Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2007., 00:38   #741
Quote:
korkyra222 kaže: Pogledaj post
hmmm, možda reklamira, ne ulazim u to, ali tvrdnja da su krivi neispravni geni, nije točno, inače bi ih već popravili.

e, da to ide lako kao zamijeniti zarulju, gdje bi nam bio kraj...
znanstvenici desetljecima rade na otkrivanju mehanizama raznih bolesti. zaboravljas (ili mozda ne znas) da je tek prije 50-ak godina opisana struktura DNA, pa je nakon toga utvrdjeno da su odsjecci DNA geni, itd itd.
otad je znanost jako napredovala, ali ne toliko da popravi neispravne gene. nazalost.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 09:57   #742
Voleo bih da KEM proba moj melem sto od njega iziskuje od 20-ak dana do 2-3 meseca a sto se tice novcanih sredstava mislim da nas vise kosta prikljucenje na brzi on-line mesecni internet nego moja krema i da nas vise kostaju raznorazne ne bitne stvari u nasim zivotima. E tada bih voleo da covek nesto tvrdi a ovako bi trebao da napise da samo MISLI da ja nemam ili imam ili da ovo ili da ono ????.

Sto se tice naplacivanja kreme postoje samo dva razloga.

Prvi.. Ako coveku nesto u danasnje vreme das besplatno a to nije cist materijalni skupi poklon ( auto , nakit, stan, droga,) on to nece ceniti i u to nece verovati te ce ga iza prvog coska baciti.

Drugi.. Proizilazi iz prvog. S obzirom da ni ja nemogu naci nista za dzabe sem ubranih stvari iz prirode a iza to moras imati auto pa mesto gde se to susi pa se to kuva pa cedi pa mesa pa opet kuva itd itd e a to mene nesto kosta. E da Vam moja deca ne bi placala lek onda on kosta samo toliko da pokrije troskove i ni dinara vise znaci vi mojoj deci neplacate cokoladu kroz lek jer da sam odlucio da tako bude onda bi lek kostao minimum kao one ribice sto grickaju a nista nerade o cemu je bilo reci pre neki dan na forumu.

Zamislite da se pojavi ultra naj opremljenija klinika u Zagrebu koja na reklamu mesecno daje 50000 eur. i da leci psorijazu 100 posto. i da tretman kosta 2000 eura. Mislim da bi svi poceli lagano da stedimo za tretman na toj klinici.

Prvi odlucni clanovi sa foruma su vec preuzeli melem i nadam se poceli da ga koriste. Znaci sacekajmo ako Bog da jos samo malo a onda se nadam da ce Oni vise pisati od mene.

[SIZE="5"]S VEROM U BOGA
POZDRAV
IZLECENI is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 11:09   #743
Dodao bih jos.
Nezna se uzrok nastajanja nezna se izazivac bolesti prakticno nema odgovora ni STA JE PSORIJAZA sem da je to autoimona bolest koja izaziva na pojedinim delovima koze 4.5 puta brzu regeneraciju koznih celija nego u okolini te se javlja pecat. Da li ste culi za teorije savremenih naucnika da psorijaza pravi i pecate na unutrasnjim delovima tela na unutrasnjoj sluzokozi itd,itd.
Neznamo tj neznaju skoro nista e isto tako i ja neznam kako i sta radi moj melem ali znam da radi tj da uklanja ono sto mi vidimo na spoljnom delu koze i uklanja posledice koje te promene nose ( svrab perutanje pucanje).
Ako se jednog dana utvrdi da je psorijaza jos nka promena u telu pored ove vizuelne a melem to nebude otklanjao, onda ok nema teoretskog pravog leka za psorijazu, ali opet ostaje melem koji ce skloniti vidljive pecate te ce covek moci normalno u zajednicu bez svraba i bola.

Genetika??????????? Mislim da je sve genetika. I grip zavisi od genetike. Imas nasledno slab imunitet i zakacis svaki grip i prhladu.
Mi Hriscani to ne zovemo genetikom vec naslednim grehom, a istocnjaci karmom .
IZLECENI is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 20:48   #744
Quote:
IZLECENI kaže: Pogledaj post
Voleo bih da KEM proba moj melem sto od njega
a) kem ne boluje od psorijaze
b) kem nije musko
c) kem ima malo mozga i koristi ga.
bojim se da ces svoj melem morati prodati nekome drugom.


