Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2009., 09:51   #41
ne, nego 3 000 okretaja i 300 Nm je jednako 128 KS.

odnosno, hoće ti Tipi reć da nije isto dali je na 3 000 okretaja gas stisnut samo malo, ili je u podu.
pa i o tome ovisi potrošnja, koja se izražava u potrošenim gramima goriva za svaki kW isporučene snage.
I wonder is offline  
Old 15.01.2009., 10:22   #42
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
-usporedi auto sa biciklom. što slabiji vozač, to trebaš više brzina da bi pokrio sve moguće uvjete vožnje.
jakom vozaču su dovoljne i 3 brzine, neki žgoljo ih treba 27.
Samo mala korekcija, profesionalni biciklisti su svi žgoljavi.
Nick Fallin is offline  
Old 15.01.2009., 19:22   #43
Quote:
schimek1 kaže: Pogledaj post
Evo moj golf 1,9 tdi sa 105 ks troši oko 5,5 - 6,2 litre sada po gradu, inače na otvorenoj cesti sam ga znao spustiti u na 4,2 l, a to je bilo u 6 brzini i jedno 90 - 100 km/h. Dok na autocesti sa 200 km/h, prosjek mu je 8 - 8,5.
Vozio sam takav 105 konja PDE TDI s tri vrata 25 anyversary model s onim 16 cola alu felgama original, ručni mjenjač itd., a prosjek zadnjeg puta u svim uvijetima mi je stalno bio 8,2-8,3 litre/ 100km , doduše autom. klima stalno uključena i vrlo oštra vožnja s dubokim gasom non-stop, jer auto nije bio moj ..., ali potrošnja u velikom raskoraku od tvornički deklarirane, a i u raskoraku sa pričama za malu djecu većine vlasnika kompaktnih modernih turbodizelaša...!!!

Svi ti noviji kompakt dizelaši sa hrpom opreme i milijun zračnih jastuka i ostalih bezvezarija su uglavnom preteški, pa im džabe sofisticirani motori kad troše skoro k'o benzinci...!!!
Mislim da bi tvornice pod hitno trebale opako razmisliti o downsizingu svih modela...!!!
supervox is offline  
Old 15.01.2009., 19:39   #44
Quote:
supervox kaže: Pogledaj post
Vozio sam takav 105 konja PDE TDI s tri vrata 25 anyversary model s onim 16 cola alu felgama original, ručni mjenjač itd., a prosjek zadnjeg puta u svim uvijetima mi je stalno bio 8,2-8,3 litre/ 100km , doduše autom. klima stalno uključena i vrlo oštra vožnja s dubokim gasom non-stop, jer auto nije bio moj ..., ali potrošnja u velikom raskoraku od tvornički deklarirane, a i u raskoraku sa pričama za malu djecu većine vlasnika kompaktnih modernih turbodizelaša...!!!

Svi ti noviji kompakt dizelaši sa hrpom opreme i milijun zračnih jastuka i ostalih bezvezarija su uglavnom preteški, pa im džabe sofisticirani motori kad troše skoro k'o benzinci...!!!
Mislim da bi tvornice pod hitno trebale opako razmisliti o downsizingu svih modela...!!!
I meni hoće on popiti 8litara kada ga gazim baš, al ipak sam ovdje pričao o normalnijoj vožnji, možda je taj tvoj imao mjenjač sa 5 brzina, pa je zato više trošio, ja velim kolko troši u 6 brzini i po brzinomjeru 200 km/h
schimek1 is offline  
Old 15.01.2009., 19:47   #45
Quote:
schimek1 kaže: Pogledaj post
I meni hoće on popiti 8litara kada ga gazim baš, al ipak sam ovdje pričao o normalnijoj vožnji, možda je taj tvoj imao mjenjač sa 5 brzina, pa je zato više trošio, ja velim kolko troši u 6 brzini i po brzinomjeru 200 km/h
Ma inače pumpe duse popije malo više kod ganjanja od običnih motora no to je normalna stvar. pumpe duse ima takvu koncepciju gdje jako naglo potegne a to naravno ne ide bez goriva. Užitak koji pruža vožnja pumpe dusa motora je puno veća od te 1 litre koju možda više popije od nekih drugih motora pri oštrijim uvjetima.(buku motora na stranu) kom ne paše nemora vozit takav motor.
johny5 is offline  
Old 15.01.2009., 19:55   #46
Quote:
supervox kaže: Pogledaj post
Vozio sam takav 105 konja PDE TDI s tri vrata 25 anyversary model s onim 16 cola alu felgama original, ručni mjenjač itd., a prosjek zadnjeg puta u svim uvijetima mi je stalno bio 8,2-8,3 litre/ 100km , doduše autom. klima stalno uključena i vrlo oštra vožnja s dubokim gasom non-stop, jer auto nije bio moj ..., ali potrošnja u velikom raskoraku od tvornički deklarirane, a i u raskoraku sa pričama za malu djecu većine vlasnika kompaktnih modernih turbodizelaša...!!!

