Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2010., 16:14   #61
Quote:
marta26 kaže: Pogledaj post
eto, mozda je naslov nespretan, al ne znam kako bih ga drukcije slozila, ako ima takva tema, ispricavam se, zatvorite moju, al ja nisam nasla. uglavnom, kak sam u 35 tj, zanima me u kojim vam je situacijama puknuo vodenjak, da li usred noci kad ste isle na wc, pa pod pritiskom? ili pak dok ste sjedile u bircu i kafenisale tog mi najvise bed... ili vas je probudio mokar krevet?? i dal ste prije imale bolove, tj trudove ili tek kad je otisao vodenjak?
meni je pukao negdje poslije tuširanja (ili tijekom tuširanja-al nisam skužila) i trebalo mi je 3-4 gaćice da budem sigurna da je to vodenjak..
prvo sam mislila da se nisam možda dobro obrisala poslije tuša, pa da je iscjedak, pa sam mijenjala nekoliko gaćica da bih bila sigurna da je to ipak vodenjak..
prije toga sam skoro deset dana bila otvorena 3 prsta, bez ikakvih trudova..
i u rodilište sam stigla bez trudova, spojili su me na infuziju da ih izazovu...
mislim da nema pravila kad će kome i u kojoj situaciji puknuti..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 16:27   #62
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Jel ovisi i o težini bebe?
kaže mama da je njoj puknuo vodenjak jel sam bila teška(4200)pa joj ga dr.nije morao bušiti
Ma nema to nikakve veze. Meni je 1 put puko sam dok sam imala trudove, al nisam skužila odmah jer sam bila na ctg-u u predrađaoni i bilo mi je jako sila na wc i mislila sam da mi je pobjeglo. Taj put mi je beba bila teška 3600, a druga 2 puta su ga prokidali . Drugi put je beba bila isto 3600, a treći put je bila 4470. Tak da to fakat nema veze
__________________
šefica, Hahar 1., Hahar 2., normabelček
akrobat
mmujic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 16:29   #63
Ušla sam u boks otvorena 5 prstiju, niti mojih trudova niti pukao vodenjak. Oni su mi bušili dakle kad sam bila totalno prisebna, nikakvo neugodno iskustvo, i ništa meni je bolilo. Samo se prolila topla tekućina, ja to nisam vidjela, i doktroica mi je rekla da mi se vidi olakšanje na licu Stvarno je tako i bilo, prenijela sam skoro dva tjedna
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 16:35   #64
ja sam ležala navečer u krevetu i taman se spremala spavati-pričam nešto s mm i osjetim nešto malo mokro ali sam mislila da je iscjedak.aha. dignem se iz kreveta i samo mi se počelo izljevati niz noge...nije prestalo ni dok sam se spremala,ni u autu,ni u hitnoj u bolnici,a ni u predrađaoni kod pregleda-još je i doktorica iskomentirala koliko vode imam...
KIKA5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 16:36   #65
meni je bilo ovako: probudila se ujutro i dogovaram se s mm-om di ćemo, planiramo na sljemeko
i nakon pol sata gledanja tv-a s napola otvorenim očima ustajem i slažem jastuke i osjetim ko da mi je neš curnulo.mislim jebeni iscjedak, ništa novo i onda se ful ustanem s kreveta i slažem prekrivače a kad ono osjetim curi i curi i osjetim da ne mogu zadržati. i onda trk na wc i curi iz mene ko ludo. dok smo došli u rodilište mala si je probila put do 6 prstiju e, dan prije sam čitala na netu o poticanju otvaranja i našla da je dobro između trudova (koji su mi počeli praktički čim mi je puknuo vodenjak, nakon 15ak min) disati i čim se više opustiti, e i disati kao da govoriš ''O'' jer navodno ista je vrsta mišića gore i dole čini se da je meni pomoglo, ne znam jel slučajnost bila ili ne ali sam znači u roku jedno 2 h došla dobrano otvorena u bolnicu. jesam off već?
martica, ne vjerujem da je već toliko prošlo
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 16:47   #66
U prvoj T prokidali vodenjakn u rađaoni
druga T probudlilo me pišanje obavim ja to ležem nazad kad osjetim nešto curi ja nazad na WC kad ono mlaz vode otišla u bolnicu i rodila za dva sata
treća T bili u gostima ja se dignem kad ono samo topla voda niz koljena curi odmah satavili trudovi jedva do bolnice došla rodila kroz cca pola sata!!!
