Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2015., 18:21   #7001
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
to ti garantiram kao hetero muško da nije privlačno.
Da, jer nam je vaša percepcija lijepog najbitnija.
Nije pothranjena uopće, imam dosta kila manje od nje, a viša sam.

Br55, slobodno skini još 5-6kg, ništa ti neće biti, samo kvalitetno jedi i izbaci smeća iz pekare i slično.
Vježbanje 3-4x tjedno i to je to, ostale dane odmaraj i pazi kaj jedeš, nema smisla da se opterećuješ.
tehom is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 18:38   #7002
jesam li napisao da je pothranjena? čitaj malo pažljivije. govorio sam o njenom cilju, ne o njenoj sadašnjosti.

za visinu od 163 cm, težine ispod 50 kg smatraju se pothranjenošću, i to ne od strane mene muške budale nego od medicinski utemeljenih BMI indeksa.

što se savjeta tiče, napisala si joj praktički isto što i ja. ai neka si ti iskazala svoj prezir za danas, nadam se da ti je godilo.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 20:39   #7003
Quote:
tehom kaže: Pogledaj post
Da, jer nam je vaša percepcija lijepog najbitnija.
Nije pothranjena uopće, imam dosta kila manje od nje, a viša sam.

Br55, slobodno skini još 5-6kg, ništa ti neće biti, samo kvalitetno jedi i izbaci smeća iz pekare i slično.
Vježbanje 3-4x tjedno i to je to, ostale dane odmaraj i pazi kaj jedeš, nema smisla da se opterećuješ.
Čuj, ne bih voljela skinuti 5,6 kg. najviše 5.
Čuj, imala sam 46 kg i na ovu moju visinu je ružno izgledalo. Išla bih najmanje do 49, ali to je najniža granica. Sve ispod je pretjerivanje. A nemoj se ljutiti, ali ti bi možda i mogla nabaciti koju kilu. Ali kako god tebi odgovara, tko sam ja da sudim
Brr55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 10:57   #7004
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
za visinu od 163 cm, težine ispod 50 kg smatraju se pothranjenošću, i to ne od strane mene muške budale nego od medicinski utemeljenih BMI indeksa.
Super, zašto mi nikad nijedan doktor na godišnjem sistematskom nije komentirao težinu. :klap:
Ovo je pothranjenost, ovo nije. A njen BMI je 18 što je ispod granice.
Mislim da je body fat percentage i općenito izgled i kondicija puno bitnija od same kilaže.
Znam curu koja je s 48 kila sva mlohava i ima škembu jer samo trpa smeće u sebe i računa na to da je prirodno mršava.
tehom is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 11:11   #7005
Tko garantira da ćeš s 5 kg manje izgledati bolje? Možeš istopiti salo i nabiti više mišićne mase tako da ostaneš na istoj kilaži, ali bez sala. I nisi nam rekla što jedeš obično? Možeš smršaviti i izgubiti mišićnu masu, a zadržati salo i usporiti metabolizam što je dugoročno neučinkovito.

Također, nemamo svi istu građu tijela, ne može se određivati točna težina koja bi nekome odgovarala, zato i postoji određeni raspon u BMI koji se naziva nekom idealnom težinom. E sad, ni idealan BMI ne određuje estetski rezultat jer većina ljudi koji imaju normalan BMI svejedno ima više sala nego što bi trebalo jer ne vježba. Dakle, ostavi se računanja kila, vježbaj i jedi zdravo i izgledat ćeš i osjećati se bolje. I ne očekuj rezultate za dva dana.
margarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 14:55   #7006
Quote:
margarin kaže: Pogledaj post
Tko garantira da ćeš s 5 kg manje izgledati bolje? Možeš istopiti salo i nabiti više mišićne mase tako da ostaneš na istoj kilaži, ali bez sala. I nisi nam rekla što jedeš obično? Možeš smršaviti i izgubiti mišićnu masu, a zadržati salo i usporiti metabolizam što je dugoročno neučinkovito.

