Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2007., 11:53   #21
Quote:
ana117 kaže: Pogledaj post
zanima me jesam li ja jedini "grinch" na psihologiji? ne volim božić, imam traume iz djetinjstva kad je svaki božić bio "drama" u kući jer sam u osnovnoj uvijek imala 4 iz matematike pa je stari pizdio.. lol

a inače me živcira jer svi samo oće žderat i kupuju poklone i moraju bit "sretni" baš na taj dan i cijela ta lažna atmosfera, kao sad je božić pa ćemo svi bit sretni i normalni...

i nisam katolkinja pa mi taj dan niš ne znači duhovno... a samo me opterećuje jer dolazi obitelj pa se moram pravit normalna a najrađe bi bila negdje dalekooo....

razmišljam o tome da nikom ne kupim poklon neg da tih 1000 kn uplatim za nekog kom je to FAKAT potrebno, tipa djeci iz darfura il tak neš...

jesam li jedina?
bytheway ovo sve si fenomenalno napisala kaj se tiče lažne atmosfere, forsiranja, dolaženja rodbine i obiteljskog okupljanja. Točno tak bih i ja napisala
buci_bu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 13:12   #22
super da ima bar još nekoliko ljudi koji su svjesni forsiranja božića!

mene izdeprimira to glumatanje, božić je, svi pucamo od sreće, obitelji se grle, ljube, opraštaju, vole, sretno sve... moš mislit! sve je isto, samo se očekuje glumatanje.
a to sumanuto spremanje, glancanje, kuhanje. kaj isus dolazi na zemlju prvjeravat imam li na ormaru prašine? i kaj, bu jako ljut na mene zbog toga? neću u raj jer nisam savršena kućanica? ma fuj!
da se ne shvati krivo, trudim se racionalno pristupit svemu. moji su vjernici, pomognem u pripremama, odem u crkvu, volim i kuhat i jest, ali ljudima nije jasno da neću skakat od veselja jer božić je, pa nova godina... dani kao svi drugi. nekome bitni, nekome ne. ja se opskrbim dobrim knjigama, čitam, spavam i čekam da prođe histerija. a onda me napadaju i frendice i rodbina kaj ne slavim, kaj neću ići na doček, kaj sam stara baba... nitko ne kuži da osjećam prisilu, i da to bedira i uništava svaku volju za bilo čime.


je li itko primjetio koju histeriju promoviraju reklame ovih dana? i koju kvazi savršenu obiteljsku sliku? nameću komplekse i onim savršenim obiteljima.

ako ništa drugo, oni savršeni brat i sestrica pod borom možda nisu dobili bicikle u svojim omiljenim bojama, ili je supersavršena mama (u trenutku posuživanja blagdanskog ručka) razmišlja kako joj nova frizura i nije tako dobra, a baku možda ipak boli kuk i na božić...
vall is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 13:21   #23
Quote:
buci_bu kaže: Pogledaj post
Joj evo i mene... Ubija me ovo vrijeme Još se nekak (jedva) i preživi badnja noć, al 31.12. mi je KATASTROFALNA . Jednostavno je nemrem probavit, još sva ta pucačina (ta odvratna buka me ubija), vatrometi gdje god pogledaš, ma katastrofa. Sad bum štedila pare i idem na doček u neke toplije krajeve i di nije atmosfera ko da si na prvoj crti.
potpisujem..užas ukratko...sve je isforssirano do bola...
tadukepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 13:48   #24
Quote:
tadukepa kaže: Pogledaj post
potpisujem..užas ukratko...sve je isforssirano do bola...
a šta je isforsirano..???
Freek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 16:13   #25
Quote:
Freek kaže: Pogledaj post
a šta je isforsirano..???


pa veselje..sve..taj silni ugođaj je odglumljen kod većine ne kažem kod sviju....ljudi nemaju neki (večina)za ono osnovno....čemu se radovati..svi troše užasno puno novaca....za kaj...poklone..a zašto?jer se to radi kao tradicionalno....eto sve je isforsirano..kako šta?SVE!
tadukepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 18:40   #26
Quote:
tadukepa kaže: Pogledaj post
pa veselje..sve..taj silni ugođaj je odglumljen kod većine ne kažem kod sviju....ljudi nemaju neki (večina)za ono osnovno....čemu se radovati..svi troše užasno puno novaca....za kaj...poklone..a zašto?jer se to radi kao tradicionalno....eto sve je isforsirano..kako šta?SVE!
prije bih rekao da je ta gluma prisutna kod manjine.......ako je tradicionalno zašto bi bilo isforsirano..??
Freek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2007., 19:18   #27
Quote:
ana117 kaže: Pogledaj post
razmišljam o tome da nikom ne kupim poklon neg da tih 1000 kn uplatim za nekog kom je to FAKAT potrebno, tipa djeci iz darfura il tak neš...


