Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2012., 12:13   #1
Kako spriječiti oštećenja alu felgi?!

Kupio sam auto sa 17-colnim felgama i niskoprofilnim gumama. Kad sam ga kupio jedna alu felga imala je jedno manje oštećenje. Tjedan dana kasnije i JEDNO spuštanje sa asfalta i imam što vidjeti - tri oštećene, zguljene, do laka izgrebane felge. Nisu to neka jaka oštećenja, ali je izgrebano tako da bi trebalo lakirati, više ne izgleda kao novo. I odlučim ja da više nema silazaka s asfalta, poludio sam totalno kad sam to vidio. Frajer u tri godine napravi jednu crticu, a ja u SEDAM dana oštetim tri felge. I nakon dodatnih tjedan dan pogledam ponovno felge i imam što vidjeti - ova jedina koja nije bila oštećena ima na krajnjem rubu (kod gume) udubljenje u obliku kamenčića, okruglo, kao da je netko rastalio leguru alu felge i unutra napravio odljev tog kamenčića. Oštećenje vrijedno zamjene cijele felge. I par centimetara dalje još jedna ogrebotina. Od čega je to? Od rupa na cesti? Od kamenčića? Ne sjećam se da sam igdje postrugnuo, apsolutno nigdje. Ne znam kako da ovo spriječim jer još nisam ni uzeo kasko a već imam 300 Eura popravaka na felgama.
Drago_Gervais is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 12:34   #2
Sory kolega ali ne razumijem - kuda ti to voziš? Makadam?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 12:59   #3
Jeli ti netko osim tebe vozi taj auto?
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 13:06   #4
a presvlačiš ih zlatnim listićima da te farbanje košta 300 ojra?

da odeš kod skupljeg majstora ne smije ti uzeti preko 150
daidza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 13:49   #5
Pa sta ti radis sa tim felgama?
Imao sam na vise auta na 17 i niskoprofilne,na sadasnjem imam 225/40 18 i nikada nisam niti malo ostetio felgu.
A i znam se tu i tamo popesti polako na rubnjak,a i vozim i po makadamu ali takodjer polako.
njuskalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 13:56   #6
Pa ne znam uopće od čega mi je to. Očito jednostavno nemam sreće. Dakle, jedan jedini put sam se spustio sa asfalta i to kad sam prošao kroz ogromnu lokvu od cca 5-10 cm dubine, a u toj lokvi ima i blata i kamenčuga i svega. Ali prošao sam sa cca 5 km/h tako da mi opet nije jasno. Moguće da sam tu oštetio felge, ali nisam siguran. Nakon toga se više nisam popeo niti na jedan rinzol niti sam sišao uopće sa asfalta i usprkos tome imam još jedno jače oštećenje felge. Kamenčić kao da se svom snagom zabio u sam rub felge uz gumu i ostavio svoj "odljev" u njoj. Sve u svemu koma, ne mogu opisati koliko sam ljut zbog svega, a nije da imam baš para na bacanje pa da mi sad nije problem ostaviti 150 Eura za lakiranje i popravak felgi. A da ne govorim o tome da mi je veliki problem biti bez auta 4-5 dana, a tek ostavljati auto u 8 ujutro u Sv. Nedelji ili Bestovju pa onda juriti taksijem (i opet bezveze trošiti novce) na posao.

Po*izdit ću.
Drago_Gervais is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 14:11   #7
Pa kakve su to felge da se tako uništavaju...to ne valja felga...ili je zamaskirana prije prodaje tebi pa sad otpadaju popravci sa nje, lol

Ja vozim, bar po priči, sličnim stilom kao ti na 19" i samo sam jednom oštetio felgu i to jer je bila takva poplava da je prekrila niski rinzol koji sam bočno ostrugnuo jer ga nisam vidio. Inače sve ostalo - kao novo, 20000km.
ts0kie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 14:51   #8
A onda je očito govno od felge koje imaš. Na Imprezi su Enkkei felge već 10 godina i unatoč svim rupama i rubnjacima grada Zagreba i dalje su ko nove.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 15:01   #9
Pa ne kužim, original Škodine felge su u pitanju.
Drago_Gervais is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 15:03   #10
Vozi po cesti parkiraj na parkingu neznam što bi drugo rekao.
Slatky is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 15:28   #11
Što je to nisko profilno na 17" felgi?

