Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2013., 11:32   #141
Quote:
Rocky-Jocker kaže: Pogledaj post
E imam jedno pitanje:Obradia sam neke stare teme i procita da je Wrebox(koliko sam skuzio jedan od najcjenjenijih na ovom podforumu)govorio nesto kako bi u borbi izmedu hrvaca i boksaca od 10 puta hrvac pobjedio 7 ili 8 puta,a boxac 2ili3 puta.Jeli to istina i ako je vrijedi li i za judo?
Krivo si pročitao ili si krivo shvatio.
Boksač je pobijedio u samo jednoj "borbi" i taj boksač je prije boksa vježbao i hrvanje. Na nekom američkom fakultetu, zaboravio sam na kojem.
Cilj boksaču je bio zadati jedan (!) pravilan i "čist" udarac u glavu hrvača, a cilj hrvača bio je srušiti boksača na tlo odn. ući mu u klinč.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 11:51   #142
Quote:
Rocky-Jocker kaže: Pogledaj post
E imam jedno pitanje:Obradia sam neke stare teme i procita da je Wrebox(koliko sam skuzio jedan od najcjenjenijih na ovom podforumu)govorio nesto kako bi u borbi izmedu hrvaca i boksaca od 10 puta hrvac pobjedio 7 ili 8 puta,a boxac 2ili3 puta.Jeli to istina i ako je vrijedi li i za judo?
čestitam došao si do crnog pojasa u postavljanju jednog te istog pitanja u više tema i na više načina..
D.I is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 12:18   #143
Priznajte da sam se potrudio procita sam sve teme vezane za judo,borilacke vjestine u globalu i ono Aikidoke javite se...!

Aj da i ja imam crni pojas.
__________________
Trajlaj be,trajlaj be!Revko i Čombe bacaju bombe!
Rocky-Jocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 15:01   #144
Talking

Pozdrav svima!
Evo se i ja registrirah na Forum jer me nesto veoma interesira
Do sada se nisam bas susretala s judom i judasima (osim sta sam se mimoilazila na hodniku s nekoliko njih koji su redovno kasnili na trening ). U zadnje vrijeme me taj sport pomalo golica jer ako sam dobro shvatila (?) tu nema udaraca kao u tae kwon dou, karateu ili sl? Po netu sam malo citala i na nekim mjestima se spominju kate, a na drugima ne - ima li kata u judu? Ako tko od vas na ovoj temi ima volje i zivaca, bi li mi mogao napisati stagod o judu u stilu "judo for dummies"?
Do sada sam trenirala dosta toga, ali od borilackih vjestina samo karate. Sta vi mislite je li mi kasno sada zapocinjati s judom (imam preko 30 )? Ne interesiraju me neka velika natjecanja; samo bih htjela probati rekreativno.
Zna li netko koji dobar klub u Kastelima? Na netu sam nasla JK Dalmacijacement i JK Kastela. Preporuke? Na drugim forumima su mi ljudi preporucavali JK Kastela jer da je trener skroz ok, ali po slikama sta nalazim treniraju samo djecica. A nije mi napeto bit ka' stara baba medu njima
Uglavnom, da ne duljim, bit cu zahvalna za svaki savjet i komentar
__________________
Diem perdidi
hajimemashite is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 17:36   #145
Prvo provjeri radi li klub sa rekreativcima...

Judo je sport poprilično orjentiran na takmičare, ne uvijek i ne u svakom klubu,ali većinom... Ako nema dobre rekreativne grupe, pošto ne virujem da se želiš takmičit, možda bolje nešto drugo...

Možda aikido...? Neke stvari su slične, ali nije sport u pitanju nego vještina, pa nema takmičenja... Ima ekipe raznih godišta... Imaš u Kaštelima Gen Ki klub, nije velik ali je OK ekipa, treniraju u Sućurcu u prostoru judo kluba Dalmacijacement...

http://aikidokastela.hr/pages/kastela-dojo.php

Odi, pogledaj, popričaj sa ljudima, odluči...

DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 09:50   #146
Hvala na prijedlogu, mogla bih otić provirit
__________________
Diem perdidi
hajimemashite is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 21:06   #147
Bole li vise judo ili hrvacka bacanja?
Jesu li jaci judasi ili hrvaci?
__________________
"Strong minds discuss ideas,average minds discuss events,weak minds discuss people"
Elanor Roosevelt
Otto Rino is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2013., 17:20   #148
Nitko ne zna?
__________________
"Strong minds discuss ideas,average minds discuss events,weak minds discuss people"
Elanor Roosevelt
Otto Rino is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 16:14   #149
Evo da se ja malo javim
Trenirao sam judo 1 godinu ( znam malo) i uopće mi se nije svidio , previše tehnika ,udaraca ništa ne možeš zapamtiti a meni osobno ništa ne bi koristio u samoobrani.
No vjerujem da je to zato što sam trenirao sa dečkima koji su imali 10 pa čak i 20 , 30 kg više od mene
A za ovo dolje mislim da su jači hrvači ali su judaši okretniji
__________________
Život je težak,vreća cementa isto
Piterson23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2014., 20:41   #150
pozdrav, zna li neko di u splitu mogu kupit kimono za judo (neki jeftiniji)? osim hervisa
__________________
Don't make me Avada kedavra you
Luna Lovegood is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 09:46   #151
Odi u Judo klub Student na Gripe i naruči priko njih...

Ljudi su skroz OK, barem ih se ja tako sićan...

DoomsdayST is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 23:38   #152
Je li opasniji judo ili hrvanje(sto se tice ozlijeda)?
__________________
"Strong minds discuss ideas,average minds discuss events,weak minds discuss people"
Elanor Roosevelt
Otto Rino is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2014., 14:53   #153
gdje odrasli mogu trenirati tradicionalni (ne-sportski) judo u zagrebu?
pivce2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2014., 22:57   #154
http://www.judopanda.hr/lokacija.php
__________________
Kad joysticka nema, miševi kolo vode!!
Jericho is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2019., 13:47   #155
Prati li tko Grand Prix u Tel Avivu?

U dosadašnjem tijeku turnira prikazan je vrhunski judo uz pregršt izvrsnih borbi, naši predstavnici za sada nemaju nekih uspjeha (Družeta nakon slobodnog prvog kola ispao u drugom krugu), ali najveći adut bivša svjetska juniorska prvakinja Brigita Matić - Ljuba tek treba nastupiti u kategoriji do 78 kg. Nakon uspješnog povratka na tatami nakon dužeg izbivanja od Brigite se, s pravom, najviše očekuje.
Njena sestra Barbara danas je nažalost nakon dobre borbe i prednosti opomenom u neizvjesnom meču izgubila u repesažu u borbi za broncu kategorije do 70 kg od Dankinje Sook, zahvatom gušenja.

Sutra je na rasporedu dan na kojem će nastupiti preostali naši judaši (2) i judašice (4).

Ippon dana ide Anči Bernholm - armbar
Ashoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2019., 19:23   #156
Grappler Kingdom na YTu radi dobre sažetke i kompilacije turnira, na to se otprilike svodi moje praćenje.
duh7x is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2021., 12:49   #157
Da ne ostane forumski nezabiljezeno kako smo prije nekoliko dana dobili prvo svjetsko zlato u ovom sportu.

Cestitke Barbari!

https://sportske.jutarnji.hr/sn/spor...dalju-15079935
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2022., 15:12   #158
Nevjerovatan rezultat za Hr judo na SPu gdje su u finalu bile Matić i Cvjetko -70kg
Matić odbranila naslov svjetske prvakinje ,a u SFu su obe pobjedile japanke.
Šteta samo što su u istoj kategoriji,jer na OI samo jedna kvota ide po kategoriji.
Branimir85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:31.