ugođaj i ljubav ne možeš kupiti. toplinu možeš, ali to ne znači ništa ako te ne grije oko srca.

slažem se da je tad puno prijetvornosti, ali ima ljudi koje to blagdansko ozračje iskreno raduje, jer ga provode s ljudima koje vole. ili u atmosferi koja ih čini sretnima. i najčešće ne potroše 1000 kn za poklone

na -10 je teže ljudima koji nemaju gdje spavati, nego onima koji moraju "trpiti" poze svoje okoline
 
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 03:22   #28
Quote:
vilenica kaže: Pogledaj post
a u redu je da trpis da drugi kvare tebi?
gle, kužim kaj oćeš reć.. al ne zelim tu sad nekaj "izvoljevat" mislim , nejdem na streljanje, lol, preživjet ću i taj dan i sve će bit ok... samo da prođe..
ana117 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 03:26   #29
Quote:
buci_bu kaže: Pogledaj post
Joj evo i mene... Ubija me ovo vrijeme Još se nekak (jedva) i preživi badnja noć, al 31.12. mi je KATASTROFALNA . Jednostavno je nemrem probavit, još sva ta pucačina (ta odvratna buka me ubija), vatrometi gdje god pogledaš, ma katastrofa. Sad bum štedila pare i idem na doček u neke toplije krajeve i di nije atmosfera ko da si na prvoj crti.
ja isto MRZIM petarde i sl sranja. opće ne izlazim iz kuće između božića i nove u strahu da mi neka budala ne baci petardu ispred noge koj balkanizam... sjećam se jedne godine, trebali smo se samo nać na trgu a onda u best, al tih 10 min na trgu mi se činilo ko 10 min na na ratištu, ko što si ti rekla. užas

a i pesek mi se boji pucnjave
ana117 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 21:34   #30
Ne pamtim niti jedan lijep Božić... Najiskrenije. Bilo ih je jako- jako tužnih do malo manje tužnih. A da stvar bude gora, svi "normalni ljudi" oko tebe su sretni, odnosno trude se biti. Nadam se da će ovaj brzo proći...
A_N_A is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 21:56   #31
Quote:
ana117 kaže: Pogledaj post
zanima me jesam li ja jedini "grinch" na psihologiji? ne volim božić, imam traume iz djetinjstva kad je svaki božić bio "drama" u kući jer sam u osnovnoj uvijek imala 4 iz matematike pa je stari pizdio.. lol

a inače me živcira jer svi samo oće žderat i kupuju poklone i moraju bit "sretni" baš na taj dan i cijela ta lažna atmosfera, kao sad je božić pa ćemo svi bit sretni i normalni...

i nisam katolkinja pa mi taj dan niš ne znači duhovno... a samo me opterećuje jer dolazi obitelj pa se moram pravit normalna a najrađe bi bila negdje dalekooo....

razmišljam o tome da nikom ne kupim poklon neg da tih 1000 kn uplatim za nekog kom je to FAKAT potrebno, tipa djeci iz darfura il tak neš...

jesam li jedina?
Pa uplati Tko ti brani

Meni je božićno razdoblje fakat ok, al to nije zbog duhovnosti, žderanja, il poklona, već je rijetko doba godine kad su ljudi fakat kolektivno ok raspoloženi i to se osjeti na svakom koraku. Jednostavno mi je lijepa ta vibra, i grad mi nekako ugodan i drag, ma baš
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 21:59   #32
Quote:
Freek kaže: Pogledaj post
prije bih rekao da je ta gluma prisutna kod manjine.......ako je tradicionalno zašto bi bilo isforsirano..??
Slažem se.
Ja jednostavno osjetim veselje na svakom koraku. Jedino doba godine kad ljudi nisu nadrkani u tramvajima, i kada ne pizde na tebe kada se sudarite s košarama u dućanu, već se smiju, skupa s tobom

Quote:
-purgerica- kaže: Pogledaj post

slažem se da je tad puno prijetvornosti, ali ima ljudi koje to blagdansko ozračje iskreno raduje, jer ga provode s ljudima koje vole. ili u atmosferi koja ih čini sretnima. i najčešće ne potroše 1000 kn za poklone

na -10 je teže ljudima koji nemaju gdje spavati, nego onima koji moraju "trpiti" poze svoje okoline
Ma kakvi pokloni.
Mi za Badnjak svake godine idemo rođacima, a za Božić su oni kod nas. Uopće nema nekih poklona, osim nekih simboličnih za iznenađenje, ili pak vina koje se ionako iste večeri popije

I baš nam je lijepo i veselo
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2007., 23:57   #33
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Jedino doba godine kad ljudi nisu nadrkani u tramvajima, i kada ne pizde na tebe kada se sudarite s košarama u dućanu, već se smiju, skupa s tobom
Ima istine u ovome....

Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ma kakvi pokloni.
Izađite iz potrošačke šablone.
Napravi i sprži svoji kompilaciju i evo poklona od srca, a košta nešto više od ništa.
Uokviri neki zgodan tekst.... i opet simpa, a košta nešto više od ništa.

Joj......... koliko toga ima.

Treba samo volje za promijenit nešto što vam se ne sviđa i od čega vam je mučno....
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2007., 00:01   #34
Quote:
colour kaže: Pogledaj post

Izađite iz potrošačke šablone.
Napravi i sprži svoji kompilaciju i evo poklona od srca, a košta nešto više od ništa.
Uokviri neki zgodan tekst.... i opet simpa, a košta nešto više od ništa.

Joj......... koliko toga ima.
Hm, ti to meni ili sam krivo shvatila?
Meni ne trebaju ti savjeti, ali nekima su možda korisni
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2007., 00:04   #35
Ne tebi, ne tebi, ne tebi....
.... općenito.... palo mi na pamet pa napisala.....
imala bih ja još toga..... al' vidim ovdje nema nikog, pa da ne uzurpiram previše prostor......
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2007., 00:05   #36
Pa pretpostavila sam
Al oprala me zbunjenost na trenutak
pa napiši, netko bi mogao dobiti ideju
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2007., 00:16   #37
meni je bozic kao klincu stvarno bio nesto posebno
ne znam, nekako cijelo to predblagdansko ozracje
mozda zato sto sam bio religiozan ili sta...
i to mi sada bed, bas bih htio ponovo dozivjeti taj osjecaj tih dana, ali me sve ostavlja hladnim
pa ni ne glumim neku srecu i blagoslov
fino se na badnjak oblijem, na bozic trijeznjenje, obilna hrana i gledanje filmova
meni lijepo
saskvač is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2007., 00:20   #38
Haha, mislim da su svi već pokupovali....
Al' evo što mi još pada na pamet:
u onaj okvir može se stavit bilo koja sličica skinuta s neta, ili "obrađen" foto, važno je da si sam svoj majstor...

figurica anđelčića (ja sam u fazi anđela pa zato.....) ima ih tako slatkih

može i tanjur s par kolačića ili onih sjajnih bonbončeka.....

... malo mi je čudno sad nabrajat, ali mislim da se svatko može sjetit sitnice koja će nekome dobro doći, koja će ga razveseliti i izmamiti osmijeh.... a ako to nije slučaj, pa onda takva osoba ne zaslužuje pažnju, no mislim da svi kad tad osjete da je nešto dano, poklonjeno iz duše, a ne tek toliko da se obavi dužnost ......................

itd.... itd .....
ma tko ne voli muziku, lijepi tekst, stihove, anđele.....
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2007., 16:11   #39
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Ma kakvi pokloni.
Mi za Badnjak svake godine idemo rođacima, a za Božić su oni kod nas. Uopće nema nekih poklona, osim nekih simboličnih za iznenađenje, ili pak vina koje se ionako iste večeri popije

I baš nam je lijepo i veselo
pa velim da pokloni nisu smisao božića (iako se nekad sjetim one VIPove reklame kad se o tome govori ). al i jedenje i pijenje do iznemoglosti mi je totalno

i jako mi se sviđa ovaj bijeli božić
 
Odgovori s citatom
Old 29.12.2007., 05:01   #40
ja sam takodjer "mrzitelj" blagdana... i ne toliko bozica, koliko svega drugog. novu godinu naprosto ne podnosim. svaki put neko ekstravagantno slavlje, i svi na silu hvale proslavu ovo- ono a znamo da je bezveze, vecer kao i svaka druga. i najradije bih da mogu prespavat citav 12. mjesec plus nekoliko dana u sijecnju. i onda se probudim kao iz zimskog sna, opet u nekoj normali jer to najvise volim, onako kako sam i navikla provodim svaki dan, ponekad neko sitno iznenadjenje al uglavnom ono moje standardno je najbolje.
__________________
nitko i nista
amy-lee**** is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:37.