Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2015., 11:56   #1
Kako se nosite s užasom koji vidite/čujete?

Evo, u nadi da će me možda mehanizmi koje koristite u vašoj svakodnevnoj "borbi s realnosti" inspirirati i ohrabriti, otvaram ovu temu.

Naime dešava mi se...Odem na fejs tek toliko, da ispunim dokonih pol sata...I krene "lavina"...Milijun vijesti o aktualnim zbivanjima koji mi dan zasite gorčinom. Osjećajem nemoći...često i tuge

Otvorim bilo koji informativni portal, tv....Stanem s susjedom na ulici...Gdje god, što god i sa kim god...teme su uvijek iste. Dnevne/tjedne strahote u svijetu.

Budući da sam prilično emotivna i temperamentna, to me toliko potrese da se sve teže "zbrajam". Pitam se jesam li skrenula što me sve to toliko opterećuje ,ili se samo ne znam izboriti sa tim desantom emocija na psihu...?

Jako mi je teško pomiriti se da živim u ovakvom svijetu.
Nisam u depresiji. Još uvijek uživam u svakodnevnim životnim radostima...Svjesna sam da sve ima i onu lijepu stranu. No eto, na dane se baš zbediram.

Nedavno sam pročitala jednu divnu pjesmu koju je napisao Jack Gilbert(, koja mi je donekle pomogla da gledam "ružičastije"), mada je osjećaj nemoći ostao...

Koliko svakodnevne vijeti o tim strahotama u svijetu utječu na vaše stanje?Kako sve to uspjevate kontrolirati, prihvatiti?

Unaprijed hvala na svakom upisu.

E da, možda će nekome biti drago pročitati pjesmu:

A Brief For The Defense

Sorrow everywhere. Slaughter everywhere. If babies
are not starving someplace, they are starving
somewhere else. With flies in their nostrils.
But we enjoy our lives because that’s what God wants.
Otherwise the mornings before summer dawn would not
be made so fine. The Bengal tiger would not
be fashioned so miraculously well. The poor women
at the fountain are laughing together between
the suffering they have known and the awfulness
in their future, smiling and laughing while somebody
in the village is very sick. There is laughter
every day in the terrible streets of Calcutta,
and the women laugh in the cages of Bombay.
If we deny our happiness, resist our satisfaction,
we lessen the importance of their deprivation.
We must risk delight. We can do without pleasure,
but not delight. Not enjoyment. We must have
the stubbornness to accept our gladness in the ruthless
furnace of this world. To make injustice the only
measure of our attention is to praise the Devil.
If the locomotive of the Lord runs us down,
we should give thanks that the end had magnitude.
We must admit there will be music despite everything.
We stand at the prow again of a small ship
anchored late at night in the tiny port
looking over to the sleeping island: the waterfront
is three shuttered cafés and one naked light burning.
To hear the faint sound of oars in the silence as a rowboat
comes slowly out and then goes back is truly worth
all the years of sorrow that are to come.
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 12:11   #2
Zao mi je kad citam i cujem vijesti u takvom tmurnijem stilu, no vecinu tih vijesti onako letimicno pogledam i ne osvrcem se na neke detalje osim bas dogadjaji koji su globalno vise prisutniji pa se vise informiram.

A, tak tragovi citanja i slusanja o takvim vijestima negdje ostaju, do bora je vijest da ipak mozak djelomicno uspijevam istrenirati u pozitivnijim smjerovima.

Glazba apsolutno pomaze, ovih dana i laganija, i prilicno se uspijevam izfici iz tog nekoga sivila u koje povremeno i upadnem kada previse zabrazdim u nekim temama.

Ipak treba naglasiti tu prolaznost, naglasak je na sadasnjosti, probat uzet najbolje od nje koliko ide. Kad ne bude islo, ostaje barem pisani trag da je nekad islo.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 13:15   #3
Meni pomaže zaokupiti se...hobijem, djecom, obavezama...

