Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2014., 01:16   #61
Meni je još jedan vrhunski boksač kojeg ste očito svi zaboravili.

Rocky Marciano 49(43) 0 0


Kod Ali-ija mi se najviše dopada tehnika, brzo se kreće u svim smjerovima, brz je u udarcima itd. Malo koji današnji boksači baš se kreću ko Ali.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 04:34   #62
Najbolje što sam gledao je bio Lennox Lewis, Ali-a iskreno nisam jer sam premlad, niti imam osjećaj kakva je konkurencija tada bila, a čini mi se ogromna, no to iz klipova se teško doživi.
__________________
"I'm proud of what I achieved there, but a life built on memories is not much of a life." - Eric Cantona

"U životu sam mnogo novca potrošio na alkohol, lijepe žene i brze automobile. Ostatak sam spiskao na gluposti." - George Best
Odin335 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 06:49   #63
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Kod Ali-ija mi se najviše dopada tehnika, brzo se kreće u svim smjerovima, brz je u udarcima itd. Malo koji današnji boksači baš se kreću ko Ali.
Stjepan Božić se kreće bolje.
prosječan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 07:55   #64
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Meni je još jedan vrhunski boksač kojeg ste očito svi zaboravili.

Rocky Marciano 49(43) 0 0


Kod Ali-ija mi se najviše dopada tehnika, brzo se kreće u svim smjerovima, brz je u udarcima itd. Malo koji današnji boksači baš se kreću ko Ali.
Ja ga Boga mi nisam zaboravio. Rocky je bio odlican borac, u svom vremenu i najbolji. Jedinstven je po tome sto je otisao u penziju kao neporazen borac.

Eh sada, svakako da tu ima aspekata njegove karijere koji su mnogo manje impresivni.

Kao npr:

Njegova profesionalna karijera je trajala svega nesto malo preko 8 godina.

Titulu svjetskog prvaka je drzao svega 3 godine, pri tome ju je uspjesno branio samo 6 puta.

Prvi profesionalni meč je imao 1947, a titulu je osvojio 1952 a penzionisao se 1955. U periodu od '47 pa do osvajanja titule, Rocky je imao u prosjeku negdje 10 borbi godišnje. Međutim, nakon osvajanja titule, imao je samo 2 borbe godišnje.

Ovo ukazuje na to da je Rocky mnogo kalkulisao, i da je zaista ciljao da ovakav rekord postigne. Tome treba pridodati cinjenicu da je Rocky imao svega 32 godine kada se penzionisao, mnogi kazu da je to bilo taman na vrijeme da izbjegne Listona.

Rocky je bio relativno nizak borac (1.80m), imao je najkraci raspon ruku svih prvaka ikada (173cm), te je bio izuzetno lagan za teskasa (kilaza varirala od 80-85kg).

Smatram da se Rocky u periodu Listona, Alija, Holmesa, Holyfielda, Tysona... ne bi bas najbolje snasao. Vjerovatno se ne bi ni takmicio u teskoj kategoriji (falilo bi mu jedno 5kg).
Idemedosumom is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 15:30   #65
Ali, Joe Louis, Frazier, Holmes, Lewis, Holyfield

To su najbolji teškaši, po meni

Tyson - razbijen od Lewisa i Holyfielda. Malo mu fali za prvu ligu, po meni.

Mogao bi se tu - tu naći i Vlad Kličko, ako razbije još Furyja, Stiverna, Wildera.
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:20.