Quote:
Mi Hriscani to ne zovemo genetikom vec naslednim grehom
Masala! zasto onda neki ljudi obole od raka, neki od psorijaze, a neki od nicega? I kako bi svoju teoriju objasnio nekrscanima? Znam, znam, i Bog je Srbin...
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 20:59   #745
Quote:
kem kaže: Pogledaj post

Masala! zasto onda neki ljudi obole od raka, neki od psorijaze, a neki od nicega? I kako bi svoju teoriju objasnio nekrscanima? Znam, znam, i Bog je Srbin...
joj ljubica
neko od bliznjih ti ima psorijazu? kak se drži?
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 02:09   #746
Quote:
korkyra222 kaže: Pogledaj post
hmmm, možda reklamira, ne ulazim u to, ali tvrdnja da su krivi neispravni geni, nije točno, inače bi ih već popravili.
Upravo su krivi-defektni geni Hromozon 3,koji je treći po veličini i ima 214 miliona baznih parova,a na kojem su mapirani geni za više bolijesti,pa i izmedju njih i za psorijazu.Po meni psorijaza je sklop genetske predispozicije koja se aktivira stresom ,jednim jačeg inteziteta ili više njih manjeg,i tako u nedogled.Zvanična medicina je za sada ovdje nemoćna,čega smo mi ovdje svjedoci.
Poznaato je da psorijazu ne dobijaju svi članovi jedne porodice,već pojedinac,bez razlike što je neko o nje nekad bolovao.
Nijesam mišljenja da se Izliječeni reklamirao,ali da je pomiješao religiju sa medicinom ,jesam.
NEBOJSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 00:04   #747
Quote:
emergence kaže: Pogledaj post
joj ljubica
neko od bliznjih ti ima psorijazu? kak se drži?
sestra. drzi se...pogrbljeno. i kicma joj je stradala...pije saku tableta...
za divno cudo, krv joj je a nit jede zdravo, nit vjezba.

i ja sam je imala na laktu prije tri godine - puno stresa, ali se povukla. ona ima po cijelom tijelu.


Quote:
Nijesam mišljenja da se Izliječeni reklamirao,ali da je pomiješao religiju sa medicinom ,jesam.

gle, ja sam vjernica, i vjerujem i u cudotvorna izlijecenja.
ali sta cemo s nevjernicima? kako njih izlijeciti? ne vjeruje svatko u moc molitve.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 14:23   #748
Ja sam homo religiozus tj vernik, i moj svaki stav i pogled su neminovno prozeti religioznim pogledom. Mislim da tu nema nicega loseg kao sto mislim da nema nicega loseg i u tome sto je neko nevernik ( kako sami kazu ) .
Takodje mislim da je dovoljna opet VERA u samoisceljenje da bi se covek izlecio, znaci opet vera i vera i samo vera u bilo sta sto nas vodi ka cilju.
Sto se tice reklamiranja pa ja moram da kazem sta imam ili sta sam otkrio ili video, e cim kazes javno onda to neko okarakterise kao reklamiranje. Pa sta da cutimo onda svi. Ako kazes bio sam u Dubrovniku i tamo upoznao Peru koji zna Miku koji pravi kremu za suncanje od koje odmah pocrnis. OK . Reklamiras i Peru i Miku i njihov proizvod.

S obzirom da je internet globalna tvorevina izrazio bih svoj stav da se Ja na ovom forumu ne osecam kao gost kod Vas i da zadrzavam licno pravo da ne odgovorim KEM jer ona opet zna i odakle je bog a to tek nije tema ovoga foruma.

Ponovo molim za strpljenje jer se nadam da ce pojedini stariji clanovi ovoga foruma uskoro vise pisati nego ja.

