Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.01.2017., 12:54   #201
Već u samom startu lustracija je osuđena na neuspjeh, jer se zagovornici ZA I PROTIV nisu dogovorili čak ni o njenoj definiciji.
Ako je lustracija osvjetljavanje (otkrivanje Istine), ne bi se smjelo Istinu otkrivati selektivno. Čak i veći dio "ZNANOSTI" mora proći lustraciju!
Prikrivanje Istine može "OPRAVDATI" samo LAŽ.
Tko se ne boji Istine, ne boji se ni lustracije.

Neka vas Istina oslobodi okova prošlosti i pokaže smjer u budućnost.
Sretna nova 2017. godina!

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 17:34   #202
Quote:
Nikola Duspara kaže: Pogledaj post
Već u samom startu lustracija je osuđena na neuspjeh, jer se zagovornici ZA I PROTIV nisu dogovorili čak ni o njenoj definiciji.
Ako je lustracija osvjetljavanje (otkrivanje Istine), ne bi se smjelo Istinu otkrivati selektivno. Čak i veći dio "ZNANOSTI" mora proći lustraciju!
Prikrivanje Istine može "OPRAVDATI" samo LAŽ.
Tko se ne boji Istine, ne boji se ni lustracije.

Neka vas Istina oslobodi okova prošlosti i pokaže smjer u budućnost.
Sretna nova 2017. godina!

Pozdrav
Nikola Duspara

Sve OK
Koju i čiju Istinu?
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 13:17   #203
Ccccc,kakav promašaj.Vi ni ne znate kaj je lustracija,a pametujete.Znači,kolegice Klonka,Markovina nije obnašao nikakvu funkciju u bivšem sistemu,ali sa svojim stavovima koje na fakultetu prenosi mladim mozgovima je kontraproduktivan za Domovinu.Lustracija bi trebali zahvatiti sve osobe koje su u bivšem sistemu obavljale visoke funkcije,trebali bi zahvatiti sve ratne profitere(tu spada i privatizacijski kriminal),treba očistiti fakultete i škole od kadrova tipa Markovina,Goldstein,Tomić,Teršelić,Pusić,....Takve osobe truju mozgove mladih i predočavaju im samo jednu stranu povijesti,kao što je rađeno 45 godina Jugoslavije.Ukratko,lustracija treba uči u sve sfere javnog života(politika,kultura,gospodarstvo,školstvo,prav osuđe,...).
Zanimljivi su stavovi jugonostalgičara ovdje.Smeta im hrvatski nacionalizam,jer je nacionalizam nešto odvratno,nehumano,neprihvatljivo,ali im u isto vrijeme ne smeta jugoslavenski nacionalizam.Veličanje Jugoslavije je poželjno,jer je to bila predivna tvorevina,ali veličanje Hrvatske Domovine je nazadno,ognjištarski,klerofašistički,zatucano.Za vrijeme Juge svi smo imsli sve,a oni koji nisu imali su si sami krivi.Sada kao nemamo ništa i za to si nismo sami krivi,nego neko drugi.

Sretna svima Nova godina,nek vam donese zdravlje,sreću,mir i prosvijetljenje.
pravaš21st is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 02.01.2017., 13:26   #204
Molim te,navedi mi gdje to piše da ljevica mora biti internacionalna?A ako i mora biti,zašto želi povratak Jugoslavije?
pravaš21st is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 13:33   #205
Quote:
pravaš21st kaže: Pogledaj post
Ccccc,kakav promašaj.Vi ni ne znate kaj je lustracija,a pametujete.Znači,kolegice Klonka,Markovina nije obnašao nikakvu funkciju u bivšem sistemu,ali sa svojim stavovima koje na fakultetu prenosi mladim mozgovima je kontraproduktivan za Domovinu.Lustracija bi trebali zahvatiti sve osobe koje su u bivšem sistemu obavljale visoke funkcije,trebali bi zahvatiti sve ratne profitere(tu spada i privatizacijski kriminal),treba očistiti fakultete i škole od kadrova tipa Markovina,Goldstein,Tomić,Teršelić,Pusić,....Takve osobe truju mozgove mladih i predočavaju im samo jednu stranu povijesti,kao što je rađeno 45 godina Jugoslavije.Ukratko,lustracija treba uči u sve sfere javnog života(politika,kultura,gospodarstvo,školstvo,prav osuđe,...).
Zanimljivi su stavovi jugonostalgičara ovdje.Smeta im hrvatski nacionalizam,jer je nacionalizam nešto odvratno,nehumano,neprihvatljivo,ali im u isto vrijeme ne smeta jugoslavenski nacionalizam.Veličanje Jugoslavije je poželjno,jer je to bila predivna tvorevina,ali veličanje Hrvatske Domovine je nazadno,ognjištarski,klerofašistički,zatucano.Za vrijeme Juge svi smo imsli sve,a oni koji nisu imali su si sami krivi.Sada kao nemamo ništa i za to si nismo sami krivi,nego neko drugi.