Vozim 225/35-19 ni jednom nisam felgu zgulio pri pentranju na rinzol, ali se ni jednom nisam penjao s nosom.

Nemoj ljetni set voziti po zimi i nećeš imati problema. A kad se jednom naučiš verati na rinzole, ništa ti više neće biti problem.

Sol ubrzava koroziju aluminija, lak ubrzo puca i felge ti se počnu ljuštit.

Nabavi zimski set s balonkama i uživaj u "normalnoj" vožnji
__________________
"Najzanimljiviji automobili imaju po 20KS" Peter Stevens
zlatkohorvat69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 15:54   #12
Da li možeš uslikati ta oštećenja?

btw... felge su sigurno bile neoštećene kad si kupio auto ili nisi zagledao?
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 15:57   #13
Quote:
Drago_Gervais kaže: Pogledaj post
Pa ne kužim, original Škodine felge su u pitanju.
Pa? Jel to garancija kvalitete?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 16:10   #14
Ja također vozim na niskoprofilnim gumam i 17' felgama (225/35/17) vec godinu dana i zasad nema niti jednog ostecenja a vozim se po dosta losoj cesti i nepazim bas po gradu.
Rizlamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 16:17   #15
mala digresija,
ovo me podsjeca na murphy-ev zakon...ovakve stvari se cesto desavaju ljudima koji izrazito paze na neke stvari.
u ovom slucaju, covjek jako pazi na felge i njihovo koristenje i usprkos tome ovo mu se desava a netko drugi kojeg boli ona stvar nema tih problema

da budem ontopic: takodjer imam alu felge, ok nisu 17 nego 15", parkiram svaki dan po plocniku kad dolazim na posao i nisam primjetio neka veca ostecenja
fat_boy_slim is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 17:43   #16
Upravo zakapario novi auto i imat će alu-felge. Znači li sve do sada napisano da moram pod obavezno računati s kupovinom čeličnih felgi za zimu? Ako baš ne želim da za dvije godine izgledaju sasvim uništene?
rwh is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 18:02   #17
Quote:
rwh kaže: Pogledaj post
Upravo zakapario novi auto i imat će alu-felge. Znači li sve do sada napisano da moram pod obavezno računati s kupovinom čeličnih felgi za zimu? Ako baš ne želim da za dvije godine izgledaju sasvim uništene?
da obavezno pazi da ni na kisu ne izadjes s novim tockovima
svakako je pozeljno imati drugi set za zimu ali vise zbog toga da ne silujes gume/felge s premontiravanjem i u konacnici se provuces manjom(jeftinijom) gumom za zimu, ali alu. felgi koju prije toga nisi ostetio nece nista biti zimi niti ce ih sol pojesti drugi je par opanaka sto su nam ceste takve kakve jesu +90% ljudi nema nikakvog osjecaja ni postovanja prema autima pa s njima drnda uokolo kao da nisu njihovi i onda nakon 2mj kad se sjete oprati ga cude se od kud ova pa ona ogrebotina
Joško is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 18:14   #18
215/35-16

jednostavno zaboraviš na rinzole i izbjegavaš rupe kolko možeš
vozim se već dvije godine na ovoj dimenziji i sve 5 svakih mjesec dana ispoliram rub i to je to
tomi0806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 18:17   #19
Kojim sredstvom ispoliraš rub?
rwh is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 18:18   #20
evo reći ću ti kao ih zaštit

skini ih,spremi u garažu,kupi čelične i stavi ratkape ako ti smeta bez nje i miran si
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:53.