Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2008., 10:27   #501
Quote:
C.C.C.P.agent001 kaže: Pogledaj post
malo sam proletio po ovom, vidio slike brodova....

e sad, mene zanima ona druga strana, šta se to priča za filipinke, postavite malo njihovih slika
Filipinke imaju malu, usku vaginu, jel te to zanima!
ratep is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 13:10   #502
Quote:
global2008 kaže: Pogledaj post
vidim price prije i poslije tvog posta i moj ti je prijedlog da asistenturu napravis na "nasoj "komaniji i da onda kao gotov elektronicar vec sa iskustvom otidjes na neku "pravu" kompaniju , odnodno bilo bi dobro razmislit o drillshipovima ili deepwater submersible za et,it ili dp operatora ,poslije asistenture napravis dp-training i za 2-3 godine mozes imat prosjecno 7k eura permanent za rotaciju 28/28, mlad si startaj pametnije na brodovima ti kruha nema , vrijeme i zivot sa dugim ugovorima ti proleti a love niotkuda. cuj to je moje misljenje a ako nemas gdje radit asistenturu nazovi g. Skrokov u Splosnoj u Portorozu gdje ces ovisno o tvojoj sposobnosti za 3-4 mjeseca bit elektricar i ostatak asistenture radit sa malo vecom placom iako ti moram odmah da je tamo placa mizerna , sad je u eurima, ali za start mozda nije lose a i vecina je nasih sto u pocetku i nije nevazno.
pozdrav,

malo sam preletio preko ranijih postova....ima toga puno. no ono sto mene zanima je offshore, konkretno drillship ili submersible.
zna li itko da kako se dolazi na npr. Transocean za DPO i kakvi su uvijeti. inace radim preko na DP Class 2 brodovima kao DPO.

Hvala i pozdrav
lusson is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 22:52   #503
Hm, meni je dobar dio familije na brodovima, a ja san zapeo na fax-u, sad treća godina, i polako mi je dosta svega... ali počelo mi se motati nešto po glavi... da li bi se moglo upisati nešto sastrane ( u zd), i polagati poručnički... kakva je točno procedura... ma jebemi se... dosta mi je svega... iden i ka običan mornar...

Iden zvati one u zadarskom banku (ne one babe ća oće ševu9 nego one što nude posa... javin kako e bilo...
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 13:35   #504
niko nebi radio samo bi pare okretali....
ramosvk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2008., 20:23   #505
neznam jel mi tko moze pomoci raspitivao sam se na forumimam al nista,
mislim upisati pomorski faks, smjer ELEKTRONIČKE I INFORMATIČKE TEHNOLOGIJE U POMORSTVU i sad pitanje: sto ja kasnije mogu raditi kad zavrsim faks ????? i jos bilo kakve informacije koje mislite da bi mi mogle pomoci
moze pomoc ?!
dado d.d. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 11:46   #506
Ima li tko informacije o obnovi III klase za strojare.Cuo sam da se pise samo pismeni te me zanima da li je ispit opsiran kao i kod polaganja prvi put ili je ipak nesto laksi?
siso is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 14:16   #507
Quote:
dado d.d. kaže: Pogledaj post
neznam jel mi tko moze pomoci raspitivao sam se na forumimam al nista,
mislim upisati pomorski faks, smjer ELEKTRONIČKE I INFORMATIČKE TEHNOLOGIJE U POMORSTVU i sad pitanje: sto ja kasnije mogu raditi kad zavrsim faks ????? i jos bilo kakve informacije koje mislite da bi mi mogle pomoci
moze pomoc ?!
NEMOZES FULAT NI DA HOCES, SVE TRAZENIJA ZANIMANJA ,U SVIM INDUSTRIJAMA, SLICNOG SAM ZANIMANJA ALI SAM POMORSTVO NAPUSTIO U OIL INDUSTRY PUNO JE VISE POSLA I MOGUCNOSTI ZA NAPREDOVANJE ALI I ZARADA JE TRI I VISE PUTA VECA TAKO DA JEDNO DANA AKO SE ODLUCIS ZA PLATFORME ILI DRILLING SHIPOVE KAO ET ILI IT TRENUTNA PERMANENT PLACA ZA TA ZANIMANJA JE VECA OD 10K$ MJESECNO, SRETNO
global2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2008., 20:15   #508
Quote:
global2008 kaže: Pogledaj post
NEMOZES FULAT NI DA HOCES, SVE TRAZENIJA ZANIMANJA ,U SVIM INDUSTRIJAMA, SLICNOG SAM ZANIMANJA ALI SAM POMORSTVO NAPUSTIO U OIL INDUSTRY PUNO JE VISE POSLA I MOGUCNOSTI ZA NAPREDOVANJE ALI I ZARADA JE TRI I VISE PUTA VECA TAKO DA JEDNO DANA AKO SE ODLUCIS ZA PLATFORME ILI DRILLING SHIPOVE KAO ET ILI IT TRENUTNA PERMANENT PLACA ZA TA ZANIMANJA JE VECA OD 10K$ MJESECNO, SRETNO
Hvala puno,napokon da je netko odgovorio!
dado d.d. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 10:00   #509
Viša pomorska