Sretna svima Nova godina,nek vam donese zdravlje,sreću,mir i prosvijetljenje.
Kakav divan skok u vlastita usta ovo oko lustracije. Nego...u kojoj to školi podvučeni dvojac predaje? U ostatku teksta sam obračunavaš s tezama koje nitko živ više ne zastupa, ima valda 25 godina......ti si sam sebi najbolji sugovornik, em znaš sva pitanja a naravno i sve odgovore.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 13:51   #206
Quote:
pravaš21st kaže: Pogledaj post
Ccccc,kakav promašaj.Vi ni ne znate kaj je lustracija,a pametujete.Znači,kolegice Klonka,Markovina nije obnašao nikakvu funkciju u bivšem sistemu,ali sa svojim stavovima koje na fakultetu prenosi mladim mozgovima je kontraproduktivan za Domovinu.Lustracija bi trebali zahvatiti sve osobe koje su u bivšem sistemu obavljale visoke funkcije,trebali bi zahvatiti sve ratne profitere(tu spada i privatizacijski kriminal),treba očistiti fakultete i škole od kadrova tipa Markovina,Goldstein,Tomić,Teršelić,Pusić,....Takve osobe truju mozgove mladih i predočavaju im samo jednu stranu povijesti,kao što je rađeno 45 godina Jugoslavije.Ukratko,lustracija treba uči u sve sfere javnog života(politika,kultura,gospodarstvo,školstvo,prav osuđe,...).
Zanimljivi su stavovi jugonostalgičara ovdje.Smeta im hrvatski nacionalizam,jer je nacionalizam nešto odvratno,nehumano,neprihvatljivo,ali im u isto vrijeme ne smeta jugoslavenski nacionalizam.Veličanje Jugoslavije je poželjno,jer je to bila predivna tvorevina,ali veličanje Hrvatske Domovine je nazadno,ognjištarski,klerofašistički,zatucano.Za vrijeme Juge svi smo imsli sve,a oni koji nisu imali su si sami krivi.Sada kao nemamo ništa i za to si nismo sami krivi,nego neko drugi.

Sretna svima Nova godina,nek vam donese zdravlje,sreću,mir i prosvijetljenje.

Ovo nije nikakva lustracija nego jednoumlje.

Ti zapravo uopće ne zagovaraš lustraciju, već pod tim nazivljem, pod kojim se očito svašta protura, zbiljski želiš proturiti i nametnuti jednu i jedinu Povijesnu Istinu.

To se zove totalitarizam i nedoljivo podsjeća na komunističko jednoumlje, samo s drukčijim predznakom.

Nemam ništa protiv da se iznosi tvoje shvaćanje povijesti. Ali ne samo tvoje shvaćanje povijesti.

U osnovi, ti si totalitarist. Ali, dobro je znati što se krije pod pojmom "lustracija" i što nam zapravo prijeti.
__________________
Danas jesmo, sutra nismo, prekosutra tko zna di smo
Danchy55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 14:11   #207
Quote:
Danchy55 kaže: Pogledaj post
....Ali, dobro je znati što se krije pod pojmom "lustracija" i što nam zapravo prijeti.
Dečec samo nema pojma o čemu priča....u pitanju je jednostavno, trivijalno i sasvim obično neznanje.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 14:55   #208
Quote:
Danchy55 kaže: Pogledaj post
Ovo nije nikakva lustracija nego jednoumlje.

Ti zapravo uopće ne zagovaraš lustraciju, već pod tim nazivljem, pod kojim se očito svašta protura, zbiljski želiš proturiti i nametnuti jednu i jedinu Povijesnu Istinu.

To se zove totalitarizam i nedoljivo podsjeća na komunističko jednoumlje, samo s drukčijim predznakom.

Nemam ništa protiv da se iznosi tvoje shvaćanje povijesti. Ali ne samo tvoje shvaćanje povijesti.

