Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2005., 15:33   #1
Exclamation Prekršajni postupak

Vjerojatno je već bilo govora o tome, ali ne mogu naći, pa molim nekoga ko zna da mi odgovori.
Nakon sudara 2003. dobijam kaznu (bodovi, vozačka, lova), na kaznu se žalim i do danas nema odgovora na žalbu. Da li je zastara 2 godine i kada nastupa, da li od dana sudara ili od dana rješenja. S obzirom da je prošlo dvije godine od sudara, a od rješenja će proći za par mjeseci, a imam pravo dva puta se žalit (ako mi u međuvremenu pošalju odgovor na prvu žalbu), da li žalba utjeće na rok zastare?
Hvala
magicbright is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2005., 16:34   #2
nejasno:
da li si se žalio na rješenje prek suda visokom prek sudu, pa još nisu riješili, ili si izjavio prigovor na prekršajni nalog pa prekršajni još nije riješio?

zastara ide od dana prekršaja, medjutim Visoki prek. sud (navodno!) donese rješenje na kojem stavi datum koji je unutar zastare, a kako pravomoćnost nastupa danom donošenja, nije bitno što ga ti primiš nakon štajaznam godinu dana...

pojasni malo, da ne blebećem dalje uprazno
dr. Szmola is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2005., 16:43   #3
Od suda u gradu X (gdje se dogodio sudar) sam dobio rješenje u 11.2003. iliti kaj već da sam kriv za sudar u 05.2003. (što je bilo očigledno pa sam to i priznao), te da moram platit kaznu, o bodovima, o oduzimanu vozačke. Žalio sam se na kaznu putem suda u gradu X visokom prekršajnom sudu u Zagrebu odmah, a odgovor nikakav nisam dobio do danas.
magicbright is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2005., 16:59   #4
apsolutna zastara je nastupila, ali, ako je istina da visoki donosi odluke nakon zastare i stavlja kao da su donesene unutar zastarnog roka, onda će biti problema,

ja bi probao napraviti slijedeće, ne znam da li je kazna jako visoka: probaj na visokom prekrsajnom traziti uvid u spis i odgovor da li je donesena odluka, tj. na neki način utvrditi da na taj dan odluka još nije donesena te da je stoga nastupila zastara, uzmi dva svjedoka, javnog biljeznika, ne znam...

ne znam da li visoki prek. sud stvarno radi tako, ali ako je istina onda je to jaaaako loš način rješavanja problema zastare...
dr. Szmola is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2005., 09:42   #5
Quote:
dr. Szmola kaže:
ne znam da li visoki prek. sud stvarno radi tako, ali ako je istina onda je to jaaaako loš način rješavanja problema zastare...
a istina je...
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2005., 20:11   #6
stvarno brezobrazno!!!

kako bi neki Javni Bilježnik reagirao da ga pitam da dodje i službeno posvjedoči da na dan zastare još nije odluka donesena?

mo'š mislit... PRLJAVI IGRAJU PRLJAVO
dr. Szmola is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2005., 00:17   #7
Szmola,
a kako ide sa zastarom kad je u pitanju prekršajni nalog,žalim se,to ide na sud,i kad onda nastupa zastara,nekužim....
__________________
na muci se poznaju junaci pavlove ulice
Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2005., 13:49   #8
Quote:
Sedmica kaže:
Szmola,
a kako ide sa zastarom kad je u pitanju prekršajni nalog,žalim se,to ide na sud,i kad onda nastupa zastara,nekužim....
onda ideš na taj sud dati iskaz, pa na suočenje, pa čekaš rješenje na koje imaš pravo žalbe visokom prekrš. sudu.