No, u zadnje vrijeme imam osjećaj kako me društvene mreže na kojima sam mnogo više opterećuju negoli imam koristi od njih. Sve sam sklonija tome da pozatvaram sve živo, a na tv-u ne mrdam s baby tv-a

Srećom, preko dana se trudimo da na tv-u ne budu programi na kojima djeca mogu vidjeti nešto nasilno, ni potresno, pa gledamo obično discovery, science, te crtić programe...No, navečer "nadoknadimo" propušteno tako što i/ili zasjednemo pred info emisije, internet...i puf.
Ode rozi balončić...poklopi te masa crnjaka.

Ebemu, imam jednu prijateljicu koja je onako, malo žešća alternativa...Oduvijek u društvu zbijaju šale na njen račun, a posljednji "vic" bio je povezan s tim da oni doma nemaju tv. Uopće. Kamoli internet&stuff. Svima je to u okolini bizarno, čudno...Zgražaju se.
Ali ebeš mi sve ako ta žena nema uvijek osmjeh na licu. I u najsivijem danu ona stalno nešto pozitivno kvoca...o domaćoj hrani, o vremenu, o biljkama, glazbi...Imam dojam da joj puca neka stvar za svim tim hororima koji nas okružuju.

Voljela bih da i ja imam petlje i ustrajnosti u tome da se na neki način izoliram i izuzmem iz svega čemu ne mogu konstruktivno pridonijeti...

I nikad, ali nikad neću shvatiti odakle ljudima motivacija da po društvenim mrežama i portalima šeraju crnjake...kao da sve živo već nije do beskraja zasićeno i preplavljeno istima

Zašto, o pobogu, moram uz jutarnju kavu na (lupam, fejsu) gdje mi paše vidjeti što se dešava s mojom familijom u drugim krajevima, vidjeti i videa(koji kreće odmah, bez da ga uopće klikneš!!-osobito iritantno!) na kojim otac u siriji grli svoju ubijenu djecu...

I da me ubiješ, tih par sekundi tog videa meni je doslovno ubilo dan. Na mrtvo.

Odoh pobrisat fejs.
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 13:40   #4
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Meni pomaže zaokupiti se...hobijem, djecom, obavezama...

No, u zadnje vrijeme imam osjećaj kako me društvene mreže na kojima sam mnogo više opterećuju negoli imam koristi od njih. Sve sam sklonija tome da pozatvaram sve živo, a na tv-u ne mrdam s baby tv-a

Srećom, preko dana se trudimo da na tv-u ne budu programi na kojima djeca mogu vidjeti nešto nasilno, ni potresno, pa gledamo obično discovery, science, te crtić programe...No, navečer "nadoknadimo" propušteno tako što i/ili zasjednemo pred info emisije, internet...i puf.
Ode rozi balončić...poklopi te masa crnjaka.

Ebemu, imam jednu prijateljicu koja je onako, malo žešća alternativa...Oduvijek u društvu zbijaju šale na njen račun, a posljednji "vic" bio je povezan s tim da oni doma nemaju tv. Uopće. Kamoli internet&stuff. Svima je to u okolini bizarno, čudno...Zgražaju se.
Ali ebeš mi sve ako ta žena nema uvijek osmjeh na licu. I u najsivijem danu ona stalno nešto pozitivno kvoca...o domaćoj hrani, o vremenu, o biljkama, glazbi...Imam dojam da joj puca neka stvar za svim tim hororima koji nas okružuju.

Voljela bih da i ja imam petlje i ustrajnosti u tome da se na neki način izoliram i izuzmem iz svega čemu ne mogu konstruktivno pridonijeti...

