Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2006., 12:05   #21
Najprimitivnji te najizopaceniji nacin zabave puqa planetu, imho.
Bez obzira na vjeru/nevjeru.

Ali jebiga, ekipa to pushi svakodnevno.
__________________
Just look them out there all those little figures dissolving in light. Rather like fairy land, except for smell of gasoline and burning flesh.
Hmmm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2006., 20:06   #22
Quote:
monkeylord kaže:
a ti misliš da širiš dobru poruku mladima sa rankom "pljačkašica sex shopova" i lokacija "popravni domu zenica"
ma daj oni su kišne gliste naspram svakodnevice..ljudi se opijaju i *ebavaju na svakom koraku, svećenici se trte di ne bi trebali i vozikaju se u novim audijima, droga, razvratnost, alkohol, zločin i profanost na svakom koraku divan svijet
i onda mislite da Big Brother kvari društvo...mi idemo naprijed bez obzira na sve i ovoga će biti sve više i više i nitko neišta ne može protiv toga...
Ma tko mi se javlja...
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2006., 11:46   #23
Ne gledam to cesto... ali sam u 2 navrata primjetio da se mole tamo... ?! Pa, ksako onda to moze biti negativno? Ha,ha!
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2006., 20:24   #24
Big Brother se kao tema provlači kroz ovaj forum svuda... Naravno i na religiji. I često se osuđuje... No neki od nas ga i gledaju... I tako mi koji gledamo osuđujemo ljude unutra, a vi "prosvjetljeni" osuđujete nas koji volimo bacit oko na taj TV projekt. No sa značajnom razlikom - mi osuđujemo na temelju nekih činjenica jer ipak vidimo i znamo podosta o objektu našeg osuđivanja. Dok vi osuđujete a ne znate ništa o nama.
Da li moje gledanje BigBrothera znači da sam ja neinteligentna, neobrazovana, podložna utjecaju medija, vidim stanare kao idole, utječu na moj moral...? Čini mi se da su otprilike takvi vaši zaključci... a oni jednostavno ne stoje! BB je običan TV show kojem je svrha zabaviti gledatelja. Nekome paše, nekome ne... ali ne treba raditi dramu od toga.
vendella is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2006., 23:04   #25
Quote:
Galileo kaže:
Vrlo zanimljivo, ali niti ja, a niti moja djeca nismo odgojeni uz mali ekran... Ima i mnogo drugih načina odgajanja i primanja informacija....

A utjecaj televizije nema potrebe stavljati u pitanje: on je izvjestan i mnogo puta dokazan.

I ovaj thread zapravo treba odgovoriti kako BB utječe na nas i našu djecu... Istina je da BB nije uzrok, već posljedica.... No, kao posljedica (danas), on postaje i uzrok (sutra)... A to je definitivno problem...
Najlakše je TV, i ostale medije krivite za sve. Sve ovisi o čovjeku, njegovom shvačanju i njegovom odabiru. Svaki čovjek sam odabire kojim če putom krenuti i što če činiti s vremenom kojem mu je dano. Nasilje, mržnja, zavist, strah, oholost dio su naše prirode. Različiti čimbenici mogu aktivirati neke od tih stvari, no na pojedincu je da odluči što će učiniti. TV nije utjecao na ljude u prošlosti, ali oni su svejedno činili sranja i gluposti. To nam je u krvi. No na samima je da odaberemo što ćemo učiniti. Piti ili ne piti ?
__________________
Angel of Darkness
Darky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2006., 23:05   #26
Quote:
Galileo kaže:
I kako vi to vidite kao vjernici, ili kao nevjernici...
Meni se čini da to svi vide isto, bili vjernici ili nevjernici. I među jednima i drugima ima poklonika i onih kojima ta vrsta zabave ili tv ponuda općenito ne spadaju u ono što im odgovara kao način provođenja slobodnog vremena i trošenja vlastitih vrijednih potencijala na podmetačine.

