Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2017., 12:55   #1081
Politički-interesno.... nemaju BLAGE veze sa zrakoplovstvom
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 10:30   #1082
[QUOTE=9aplus;63545901]Kolega izvjesno piše o našem "dragom" Hijavati koji je sklonjen nakon što je ulovljen sa rukom
u vreći prilikom krađe certifikata iz (nepodobnih) ponuda za remont Mi171 Sh...

Ne bih se složio da je dotični sklonjen. Još uvijek, neću reći vedri, nego oblači po firmi. Uprava ga postavlja za predsjednika svih mogućih povjerenstava: za izradu organizacije u zavodu, za sistematizaciju radnih mjesta, za prijem novih radnika, svaka korespodencija mora proći kroz njegove ruke. Postavio je kamere i aparat za kartice na ulaz u firmu da ima uvid tko i kad izlazi. Čovjek voli biti informiran.
gr1zly is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 11:29   #1083
Big Hijavata Brader,
tarifa 2000 eura
sad će on nama sve pojasniti....
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 13:06   #1084
Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
Vjerujem, i ja bih ostao da nisam proleter. Gledanje kolapsa iz prvog reda je manje zabavno kad te tek jedna plaća dijeli od ovrhe.

iskreno ti želin da se iščupaš iz takvog zajeba.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 14:35   #1085
Samo kratko imam za reći...pravomoćno osuđenima za prijevaru, Putinovim spavačima i pro-ruskoj ekipi za hibridno ratovanje...NO PASARAN u ZTC-u!

Uzalud pisma...jer se hvala bogu ipak više gleda tko piše nego što piše...a ono da netko moli za pomoć 9aplus za opstanak flote Mi-171, ...dakle osobu bez ijednog dana i reference u zrakoplovstvu koji jedino na ovakvim forumima može trolati....jeza me spopada..

Ide lijepo vrijeme...bavi se onim što najbolje znaš...točaj noge na Hvaru i iznajmljuj apartmane.

Zadnje uređivanje hijavata : 24.04.2017. at 15:56.
hijavata is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 15:56   #1086
Eto našeg Hijavate
Durch die Art und Weise, was die Tante aus Deutschland zu sagen hat...

Jel ima tamo neki lager za tebe da ga pobrstiš?
Samo tamo se rade inventure redovito

Zadnje uređivanje 9aplus : 24.04.2017. at 17:20.
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 16:17   #1087
Quote:
hijavata kaže: Pogledaj post
Samo kratko imam za reći...pravomoćno osuđenima za prijevaru, Putinovim spavačima i pro-ruskoj ekipi za hibridno ratovanje...NO PASARAN u ZTC-u!

Uzalud pisma...jer se hvala bogu ipak više gleda tko piše nego što piše...a ono da netko moli za pomoć 9aplus za opstanak flote Mi-171, ...dakle osobu bez ijednog dana i reference u zrakoplovstvu koji jedino na ovakvim forumima može trolati....jeza me spopada..

Ide lijepo vrijeme...bavi se onim što najbolje znaš...točaj noge na Hvaru i iznajmljuj apartmane.
Vi ste nevjernik? Agnostik možda?
Zašto Bog malim slovom?
__________________
Pola sata ćete ostati na ručku i onda možete otići, Franjo Tuđman generalima, Brijuni 31. VII 1995.
"Prije će Sava uzvodno poteći nego Hrvati dobiti državu", J. B. Tito, Karađorđevo, 2. XII 1971.
"Republika Hrvatska najveći je pobjednik u ovom ratu, najveći su gubitnik hrvatski Srbi, najviše zbog vlastite nesposobnosti i tvrdoglavosti", lord David Owen, 27. I 1996, UN, New York. "Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, na blagdan sv. P&P 1942.
pp5d6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 17:18   #1088
Malo slovo je samo zato jer taj vjeruje samo u pare....
Bila dva skladištara u nekada moćnoj firmi....
-jedan kupio papire pa je iz nje prešao u CTN malo pretrčao resurse na ATRovima
pa je stoga bio povoljan kadar za Agenciju... njegova vladavina je obilježena spaljenom zemljom i praznim nebom.
On je sklonjen na savjetničko mjesto tek nakon 6 godina.
-drugi je isto kupio papire za riječni promet a kao bavi se "zrakoplovstvom".
Jedino čime se ikada bavio su spletke koje evo još malo pa su dokrajčile predmetnu firmu....
i potomak mu se bavi zrakoplovstvom na izmišljenom radnom mjestu u istoj
firmi. Eto stavio čovjek sva jaja u jednu košaru, pa je sada biti ili ne biti
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 17:33   #1089
ajmo to pogledat malo zdravokapitalistički kod ZTC ex. Zmaj.

imovina odnešena od JNA 1991. ostali su ljudi koji su imali znanje,volju i želju.