U osnovi, ti si totalitarist. Ali, dobro je znati što se krije pod pojmom "lustracija" i što nam zapravo prijeti.
Gle,srećo,kada nebudete rigali vatru na razmišljanja onih koji ne razmišljaju ko vi,tek tada ćeš moći docirati drugima.Jednu ideju i jednu istinu proturate upravo vi,napredni i ispravni,svi ostali su za vas zaostali i neuki.I upravo suprotno,ti imaš jako puno protiv toga da se iznosi moje viđenje događaja u prošlosti,jer će na taj način možda neko počet i razmišljat i shvatit da vaše viđenje događaja u prošlosti nije baš u potpunosti tocno.
Mada,sve mi se čini da ti i nemaš baš formirano mišljenje o Jugi,nego samo znaš da ja i meni slični nismo u pravu.Ipak su vas tak učili u Jugi,a oni ne griješe.
pravaš21st is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 15:23   #209
Quote:
pravaš21st kaže: Pogledaj post
Gle,srećo,kada nebudete rigali vatru na razmišljanja onih koji ne razmišljaju ko vi,tek tada ćeš moći docirati drugima.Jednu ideju i jednu istinu proturate upravo vi,napredni i ispravni,svi ostali su za vas zaostali i neuki.I upravo suprotno,ti imaš jako puno protiv toga da se iznosi moje viđenje događaja u prošlosti,jer će na taj način možda neko počet i razmišljat i shvatit da vaše viđenje događaja u prošlosti nije baš u potpunosti tocno.
Mada,sve mi se čini da ti i nemaš baš formirano mišljenje o Jugi,nego samo znaš da ja i meni slični nismo u pravu.Ipak su vas tak učili u Jugi,a oni ne griješe.

Zabranio bih samo one tvrdnje kojima se zagovaraju, promiču ili opravdavaju ideje koje imaju za cilj diskriminiranje ili privilegiranje bilo koje skupine.

Meni je nacionalistički narativ bedast. Baš kao što mi je i komunistički. Ali, nemam ništa da protiv da ih se poučava. Pa i u školama.
Mislim da bi se povijest trebala predavati multiideološki. Što sam, uostalom, bio jasno napisao u svojem postu.

S druge strane, koliko sam shvatio it tvojeg posta, ti bi zabranjivao svaki onaj drugi stav koji se tebi ne sviđa. Koji ne smatraš dovoljno domoljubnim. Ili sam to krivo shvatio? Mislim da nisam. I još si to umotao u pojam lustracije. I drugima namećeš da su intolerantni.
__________________
Danas jesmo, sutra nismo, prekosutra tko zna di smo
Danchy55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 15:50   #210
Ja smatram da bi lustracija jako pomogla Hrvatskoj.

Istog trena zabraniti svim IKAD članovima HDZa i pridruženih satelitskih stranaka bavljenje politikom, pasivno i aktivno, i ispitati podrijetlo njihove imovine i svih članova njihovih familija.

To bi bilo odista ozdravljenje hrvatske države. Hura za lustraciju!
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 02:33   #211
Simpatično mi je bilo čitati ovu raspravu oko lustracije.

Koliko razumijem, pobornici lustracije istu definiraju kao "izbaciti iz javnog prostora svakoga tko mi se ne sviđa"

Sjeverna Koreja je jedna od najlustriranijih država Svijeta :klap:

Zadnje uređivanje lijencina1 : 04.02.2017. at 02:35. Reason: pravopisanje
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 03:52   #212
Nikakva nam lustracija ne treba. Imunitet organizma se jača kad je pod stalnim napadom agenata koji uzrokuju bolest. Partizani i ustaše su nam korisni. Bijela krvna zrnca uništavaju bolest da bi crvena mogla obavljati svoj posao. Nemojmo u to dirati.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 21:34   #213
Ljevičari se bore za moderna ljudska i građanska prava, a desničari potežu pitanja komunizma kad postane očito da su nesposobni voditi državu i lokalnu zajednicu. Isključivo desničari su opterećni prošćlošću jer nam je država zahvaljujući njima propala. Ljevičari su samo okrenuti budućnosti
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 11:45   #214
Lustracija je dobro došla da se dio glupog naroda ima s čime zabavljati, a tako će političare ostaviti na miru da isperušaju ostatak domovine.
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 15:15   #215
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ljevičari se bore za moderna ljudska i građanska prava, a desničari potežu pitanja komunizma kad postane očito da su nesposobni voditi državu i lokalnu zajednicu. Isključivo desničari su opterećni prošćlošću jer nam je država zahvaljujući njima propala. Ljevičari su samo okrenuti budućnosti
Ovo je tocno.

Evo imali smo nedavno slucaj da je Mesic na snimkama gotovo pa zapjevao "rado Srbin ide u Jasenovac" a buducnosti okrenuta hrvatska ljevica je samo odmahnula rukom i kazala "okanimo se proslosti i gledajmo u buducnost".