I nikad, ali nikad neću shvatiti odakle ljudima motivacija da po društvenim mrežama i portalima šeraju crnjake...kao da sve živo već nije do beskraja zasićeno i preplavljeno istima

Zašto, o pobogu, moram uz jutarnju kavu na (lupam, fejsu) gdje mi paše vidjeti što se dešava s mojom familijom u drugim krajevima, vidjeti i videa(koji kreće odmah, bez da ga uopće klikneš!!-osobito iritantno!) na kojim otac u siriji grli svoju ubijenu djecu...

I da me ubiješ, tih par sekundi tog videa meni je doslovno ubilo dan. Na mrtvo.

Odoh pobrisat fejs.
Uh, da , zanimljivo je to promatrati. Ma, tak, neki se mozda vode i onome ,,U tudjem dvoristu je jos losije, pa ajmo pricati o tome!''

Mislim ono, ja radje lajkam motivacijske stranice nego neka sivila, pa barem mi stizu neke sasvim dobre izreke, premda ponekad budu na slicnu shemu, ali opet ono, cisto malo da nesto i korisno procitam.

Tako da, eto, mislim da se ipak neka negativa moze izbjeci, nekako sam takvog dojma da u mislima budu bolje prisutni pozitivniji dogadjaji kada o tome vise citam , pricam, slusam, pisem, nego da se upustam u negative.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 14:26   #5
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Zao mi je kad citam i cujem vijesti u takvom tmurnijem stilu, no vecinu tih vijesti onako letimicno pogledam i ne osvrcem se na neke detalje osim bas dogadjaji koji su globalno vise prisutniji pa se vise informiram.

A, tak tragovi citanja i slusanja o takvim vijestima negdje ostaju, do bora je vijest da ipak mozak djelomicno uspijevam istrenirati u pozitivnijim smjerovima.

Glazba apsolutno pomaze, ovih dana i laganija, i prilicno se uspijevam izfici iz tog nekoga sivila u koje povremeno i upadnem kada previse zabrazdim u nekim temama.

Ipak treba naglasiti tu prolaznost, naglasak je na sadasnjosti, probat uzet najbolje od nje koliko ide. Kad ne bude islo, ostaje barem pisani trag da je nekad islo.
Bravo Majstore
LisenSvihPrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 16:36   #6
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Evo, u nadi da će me možda mehanizmi koje koristite u vašoj svakodnevnoj "borbi s realnosti" inspirirati i ohrabriti, otvaram ovu temu.

Naime dešava mi se...Odem na fejs tek toliko, da ispunim dokonih pol sata...I krene "lavina"...Milijun vijesti o aktualnim zbivanjima koji mi dan zasite gorčinom. Osjećajem nemoći...često i tuge

Otvorim bilo koji informativni portal, tv....Stanem s susjedom na ulici...Gdje god, što god i sa kim god...teme su uvijek iste. Dnevne/tjedne strahote u svijetu.

Budući da sam prilično emotivna i temperamentna, to me toliko potrese da se sve teže "zbrajam". Pitam se jesam li skrenula što me sve to toliko opterećuje ,ili se samo ne znam izboriti sa tim desantom emocija na psihu...?

Jako mi je teško pomiriti se da živim u ovakvom svijetu.
Nisam u depresiji. Još uvijek uživam u svakodnevnim životnim radostima...Svjesna sam da sve ima i onu lijepu stranu. No eto, na dane se baš zbediram.

Nedavno sam pročitala jednu divnu pjesmu koju je napisao Jack Gilbert(, koja mi je donekle pomogla da gledam "ružičastije"), mada je osjećaj nemoći ostao...

Koliko svakodnevne vijeti o tim strahotama u svijetu utječu na vaše stanje?Kako sve to uspjevate kontrolirati, prihvatiti?