I ponovo

S verom u Boga

Pozdrav
IZLECENI is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2007., 20:37   #749
e, ljudi... ima li tko iskustva s tetovažama i psorijazom? Kako se to dvoje slaže?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 00:03   #750
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
e, ljudi... ima li tko iskustva s tetovažama i psorijazom? Kako se to dvoje slaže?
Kud ćeš ljepše i bolje tetovaže od psorijaze.To je majka svih tetovaža
Još ako je dobro raširena i razbacana Toliko je dobra da bježe svi kad te vide
Marin 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2007., 12:02   #751
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
e, ljudi... ima li tko iskustva s tetovažama i psorijazom? Kako se to dvoje slaže?
To dvoje se nikako ne slaže jer je poznato da psorijaza dolazi i na bilo kakve ozljede kože, a crtanje tetovaže je ipak "rezanje" kože.
Ja sam je napravio na leđima i nakon dan dva bila je u potpunosti prekrivena psorijazom koje je tocno išla po linijama tetovaže.
static is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 10:43   #752
Prvi odlucni clanovi sa foruma su vec preuzeli melem i nadam se poceli da ga koriste. Znaci sacekajmo ako Bog da jos samo malo a onda se nadam da ce Oni vise pisati od mene.

[SIZE="5"]S VEROM U BOGA
POZDRAV[/QUOTE]

Pozdrav svima!
Pošto IZLEČENI i sam kaže da su neki članovi foruma već preuzeli ovaj čudotvorni melem ja preporučam da se više ne prepucavate preko foruma već da pričekamo da se javi netko od članova koji je već dugo na forumu i potvrdi to.
Ako se to (daj Bože) kojim čudom dogodi evo ja prvi sjedam u auto i idem u BG kod IZLEČENOG i platiću mu cijenu melema i kupit ću mu djeci čokolade koliko su god teška.
Zato pozivam te forumaše koji su uzeli melem da se jave!!!
Pozdrav!
dalmatinac28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 23:27   #753
Kod mene je jako loša funkcija znojnih žlijezda,takoreći se ne znojim.Dali neko ima sličan problem? dali su funkcije poremećene sa pojavopm psorijaze?
NEBOJSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 23:50   #754
Quote:
dalmatinac28 kaže: Pogledaj post
Prvi odlucni clanovi sa foruma su vec preuzeli melem i nadam se poceli da ga koriste. Znaci sacekajmo ako Bog da jos samo malo a onda se nadam da ce Oni vise pisati od mene.

[SIZE="5"]S VEROM U BOGA
POZDRAV

Pridružujem se ideji, ajde javite se vi koji ste taj melem preuzeli ali brzo pa da znamo.
lilo-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 11:07   #755
Forumaši koji imate problema s psorijatičnim aritritisom - kako se to manifestira? jer zadnjih godinu dana me sve kosti u tijelu ubijaju u pojam, a posebice zglobovi, i to isključivo na lijevoj ruci i nozi (!?), s tim da sam skužila da se bolovi intenziviraju kada dolazi do promjene vremena...na primjer danas - jedva se krećem. pretpostavljam da lijeka nema, ali može li se nekako ublažiti?
__________________
But it´s no use going back to yesterday because I was a different person then.
Sophie13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 18:31   #756
Quote:
IZLECENI kaže: Pogledaj post
Ja sam homo religiozus tj vernik, i moj svaki stav i pogled su neminovno prozeti religioznim pogledom. Mislim da tu nema nicega loseg kao sto mislim da nema nicega loseg i u tome sto je neko nevernik ( kako sami kazu ) .
Takodje mislim da je dovoljna opet VERA u samoisceljenje da bi se covek izlecio, znaci opet vera i vera i samo vera u bilo sta sto nas vodi ka cilju.
Sto se tice reklamiranja pa ja moram da kazem sta imam ili sta sam otkrio ili video, e cim kazes javno onda to neko okarakterise kao reklamiranje. Pa sta da cutimo onda svi. Ako kazes bio sam u Dubrovniku i tamo upoznao Peru koji zna Miku koji pravi kremu za suncanje od koje odmah pocrnis. OK . Reklamiras i Peru i Miku i njihov proizvod.

S obzirom da je internet globalna tvorevina izrazio bih svoj stav da se Ja na ovom forumu ne osecam kao gost kod Vas i da zadrzavam licno pravo da ne odgovorim KEM jer ona opet zna i odakle je bog a to tek nije tema ovoga foruma.

Ponovo molim za strpljenje jer se nadam da ce pojedini stariji clanovi ovoga foruma uskoro vise pisati nego ja.

