Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2016., 11:32   #1
BMW 530xd i lanci

Pozdrav. Nedavno sam uzeo ovaj auto, pa me sad zanima, ukoliko dođem u situaciju (a nadam se da neću) na koje se kotače postavljaju lanci, pošto ima pogon na sve kotače.
Mođda je pitanje glupu, ali sam laik pa me zanima
amlap is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 11:34   #2
zakon kaže na pogonske kotače, što bi bukvalno značilo na sva 4. Međutim može i samo na zadnje jer mu je pozadi veći postotak raspodjele pogona
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 11:38   #3
To o lancima na sva četiri mi je prvo palo na pamet, ali nisam to nikad vidio na osobnom autu. Ne kužim ovo drugo, da mu je pozadi veći postotak raspodjele pogona?
amlap is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 11:39   #4
Ako ti zatrebaju lanci na tom bmw-u razmisli o kupovini land cruisera.
Ja sam prosle godine sa golf 4motion uzlazio uz planine sa gotovo nikakvim zimskim gumama i nigdje ni da su mi se dlanovi preznojili.
Sa e60 zadnji pogon i ts850 conti jos nisam ostao negdje u snijegu, jako dobre gume za snijeg..
Samo ti zimulje nabaci i lance stavi u drugo auto ako imas.

Sent from my SM-G920F
__________________
It's time to go
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 11:40   #5
Zimske gume na sva 4 kotača su i više nego dovoljne. Lance možeš nositi u gepeku za ukras ili pokazivanje policiji

https://www.youtube.com/watch?v=YXVcZUODeMQ
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 11:42   #6
Normalno da zimske idu gore. Prošle godine sam dva puta u Makedoniji i jednom u Austriji zaglavio sa MB e klasom, pa sad zlu ne trebalo da se raspitam malo.
amlap is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 11:44   #7
Quote:
amlap kaže: Pogledaj post
To o lancima na sva četiri mi je prvo palo na pamet, ali nisam to nikad vidio na osobnom autu. Ne kužim ovo drugo, da mu je pozadi veći postotak raspodjele pogona?
Normalno je 40% pogona naprijed, a 60% natrag, no to se po potrebi automatski podešava i do 100% natrag ili naprijed ovisno o terenu

''Instead of a permanent torque split (which is featured in earlier systems), xDrive provides variable torque split between the front and rear axles through the use of a multi-plate wet clutch located in the gearbox on the output to the front drive shaft. This setup allows xDrive to modulate the torque split between the front and the rear axles, which is normally split at 40:60 ratio. If wheel slip is detected by the ABS/DSC system, xDrive can react within a tenth of a second to redistribute up to 100% of the engine power to the front or rear axle.[1] The wet clutch is applied through a high speed electric servo motor turning a cam-shaped actuator disc. As the rear drive shaft is hard-coupled to the transmission output, full torque transfer to the front axle can only be achieved if the rear wheels have no traction and are both slipping.

xDrive is connected to the ABS and DSC systems. In the case that wheelspin or directional instability still occurs while xDrive is or has been modulating the torque split, DSC will brake independent wheels to regain traction and improve directional stability without driver intervention.

The front and rear differentials in xDrive vehicles are typically an open differential design, thus relying on brake application by the DSC system to transfer power from the slipping wheel to the wheel with traction.''
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 11:55   #8
A sad mi je jasnije glede pogona...
amlap is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 12:05   #9
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Zimske gume na sva 4 kotača su i više nego dovoljne. Lance možeš nositi u gepeku za ukras ili pokazivanje policiji

https://www.youtube.com/watch?v=YXVcZUODeMQ
Dobro, moj je ova nova linija, ali to je isto, bar mislim
amlap is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 13:13   #10
Dečki su ti dobro rekli - ako s njim ostaneš zaglavljan to je zato jer je pod legao na snijeg - tu pomoći nema, osim pneumatskog ovjesa.
Sa ili bez lanaca ako podnica leži na snijegu - kao da si je zaljepio.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 23:54   #11
sve ti je već receno. Ti trebas dobre zimske gume, bez toga ti pogon na sve kotace nema koristi ako mislis po snijegu..
Hartge is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 06:30   #12
Zasto bi mi to trebali znati, sve pise u knjizi upute o vozilu....da ne sprzis nesto u pogonu
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 12:33   #13
Bolje da imaš lance u gepeku nego da ih nemaš, ko nije zapeo s 4x4 u snijegu s zimskim gumama taj nije vidio pravu zimu.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 12:42   #14
Zimske su dobre ako nije nekaj teškog.
Ljetne + lanci vjerovatnije izvuku tamo gdje nebi niti zimske bez lanaca.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 13:23   #15
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Dečki su ti dobro rekli - ako s njim ostaneš zaglavljan to je zato jer je pod legao na snijeg - tu pomoći nema, osim pneumatskog ovjesa.
Sa ili bez lanaca ako podnica leži na snijegu - kao da si je zaljepio.
+1

Ne znam za ostale, ali ako uz 4x4 i zimske gume ne ide dalje jednostavno se okrenem nazad.
lost in london is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:06.