Zabavu ne treba shvaćati previše ozbiljno, ali u tome se krije i mamac. Nitko to ne shvaća previše ozbiljno, a svi bulje u televizor.

Što se nemorala tiče, ima i goreg. Npr. Dnevnik.
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2006., 23:41   #27
Quote:
Fazlija kaže:
Ne gledam to cesto... ali sam u 2 navrata primjetio da se mole tamo... ?! Pa, ksako onda to moze biti negativno? Ha,ha!
Pa upravo to i je "negativno".
Ili bar pomalo smiješno.
__________________
There is no greater power in the universe than the need for freedom.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 20:49   #28
Quote:
Galileo kaže:
Znate da nisam vjerski fanatik bilo koje vrste, čak se ni moja vjera ne podudara sa naukom bilo koje vjerske zajednice u cijelosti (iako sam tradicionalni rimokatolik, te vjerujem u Boga i Isusa Krista....), ipak se moram dotaknuti "Velikog brata" iz vjerskog aspektra. Zašto? (Sad će opet neki pitati: da, zašto?, ali ako sam slobodan obrušiti se na poglavara RKC, što ne bi i na "ovo nešto"...).

Naime, smatram da BB vrlo negativno i nakazno djeluje na moral i društvene vrijednosti u nas. Obrazloženje:
- izuzetno smo podložni vanjskim utjecajima (dobar trač je zakon , "vidi kako oni, pa što ne bi i mi"), te lakom postavljanju mjerila u svim sferama društvenog života
- procurilo je i da ekipa koja rukovodi BB-om dodatno unakažava već nakaradni događaj (kako da ga drukčije nazovem???), montažom i prikazivanjem onih "najmasnijih" detalja, te njihovim preeksponiranjem
- kako očekivati da BB utječe na mladež u nas, već naopako, kad poziva na prevaru, promiskuitet i nerealno laku zaradu... ("idem tamo, malo ću se drpati, malo druge lagati i podmetati im da bio ostao/la do kraja, te maznuti milijunček...")


Sve u svemu, smatram ga moralnom katastrofom i općedruštvenim porazom (kako to komunistički zvuči ) u cilju ostvarivanja jedinog cilja ovog već poludivljeg društva: profita pojedinaca koji rukovode taj projekt...

Zbilja žalosno što nas filaju takvim praznoglavštinama.... Zar nama to treba?

I kako vi to vidite kao vjernici, ili kao nevjernici...
Moraliziranje - a gledaš.( Ne mislim osobno, već općenito)
To jest sociološko, psihološko...pitanje, ali zanimljivo kako jako puno ljudi moralizira, kritizira, a svaki dan malo poviri, komentira..

Meni je to stručno jasno, samo pokušavam potaknuti diskusiju.

Svi znaju imena, kaj se događa - i svi pljuju.

Kao nekad s narodnjacima, turbo ili kako se već zove - nitko ne sluša, a svi znaju imena, kak se koja/koji obukao/la...

Uostalom, vani se već odavno vode polemike.
Ali, mi još nismo postigli niti urediti zakon o reklamama - lažno reklamiranje; diskriminirajuće reklame ( sexizmi i sl...) - gdje je sve puno "predivnih " poruka, posebno djeci...
Neli is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 20:56   #29
toga ima i u stvarnom zivotu samo je prekriveno brojem ljudi, i nema kamera.
Mogli bi pustati programe o tome kako zivotinje zive bilo bi zanimljivije, onaj safari, pa kako lav lovi gazelu, ili kako zive zebre...ali bit ce jos i gore, ovo je tek pocetak ovakvih stvari
__________________
"Crucify, laid behind the stone, You lived to die, rejected and alone, like a rose, trampled on the ground, You took the fall and thought of me above all..."
Klikni na link
forestsilvy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 08:04   #30
Quote:
forestsilvy kaže:
toga ima i u stvarnom zivotu samo je prekriveno brojem ljudi, i nema kamera.
Mogli bi pustati programe o tome kako zivotinje zive bilo bi zanimljivije, onaj safari, pa kako lav lovi gazelu, ili kako zive zebre...ali bit ce jos i gore, ovo je tek pocetak ovakvih stvari