Unaprijed hvala na svakom upisu.
Amo biti malo realni u ovom tvom opisu..
Koliko tebe uopće tangira činjenica što je prije neki dan u Parizu 200 obitelji izgubilo svoje najmilije? Koliko na tvoj svakodnevni život utječe kriza sa izbjeglicama? Kakav je smisao što dopuštaš da te bombardiraju loše vijesti koje imaju isključivo negativan utjecaj na tvoje raspoloženje, a na koje uopće ne možeš utjecati? Pod teretom loših misli, informacija, asocijacija, naročito u težoj životnoj fazi mi naprosto nemamo mogućnost da zadržimo osjećaj kontrole nad vlastitom sudbinom. Osjećaj NEMOĆI je autocesta u depresiju, depresivan čovjek je onaj čovjek kojem su sve lađe potonule, on je izgubio osjećaj moći i kontrole nad svojom sudbinom. Pita nje samo da li se taj osjećaj nemoći pojavio zbog realnog razloga odnosno zaista teških životnih okolnosti, ili zbog iracionalnih strahova gdje djelovanje sa svog života (na kojeg jedino i možemo utjecati ovdje i sada) prebacuješ širu sferu koju nismo u stanju kontrolirati..

Ako te loše vjesti koje su poprilično irelevantne za tvoj život previše diraju, opterećuju i oduzimaju ti životnu energiju jednostavno ugasi tv, prebaci na drugi program, ponovo zauzmi kontrolu nad onim što želiš, nad onim što te oplemenjuje i čini sretnom i zadovoljnom. Teme o politici i ekonomiji zaobiđi, nitko te ne prisiljava da o tome pričaš. Ti sama biraš kakve ćeš ljude i informacije puštati do sebe, ti si gospodar svojih osjećanja i svog života, ti odlučuješ, ti si slobodna, u tome je najveća snaga, samopouzdanje, te onaj osjećaj sreće i zadovoljstva.
Prestani se opterećivati vjetrenjačama, svijetom i drugima, okreni se sebi, slušaj sebe, voli sebe, izrazi sebe i uradi nešto lijepo za sebe.. Samo osoba zadovoljna sobom i puna pozitivne energije može djelić te energije dati drugima, djeci, obitelji, prijateljima... depresivci, žrtve, očajnici ne mogu ni sebi pomoći a kamoli nešto dati drugima, takve osobe trebaju žrtve da se nad njima hrane i iz njih izvlače pozitivnu energiju, oni žude za tragedijama i lošim osjećanjima jer osjećaju potrebu da opravdaju smisao težine svog života i ne mogu podnjeti osjećaj tuđeg zadovoljstva, to se krši sa njihovom definicijom života. Takvi ljudi se hrane lošim vjestima, ratovima, politikom i tragedijama, njihov život bez takvih informacija ne bi imao smisla...

Da se ne bi krivo razumjeli, ne treba nikako živjeti u ružičastom balonu, ali treba znati da je život težak i nepravedan, život je borba ali ako doznaš za neku tragediju a konkretno ne možeš pomoći shvati da je tvoje djelovanje i osjećaji potpuno irelevantno, stoga se ne treba opterećivati time.
plavo smeđe is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 18:53   #7
Ne gledaj vijesti, kad netko počne pričati o tome - otpili ga.
Štrikaj, heklaj, izrađuj nakit, obriši fb, meditiraj.... i reci u sebi - kak bude svima, tak i meni.
Ja se uopće ne opterećujem s tim.
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 22:00   #8
Quote:
plavo smeđe kaže: Pogledaj post
Ako te loše vjesti koje su poprilično irelevantne za tvoj život previše diraju, opterećuju i oduzimaju ti životnu energiju jednostavno ugasi tv, prebaci na drugi program, ponovo zauzmi kontrolu nad onim što želiš, nad onim što te oplemenjuje i čini sretnom i zadovoljnom. Teme o politici i ekonomiji zaobiđi, nitko te ne prisiljava da o tome pričaš. Ti sama biraš kakve ćeš ljude i informacije puštati do sebe, ti si gospodar svojih osjećanja i svog života, ti odlučuješ, ti si slobodna, u tome je najveća snaga, samopouzdanje, te onaj osjećaj sreće i zadovoljstva.
Prestani se opterećivati vjetrenjačama, svijetom i drugima, okreni se sebi, slušaj sebe, voli sebe, izrazi sebe i uradi nešto lijepo za sebe.. Samo osoba zadovoljna sobom i puna pozitivne energije može djelić te energije dati drugima, djeci, obitelji, prijateljima... depresivci, žrtve, očajnici ne mogu ni sebi pomoći a kamoli nešto dati drugima, takve osobe trebaju žrtve da se nad njima hrane i iz njih izvlače pozitivnu energiju, oni žude za tragedijama i lošim osjećanjima jer osjećaju potrebu da opravdaju smisao težine svog života i ne mogu podnjeti osjećaj tuđeg zadovoljstva, to se krši sa njihovom definicijom života. Takvi ljudi se hrane lošim vjestima, ratovima, politikom i tragedijama, njihov život bez takvih informacija ne bi imao smisla...

