Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2019., 10:49   #1
Cipele i žuljevi

Žene, trebam veliku pomoć.

Koje god sandale i cipele sam kupila, doslovno mi režu palčeve i druge prste (na pregibu i stvaraju mi krvave žuljeve. Kako vi to sprečavate? molim pomoć!
IvonaBonbona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2019., 11:11   #2
Nikako. Jučer sam prvi put ove godine obukla sandale, najradije bih ti sad uslikala svoj palac.
Nažuljaju me pa nosim tenisice par dana da se stopala oporave pa ih opet obučem i opet me nažuljaju i tako par puta dok koža na tom mjestu ne otvrdne dovoljno da ju ništa ne jebe. To se dogodi taman pred kraj ljeta i onda sljedeće godine iz početka.
Kožne sandale me manje žuljaju od platnenih espadrila, jučer sam kupila još jedne platnene.
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2019., 11:24   #3
Quote:
IvonaBonbona kaže: Pogledaj post
Žene, trebam veliku pomoć.

Koje god sandale i cipele sam kupila, doslovno mi režu palčeve i druge prste (na pregibu i stvaraju mi krvave žuljeve. Kako vi to sprečavate? molim pomoć!
Zvučat ću kao reklama, ali meni su Walkmaxx cipele i sandale najbolje. Kupujem ih na akcijama.
konjokradica is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2019., 11:52   #4
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Zvučat ću kao reklama, ali meni su Walkmaxx cipele i sandale najbolje. Kupujem ih na akcijama.
ma sve 5, ali su izuzetno ružne i ne mogu to nositi na posao. posao zahtijeva štiklice
IvonaBonbona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2019., 12:08   #5
Našpricati stopala sprejem sa svilom ili namazati gelom ili onim kao deodorantom kojeg koriste sportaši da smanje trenje. Kad je kriza pomaže i obični Dove u ovalnom sticku. Ako je cipela zatvorena i znaš da te uvijek žulja na istom mjestu preventivno staviš flaster, najbolje onaj kirurški a ne plastični.

svila stick
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2019., 13:17   #6
Quote:
IvonaBonbona kaže: Pogledaj post
ma sve 5, ali su izuzetno ružne i ne mogu to nositi na posao. posao zahtijeva štiklice
Misliš, šef zahtijeva štiklice?
konjokradica is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2019., 13:38   #7
Quote:
IvonaBonbona kaže: Pogledaj post
Žene, trebam veliku pomoć.

Koje god sandale i cipele sam kupila, doslovno mi režu palčeve i druge prste (na pregibu i stvaraju mi krvave žuljeve. Kako vi to sprečavate? molim pomoć!
Ako su tvrde cipele sprej za omekšavanje, ili masna krema (nivea npr) iznutra di tiska i izvana (ako je glatka koža). A ako su noge osjetljive flasteri, ili carapice u zatvorenoj cipeli. Ali obično se na prelazu iz zatvorene obuće u nešto otvoreno lako dogode žuljevi i povrede. I mene su jučer nažuljale natikače s kojima inače nemam problema (jer sam jučer prvi dan imala bose noge i otvorenu obuću).

A i ovisi kakve su cipele, koji su materijali u pitanju...koža, skaj...
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2019., 14:44   #8
Kad kreneš nositi nove cipele stavi flastere u boji kože na kritična mjesta. Ako su kvalitetne, ne bi trebale više žuljati kad ih razgaziš.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2019., 15:15   #9
Compeed hidrokoloidni flasteri.
(Ili neke udobnije štikle , npr. Tamaris).
__________________
"The fact that a believer is happier than a sceptic is no more to the point than the fact that a drunken man is happier than a sober one. The happiness of credulity is a cheap and dangerous quality", George Bernard Shaw
ChocoCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2019., 23:33   #10
Čuj, probaj kupovati obuću koja ne reže tako. Očito ti je to slaba točka- pregibi i prsti.
Zatim namaži niveom ili sličnom kremom iznutra i malo nosi po kući da ti se obuća prilagodi stopalu.
Svila je isto super.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2019., 23:38   #11
Note to myself: kad mažeš noge prije sandala, ne zaboravi stopala!

__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2019., 09:11   #12
Ja imam debele prste i rist i jednostavno sam se oprostila od sandalica na remenčiće i slične fensi šmensi obuvalice. Upravo imam na nogama sandale od meeeekane nubuk kože sa širokim remenima i platformom.

Jedino je sranje ako počne kiša, bež su, svaka kap ostavi fleku.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2019., 09:53   #13
Quote:
IvonaBonbona kaže: Pogledaj post
Žene, trebam veliku pomoć.

Koje god sandale i cipele sam kupila, doslovno mi režu palčeve i druge prste (na pregibu i stvaraju mi krvave žuljeve. Kako vi to sprečavate? molim pomoć!
Naprosto je nemoguće da ti to radi baš sva obuća. Jednostavno kupuješ obuću neadekvatnu svojim stopalima.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2019., 09:54   #14
Pa ako kupuješ štikle, po defaultu ne očekuješ da su udobne. ako nađeš udobne, zahvaljuješ nebesima.

Ova svila dobro zvuči, to ima kod nas za kupiti ili se mora naručiti online?
champagne is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2019., 10:28   #15
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Misliš, šef zahtijeva štiklice?
ne, nego je takva priroda posla. nekada sam bila stjuardesa (unistilo stopala i sve ostalo), a sada se bavim marketingom i PRom, isto u avioindustriji. sama sam svoj šef i volim izgledati lijepo i profesionalno.
IvonaBonbona is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2019., 10:30   #16
Točno takvu svilu sam kupila u hr u Shoobedo, ima i Mass i slični dućani.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2019., 10:39   #17
Quote:
ChocoCat kaže: Pogledaj post
Compeed hidrokoloidni flasteri.
(Ili neke udobnije štikle , npr. Tamaris).
Pazim kakve cipele kupujem. Ne kupujem ništa što je jeftino (netko je aludirao na to). Tamaris mi je ok. Njihove salonke često nosim, ali sandale nisam još probala. tu gdje ja živim, Tamaris nije baš najpopularnija marka, tj. teško ju je naći.

Hvala za hidrokoloidne flastere.. kupila sam.
IvonaBonbona is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2019., 10:41   #18
[QUOTE=champagne;75238711]Pa ako kupuješ štikle, po defaultu ne očekuješ da su udobne. ako nađeš udobne, zahvaljuješ nebesima.

Ova svila dobro zvuči, to ima kod nas za kupiti ili se mora naručiti online?[/QUUdobnost nije poanta ovog posta, niti je moje pitanje.

srećom, većina koje kupujem jesu udobne.

Hvala na trudu na komentar!
IvonaBonbona is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2019., 10:44   #19
Hvala svima koje su se potrudile odgovoriti.

pokušala sam sa sprejevima, ali nisam imala efekt.
Pokusati ću sa deo stickom.

https://www.chicshoes.ae/modish-navy...c-shoes-brazil ovo su sandale koje su me unistile. doslovno su mi izrezale prste i rist u ovom prednjem dijelu. izgleda kao da me netko rezao nožem.
IvonaBonbona is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2019., 10:55   #20
Tamaris i Geox su jedine cipele koje me nisu ni mrvicu nažuljale, ali mene i tenisice nažuljaju kad su nove tak da vjerojatno nisam mjerilo
jopko_bopko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:58.