Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2013., 03:30   #21
Quote:
Sudo_19 kaže: Pogledaj post

I općenito 95% borbi od boraca koje sam naveo... Pa će te vidjeti da je boks i danas jako zanimljiv.
Slažem se s tobom, ali ljudi su željni pravog boksa u teškoj kategoriji s razlogom.

Da se vratim na temu. Gledajući sveukupnu karijeru Ali je neupitno veći. Prime Mike vs prime Ali, Mike definitivno. Držim da bi i Foreman u 10 mečeva tukao Alija 9 puta . Mislim da je pitanje trebalo biti prezciznije postavljeno, jer Mike sa imiđem bad guya naspram imiđa koji je Ali izgradio za života nema nikakve šanse , iako je ovaj potonji bio nimalo bistra marioneta, koja je kao papagaj je ponavljala ono šta su mu servirali na blesimetru. Da se obožavatelji ne uvrijede, Ali je bio vrhunski borac i sportaš kojeg gledajući isključivo ring i prime svrstavam na poziciju broj 3.
callahan 4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 03:06   #22
Ali ...definitivno.
Tyson. top 10 svih vremena?
NE. po rezultatima NE.
ima u povijesti puno boljih teskasa od Tysona.
Mozda TOP 15. mozda.
MuhamadAli definitivno u TOP 5 teskasa
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 13:22   #23
Tyson naravno. Najbolji spoj moći i brzine = neviđena eksplozivnost. Jednostavno najbolji Tyson je najveći. To što ima puno mrzitelja jer je kao bad guy je druga stvar. Ti ljudi su neobjektivni, ali zato postoje mnogi relevantni stručnjaci koji govore da je jedan od najvećih. Kao i Ali naravno.
Bilješka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 14:31   #24
da je moguće projektovati ovo bi bila vrhunski dobra pegla, Mike je najveća/ najkrvoločnija zver koja se ikad pojavila u ringu, predator 1/1, ali bi ga Ali razbio tehnikom, "glavom" i boljim kretanjem. Ovaj bi se samouništio ako ga ne bi patosirao u prve dve runde. Nešto slično kao kontra Holifilda.
aspirin.500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 15:56   #25
Kako se zvao onaj boksač s kojim je Tyson boksao, imao je stil sličan Alijevom, samo što je bio ipak barem dvije klase slabiji boksač no Iron Mike je imao dosta problema s njime iako ga je na kraju nokautirao?
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 13:05   #26
Definitivno Iron Mike Tyson. Imao je karizmu. Šteta što je prokockao karieru.
Nicholas- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 07:44   #27
Ako je uzimamo najbolje razdoblje kladio bi se na Tysona. Naprosto sama znanost boksanja je otišla naprijed u Tysonovo doba u odnosu na Alijevo doba.

I nebih se baš kladio da bi oni pomeli Kličkove, koliko god Kličkovi bili dosadni i čine se kao loši boksači, to je više zato što mogu nametati svoj stil koji paše njima, iako ne paše publici.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2013., 11:54   #28
klicka za predsjednika !!! :-)
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 19:43   #29
Ovi koji pisu "Ali" mislim, ne mislim nego znam da ne treniraju boks vec su samo ljubitelji boksa preko TV ekrana. Kao prvo samo usporedba boksaca iz Alijevog razdoblja (sedamdesetih i osamdesetih) i Tysonovog razdoblja (devedesetih) je nemoguca, boks sedamdesetih i osamdesetih je bilo vecinom poskakivanje, nadmudrivanje, brzina, nista na snagu... dok je boks devedesetih cista tuca, znaci snaga, brzina, nokauti... A sad usporedba Alija i Tysona, Ali je definitivno imao bolju tehniku, da je bio brži to nemogu reći, Tyson i je većinu svojih protivnika dobivao na brzinu i eksplozivnost, pogledajte bilo koji nokaut i vidjet cete da nijedan nije bio iz jednog udarca vec kombinacija par brzih, eksplozivnih, jakih i tocno odmjerenih udaraca, a snaga je na Tysonovoj strani, sad kad bi njih dvojica stali u ring mislite da bi pobjedio Ali sa svojim "cimanjem", trzanjem i udarcima kao muha? Naravno da ne, Tyson je imao najmanje 60-70 % jače udarce od Alija a brzina im je tu negdje, iskreno mislim da Ali nebi izdržao 3 runde, 5 maksimalno, em što je Tyson svaki meč krecao punom snagom i isao je odma na nokaut em sto je fizicki puno jaci...

Znači moje mišljenje o tome tko bi pobijedio je 80:20 na strani Tysona.
Matan329 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2013., 19:47   #30
A priče o tome da bi Ali ili Tyson pobijedili bilo kojeg od braće Kličko su smješne, dali ste vi svjesni kako bi smješno izgledalo kada bih Ali ili Tyson ušao u ring sa Kličkom, Tyson je imao 178 cm, nešto više od 90 kg, a Ali je imao 190 cm, isto oko 90 kg, s ovime ne naglašavam da su oni preniski, premali ili tako nešto, nego u usporedbi sa Kličkom koji ima 200 cm i 115 kg, izgledali bi kao mrvice.
Matan329 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 13:10   #31
Braca klicko bi popusili gadne batine i od tysona i od alia.A izmedu tysona i alia bi ga satra tyson.Lik je zvjer.Osim ako Ali ne bi izdrza par rundi pa ga onda istuka.
__________________
Trajlaj be,trajlaj be!Revko i Čombe bacaju bombe!
Rocky-Jocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 18:59   #32
ma nema šanse, tyson im jednostavno nebi mogao prići, pa veći su od tysona 20 cm i teži 15 kg, uz to imaju i odličnu tehniku, izdržljivost... izmorili bi tysona i onda to lagano proveli kraju.
Matan329 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2013., 19:20   #33
E ali tyson ima srce,a klicko i ali previse taktiziraju(to je efikasno ali nije to to).Ima video na youtubeu gdje ali dobiva batine od hrvaca.I ako bi po mom misljenju ali imao vece sanse protiv klicka i ako bi ga i tyson ubio(klicka)
__________________
Trajlaj be,trajlaj be!Revko i Čombe bacaju bombe!
Rocky-Jocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 16:13   #34
http://www.contactmusic.com/pics/lc/...ko_2544136.jpg