Ja ne mogu vjerovat da Visoki prekršajni sud tako radi, jeste vi sigurni u to?
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2005., 23:20   #9
Niti jedan sud ne može unaprijed staviti datum pravomoćnosti, nego je isti 8 dana (ili onoliko koliko je propisano da se stranke mogu žaliti na dotično rješenje) nakon što SVE strane u postupku prime rješenja i to potvrde potpisanom dostavnicom. Tako da tehnički možeš otezati postupak samim izbjegavanjem primitka rješenja. I apsolutna zastara za prekršaje je dvije godine, tako da ukoliko do sada nije doneseno pravomoćno rješenje cijeli postupak je u zastari.
__________________
Koj@net
Koj@net is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2005., 01:37   #10
Quote:
Koj@net kaže:
Niti jedan sud ne može unaprijed staviti datum pravomoćnosti, nego je isti 8 dana (ili onoliko koliko je propisano da se stranke mogu žaliti na dotično rješenje) nakon što SVE strane u postupku prime rješenja i to potvrde potpisanom dostavnicom. Tako da tehnički možeš otezati postupak samim izbjegavanjem primitka rješenja. I apsolutna zastara za prekršaje je dvije godine, tako da ukoliko do sada nije doneseno pravomoćno rješenje cijeli postupak je u zastari.
Ma jasno je to, ali čovjek kaže da unazad donose pravomoćnost. Recimo, sutra mu nastupa apsolutna zastara i za 7 dana dobije pravomoćno rješenje Visokog prekršajnog suda od prije mjesec dana.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2005., 01:53   #11
Quote:
banderas kaže:
Ma jasno je to, ali čovjek kaže da unazad donose pravomoćnost. Recimo, sutra mu nastupa apsolutna zastara i za 7 dana dobije pravomoćno rješenje Visokog prekršajnog suda od prije mjesec dana.
Kako kad apsolutna zastara nastupa 2 godine od pravomoćnosti rješenja....ne kontam
__________________
na muci se poznaju junaci pavlove ulice
Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2005., 12:45   #12
Quote:
Sedmica kaže:
Kako kad apsolutna zastara nastupa 2 godine od pravomoćnosti rješenja....ne kontam
Pa tako što ti pošalju rješenje s datumom od prije 2 mjeseca, o tome govori
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2005., 14:59   #13
To znači da po njihovoj brzini mi može doći neka novčana kazna na naplatu i 6,7 godina nakon počinjenja prekršaja.
Pozdrav Banderas!
__________________
na muci se poznaju junaci pavlove ulice
Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2005., 22:19   #14
Quote:
Sedmica kaže:
To znači da po njihovoj brzini mi može doći neka novčana kazna na naplatu i 6,7 godina nakon počinjenja prekršaja.
Pozdrav Banderas!
Pa ako Visoki prekršajni sud tako radi, onda da, iako ja još uvijek ne vjerujem u tu praksu. Pozdrav i tebi, a tko si ti?
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2005., 00:25   #15
zato i kažem, trebalo bi na dan pravomoćnosti otići na sud i tražiti u pisarnici uvid u spis, i uz svjedoke potvrditi da na dan nastupa zastare odluka nije donesena...

naravno, to je samo teorija, a u praksi kako bi to išlo, hm, BLAGO sam skeptičan...
dr. Szmola is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2005., 09:22   #16
Quote:
dr. Szmola kaže:
nejasno:
da li si se žalio na rješenje prek suda visokom prek sudu, pa još nisu riješili, ili si izjavio prigovor na prekršajni nalog pa prekršajni još nije riješio?

zastara ide od dana prekršaja, medjutim Visoki prek. sud (navodno!) donese rješenje na kojem stavi datum koji je unutar zastare, a kako pravomoćnost nastupa danom donošenja, nije bitno što ga ti primiš nakon štajaznam godinu dana...

pojasni malo, da ne blebećem dalje uprazno
Nisam pravnik pa mi je time nejasnija ova zastara... ima zastara pokretanja postupka,te zastara izvršenja prekršajnih sankcija koja je 2 g od pravomoćnosti rješenja,onda su to dvije vrste zastare.
__________________
na muci se poznaju junaci pavlove ulice
Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2005., 09:32   #17
Quote:
banderas kaže:
Ja ne mogu vjerovat da Visoki prekršajni sud tako radi, jeste vi sigurni u to?
doživio jednom osobno i nekoliko puta poslovno...
__________________
sitna duša, sitno zadovoljstvo
brzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2006., 12:21   #18
Prekoračenje brzine - platiti ili se žaliti?

Jel se isplati ne platiti kaznu i ići na prekršajni pa onda platiti ili ne platiti ako sam prekoračio brzinu izvan naselja.
Na slavonskoj me slikao radar u smjeru grada preko puta Turbo Limača gdje je ograničenje mislim 80 km/h a ja sam vozio malo više od 120 km/h.
Ako 10 i oproste opet ostaje prekoračenje od 30 km/h sto je 500 kuna?
I jeli isto 500 kuna ako je prekoračenje 30 ili 40 ili 50 km/h?
I jel ima još kakvih dodatnih troškova na to.

I ono fakat do sada nisam kažnjavan a vozim oko 5 godina.
igrgic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2006., 14:11   #19
ovo je odlican primjer zasto bih ja uveo da oni koji se zale bez osnove , plate duplo kaznu + sudske troskove
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2006., 14:36   #20
Zakon je napravljen tako da ima rupe i tako je oduvijek bilo i biti će. Stoga ako to mogu koristiti političari i bogataši u svoje koristi, zašto i ja običan čovijek ne bi mogao to iskoristiti u svoju korist. Između ostalog zašto ako već mogu uštedjeti par stotina kuna s nekoliko poteza i u kratkom vremenu, da čekam i platim.

Teško zaradim taj novac pa vrijedi probati, ako prođe prođe.
igrgic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:23.