Da se ne bi krivo razumjeli, ne treba nikako živjeti u ružičastom balonu, ali treba znati da je život težak i nepravedan, život je borba ali ako doznaš za neku tragediju a konkretno ne možeš pomoći shvati da je tvoje djelovanje i osjećaji potpuno irelevantno, stoga se ne treba opterećivati time.
Hvala svim na upisima.
U pravu si.

Sve su to stvari na koje nemam fizički utjecaj...

Samo, ono...svijet je ovako sj*** baš zato što se svi osjećaju nemoćnima da išta čine/mijenjaju...Ponekad gricne savjest jer se pitaš što je to što bi trebalo činiti da se mijenja na bolje, a ne činim...

Nisam mislila na nemoć u vlastitoj realnosti. Tu sam itekako moćna i značajna svojoj obitelji...Nego onako, gledano globalno.

Isključila sam fejs. Nemam želudac više za kuliranje kraj takvih stvari. Možda sam kukavica, možda biram lakšu stranu...ali užasno je teško radovati se u danu u kojem si vidio toliko uništenih, unakaženih sudbina.

Evo koliko je sati...Na mom programu čeka se big brother I gledat ću ga!Ja koja sam ga gledala "s visoka" prvi put u povijesti piljit ću u vasiće. I stefani Tako mi pašteta trebam to...
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 22:08   #9
Doslovno me boli briga dok se ne događa ispred mog praga vrata, jebe mi se kakva god da je gadost ili horor nema utjecaja, osuđujem ali boli me briga

svjestan sam horora na zemlji tako da štagod da vidim pročitam čujem ne iznenađuje me više, tek kad vidim horor ispred kućnog praga ako do nas dođe, tek onda će to imat utjecaj na mene
Alex Terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 22:20   #10
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Koliko svakodnevne vijeti o tim strahotama u svijetu utječu na vaše stanje?Kako sve to uspjevate kontrolirati, prihvatiti?
na mene utječu loše i preskačem sve vijesti, dnevnike, informativne emisije.
nije bilo niti jednog jedinog priloga zadnjih mjeseci o izbjeglicama a da se ja nisam rasplakala nad sudbinom tih ljudi.
ako mogu pomognem - humanitarno, ako ne, ne pratim, ne gledam, ne čitam. preko fb preletim preko tih upisa jer nemam psihički kapacitet za toliko patnje.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 22:30   #11
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
preko fb preletim preko tih upisa jer nemam psihički kapacitet za toliko patnje.
Evo...to sam i ja.
Jutros na poslu preletim preko prvih par news feeda na fejsu prije nego krenem raditi...i vidim taj nesretni video...O bemti sunce, rasplakalo me na licu mjesta. Poslije sam se zbrajala na wc-u pol sata ne bi li ljudi vani mislili da sam odljepila...