Također, nemamo svi istu građu tijela, ne može se određivati točna težina koja bi nekome odgovarala, zato i postoji određeni raspon u BMI koji se naziva nekom idealnom težinom. E sad, ni idealan BMI ne određuje estetski rezultat jer većina ljudi koji imaju normalan BMI svejedno ima više sala nego što bi trebalo jer ne vježba. Dakle, ostavi se računanja kila, vježbaj i jedi zdravo i izgledat ćeš i osjećati se bolje. I ne očekuj rezultate za dva dana.
Niti ne očekujem rezultate za dva dana. Napisala sam da sam si s 5 kg izgledala bolje.
Ne jedem sranja. To što sam nešto priupitala u vezi računanja dnevnih kalorijskih potreba nikako ne znači da jedem sranja!
Ne jedem sranja, hvala.
Uzadnjicas mi je dao najbolji odgovor, a vi svi s nekim pretpostavkama samo dalje nastavite osuđivati i prosipati nekakve pretpostavke da se svi hranimo po pekarama i trpamo sranja u sebe jednostavno jer smo postavili pitanje u vzi mršavljenja na fforumu.
Brr55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 17:13   #7007
ajd, drago mi je da si razumjela šta sam htio reći.

nečeg sam se sjetio, oko tog kak ti sebi izgledaš u ogledalu. ako si u nedavnoj prošlosti jako varirala teżinu, puno dobila ili puno skinula, a imaš ispod 25 godina, onda trebaš dati svojoj koži nekih godinu dana zdrave prehrane i konstantnog vježbanja, bez puno varijacija težine, da se oporavi i zategne.
ako si starija od 30 i varirala više od 15 kila, jedini način zatezanja kože nakon jačeg mršavljenja je kirurgija. tak da, ako želiš dugoročno dobro izgledati bilo bi pametno držati se tu negdje, u svom relativno uskom rasponu ideale, a ne ić puno gore-dole.

konkretno: rekla si da si na zadnjem vaganju imala 56, i da si izgledaš debelo. dugoročno, ako si postaviš svoju idealnu težinu na 52 kg, dozvoljavaš si plus/minus dva kg. ako odeš ispod 50 ili iznad 54, poduzimaš mjere - prilagođavaš unos i potrošnju kalorija. sve unutar tog raspona 50 - 54 za tebe je ok. to zahtjeva dosta pažnje, zapravo, ali je izvedivo. držati samu sebe na jednoj određenoj težini plus minus u dekagramima - to je totalno bespotrebno. s druge strane, doista je moguće da te dvije kile viška jako vidiš na sebi, baš zato jer si zapravo vrlo vitka. uđi u svoj raspon i uživaj u svom tijelu.

Zadnje uređivanje uzadnjicas : 07.03.2015. at 17:39.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 11:22   #7008
Quote:
Brr55 kaže: Pogledaj post
Uzadnjicas mi je dao najbolji odgovor, a vi svi s nekim pretpostavkama samo dalje nastavite osuđivati i prosipati nekakve pretpostavke da se svi hranimo po pekarama i trpamo sranja u sebe jednostavno jer smo postavili pitanje u vzi mršavljenja na fforumu.
Nitko ti to nije ni rekao, chill.
Trebali smo magično pretpostaviti da se boriš s poremećajem u prehrani ili da si možda obična ženska koja je natukla par kila preko zime?
Najbolje bi bilo da uopće ne gledaš kilažu, već samo vježbaš. Sretno.
tehom is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 12:59   #7009
Quote:
Brr55 kaže: Pogledaj post
Ne znam... izgledam si masno i mlohavo :O
A i danas sam se vagala, 56kg :/ Pripisujem to pmsu jer prekjučer sam imala 54kg), ali svejedno...
Posjeti nas na temi :
https://www.forum.hr/showthread.php?t=123089



Quote:
tehom kaže: Pogledaj post
Da, jer nam je vaša percepcija lijepog najbitnija.
Nije pothranjena uopće, imam dosta kila manje od nje, a viša sam.

Br55, slobodno skini još 5-6kg, ništa ti neće biti, samo kvalitetno jedi i izbaci smeća iz pekare i slično.
Vježbanje 3-4x tjedno i to je to, ostale dane odmaraj i pazi kaj jedeš, nema smisla da se opterećuješ.
Sačuvaj me Bože šta čitam...
Ja imam trenutno 57 kila, a visoka sam 180cm... i reći ću:"Debela sam."
Ali ću biti dovoljno poštena da kažem:"Imam poremećaj u prehrani, liječim se kod psihijatra i ne želim to nikome."


Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
Brr55 - sada si u donjem dijelu svog idealnog raspona težine. sve ispod 50 kila na tvoju visinu je pothranjenost, pogotovo kad se uzme u obzir koliko puno vježbaš - nema teorije da si masna ili mlohava. pa i mišići moraju imati neku težinu, zar ne?
osim toga što valjda ipak želiš izgledati dobro a ne bolesno, daljnji gubitak mase mogao bi ti prouzročiti ozbiljne probleme sa zdravljem, poremećaj menstrualnog ciklusa, ispadanje kose, kvarenje zubiju i sliče ružne stvari. pazi da jedeš umjereno i raznoliko, nastavi vježbati i użivaj u tome kako si zdrava i vitka a ako želiš nešto mijenjati na svom izgledu, koristi za to frizure i odjeću i šminku, a ne pretjeranu mršavost. to ti garantiram kao hetero muško da nije privlačno.
Slušaj njega.

Jednom kad zbog budalastih izjava (poput ovih koje ti sugerira tehom)... upadneš u začarani krug... Očenašima ćeš se izvlačiti iz govana.

Ovo nije tema za tebe. Fulala si totalno.
Prošeći do pekare i kupi kolač. Nastavi umjereno vježbati. Uživaj u životu.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 17:39   #7010
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Jednom kad zbog budalastih izjava (poput ovih koje ti sugerira tehom)... upadneš u začarani krug... Očenašima ćeš se izvlačiti iz govana.
Kao što rekoh, otkuda sam mogla pretpostaviti da je bolesna?
Jel napisala? Ne nije, prokopala sam zadnjih par postova.
Zato sam poslije i napisala da ne skida kile, nego samo vježba. Jebote.

Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Ja imam trenutno 57 kila, a visoka sam 180cm... i reći ću:"Debela sam."
Ali ću biti dovoljno poštena da kažem:"Imam poremećaj u prehrani, liječim se kod psihijatra i ne želim to nikome."
Ti definitivno imaš premalo kila, ali si i 17cm viša od nje tako da su vaša tijela neusporediva.
tehom is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 17:46   #7011
Quote:
tehom kaže: Pogledaj post
Kao što rekoh, otkuda sam mogla pretpostaviti da je bolesna?
Jel napisala? Ne nije, prokopala sam zadnjih par postova.
Zato sam poslije i napisala da ne skida kile, nego samo vježba. Jebote.



Ti imaš premalo kila, ali si i 17cm viša od nje tako da su vaša tijela neusporediva.
A koliko si ti visoka i koliko kilograma imaš?

Napisala si da si viša od nje i da imaš dosta manje kila nego ona... a ona je u mojoj percepciji već normalna/mršava.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 18:08   #7012
165 i 47. I ne mršavim nego održavam već godinama. Krvna slika savršena, sve na sistematskom savršeno.
Vježbam 3x tjedno da ne omlohavim jer dosta sjedim, ili učim ili radim.
Nikad nisam imala problema s kilažom ni zdravljem, jednostavno sam specifične građe.
tehom is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 08:15   #7013
Pa zbilja ovisi kakve si građe. Ako si asteničar, što sam recimo ja, nekakav normalan omjer masnog tkiva i mišića ćeš imati na puno nižoj kilaži, nego netko atletske građe.

U nešto mlađim danima sam imala 176 cm i 56 kg. Meni je ta kilaža bila normalna. Dapače, htjela sam imati više kilograma, jer tad baš i nije bilo moderno biti mršavica, ali nikako pa nikako nije na mene išlo ništa. Čak mi je i bilo krivo. Hoću reći, imanje takve kilaže, za mene je bilo zirou napora.

Rađanjem djece i usporavanje metabolizma dobila sam priželjkivano, finih 67 kg. Međutim moj bodyfat na toj kilaži jest 33% i ja jesam salava.

Sad se negdje držim na pola puta od toga jer sam svjesna da bi s mladenačkom kilažom možda bila presuhonjava. Naglašavam, ovo vrijedi za mene, a za nekog drugog vjerojatno ne.

Hoću reći, treba biti svjestan svoje genetske predispozicije i u tim okolnostima pokušati odražavati svoje tijelo prije svega zdravim jer uporaba je najefikasnija terapija, a tu svi štekamo radi stila života.

