometnih napada na kopno preko 70km (RBS-15 i MGM-140 ATACMS)
Nije puno ali veseli-vidim i vas.
50 milijuna eur-a za Hrvatsku je ništa. Nadam se da Hrvoje rječava krmeni dio na Drakonu 220/250.
Nadam se da je Velebit i dalje kabelom prikopčan s vanjskim napajanjima radi održavanj sustava i da nije slučajno izvana dotjeran samo da bi oku bio ugodan. za manje od 20 mijuna kn može biti potupuno operativan i sa PELom i PEGom i baterijom.

MLRS 270 stiže dogodine (12+3 kom) kao što je kolega bahatiček i najavio.

Drago mi je da se ovaj forum čita i od strane novinara i odgovornih.
To ne može biti loše, kad se čuje iskreni i nepatvoreni vox populi
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 15:42   #1037
e.... SAD STE MI STVARNO POPRAVILI VIKEND
__________________
mučko jedno džubre
asmodeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 16:06   #1038
Odlične vijesti! :klap:
tutnplok is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 16:45   #1039
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
"Hrvatska će opet imati podmornice",
dupleriica, današnji Yutarnji, analitičar vojni Jan Ivanjek.
da je Drago na Slunju najavio za dugorčno razdoblje za pp borbu koristiti obalnu napadajnu ili više džepnih torpednih podmornica.
"Eppur si muove"
Odlično!!!

Lijepa vijest i za mene sasvim logična, jer kao što rekoh ....

... polako se slažu kockice, jer tu je domaća podmornica u nastajanju:
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=697
http://www.hisutton.com/New%20Croati...kon%20220.html

... također 2016. će biti lijepa prigoda za definitivnu najavu povratka podmorničarstva u RH, a možda i sam povratak (P-01 Velebit):
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=733
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=974

Idemo HRM!
many-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 16:50   #1040
Nadajmo se da nije u pitanju samo predizborno zborno pjevanje....
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:53.