i sad pitanja
- zašto HRZ nema mogućnost u svojoj državi remontirat letjelice koje ima, nego se voze labudicama?
- šta to danas ZTC može,šta nije moga ZMAJ,a šta je moga ZMAJ,a ne može ZTC?
- može li doć srednjoškolac,student, neko sa potrebnom kvalifikacijom i kazat negdi u RH želin bit avio mehaničar sa međunarodnim brevetom?
- zašto vojska kod nas obavlja radove PP,HEMS i SAR, a vanka to rade službe koje plaća država,EU i osiguranja?

ne želin pilat i cijepit zašto se opstruirala volja i želja od strane rusa da imaju obučni i remontni centar u nas,iako je to bilo od interesa saveznicima. u isto vrime saveznici su od samih rusa kupili izvjesan broj Mi-8/17 helića za svoje potribe.
eto samo mi odgovorite na postavljena pitanja.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 19:51   #1090
Quote:
hijavata kaže: Pogledaj post
Ide lijepo vrijeme...bavi se onim što najbolje znaš...točaj noge na Hvaru i iznajmljuj apartmane.
Vrijeme je krasno zaista to ti je kod nas obiteljski biznis
Uža obitelj je u turizmu since 1965. a u zrakoplovstvu since 1996.
u zrakoplovstvu rade tri člana
na safety-ju, prooizvodnji, servisu i letačkim ops te upravnim pozicijama
od toga su dva člana radila za EASA-u, jedan u USA na Mojave Spaceportu
jedan član radi u najvećem civilnom EU operatoru helikoptera i CL415
prisutni su u N, G, D, I, RF registrima ali nitko u 9A

Ali ti to sve jako dobro znaš jer si vidio popis sa poznatim prezimenom pa si napravio sve da se
taj operator ne pojavi na VG derneku....

9A je "rezervirana" za kupce diploma sa FPZ pa makar kupili diplomu riječnog prometa pa onda glumataju zrakoplovce....

Zadnje uređivanje 9aplus : 24.04.2017. at 20:17.
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 17:02   #1091
Quote:
hijavata kaže: Pogledaj post
, ...dakle osobu bez ijednog dana i reference u zrakoplovstvu koji jedino na ovakvim forumima može trolati....jeza me spopada..
Pravi se javio. O zrakoplovstvu znaš koliko i o razmnožavanju tapira u Amazoni. Jeza me spopada
gr1zly is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 17:22   #1092
Quote:
9aplus kaže: Pogledaj post
jedan kupio papire pa je iz nje prešao u CTN malo pretrčao resurse na ATRovima
A piloti koji su letjeli na dotičnima su to znali?
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 18:19   #1093
Znao je onaj pokojnik koji je bio siva eminencija u vijeću sve do kraja... to je bilo sasvim dovoljno.
Pa nije to info za raju
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 18:35   #1094
@ 9aplus , hijavata, gr1zly, Sova77

Nemate li dojam da nas ta Vasa interna prepucavanja na threadu i ne zanimaju bas previse.
Mogu razumjeti da imate dijametralno suprotne poglede na istu stvar kao i da imate neke nerasciscene racune iz proslosti...
No, imate PM, mailove, Skype... Napravite conference call pa rjesavajte stvari..
Hvala unaprijed..
Kraj OT
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 19:35   #1095
Nema na čemu, ovo što ste vi blagoizvoljeli titulirati "internim prepucavanjem" je ilustracija kako funkcionira tragikomedija zvana "Hrvatsko zrakoplovstvo" a tko se razumije imalo u letenje i oko njega iz toga može izvući poučak zašto ni intervencija sv Ante neće biti dovoljna da vrati Mi-171Ševe u zrak (potrebno će biti regrutirati još pokojeg sveca za zagovor), zašto od Blachawka neće biti ništa, zašto se: pad tegljene mete na kuću, prelet MiGa preko Resnika na izložbi i letenje Kiowa sa američkim probnim pilotima nakon osam mjeseci skupljanja prašine u hangaru smatraju velikim uspjesima. Čak su i inkriminirani ATRovi fizički blizu prizemljenim helikopterima, cca 500 metara zapadno, i bave se istim poslom; puštanjem korijenja.

Ja ne samo da cijenim vašu nezainteresiranost za temu već se bojim i da shvaćam vaš interes u nastojanjima da se te teme gurnu pod tepih.
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 21:04   #1096
Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
Nema na čemu, ovo što ste vi blagoizvoljeli titulirati "internim prepucavanjem" je ilustracija kako funkcionira tragikomedija zvana "Hrvatsko zrakoplovstvo" a tko se razumije imalo u letenje i oko njega iz toga može izvući poučak zašto ni intervencija sv Ante neće biti dovoljna da vrati Mi-171Ševe u zrak (potrebno će biti regrutirati još pokojeg sveca za zagovor), zašto od Blachawka neće biti ništa, zašto se: pad tegljene mete na kuću, prelet MiGa preko Resnika na izložbi i letenje Kiowa sa američkim probnim pilotima nakon osam mjeseci skupljanja prašine u hangaru smatraju velikim uspjesima. Čak su i inkriminirani ATRovi fizički blizu prizemljenim helikopterima, cca 500 metara zapadno, i bave se istim poslom; puštanjem korijenja.