http://www2.unizd.hr/Default.aspx?al...omet-pomorstvo
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2008., 21:02   #510
Pozdrav svima.

zavrsavan uskoro Pomorski Fakultet u Splitu smjer nautika (4god).

moze li mi netko rec (ako ima kakvih saznanja, iskustava ili informacija bilo kakve vrste) kakve su mi opcije osim navigavanja?

srdacan pozdrav.

p.s. iman nesto iskustva koje san steka u marinama, B2 i položenu 1* za ronioca
__________________
''Čovik je od svega gospodar, samo je od mora rob, more ga isa u zvizde, more ga kala u grob.
''Postoje tri vrste ljudi: oni koji su živi, oni koji su mrtvi i oni koji plove.''
PONISTRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 14:35   #511
Da se i ja ponovno malo aktiviram.

Ispolagao ispite na visoj, na jesen ce diploma.

Sad sredjujem brevete i njuskam kompanije.

U igri su Pronav, Mitsui... uglavnom - pikiram LNG.

Imate li kakvih saznanja; koja kompanija prima kadete na LNG, kome se obratit (direkt via mail ili preko ovih splitskih gusara agenata?)

; )
__________________
Carbonmade
elf_dalmatae is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 14:39   #512
Quote:
PONISTRA kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

zavrsavan uskoro Pomorski Fakultet u Splitu smjer nautika (4god).

moze li mi netko rec (ako ima kakvih saznanja, iskustava ili informacija bilo kakve vrste) kakve su mi opcije osim navigavanja?

srdacan pozdrav.

p.s. iman nesto iskustva koje san steka u marinama, B2 i položenu 1* za ronioca

Dragi, druge opcije su ti slabe i nikakve

Ne zelim nikoga vrijedjat ni omalovazavat (to i ne cinim, ti imas fax, ja samo visu), ali osim ako:

a) Nemas debelu vezu u splitskoj ili nekoj drugoj luckoj kapetaniji

b) Nemas debelu vezu u nekoj od marina da te odmah prime za skipera

- nemas bas puno izbora osim ici plovit?

Mozes eventualno... razmisliti ooo.... predavanju na Pomorskom Fakultetu u Splitu?

Ali ono, doooobro razmisli ; )

Nadam se da ce ti jos netko odgovoriti sa pametnijim i konstruktivnijim prijedlogom
__________________
Carbonmade
elf_dalmatae is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 12:59   #513
Quote:
PONISTRA kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

zavrsavan uskoro Pomorski Fakultet u Splitu smjer nautika (4god).

moze li mi netko rec (ako ima kakvih saznanja, iskustava ili informacija bilo kakve vrste) kakve su mi opcije osim navigavanja?

srdacan pozdrav.