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 16:48   #67
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Jel to skroz prozirna tekućina ili malo žućkasta,možda roskasta?
moja je bila tamna, ko proljev je izgledalo, grozno...to je ta mekonijska plodna voda..kaže dokica da je to jer sam imala streptokok
btw, beba težila 3660g, mislim da veličina nema veze s tim..
a cijeli prošli dan mi se činilo da imam trudove, ali ne s razmacima nego kao jaki menstrualni, skoro sam u bolnicu išla ali sam se predomislila jer me frendica nagovorila na kolač kod nje navečer. i cijelu noć sanjala da imaam trudove (vjerojatno ih i imala i prespavala) i da će mi puknuti vodenjak i da sam u bircu i tražim pivo za trudnice i režim na njih jer su me zeznuli i dali mi onaj a+c+e sok
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 17:04   #68
Meni je u ponoć pukao vodenjak 12 dana prije termina...i sanjala sam trudove prije toga i kad me topla voda među nogama i pod guzicom probudila tako sam skočila i krenula čupat MM-a za kosu da se probudi kolko sam bila van sebe al sam kasnije laganini sve...polako se spremila za rodilište, u mešuvremenu sam promijenila masu uložaka i na kraju sam samo ručnik strpala među noge! najjednostavnije rodila sam u 14:50 na carski!
-Aya- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 20:18   #69
Ja sam tri dana pred porod išla na uobičajeni pregled. Tada me moj gin pitao jel mi torba spremna jer će mi puknuti vodenjak za 3-4 dana. I za 3 dana (ravno 38 tjedana), ležala i gledala film, a oko ponoći mi počelo curkati. Nisam imala još bolova i sama sam bila nesigurna jel to to... Stalno je curkalo pa sam za sat vrem. otišla u bolnicu. Primili me odmah u rađaonicu i prilikom pregleda je sve doslovno pljusnulo na pod..
Trudovi su došli sat poslije.
škorpionka_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 20:33   #70
od kada sam ostala trudna imala sam osjećaj da će roditi na način da će mi u gluho doba noći pući vodenjak
2 noći sam imala lažne trudove, i tu noć sam se probudila sa bolovima. trudovi nisu bili bolni a ni u jednakim razmacima. otišla sam na wc i bila budna nekih 15ak min. trudovi su bili sve blaži pa sam odlučila leći u krevet u nadi da ću zaspati. kada sam legla u krevet, osjetila sam nešto "dolje" (ne mogu baš objasniti...) i pomislila, sigurno je vodenjak. otrčala sam u kupaonicu (10ak m od kreveta) i počela je teći plodna voda. odmah je teklo u velikim količinama. stavila sam 4 vir uložaka i otišla probuditi mm-a. u rodilištu su mi dali gel jer nisam imala trudove. od kada su mi dali gel rodila sam za 3 i pol h bez epi
__________________
<3 08.04.2010 <3
kikica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 20:53   #71
bas volim ovakve lijepe pricice poput kikicine, ufff, samo da bude brzo, nisam inace panicar ni kak bi rekla papak, al se fakat pocinjem bojati poroda, nadam se da ce me proci strah ubrzo, jer imam jos do termina nekoliko tj
marta26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 21:00   #72
Quote:
marta26 kaže: Pogledaj post
bas volim ovakve lijepe pricice poput kikicine, ufff, samo da bude brzo, nisam inace panicar ni kak bi rekla papak, al se fakat pocinjem bojati poroda, nadam se da ce me proci strah ubrzo, jer imam jos do termina nekoliko tj

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da porod bude brz i što manje bolan

ja sam se panično bojala poroda ali kada je došao trenutak jedino što sam si govorila je da moram izdržati zbog svog sina da moram slušati točno što mi govore i raditi upravo to i ništa drugo. neću ti pričati bajke da porod ne boli jer nema smisla..ali da vrijedi...to ti ni ne moram pisati..kada su mi dali gel trudovi su mi odmah bili na 5min (čak su me bili spojili i na kisik) i svaki trud sam prodisala sa mišlju-bring it on ja to mogu jer ja rađam svog sina!!
__________________
<3 08.04.2010 <3
kikica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 21:44   #73
ja sam isto mislila da ce me u sred noci sprpat da rodim,al eto nije i sve je bilo za pozelit...Dobro ne sve bas al ja sam zadovoljna...
A nisam se opterecivala porodom i ocel bolit i tak...Jbga,jedino mi je u glavi bilo da ja to moram i nema odustajanja i nije me hvatala panika...