Te su stvari počele iskakati iz pašteta. Svi kao da se pune tim užasom, treba im dnevni "hit"...a ja naprosto nemam jednake kapacitete. Nisam u stanju slegnuti ramenima i iskulirati. Jedini je način da niti ne vidim. Ne čujem. I stvarno ću se truditi da u tome ustrajem...
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 11:49   #12
A tako da, te asocijacije ostanu negdje, one tuzne i tmurne prilicno koce, a opet one lijepe uspomene ponekad donose i previse nostalgije, i kad se to pomijesa, onda i dodje do povremenog zastoja u zivotnom ritmu.

A, tako, recimo dobar dio tih paparaza je spreman ulaziti duboko u intimu da bi postigli taj efekt da se o tome prica. Danas informacije kruze strahovito brzo, mislim da brze ov ovoga je i teze postici {unatoc razvojima tehnologije}.

Zanimljivo, neke stvari mozak podsjesno upija, i to je teze izbjeci ako se udje u preceste rutine. Tako da eto, mislim da je bolje probati cim vise djelomicno mijenjati neke stvari umjerenijim tempom, donijeti dinamiku, mastariti, sanjariti, slusati svoje zelje.
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 16:56   #13
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Hvala svim na upisima.
U pravu si.

Sve su to stvari na koje nemam fizički utjecaj...

Samo, ono...svijet je ovako sj*** baš zato što se svi osjećaju nemoćnima da išta čine/mijenjaju...Ponekad gricne savjest jer se pitaš što je to što bi trebalo činiti da se mijenja na bolje, a ne činim...

Nisam mislila na nemoć u vlastitoj realnosti. Tu sam itekako moćna i značajna svojoj obitelji...Nego onako, gledano globalno.

Isključila sam fejs. Nemam želudac više za kuliranje kraj takvih stvari. Možda sam kukavica, možda biram lakšu stranu...ali užasno je teško radovati se u danu u kojem si vidio toliko uništenih, unakaženih sudbina.

Evo koliko je sati...Na mom programu čeka se big brother I gledat ću ga!Ja koja sam ga gledala "s visoka" prvi put u povijesti piljit ću u vasiće. I stefani Tako mi pašteta trebam to...
Ljudi se osjećaju nemoćnima jer su u disbalansu u smislu doživljaja sebe i svijeta. Mi smo svaki dan bombardirani propagandom koja nam govori kako smo veliki, moćni, jaki a u realnosti smo u odnosu na druge gotovo beznačajni. Dok hodamo ulicom nitko nas ne zna, ljudi pored nas prolaze kao pored turskog groblja jer nas ne poznaju, eto tolika je naša moć da utječemo na druge i mijenjamo svijet. Djeca jako žive u toj iluziji veličine, kroz odrastanje sve više shvaćamo koliko je naš život u biti sitan u odnosu na druge i svijet oko nas.
No ne smijemo dopustiti da nas taj osjećaj NEMOĆI, BEZNAČAJNOSTI dotuče zato što smo si postavili pogrešne ciljeve i gradili iluzije o našem životu..

Ono što možemo mijenjati, a traži jako puno truda, rada i promišljanja, smo mi sami. Svi smo previše koncentrirani na druge a premalo na sebe, ako i jesmo na sebe onda je to iz narcističnih poriva o svom velikom ja. Znači trebamo biti u stanju osjetiti moć i ljepotu našeg života, naših doživljaja i osjećanja, rebamo biti kadri prihvatiti realnost života, nemoć, bolest, naša vlastita ograničenja i činjenicu da veoma malo možemo djelovati na druge. Naša najveća snaga je u tom našem malom komadiću svemira, lokalno to se može činiti beznačajno ali zaista nije beznačajno, jer naša sreća i zadovoljstvo, naša mogućnost da prihvaćamo druge, dobro i loše, i živimo pozitivno usprkos težini života je najveća vrijednost koju možemo postići na lokalnoj razini.. kada bismo svi to bili kadri tako raditi na sebi na globalnoj razini bi došlo do goleme pozitivne energije, koja generira pozitivne promjene. Nakon svakog rata postoji nada, želja, volja za pozitivnom promjenom, rastom i prihvaćanjem, želja de se odabere bolji i drugačiji put.. koja kreće od sitne individualne razine ka globalnoj...