p.s. iman nesto iskustva koje san steka u marinama, B2 i položenu 1* za ronioca
A jesi li razmišljao o platformama?
Nije baš klasična navigacija jer većinu vremena provedeš u mjestu,ali je zato lova doooobra!
Kreneš od mornara jer ipak moraš imati malo iskustva u offshoreu pa pomalo napreduješ!
Jebeš klasično naveganje....nije lova neka!
dilligaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 14:08   #514
Quote:
dilligaf kaže: Pogledaj post
A jesi li razmišljao o platformama?
Nije baš klasična navigacija jer većinu vremena provedeš u mjestu,ali je zato lova doooobra!
Kreneš od mornara jer ipak moraš imati malo iskustva u offshoreu pa pomalo napreduješ!
Jebeš klasično naveganje....nije lova neka!
u potpunosti se slazem , kruha decki u nvigaciji vise nema,oil industy vam vrti lovu isvaki je dan sve vise u expanziji i na srecu nema toliko azijata koliko u pomorstvu tako da su place 3do4 puta vece i brze cete naredovat, pozdrav
global2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 14:21   #515
Quote:
elektronicar kaže: Pogledaj post
evo nemogu vjerovat jicer se ragistriram na www.maritime-connector.com
stavim moj cv i to jos nepotpun nisam upisao brevete jer ih jos nisam odradio to cu kroz 20 dana,i dodje na mail sljedece:

JOB REF: SC-HR/UK/SAGA-200/2008

SAGA CRUISE is the largest cruise Company in UK;


LOCATION: United Kingdom.

COMMENCEMENT DATE: 2008

EMPLOYMENT TYPE: Full-time and Contract

EMPLOYMENT BENEFITS:

Excellent Salary, Overtime Bonus, Health/life Insurance, Relocation expenses, Educational assistance, Medical, Optical and Dental Care, Family/Single housing accommodation,Official vehicle (For on shore employees)depending on employee official status, access to some of the finest social and recreational centers in the UK.

Interested applicants are to send their detailed resume and other backup documents together with an application letter(Specifying position of interest) via e-mail attachment in MS Word format to this emails: [email protected]


sta kazete na ovo?? ja sam tamo naglasio za asistenta elektrike da li ce oni mene primiti kao asistenta??
Šta je tu čudno?
To je tek poziv da apliciraš.
Nitko tebe ne zove radit.
top_dog_is_online is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 19:50   #516
Quote:
PONISTRA kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.

zavrsavan uskoro Pomorski Fakultet u Splitu smjer nautika (4god).

moze li mi netko rec (ako ima kakvih saznanja, iskustava ili informacija bilo kakve vrste) kakve su mi opcije osim navigavanja?

srdacan pozdrav.

p.s. iman nesto iskustva koje san steka u marinama, B2 i položenu 1* za ronioca
Evo ti jedan koristan savjet od dipl.ing.pomorskog prometa:

Ako ne želiš na brod imaš par opcija na kopnu, ali ipak bi treba odraditi kadetski staž od 12 mjeseci plovidbe i položiti poručnički ispit.Tada su ti otvorene puno veće opcije za posao na kopnu, danas puno starih kapetana idu u penziju, otvaraju se radna mjesta, ali ipak moraš rješit ovo dvoje.
ratep is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 19:58   #517
Quote:
global2008 kaže: Pogledaj post
u potpunosti se slazem , kruha decki u nvigaciji vise nema,oil industy vam vrti lovu isvaki je dan sve vise u expanziji i na srecu nema toliko azijata koliko u pomorstvu tako da su place 3do4 puta vece i brze cete naredovat, pozdrav
Ma kakve platforme, oil product,LNG i LPG brodovi,točno je da su plaće veće i do 40% u odnosu na druge brodove, a onda će doći naplata, a to je zdravlje. Slušajte iskusnog ing. , udišete plinove, a da i to ne znate, od 40-te pojava raka gotovo zagarantirana, spermatozoidi ćao, stres maximalan i što će ti onda 4200 eura za 3rd ili 5600 za 2nd i chief 8500 eura, a zdravlje krš i jad.Zdravlje ne možeš kupit, ali posao možeš birati.Bolje je otići na nekog bulka ili bananjeru za manje pare, pa ostati zdrav i čitav, a ne postati kratkootrajni dasa.
ratep is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 11:06   #518
Quote:
ratep kaže: Pogledaj post
Ma kakve platforme, oil product,LNG i LPG brodovi,točno je da su plaće veće i do 40% u odnosu na druge brodove, a onda će doći naplata, a to je zdravlje. Slušajte iskusnog ing. , udišete plinove, a da i to ne znate, od 40-te pojava raka gotovo zagarantirana, spermatozoidi ćao, stres maximalan i što će ti onda 4200 eura za 3rd ili 5600 za 2nd i chief 8500 eura, a zdravlje krš i jad.Zdravlje ne možeš kupit, ali posao možeš birati.Bolje je otići na nekog bulka ili bananjeru za manje pare, pa ostati zdrav i čitav, a ne postati kratkootrajni dasa.
djelis savjete ali do kraja nisi ljudima dao informaciju,moras im rec gdje ce dobit taj novac na kojoj kompaniji, a neznam o kakvim plinovima na drill shipovima i submers.platformama pricas,cini mi se platormu nisi vidio , plovio valjda jesi ko telegrafista ( trgovacki brodovi su prije 10 i vise godina telegrafiste zamjenile GMDSS-om ) , ostajem pri tvrdnji da od navigacije kruha vise nema , azijati su tu industriju preuzeli sa jeftinim posadama , a HR pomorci ce mozda izborit status jedino na HR zastavi ako ova drzava nesto ucini za njih, sto sumnjam , na tvojim bulk i bananjerama su uglavnom kinezi i koji kapetan/cif evropejac ( normalno da ce i koji HR biti ) ali niko se ne ubija bas za personal sa HR putovnicom.
global2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 15:13   #519
Ej ekipa ovde od pomorca cura, ma zanima me ako mi netko moze pomoc u vezi par pitanja....evo situacija je ovakva...on trenutno plovi na MSC-u ono u nasem rjecniku ko obicni radnik, ima srednju skolu za autoelektricara pa ga ja misli upisat u 9mj u elektrotehnicku skolu za polozit razliku ispita i 4god za elektricara, jel znate kakva je tu procedura sto se tice polaganja ispita i koliko to maksimalno traje ( on se skida u 12mj s broda), te da li se to isplati s obzirom da ga ne mogu upisat na Pomorski fakultet u Splitu s trogodisnjom skolom. isto tako zanima me kakve su mu mogusnosti da uleti na brod za asistenta!?

Unaprijed hvala pozdrav
stbrda is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 11:18   #520
Quote:
global2008 kaže: Pogledaj post
djelis savjete ali do kraja nisi ljudima dao informaciju,moras im rec gdje ce dobit taj novac na kojoj kompaniji, a neznam o kakvim plinovima na drill shipovima i submers.platformama pricas,cini mi se platormu nisi vidio , plovio valjda jesi ko telegrafista ( trgovacki brodovi su prije 10 i vise godina telegrafiste zamjenile GMDSS-om ) , ostajem pri tvrdnji da od navigacije kruha vise nema , azijati su tu industriju preuzeli sa jeftinim posadama , a HR pomorci ce mozda izborit status jedino na HR zastavi ako ova drzava nesto ucini za njih, sto sumnjam , na tvojim bulk i bananjerama su uglavnom kinezi i koji kapetan/cif evropejac ( normalno da ce i koji HR biti ) ali niko se ne ubija bas za personal sa HR putovnicom.
Sinko, ako si ti neki frustrirani mazač ili telegrafist, to je tvoj problem. ja sam C/O na bijeloj floti, imam iskustva o kojim ti sam možeš sanjat i dobro znam što govorim. Ispada da Kinezi vladaju Atlantskom plovidbom po tvom, kakvi plinaši, ljudima savjetuješ da riskiraju zdravlje.Ljudima si trebao reći da završe pomorski fakultet, da polako napreduju, onda neće biti straha za zaposlenje. S mornarima je opet druga priča, to su primat uzeli azijatu, ali školovani hrvatski časnici za svoj se kruh ne trebaju plašiti, dapače, još uvijek su traženi za tvoju informaciju.

By the way, da ti nisi onaj kvazimanager iz Ri što ljude vreba po oglasima, pa im uzima proviziju, pa ih onda odjebeš.
ratep is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:54.