Što se tiče postova gore, svi ste vjerojatno po malo u pravu, ali krećete od različitih početnih točaka i osobnih preferencija.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 18:25   #7014
Genetsku predispoziciju mislim da nemam, nitko u obitelji nema višak kilograma...ali iskreno, da, jesam bolesna, ali isto tako ne želim se više nikada vratiti na kilažu od 46 kg, ali najmanje bih49, naaaajviiiiše, to je ono što bih žmirećki prihvatila 52kg...
Vegetarijanka sam, mislim da sam normalne građe, imam grudi, struk i ne pretjerano naglašene bokove... ali jedino što stvarno ne shvaćam je, kako ništa ne ide dolje, kako ide samo gore, a stvarno ne jedem puno, najviše kalorija koliko unesem bude 1500 i to svakih ne znam koliko kad dečko dođe kod mene pa kuhamo i popijemo i koje pivo i to... ali to je rijetko i samo jedan dan. S tim da stvarno vježbam... nije mi jasno...
Brr55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 04:49   #7015
Moguc je nedovoljan proteinski unos, moguce i da se previse fokusiras na vagu umjesto da se fokusiras na centimetre. Vaga je skroz nebitna u cijeloj prici.
alek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 11:18   #7016
Baš sam si mislila o ovom sinoć, pa je Alek izgovorila prije mene. Čak sam išla pogledati na Whay iz čega su izolirali aminokiseline i da li bi vegetarijanci mogli to piti, pa sam vidjela da je izolat i koncentrat proteina sirutke.

Možda zbilja je problem u lošem omjeru ugljikohidrata i proteina odnosno kalorijski je priča ok, ali unosiš premalo proteina.

Ne znam da li jedeš jaja, ali meni je obrok recimo 2 bjelanjka 1 žumanjak i brdo salate.
Ili kravlja skuta polivena žličicom maslinovog, ajvar (domaći pa znam da je samo povrće s minimalno ulja) i kaj ja znam rotkvice, kaj imam doma.
Ili skuham piletinu bez kože pa natrpam u tu juhu hrpu povrća.

Ugljikohidrate unosim u recimo 3 prva obroka dnevno od 5, a navečer recimo ovo gore napisano. Jedem svako 3 sata. Proteine nakon vježbanja unesem s whay pripravkom od čokolade jer mi je fini i kombiniram s zobenim pahuljicama koje stavim u malo jogurta, dodam mljeveni lan i/ ili malo cimeta.

Pa ćeš nakon recimo mjesec vidjeti da li ima promjena u volumenu, jer kilaža može ići i gore, a da izgledaš vitkije. Salo je voluminoznije od mišića. Ako izgubiš 2 kg samog sala, volumenski si se jako istopila, ali je to posao veliki.

Negdje sam čitala da ako gubiš više od pola kg tjedno u stvari razgrađuješ mišiće, zato ljudi koji gladuju izgledaju skinyfat i sjebanog su imuniteta jer antitijela jesu uglavnom proteini
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2015., 16:53   #7017
Quote:
Brr55 kaže: Pogledaj post
Genetsku predispoziciju mislim da nemam, nitko u obitelji nema višak kilograma...ali iskreno, da, jesam bolesna, ali isto tako ne želim se više nikada vratiti na kilažu od 46 kg, ali najmanje bih49, naaaajviiiiše, to je ono što bih žmirećki prihvatila 52kg...
Vegetarijanka sam, mislim da sam normalne građe, imam grudi, struk i ne pretjerano naglašene bokove... ali jedino što stvarno ne shvaćam je, kako ništa ne ide dolje, kako ide samo gore, a stvarno ne jedem puno, najviše kalorija koliko unesem bude 1500 i to svakih ne znam koliko kad dečko dođe kod mene pa kuhamo i popijemo i koje pivo i to... ali to je rijetko i samo jedan dan. S tim da stvarno vježbam... nije mi jasno...
Dobro su ti napisale. Uzimaš vjerojatno pogrešan omjer proteina, ugljikohidrata i masti. To je kod vegetarijanca čest slučaj. Međutim, ako nisi veganka, ako jedeš mliječne proizvode i jaja ne bi ti trebalo biti teško uzeti dovoljno proteina.

Najbolji sistem prehrane koji osigurava optimalnu prehranu i rezultate je prehrana po zoni. Mršavi se kvalitetno, samo se salo gubi, unos kalorija je mali, oko 1000 kcal, ali se ne gladuje jer je sve savršeno izbalansirano.