Svi ti noviji kompakt dizelaši sa hrpom opreme i milijun zračnih jastuka i ostalih bezvezarija su uglavnom preteški, pa im džabe sofisticirani motori kad troše skoro k'o benzinci...!!!
Mislim da bi tvornice pod hitno trebale opako razmisliti o downsizingu svih modela...!!!
Na stranu vožnja s "težom" nogom na gasu, međutim s normalnom vožnjom taj auto s punim rezervoarom bez problema može napraviti oko 800 km. Ako ga se želi i zna voziti štedljivo, može i oko 1000 km.
__________________
The Greatest Hazard In Life Is To Risk Nothing.
gatto is offline  
Old 16.01.2009., 01:21   #47
Quote:
supervox kaže: Pogledaj post
Vozio sam takav 105 konja PDE TDI s tri vrata 25 anyversary model s onim 16 cola alu felgama original, ručni mjenjač itd., a prosjek zadnjeg puta u svim uvijetima mi je stalno bio 8,2-8,3 litre/ 100km , doduše autom. klima stalno uključena i vrlo oštra vožnja s dubokim gasom non-stop, jer auto nije bio moj ..., ali potrošnja u velikom raskoraku od tvornički deklarirane, a i u raskoraku sa pričama za malu djecu većine vlasnika kompaktnih modernih turbodizelaša...!!!

Svi ti noviji kompakt dizelaši sa hrpom opreme i milijun zračnih jastuka i ostalih bezvezarija su uglavnom preteški, pa im džabe sofisticirani motori kad troše skoro k'o benzinci...!!!
Mislim da bi tvornice pod hitno trebale opako razmisliti o downsizingu svih modela...!!!


Golf IV, 2003 godiste, 1.9 TDi Edition (isto PDE motor) 101 KS, isto 16 cola felge. Sa mojim rezimom voznje, cesto duboki gas i ostra voznja prosjek 8 - 9 litara (ne sjecam se u decimalu), kad je supruga vozila taj isti auto imala je prosjek 5-5.5 litara

E da, a sto PDE poteze, auuuuu braco moja mila, pa to ko raketa ubrzanje
Wogy is offline  
Old 16.01.2009., 09:23   #48
Da malo razbijemo te mitove o "superštedljivim" TD kompaktima na konkretnim primjerima - kompakti s TD motorima 100 - 130 ks.
U gradskoj vožnji kakva vlada u ZG, samo dva kompakta su mi trošila ispod 7 l/100 km - KIA Cerato 1.5 CRDI (105 ks) i Megane 1.5 DCI (100 ks). Svi ostali su bili iznad 7, a neki bogami i iznad 8 litara.
Na AC, tempo 110-130, svi se mogu voziti ispod 5 litara (čak i recimo Hyundaieva Elantra koja definitivno nije štedljiva).
I ne govorim o podacima BC, već litre s benzinske i kilometraža između dva tankanja.
8T8 is offline  
Old 16.01.2009., 10:42   #49
Quote:
8T8 kaže: Pogledaj post
Da malo razbijemo te mitove o "superštedljivim" TD kompaktima na konkretnim primjerima - kompakti s TD motorima 100 - 130 ks.
U gradskoj vožnji kakva vlada u ZG, samo dva kompakta su mi trošila ispod 7 l/100 km - KIA Cerato 1.5 CRDI (105 ks) i Megane 1.5 DCI (100 ks). Svi ostali su bili iznad 7, a neki bogami i iznad 8 litara.
Na AC, tempo 110-130, svi se mogu voziti ispod 5 litara (čak i recimo Hyundaieva Elantra koja definitivno nije štedljiva).
I ne govorim o podacima BC, već litre s benzinske i kilometraža između dva tankanja.
Ja neznam onda kako ti voziš, meni je potrošnja na golfu V 1,9 tdi na relaciji sesvete - maksimir prosjek 6,5 - 6,8, ako idem branimirovom onda je nešto veće jel se brže malo vozi. ali inače mi je rijetko iznad 7 litara.
schimek1 is offline  
Old 16.01.2009., 11:45   #50
Ma ima ljudi kojima će i najštedljiviji auto trošiti 10 l, a od točke A do točke B doći će jednako brzo kao neki kojima taj auto troši duplo manje
moril is offline  
Old 16.01.2009., 13:22   #51
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
ne, nego 3 000 okretaja i 300 Nm je jednako 128 KS.

odnosno, hoće ti Tipi reć da nije isto dali je na 3 000 okretaja gas stisnut samo malo, ili je u podu.
pa i o tome ovisi potrošnja, koja se izražava u potrošenim gramima goriva za svaki kW isporučene snage.
i 6000 rpm * 150Nm je 128ks, i auto sigurne nece trositi isto kao na 3000*300.