Kao što sam rekao, nitko od nas ne bi trebao propustiti priliku da shvati da su ga cijelog života krivo učili i da je predmet propagande, i da postoji drugi put za bolji i sretniji život koji podrazumjeva poštovanje sebe i potrage za vlastitom srećom u emocionalnom i kreativnom a ne isključivo u materijalnom smislu...
plavo smeđe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 16:42   #14
Ja biram sadrzaje koji mi imaju pristup i sa nicim se ne nosim dakle

Npr naslovnicu fejsa listam jednom u par dana, portale samoinicijativno ne otvaram (nekad na fejsu kliknem na nesto), big brother ne gledam, nekad pogledam vijeti na tv il na radiju

Uglavnom ne vidim kako mogu utjecat na te događaje i ne trosim energiju na njih, vecinu vremena provedem na forumu i smatram to dobro utrosenim vremenom na netu, ostatak su trazenja pojmova koji me zanimaju, znaci ja kontroliram kuda idem

Dakle, ti na neki nacin trazis te sadrzaje ili si im nekriticki otvorila pristup sebi. Kazes ugasila si fejs, to je ok, mada nije potrebno nesto ugasit da bi se osigurao da te taj sadrzaj "ne posjeduje"
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 10:25   #15
Inače imam naviku pogledati vijesti ili ih poslušati preko radija, ali češće ih čitam na internetu. Sumnjam da bih se uspjela isključiti iz svih događanja i živjeti negdje u svom svijetu u kojem je sve lijepo i krasno. To mi je u jednu ruku opet nerealno jer smatram da čovjek treba biti svjestan svega što se događa oko njega.
Eh, problem nastaje kad nas sve grozote i horori koji su prisutni na svijetu otkako je i ljudi, počnu previše pogađati. Naravno da je teško ostati ravnodušan te ignorirati, no opet treba razmišljati racionalno i zapitati se koliko mogu ja kao pojedinac utjecati na tu situaciju, koliko ta situacija utječe na moj život i utječe li uopće.
Srećom nisam takva da mi loše vijesti, kojima smo izloženi svakodnevno, utječu na raspoloženje ili me pogađaju toliko da razmišljam o isključenju interneta ili televizije.
__________________
Memento mori.
Ghostflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 03:21   #16
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Odoh pobrisat fejs.
toliko o nemoci pred medijskom masinerijom pranja mozgova

.. bravo sad jos samo hrabro iskopcat TV i zivi bez svega toga .. okreni se od babuskara koje tracaju i prepricavaju sve to sto vide cuju i slusaju po medijima i rjesit ces se tog utjecaja .. nije bas nemoguca misija .. samo je pitanje volje i zelje

p.s. direktni ljudski kontakt (razgovor) i internet (nikad ne citam vjesti) su jedino sto me zanima i sto koristim kao interakciju sa vanjskim svijetom .. zasto bi mi netko govorio sto da mislim i u kakvom svijetu zivim kad imam svoj mozak i inteligenciju da sam to zakljucim .. ako sam toliko glup nece mi pomoci svi mediji ovog svijeta .. cak i da im je pomoc ikome na prvom mjestu sto im naravno nije ni na zadnjem
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 02:49   #17
Tezko je jer je ooogromna kolicina losih novosti {ocito nam je to suðeno}
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 13:16   #18
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
If we deny our happiness, resist our satisfaction,
we lessen the importance of their deprivation.
We must risk delight. We can do without pleasure,
but not delight. Not enjoyment. We must have
the stubbornness to accept our gladness in the ruthless
furnace of this world.

Sviđa mi se ovo.