Jednostavno moras i kako tako,moras napravit najbolje radi bebe i sebe,prepustit se...Naravno da boli,ja sam iala vrlo nizak prag boli,od menge mi se nesvjestilo,al eto izdrza ja to.....
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 21:53   #74
meni je pukao kad sam se ustala s lopte. nasred dnevnog boravka. počeli je liti iz mene. mm se cijeli izbezumio i otčao u wc te se vratio s 2 listića wc papira
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2010., 22:24   #75
Quote:
zaručena kaže: Pogledaj post
meni je pukao kad sam se ustala s lopte. nasred dnevnog boravka. počeli je liti iz mene. mm se cijeli izbezumio i otčao u wc te se vratio s 2 listića wc papira
A dosta ti dva listica,kuces vise....
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 11:26   #76
Meni je puknuo na krevetu u 6 u jutro, i to je počelo teć jako, išla na vc i vidjela da teče u litrama, stavila ručnik i tako put u rodilište. Bila čvrsto zatvorena i bez i jednog truda. Spojili me na infuziju i lijek prostotin na 4 sata da izaove otvaranje, ali i umjetene trudove. Nakon toga u rađaonu.
__________________
Moji dečki 13.10.2009 i 30.09.2015
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 12:54   #77
<Četiri dana prije termina u 1 sat noću sam se probudila da mi nešto curka. Otišla sam na wc,vratila se u krevet i to se nastavilo. Ali stvarno malo,kao voda i ne konstantno,već sam imala osjaćaj da ovisi o tiskanju bebine glavice prema dole. Pola sata nakon toga krenuli su trudovi poput menstruacijskih grčeva. Otuširala sam se i jela sam. U bolnicu sam krenula u 4 sata,bili tamo za 10 minuta. Porodila se u 10 sati prije podne. Doktor je rekao da je bio pravi školski primjer poroda.
čokoladica08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 13:03   #78
Meni je bio puko vodenjak u ponoć, oko 3 ujutro dobila svoje trudove, oko 10 sati rodila :-).
Beba nije bila teška, 3 kg, tak da mislim da to nema veze s težinom bebe. Kad sam navečer legla, 3 dana prije termina odjednom: puk i počelo nešto curiti, odmah mi je bilo jasno da je to vodenjak :-).
pa pravac Petrova, ostalo je povijest :-) (zabilježena na ovim stranicama prije godinu i nešto :-))
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 14:45   #79
koji sam ja baksuz, meni je vodenjak pukao 37 dana prije termina

prvo sam mislila da je iscjedak, ali kad nije prestajalo, pa kad je promočilo hlače, jurila sam u vc. ništa me nije boljelo do sutradana do početka trudova. prvo je išlo lagano, do bolnice sam napunila uložak, a kad sam se skidala za pregled počelo je curiti po podu, po stolu u ordinaciji, po kolicima kad su me vozili... po krevetu svaki put kad bih se okrenula te noći... uglavnom, mislila sam da sam presušila. a kad je bebač izišao van začuo se "pljus". nisam se mogla načuditi vodurini, ma kakva deva i njene rezerve vode.
maalena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 15:01   #80
mene su jednu noć probudili trudovi. i to su bili dosta jako, potjeralo me na wc i mislila sam da je to to. nakon 20 min na wc-u se sve smirilo i ja se vratila spavat al od onda pri svakom odlasku an wc sam imala osjećaj da prije nego počnem piškit pobjegne malo a bila sam poprilično sigurna da mi nije mokraća pobjegla. i stalno sam imala flekicu an gaćama, malo veću od 5kn. cijeli dan sam muzgala dal je voda ili nje, al svejedno sam na fax otišla i pratila al nije se pojačavalo. navečer me mama nagovorila da ipak odem da me pogledaju. navačer na pregledu kažu da nije voda al da moram na promatranju ostat, ujutro opet kažu da nije a meni se to počelo pomalo pojačavat, vjerojatno od amnioskopije. i na viziti (čekala sam vizitu da me otpuste doma jer kao nije voda) s počeo doktor derat da jel oni mene i bebu hoće ubiti, da mi curi voda i spičio me na indukciju. da nije tog doktora bilo i da su me doma poslali ko zna šta bi bilo jer je jako opasno ako vodenjak pukne i čeka se jer raste rizik od infekcije.

ako sumnjate odite nek pogledaju, ako vam pukne vodenjak da ste sigurne isto odma pokupit stvari i u bolnicu.
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:43.