I ponovo

S verom u Boga

Pozdrav
Mi nismo "nevjernici",nego nismo vjernici a to su obichni ljudi iz kojih ste vi,vjernici,nekada davno,nastali!!!
leopard1970 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 22:30   #757
Quote:
Sophie13 kaže: Pogledaj post
Forumaši koji imate problema s psorijatičnim aritritisom - kako se to manifestira? jer zadnjih godinu dana me sve kosti u tijelu ubijaju u pojam, a posebice zglobovi, i to isključivo na lijevoj ruci i nozi (!?), s tim da sam skužila da se bolovi intenziviraju kada dolazi do promjene vremena...na primjer danas - jedva se krećem. pretpostavljam da lijeka nema, ali može li se nekako ublažiti?
Isti problem i mene muči,upravo sve je isto kao i kod Vas.Psorijatični artritis je svrstan kao poseban oblik od kojeg obolijeva oko 10% oboljelih od psorijaze.Promjene na zglobovima obično su lokalizovane na zglobovima šaka i stopala,a kod tažih slučajeva zahvaćeni su i veliki zglobovi.
Opšti simptomi su ti:bolovi i promjene na zglobovima,stanje opšteg lošeg osjećanja, a može biti propraćeno i sa temperaturom.
Terapija, trpim bol koliko mogu i uzimam oralno analgetike ili antireumatike,a možeš mazati oboljelo mjesto sa nekom od antireumatskih masti,uslovno da na tom mjestu nema lezija uzrokovanih psorijazom.
NEBOJSHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 23:12   #758
Quote:
NEBOJSHA kaže: Pogledaj post
Isti problem i mene muči,upravo sve je isto kao i kod Vas.Psorijatični artritis je svrstan kao poseban oblik od kojeg obolijeva oko 10% oboljelih od psorijaze.Promjene na zglobovima obično su lokalizovane na zglobovima šaka i stopala,a kod tažih slučajeva zahvaćeni su i veliki zglobovi.
Opšti simptomi su ti:bolovi i promjene na zglobovima,stanje opšteg lošeg osjećanja, a može biti propraćeno i sa temperaturom.
Terapija, trpim bol koliko mogu i uzimam oralno analgetike ili antireumatike,a možeš mazati oboljelo mjesto sa nekom od antireumatskih masti,uslovno da na tom mjestu nema lezija uzrokovanih psorijazom.
hah,da ne povjeruješ, dobijem bolest koja pogađa manje od 10% populacije i onda još i dodatnu od koje obolijeva 10% psorijatične populacije, am I extremly lucky or what?

zahvaljujem na odgovoru i preporuci, mislim da nikakve tablete neću koristiti, imam averziju prema istima a i želudac mi ih slabo podnosi, tako da mi ostaju eventualno kremice i masti...k vragu, i mene bole stopala, nema ništa gore nego kad ne možeš normalno hodati, zakočen vrat još nekako i podnesem...

ah ništa, pravac apoteka po Deep relief ...or something
__________________
But it´s no use going back to yesterday because I was a different person then.
Sophie13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2007., 11:53   #759
pomoc

koje su najbolje tablete za psorijazu
OGULINAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 20:16   #760
psorijazu imam dakle jesam
ličnog mišljenja sam da je psorijazu (poremećaj unutar našeg organizma koji se manifestuje tako kako se manifestuje na koži) potrebno "tretirati" istovremeno iznutra i spolja, ali da je bitnije ono iznutra.
(Ako je psora (pojednostavljeno) prekomerna "proizvodnja" ćelija od strane imunog sistema zbog pogrešne "povratne" informacije, po mom skromnom mišljenju (ako je potrebno otkloniti uzrok) onda treba na neki način "ispraviti" tu povratnu informaciju.)
E sad ako preparate na bazi sterioda izuzmemo iz ove priče (da ne pravimo veću štetu) zanimalo bi me da li neko ima nekih saznanja o ovakvim preparatima.
Nabasao sam na site (duner-rajs.co.ba) izvesnog gospodina i razgovarao sa njim na temu psorijaze. Kaže OK ako pacijent nije dijabetičar i nabrojao nekoliko lekova od kojih mi je ostalo MGN3. Pošto nisam “stručan” molio bih da mi neko “odgonetne” da li je to na bazi steroida ili ne.
Unapred zahvaljujem
niskistart is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:48.