Potrosnja ovisi i o okretajima i Nm(ili KS ili KW), ali nikako o rpm*Nm - to jednostavno nema smisla.
darioV is offline  
Old 16.01.2009., 13:31   #52
Talking

Quote:
Božo* kaže: Pogledaj post
to ti misliš da neće potegnut 200kmh, možda sam napisao malo previše za 165kmh ali ispod 8 litara nije sigurno, 165 nije mala brzina, molim lijepo.

da, u decilitar isto guta i na 110 i na 130, ak ne vjeruješ prepeljam te

pozz
di to tdi govno od motora može ić 200...taj kad ide 2 somića dimi ko kaki rus (traktor)...neki dan ja u mom c4 vts klizim po autocesti žu-zg i primjetim ispred sebe na jedno kilometar, dva neki crni dim...usporim sa 180 na 120...reko neka nesreca se dogodila nest gori...kad sam došao bliže imam šta vidit...folcvagen passat onaj okrugli negdje 1998/99 godište čađi ko da je ložio ugalj hebote...auto i tdi i ko ga izmisli...zasmrdi mi kabinu...da se nije prozracila do zg...od tada svaki put kad primjetim da je ispred mene neki auto iz fauve branše...palim onu tipkicu AIR RECYCLAGE i nema problema, i obavezno lijevi pokazivac smjera,kick dawn...
sparc0 is offline  
Old 16.01.2009., 13:53   #53
Quote:
schimek1 kaže: Pogledaj post
Ja neznam onda kako ti voziš, meni je potrošnja na golfu V 1,9 tdi na relaciji sesvete - maksimir prosjek 6,5 - 6,8, ako idem branimirovom onda je nešto veće jel se brže malo vozi. ali inače mi je rijetko iznad 7 litara.
Bitnije je kuda, a ne kako.
Uđi dublje u centar, meni je Maksimir već izlaz iz grada . Vukovarska, Tratinska, Savska, Vlaška, Slavonska, Branimirova (stara), Mihanovićeva, Gajeva, Hebrangova...
8T8 is offline  
Old 16.01.2009., 14:32   #54
Quote:
8T8 kaže: Pogledaj post
Bitnije je kuda, a ne kako.
Uđi dublje u centar, meni je Maksimir već izlaz iz grada . Vukovarska, Tratinska, Savska, Vlaška, Slavonska, Branimirova (stara), Mihanovićeva, Gajeva, Hebrangova...
i to bome. na takvim ulicama ne bude čudno ni da je 10 litara potrošnja, jer od semafora do semafora možeš voziti 10 minuta
__________________
now u c me, now u'r dead
newwbie is offline  
Old 16.01.2009., 16:58   #55
Quote:
sparc0 kaže: Pogledaj post
di to tdi govno od motora može ić 200...taj kad ide 2 somića dimi ko kaki rus (traktor)...neki dan ja u mom c4 vts klizim po autocesti žu-zg i primjetim ispred sebe na jedno kilometar, dva neki crni dim...usporim sa 180 na 120...reko neka nesreca se dogodila nest gori...kad sam došao bliže imam šta vidit...folcvagen passat onaj okrugli negdje 1998/99 godište čađi ko da je ložio ugalj hebote...auto i tdi i ko ga izmisli...zasmrdi mi kabinu...da se nije prozracila do zg...od tada svaki put kad primjetim da je ispred mene neki auto iz fauve branše...palim onu tipkicu AIR RECYCLAGE i nema problema, i obavezno lijevi pokazivac smjera,kick dawn...
nisu isto km napravili taj tvoj vts(koji nikad ni neće doć do te kilometraže) i taj passat. Uz to ak taj passat nije održavan normalna stvar da čađi ko avion.
johny5 is offline  
Old 16.01.2009., 17:03   #56
Exclamation ODGOVOR

