Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2022., 22:34   #1
Nagodba i odustajanje od parnice zbog sudara

Prije 5g sam imao težu prometnu, drugi sudionik je kriv i on je osuđen, ali se i dalje vodi sud radi visine novčane naknade, da li ja kao tuženik mogu odustat i nagodit se sa njegovim osiguranjem "privatno" tj bez suda. Živcira me što je sud jednom godišnje i samo iskazi vještaka 1,2,3 i ako u nedogled, ako se nagodim, sigurno moram dati odvjetniku nesto novca jer vec 5g "vodi" moj slučaj?
__________________
::--::
xoc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2022., 05:13   #2
Quote:
xoc kaže: Pogledaj post
Prije 5g sam imao težu prometnu, drugi sudionik je kriv i on je osuđen, ali se i dalje vodi sud radi visine novčane naknade, da li ja kao tuženik mogu odustat i nagodit se sa njegovim osiguranjem "privatno" tj bez suda. Živcira me što je sud jednom godišnje i samo iskazi vještaka 1,2,3 i ako u nedogled, ako se nagodim, sigurno moram dati odvjetniku nesto novca jer vec 5g "vodi" moj slučaj?
Možeš se agoditi, ali to ne znači da ne trebaš platiti odvjetnika.
I pitanje je tko će platiti troškove suda, vještačenja... to mora biti dio nagodbe.

Iz iskustva znam da ljudi u pravilu na sudu dobiju i po nekoliko puta više nego se nudi u nagodbama. Osiguravateljima je jedna od osnovnih taktika razvlačenje postupka i odlaganje isplate u nadi da će oštećenik na kraju odustati.
thortwins is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:13.