Za daljnje istraživanje u tom smjeru, preporučila bih djela Williama Blakea.

Davno sam shvatila da mi izloženost poluinformacijama kojima nas zasipaju mediji čini loše. Zato ih izbjegavam kao kugu. Nemam televizor, facebook otvorim jednom u tri mjeseca, na portale idem samo kad me tamo baci Google.

Informiranost je debelo precijenjena. Usudila bih se reći da je odraz snobizma. Neće ti pasti kruna s glave ako se makneš od stvari koje ti škode i posvetiš se uzvišenijim stvarima. I tu ne mislim na neku institucionaliziranu duhovnost, nego na besramno uživanje u vrhunskim umjetničkim djelima.

Pomozi samo onima kojima je pomoć potrebna i koji od tebe to izravno zatraže. Nema razloga da gubiš živce na one kojima nisi u stanju olakšati život. Od toga nitko nema koristi.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 14:53   #19
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Sviđa mi se ovo.

Za daljnje istraživanje u tom smjeru, preporučila bih djela Williama Blakea.

Davno sam shvatila da mi izloženost poluinformacijama kojima nas zasipaju mediji čini loše. Zato ih izbjegavam kao kugu. Nemam televizor, facebook otvorim jednom u tri mjeseca, na portale idem samo kad me tamo baci Google.

Informiranost je debelo precijenjena. Usudila bih se reći da je odraz snobizma. Neće ti pasti kruna s glave ako se makneš od stvari koje ti škode i posvetiš se uzvišenijim stvarima. I tu ne mislim na neku institucionaliziranu duhovnost, nego na besramno uživanje u vrhunskim umjetničkim djelima.

Pomozi samo onima kojima je pomoć potrebna i koji od tebe to izravno zatraže. Nema razloga da gubiš živce na one kojima nisi u stanju olakšati život. Od toga nitko nema koristi.
Trošimo samo svoju energiju, zato ja samo kažem Bože pomozi im
__________________
La familia es todo para mì ...
Andreasas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 15:15   #20
ima jedan Bergmanov film o čovjeku koji je zgrožen saznanjem da Kinezi razvijaju atomsku bombu i nikako se ne može nositi s time. žena mu očekuje dijete i voli ga, ali uzalud, njemu je vjera u civilizaciju toliko narušena zbog te bombe da se na kraju jednostavno ubije. nekako me ova tema podsjetila na taj film.

u drugoj temi sam napisao da me svojevrsno emotivno mrtvilo čuva od toga da se sekiram zbog pokolja u Parizu i sličnih stvari na koje ne mogu utjecati. čak ne mogu reći ni da mi je žao jer žaljenje praktički više ni ne osjećam. međutim, neke stvari se ipak provuku kroz taj filter pa sam skužio da je najbolje da biram i doziram ono čemu želim biti izložen. danas me uglavnom plitkost i primitivizam izbacuju iz takta, odnosno, "glupi" ljudi koji nemaju ni najmanji problem s time što su "glupi". komunikacija smajlićima, spam, duhovno siromaštvo, zadovoljavanje onog elementarnog "svakom loncu poklopac" poriva bez da uopće promisliš o tome što se spremaš reći/napisati...

moram ipak priznati da sam djelomično i sam kriv za to, pošto me ponekad zanima koliko niže to može ići pa i dalje čitam i gledam umjesto da ignoriram. kao kad se npr. približavate mrtvoj mački na putu, točno znate što ćete vidjeti, a svejedno stanete, pogledate i požalite što ste pogledali.

lagana blokada je ono što mi najviše odgovara. portale uglavnom izbjegavam s iznimkom sportskih vijesti, a ovdje na forumu sam čak Nicu zamolio da mi da parcijalu na dvadesetak pdf-a, da mi ostanu samo oni na kojima je takav način komunikacije nezamisliv. zvuči smiješno, ali zaista funkcionira.
seskal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:30.