Ja sam ugodno izenadjen koliko je ljevica evoluirala u ovih godinu dana...jer bi prosle godine u ovo vrijeme takav pozitivan stav bio nezamisliv.



Ontopic...tako bi i desnica trebala konacno raskrstiti sa proslosti i umjesto proganjanja nekakvih udbaskih penzica ..slijediti Tudmanov put te raditi na pomirbi izmedju unuka ustasa i partizana bas kao sto moderna ljevica to radi!
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 23:07   #216
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ontopic...tako bi i desnica trebala konacno raskrstiti sa proslosti i umjesto proganjanja nekakvih udbaskih penzica ..slijediti Tudmanov put te raditi na pomirbi izmedju unuka ustasa i partizana bas kao sto moderna ljevica to radi!
Može. Za početak

- vi vratite bistu,
- mi otvaramo arhive,
- vi ne dirate Titov trg,
- mi odustajemo od lustracije, da se ne cinkate međusobno,
- vi odustanite od ZDS,
- mi odustajemo od smrt fašizmu,
- vi napravite reviziju pretvorbene pljačke, do presuda i oduzimanja imovine,
- mi pristajemo na Veliku koaliciju. Zaboravimo prošlost, idemo u budućnost.
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 00:09   #217
Danas je izašao jedan članak u Zadarskom listu, ali samo tiskano izdanje. Izvjesni visokorangirani bivši partijaš Plečaš govori nešto o arhivama. Njemu su arhive jako poznate. Njegovo je mišljenje praktično isto koje sam ja prije naveo: u arhivama se neće naći ništa posebno. Ono što je tamo zapisano neće ništa pomoći u vezi lustracije. Tamo su uglavno neki sitni prekršaji.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 02:10   #218
Ne bi ja rekao. Kad domoljubi prouče stotine kilometara ubibože dosadnih zapisnika sjednica CKSKH i partijskih kongresa možda nauče kako se vodi i upravlja državom. Siguran sam da ih to najviše kopka. A lustraciju neće provest nikad. Pa neće sami protiv sebe. To će morat pokrenut SDP iz oporbe, kroz sabor.
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 00:45   #219
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Ne bi ja rekao. Kad domoljubi prouče stotine kilometara ubibože dosadnih zapisnika sjednica CKSKH i partijskih kongresa možda nauče kako se vodi i upravlja državom. Siguran sam da ih to najviše kopka. A lustraciju neće provest nikad. Pa neće sami protiv sebe. To će morat pokrenut SDP iz oporbe, kroz sabor.
http://novilist.hr/Vijesti/Hrvatska/...ionako-ne-pise

Treba li otvarati arhive SKH? 'Ono što su radile tajne službe u tim kartonima ionako - ne piše'
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 19:20   #220
Imamo mi i drugih problema. Recimo gospodarski kriminal u zadnjih 25 godina, pitanja vezana uz EU čiji smo član (osim ako smo stvarno konjušari koje se to ne tiče), izbjeglička kriza, ekonomija koja se bazira na uhljebništvu, korupcija u svim sferama društva, lokalni šerifi u svakoj i najmanjoj općini. Ubojice i kriminalci na naslovnicama, u intervjuima gdje pričaju o svom romantičnom djetinjstvu i teškim počecima. Odlazak tisuća i tisuća ljudi preko granice.

I onda netko to sve svede na lustraciju? Pa čak i da je to potrebno (a nije), nemaš vremena za to.

Bilo kakvo čišćenje bi trebalo krenuti od toga da se SAD, u OVOM trenutku, ne događa da preko političke linije možeš nešto dobiti za sebe, dobiti radno mjesto, riješiti se političkih protivnika, biti oslobođen na sudu, smjestiti nekome sudski proces, izvući se nekažnjen za ubojstvo, biti prvi u redu kod kirurga jer imaš iskaznicu stranke...sve ono za što se optužuje KPH.

E pa, sve to se i dalje događa. Principi su isti.

Bilo kakva lustracija bi trebala krenuti s time da se pozabavimo da se to DANAS više ne događa. Da sustav bude iznad stranačke pripadnosti.

A ne sad lustrirati to što se događalo prije 60 godina (i to selektivno), i onda mirno spavati dok se to isto događa danas. Alo. Mislim, jasno mi je da lustraciju žele ovi koji su danas korumpirani zato da skrenu pažnju javnosti, ali mi nije jasno da neki obični građanin može biti toliko glup da na to nasjedne.

Ta priča o lustraciji je ionako bila samo blef, i sad vam tu i tamo prodaju priču o nekim arhivima pa da se svi na par dana dobro posvađamo.
Cafa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:21.