Quote:
auto101 kaže: Pogledaj post
Mene čisto zanima ako ima neko putni kompujter za primjer TDI od 110 ili 90 ili 130 KS, koliko mu pokazuje potrošnju na autocesti pri gore navedenim brzinama?
VW Passat 2002.g. 1.9 TDI 130 KS, jedna osoba za upravljacem (78 kg), ugasena klima, gume na 2.2 bara, alu felge i kit za krpanje guma (usteda na masi), bez dodatne prtljage. putno racunalo u 6. stupnju pri 90 km/h pokazuje 4.1 l/100 km, pri 130 km/h pokazuje 7.9 l/100 km/h, pri 180 km/h pokazuje 15,1 l/100 km a pri 200 km/h 18,4 l/100 km.
radi se o mjerenju trenutne potrosnje, a ne prosjecne u nekom vrem. intervalu...
motor je bio na radnoj temp (90 C) te je vani bila ugodna temp (cca 20 C), za zimsko doba i hladan motor, rezultati su drukciji...

mozes racunat na 2-3 litre vise ako u autu imas 4 osobe, pun gepek, upaljenu klimu, rezervni tocak i celicne felge, te lose napumpane gume, a i cuo sam da one nove Michelin Energy Star smanjuju otpor kotrljanja i potrosnja pada za 2-3 dl, osobno ih imam i zadovoljan sam al njih koristim samo ljeti
e da, ako ces u to sve uracunat zimske uvjete, dodaj jos koju litru vise

Zadnje uređivanje BB87 : 16.01.2009. at 17:12.
BB87 is offline  
Old 16.01.2009., 18:44   #57
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
nisu isto km napravili taj tvoj vts(koji nikad ni neće doć do te kilometraže) i taj passat. Uz to ak taj passat nije održavan normalna stvar da čađi ko avion.
uz to ..ja kojeg got passata, golfa...i ostale kenjare s oznakom tdi vidim na cesti svi čađare ko ludi...a u leru čekičaju ko da su 2 motora od trabanta ugurali pod haubu...katastrofa... moj citroen c4 VTS ni nemora doc do te kilometraze bitno da ljude nepeku oči kad se voze iza mene...jebovas pasat tdi zastarjeli primitivni
sparc0 is offline  
Old 16.01.2009., 19:33   #58
Quote:
sparc0 kaže: Pogledaj post
uz to ..ja kojeg got passata, golfa...i ostale kenjare s oznakom tdi vidim na cesti svi čađare ko ludi...a u leru čekičaju ko da su 2 motora od trabanta ugurali pod haubu...katastrofa... moj citroen c4 VTS ni nemora doc do te kilometraze bitno da ljude nepeku oči kad se voze iza mene...jebovas pasat tdi zastarjeli primitivni
Pa normalno da nemora doć do te kilometraže jer ti nisi primitivan ko mi pa da se voziš u autu starom 10 godina no eto citrač to svakak ne bi ni izdržao. Koliko troši tvoj super vts na autoputu na 130km/h?
johny5 is offline  
Old 16.01.2009., 20:00   #59
ma pljujte vi po passatu kolko ocete, al auto je kvalitetan i zasluzuje rijeci hvale, a TDI su najbolji i najprodavaniji diesel motori, htjeli vi to priznati ili ne...
a sto se tice cadjenja, pa cuj, uz redoviti servis i mjenjanje svih filtera (filter za gorivo, ulje, zrak...) do toga nebi doslo, a ocito je da ako se i ne servisira redovito, auto ideee
a oni francuski drekovi ni uz servisiranje neidu tako ko njemci i bez servisa
BB87 is offline  
Old 16.01.2009., 20:20   #60
Quote:
Bad Boy 87 kaže: Pogledaj post
ma pljujte vi po passatu kolko ocete, al auto je kvalitetan i zasluzuje rijeci hvale, a TDI su najbolji i najprodavaniji diesel motori, htjeli vi to priznati ili ne...
a sto se tice cadjenja, pa cuj, uz redoviti servis i mjenjanje svih filtera (filter za gorivo, ulje, zrak...) do toga nebi doslo, a ocito je da ako se i ne servisira redovito, auto ideee
a oni francuski drekovi ni uz servisiranje neidu tako ko njemci i bez servisa
Francuski auti NE dime,ako dimi(recimo taj PAssat) moze pomoci samo zracni filter,uljni filter tu ne pomaze.

Fancuzi tako drski,da se servisiraju na 160.000-225.000 km(zupcasti remen),a kos Passata na toj kilometrazi su vec druga ramena od povozja.

Tema je potrosnja,VW TDI motori jesu stedljivi,ali zahtjevni,koliko god to neki zelili poreci.
Svicar is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:48.