Ja ne samo da cijenim vašu nezainteresiranost za temu već se bojim i da shvaćam vaš interes u nastojanjima da se te teme gurnu pod tepih.
Pa odlicno! Uzevsi u obzir da ste sve tako pronicljivo detektirali, "sjasite" s ove maglovite i sulude teme i vratite se kad eśevi budu opet letjeli ili kad Kiowe budu sa nasim pilotima letjele iznad nasih proplanaka. To nije tesko, siguran sam.
O mojoj zainteresiranosti za temu: dalo bi se o tome. No doista nemam namjeru o tome raspravljati sa individuama koje o HRZ-u imaju jedino (iskljucivo) negativnu pricu. Ne zelim ulaziti u uzroke Vasih osobnih frustracija (iskreno nisu mi ni najmanje bitne), ali stava sam da te frustracije mozete lijeciti i na drugacije nacine osim rasipanja zuci po forumu. Postoje i institucije za takve probleme. Ili... Jednostavno se posvetite nekom drugom hobiju koji ce adekvatno supstituirati Vase beskrajne i svakodnevne izljeve bijesa i gorcine kad je nase zrakoplovstvo u pitanju.... Istanbul nudi i druga zadovoljstva, siguran sam.
Ugodna vecer.
__________________
Knowledge is power. Information is liberating. Education is the premise of progress, in every society, in every family.
SaleRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 21:29   #1097
Quote:
karabin kaže: Pogledaj post
- zašto vojska kod nas obavlja radove PP,HEMS i SAR, a vanka to rade službe koje plaća država,EU i osiguranja?
Vojska obavlja te misije i u Španjolskoj, Grčkoj i Izraelu, primjerice, ne samo u Hrvatskoj. Zašto to vojska obavlja? Zato što je jedina institucija u zemlji sa kadrovskim i tehničkim kapacitetima za to.
JeZloba is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 22:01   #1098
U Španjoslkoj NE
u Grčkoj djelomično
u Izraelu da, ali tamo je ratno stanje permanentnog oblika pa nema uvjeta za civilne servise uz to nisu EASA & EU

Quote:
Zato što je jedina institucija u zemlji sa kadrovskim i tehničkim kapacitetima za to
kadrovski na ispod 50% a tehnički i niže sa trendom na gore...mogu elaborirati i kako i zašto ako treba
9aplus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 22:01   #1099
HEMS vojska radi samo u Sloveniji, u Hrvatskoj nıtı ne glumi to već radi sekundarni medicinski transport i obje države imaju probleme sa EU zbog toga. Glavni problemi su nemogućnost efikasne civilne kontrole kvalitete i sigurnosti letačkih operacija i pitanje osiguranja u slučaju nesreće.

Protupožarci jesu pod vojskom u Španjolskoj, Grčkoj i Izraelu.

SAR? Hrvatski SAR? Čime?!? Pilatusom? Fantastično opremljenim osmicama iz Divulja?

Zašto se glumata u Hrvatskoj? Da se opravdaju silna časnička ustrojbena mjesta kad HRZ osim air policinga i helikopterske taksi službe po Kosovu nema drugih vojnih zadaća. Prizemljeno barem 8 Mi-171? Pa šta! Hoće li zbog toga patiti uvježbavanja helikopterskog desanta? Naravno da neće, Vrdoljak je svoje snimio. Hrvatska nema vojske koju bi mogla desantirati iz helikoptera ili prebacivati avionima zato i uopće nije nikakva sila ni remontirati miševe, ni tražiti im zamjenu a niti nabaviti ikakav transportni avion da zamjeni 32ojke.
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 22:34   #1100
Quote:
Sova77 kaže: Pogledaj post
Nema na čemu, ovo što ste vi blagoizvoljeli titulirati "internim prepucavanjem" je ilustracija kako funkcionira tragikomedija zvana "Hrvatsko zrakoplovstvo" a tko se razumije imalo u letenje i oko njega iz toga može izvući poučak zašto ni intervencija sv Ante neće biti dovoljna da vrati Mi-171Ševe u zrak (potrebno će biti regrutirati još pokojeg sveca za zagovor), zašto od Blachawka neće biti ništa, zašto se: pad tegljene mete na kuću, prelet MiGa preko Resnika na izložbi i letenje Kiowa sa američkim probnim pilotima nakon osam mjeseci skupljanja prašine u hangaru smatraju velikim uspjesima. Čak su i inkriminirani ATRovi fizički blizu prizemljenim helikopterima, cca 500 metara zapadno, i bave se istim poslom; puštanjem korijenja.

Ja ne samo da cijenim vašu nezainteresiranost za temu već se bojim i da shvaćam vaš interes u nastojanjima da se te teme gurnu pod tepih.
Pilulu, pilulu popij.
castelo72 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:40.