Ali ljudi ne vole zonu, teško je biti discipliniran i treba dosta planiranja obroka. Međutim, tko se drži pravila, sigurno će doći na svoju idealnu težinu i body fat %. I osjećati se fenomenalno, pun si energije.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 19:03   #7018
Jel ima novih iskustava sa ovim, jel vrijedi pare koje pljuneš za njega: http://www.solgar.hr/index.php?page=thermogenic-complex
gupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 12:13   #7019
Ja ću vama reći svoje iskustvo i ono što planiram do ljeta. Nemam ja posebnog iskustva, počela sam razmišljati o dijetama prije goinu i pol, skoro 2 godine, i nijedna mi nije uspijela barem ne 2 tjedna. Jednom sam tjedan dana bez slatkiša preživjela, i izgubila 1kg i to sve vratila... Imam 67 kg sad. Bila sam prije jedan tjedan na onoj nekoj osmosatnoj dijeti, i otvorila sam temu o tome, ali n epaše mi ta dijeta. Nijedna mi dijeta ne paše, pa sam si odlučila napravit svoju dijetu. Baš od danas krećem s time, pami poželite sreću. Samo što ću navečer jesti ledolete kad su mi ostale pa mi je žao bacit ih A do tada nema nikakvog slatkog ni ničega. Evo neka moja pravile te dijete, više zdravije prehrane;
Nema slatkog, slanog, pića(sokova i alkohola) i to...
Nema jela poslije 19h
Kardio 30 min 3x tjedno, joga jednom tjedno i još mogu po želji nabaciti neki trening snage.
Ne jesti više od 1600kcal-1400kcal dnevno i vježbati 500-1200 kcal, tj. sve aktivnosti se ubrajaju u to trošenje kalorija. Hodanje od posla, uzbrdo hodanje, biciklizam itd..
Ako želim posegnuti za slatkim, popiti vodu, i ako to ne pali, žlica meda ili neko povrće za grickanje.

Nadam se da će mi to više pomoći nego brze dijete tipa: jabuka na dan i 2 kuhana jaja i izgubiš 20 kg u dva mjeseca - gluposti. koristim aplikaciju myfitnesspal calorije counter da znam koliko jedem, a i ta app me upozori ako jedem puno slatkog, ili sam se prejela i vidim koliko kalorija još moram unijeti i potrošiti. Poželite mi sreću!! :klap:
Plavkaa26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2015., 12:28   #7020
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Baš sam si mislila o ovom sinoć, pa je Alek izgovorila prije mene. Čak sam išla pogledati na Whay iz čega su izolirali aminokiseline i da li bi vegetarijanci mogli to piti, pa sam vidjela da je izolat i koncentrat proteina sirutke.

Možda zbilja je problem u lošem omjeru ugljikohidrata i proteina odnosno kalorijski je priča ok, ali unosiš premalo proteina.

Ne znam da li jedeš jaja, ali meni je obrok recimo 2 bjelanjka 1 žumanjak i brdo salate.
Ili kravlja skuta polivena žličicom maslinovog, ajvar (domaći pa znam da je samo povrće s minimalno ulja) i kaj ja znam rotkvice, kaj imam doma.
Ili skuham piletinu bez kože pa natrpam u tu juhu hrpu povrća.

Ugljikohidrate unosim u recimo 3 prva obroka dnevno od 5, a navečer recimo ovo gore napisano. Jedem svako 3 sata. Proteine nakon vježbanja unesem s whay pripravkom od čokolade jer mi je fini i kombiniram s zobenim pahuljicama koje stavim u malo jogurta, dodam mljeveni lan i/ ili malo cimeta.

Pa ćeš nakon recimo mjesec vidjeti da li ima promjena u volumenu, jer kilaža može ići i gore, a da izgledaš vitkije. Salo je voluminoznije od mišića. Ako izgubiš 2 kg samog sala, volumenski si se jako istopila, ali je to posao veliki.

Negdje sam čitala da ako gubiš više od pola kg tjedno u stvari razgrađuješ mišiće, zato ljudi koji gladuju izgledaju skinyfat i sjebanog su imuniteta jer antitijela jesu uglavnom proteini
i da, samo da kažem, ja se totalno s tobom slažem. Ali jedino ne paše to da si napisala da kilaža ide gore, a izgledaš vitikije. Jest to istina za neke osobe koje nisu pretile, ali za zbilja pretile osobe, mislim da to ne vrijedi. Ako ti imaš 110 kg i na dijeti si i ti moraš istopiti kile od sala, sigurno je da će neke ''salske'' kile otići, a mišiće stalno vježbaš i masa mišića je sve veća, ali skidaš salo. Sigurno je da ćeš barem do 70 kila otići, ako se strogo držš dijete, recimo 1 godinu. I ta masa mišića isto mnogo znači, ali ne možeš ostati na kilaži 110 samo zbog mišića a imaš malo posto masti u tijelu, jedino ako si bodybuilder (kažem za muškarce) ili ne želiš biti bodybuilderica i izgledati kao ne znam što od svih tih mišća. Mnogi san žena je ima neke mišće al ne bit nabildan.
Plavkaa26 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:34.