Pogledaj malo. I meni je Tyson draži borac jer je stvarno svaki mec bio atraktivan i isao na knock out ali nebi imao sanse protiv klicka. Možda je malo brži ali kličko ima definitivno teže udarce i više snage i plus sto jos ima 25 centimetara veci raspon ruku.
Matan329 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 17:31   #35
Quote:
Matan329 kaže: Pogledaj post
http://www.contactmusic.com/pics/lc/...ko_2544136.jpg

Pogledaj malo. I meni je Tyson draži borac jer je stvarno svaki mec bio atraktivan i isao na knock out ali nebi imao sanse protiv klicka. Možda je malo brži ali kličko ima definitivno teže udarce i više snage i plus sto jos ima 25 centimetara veci raspon ruku.
Kličko ima teže udarce i više snage od Tysona? Ni blizu.
Jedina prednost u odnosu na Tysona bi mu bila razlika u visini i rasponu ruku ali prime Tyson bi to rješio bez problema u 3 runde.

Današnji teškaši su 2 kvalitetom klase ispod onih u 80-im ili 90-im. Nažalost.

Tyson vs Ali? Hmm... Vjerujem da bi Ali to dobio svojim fantastičnim radom nogu, pokretljivošću i konstantnim pikanjem Tysona. No tko zna možda i ne bi...
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 18:48   #36
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Kličko ima teže udarce i više snage od Tysona? Ni blizu.
Jedina prednost u odnosu na Tysona bi mu bila razlika u visini i rasponu ruku ali prime Tyson bi to rješio bez problema u 3 runde.

Današnji teškaši su 2 kvalitetom klase ispod onih u 80-im ili 90-im. Nažalost.

Tyson vs Ali? Hmm... Vjerujem da bi Ali to dobio svojim fantastičnim radom nogu, pokretljivošću i konstantnim pikanjem Tysona. No tko zna možda i ne bi...
Dali si ikad radio sa nekim višim 5-10 cm ili težim 5-10 kg od tebe ? Ja jesam puno puta, i sa ljudima koji nemaju dobru tehniku, ja imam 172 i 60 kg, tehnika odlična, kondicija isto, odradim 5-6 rundi srednjeg sparinga da se ne uznojim, snaga mi je onako za moju kilazu osrednja, ali kad dode netko sa duzim rukama od tebe i koji te stalno blokira tom prednjom rukom da mu ne mozes prici, a i kad nekako uspijes poklopi te onom zadnjom toliko jako da upadnes. Ako je netko tezi i veci od tebe ti trebas biti makar 60-70 % bolji od njega da mu nešto možeš napraviti. A kamoli ako je veci 20 cm i tezi oko 20 kg i ako mu je prezime Klitschko !
Matan329 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2013., 20:55   #37
Tyson je imao oko 180cm i 90kg ako se dobro sjecam(procitao sam negdje).A Klicko oko 205cm i 115 kg takoder ako se dobro sjecam.To znaci je velika razlika u visini i kilazi ali ako se sjecas meca valujev vs holyfield gdje je holyfield na koncu kariere pobjedio(sluzbeno je izgubio ali svi koji su gledali znaju sto je tu bilo)onu gorilu od valujeva.Govori puno o tome kako su holyfield i tyson bili daleko ispred ovih danasnjih boksaca.
__________________
Trajlaj be,trajlaj be!Revko i Čombe bacaju bombe!
Rocky-Jocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 10:02   #38
valuev vs holyfield ? zaista vrlo kontroverzan meč, tu svatko priča svoje tako da se ne bih svađao oko toga. ali mislim nemožete uspoređivati valueva sa kličkom, valuev je hrpa sala, fizički nepripremljen, tehnički isto, spor kao puž, jedino ga spašava ta ogromna visina i naravno snaga, ima strahovito jak udarac... evo samo radi usporedbe david haye je valueva 2009 unistio, valuev ga je doslovno hvatao po ringu ali je haye toliko brz da mu valuev nije mogao nista, znaci doslovno ga je dotukao, valuev nije imao sanse... a onda je 2011 wladimie klitschko isto tako dotukao haye-a... parirao mu je čak i u brzini, haye je samo bio brži u eskivažama, tj. izmicanjima, kličko u svemu ostalom, snazi, fizičkoj spremi, kondicija i tehnika su tu negdje samo što je tada tehnika zbog visine išla kličku... ugl. između valueva i klička su najmanje 2 klase razlike po svemu, tehnici, brzini, kondiciji, eksplozivnosti, fizickoj spremi.. jedino što im je "jednako" je snaga... tako da ih je nemoguce usporediti
Matan329 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 21:53   #39
Ma klicko bi popio gadne batine od tysona.Tyson je nizak ali tyson je mrcina.Tyson je jak'brz i agresivan i po mom misljenju bi ubio klicka ali taj mec nazalost necemo gledati taj mec.
__________________
Trajlaj be,trajlaj be!Revko i Čombe bacaju bombe!
Rocky-Jocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 10:22   #40
ah dobro, svatko ima svoje misljenje
Matan329 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:49.