Prijedlog, mogli bi odabrati ekipu vjernika za Religion Huge Big Brother pustiti ih 4 mjeseca da žive zajedno; onaj koji preživi dobi blagoslov pape i direkt spasenje.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 08:55   #31
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Prijedlog, mogli bi odabrati ekipu vjernika za Religion Huge Big Brother pustiti ih 4 mjeseca da žive zajedno; onaj koji preživi dobi blagoslov pape i direkt spasenje.
izostavi blagoslov pape i spasenje
__________________
"Crucify, laid behind the stone, You lived to die, rejected and alone, like a rose, trampled on the ground, You took the fall and thought of me above all..."
Klikni na link
forestsilvy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 08:58   #32
da, nije svima Papa napet.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 09:39   #33
Quote:
forestsilvy kaže:
izostavi blagoslov pape i spasenje
Ne, u tome i jeste trik.
Neće se valjda 120 dana boriti za zemaljskog boga =novac?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 10:08   #34
BB ne oblikuje drustvo svojim postojanjem, nego je ogledalo trenutnog stanja drustva - ljudi koji nemaju vlastiti zivot a uvjeravaju se u suprotno gledajuci druge ljude. Sudionici mogu i ne moraju biti idioti (ionako dobivaju novac ne radeci nista), ali gledatelji vise nego vjerojatno jesu jadni ljudi ako ne nalaze nista bolje za raditi nego gledati BB.
__________________
"The sheepdog is both blessed and cursed with the capacity for violence, and a profound love for the flock. This is what makes it different from the wolf."
Dienekes is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 12:03   #35
Žuti karton...

Zadnje uređivanje Ego : 20.10.2006. at 15:38.
Bozicno drvce is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 18:46   #36
Drvcetu žuti karton, a ja opet u kolateralnoj šteti....
Galileo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 19:14   #37
Ma koja samo pitanja ,čak i BB i vjera smiješno.
Iskreno ko hoće neka gleda koga vrijeđa neka ne gleda ,na nama nije da donosimoosudu pa BB je najmanji problem da ne nabrajam da u Africi od banalnih stvari djca umiru bez vode i od gladi dok svijet baca hranu,apsurd BB uspoređivat sa vjerom i ako ti to poljulja vjeru onda se zapitaj kakva ti je vjera ,vjerovatno nikakva ,zabrini se za nešto što ima smisla.
Aaron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2006., 20:21   #38
Gle,ja osobno smatram da se u BB prijavljuju samo primitivci kojima vokabular sadrži 1001 psovku,i da se prijavljuju samo radi para.
Ali,zamisli ovo,da se u BB nekim čudom prijave neki pristojni ljudi onda kužiš ne bi bilo nemoralnih stvari i slično.Al to su male vjerojatnosti,a i gledanost bi onda opala,jer ljudi vole gledati psovke,svađe,tračanje i naravno,golotinju.
Tak da,ovisi s koje strane gledaš
__________________
"All the world's a stage, And all the men and women merely players.." by William Shakespeare
billy joe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 17:01   #39
Quote:
billy joe kaže:
Gle,ja osobno smatram da se u BB prijavljuju samo primitivci kojima vokabular sadrži 1001 psovku,i da se prijavljuju samo radi para.
Ali,zamisli ovo,da se u BB nekim čudom prijave neki pristojni ljudi onda kužiš ne bi bilo nemoralnih stvari i slično.Al to su male vjerojatnosti,a i gledanost bi onda opala,jer ljudi vole gledati psovke,svađe,tračanje i naravno,golotinju.
Tak da,ovisi s koje strane gledaš
Ne prijavit ce se radi druzenja sa novim osobama
Bozicno drvce is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 06:37   #40
Kamerice su svuda oko nas, od tramvAja pa dalje - svi smo mi žrtve velikoga brata / osnove sociologije
Neli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:00.