Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2009., 16:37   #1841
Quote:
vječni talenat kaže: Pogledaj post
Dakle kao što naslov kaže prilazim pruzi, 10ak m prije upali se svjetlosni signal i ja prođem preko pruge dok je rampa još uvijek u zraku.

Plavi naravno u zasjedi i odmah za mnom.

Mene zanima skroz hipotetsko pitanje --- naime, da li bi se ovdje moglo proći sa žalbom npr. da se svjetlosni signal uključio prekasno da bi se zaustavio na vrijeme?
Naime, ja svaki dan do posla prelazim 2 pružna prijelaza, uvijek pazim na to svjetlo, ali fakat su to stvari koje jednostavno možeš previdjeti... a kazna je .... naime, ti se približavaš prijelazu i vidiš da nema nikakvog svjetla, i jednostavno prođeš...

I još nešto: da li se ti prekršaji snimaju i kamerom? Kojom? onom "ručnom" kojom snimaju brzinu, ili...???? (fakat sam postavila možda glupo pitanje "kojom kamerom", ali ... u nekoliko navata uočila sam da blizu pružnog prijelaza sjedi "striček" u autu s onom ručnom kamericom, snima kao nešto, nikad me nije zaustavio, možda samo jednog dana dobijem doma "čestitku"...)
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 17:11   #1842
Quote:
sagena kaže: Pogledaj post
Mene zanima skroz hipotetsko pitanje --- naime, da li bi se ovdje moglo proći sa žalbom npr. da se svjetlosni signal uključio prekasno da bi se zaustavio na vrijeme?
Naravno, nije u prometu sve crno-bilo tako da sve ovisi o samoj situaciji, o policajcu i njegovoj procjeni.

Ne virujem da je pri nailasku na prijelaze dozvoljena velika brzina tako da se vozač s prilagođenom brzinom, virujem, uvik može zaustavit na vrime.

Za kamere ne znam.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 17:28   #1843
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
.

Ne virujem da je pri nailasku na prijelaze dozvoljena velika brzina tako da se vozač s prilagođenom brzinom, virujem, uvik može zaustavit na vrime.

.
Da, slažem se, brzina treba biti "prilagođena" tome, ali moraš se ful koncentrirat na to svjetlo ako baš ne želiš da te zaskoči.', a teoretski bi moglo... i upravo me za te situacije zanimaju kamere... naime, kao što rekoh, 2 pružna prijelaza, 2x dnevno, šanse da negdje zaj... su mi prilične, a kazne da ne spomnjem... bez vozačke ne mogu, 2000 bih još i platila... a počela sam baš razmišljat o tome jer sam vidjela plavca par puta "u zasjedi", jedino razmišljam, ako je snimao, je li snimao brzinu ili navedni prekršaj? Mislim, bilo bi mu jednostavnije da je samo čekao (valjda zna kad će vlak naići, zar ne...) pa ev. prekršaj odmah sankcionirati na licu mjesta... ili ne? ( inače znala sam često vidjet one koji su prošli prugu u trenutku kad je počeo bljeskati svjetlo... da li namjerno ili nisu vidjeli ne znam, ali stvarno zaguljeno... kao i semafor... s tim da na semaforu očekuješ uvijek nekakvo svjetlo, a ovdje...
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 13:09   #1844
Evo mojeg najnovijeg iskustva sa prometnim prekršajem i sudom. Krajem studenog 2007. napuhao sam 1.20 promila. Nisam htjeo potpisati zapisnik, žalio sam se u roku od 8 dana. U sljedečih godinu ipo dana dolazilo mi je nekoliko poziva na sud ali pošto me u vrijeme kada poštar dolazi uglavnom nema doma nisam preuzimao pozive. U svibnju ove godine sam napokon preuzeo poziv i otišao na sud. Iznio sam svoju obranu i negirao prekršaj. Ovih dana mi je stigla presuda da nisam kriv. U obrazloženju je pisalo da nema dovoljno dokaza jer se službena osoba (policajac) nije pojavio i nije opravdao svoj nedolazak na ročište. Zastara bi mi ionako bila za mjesec dana jer se desilo još dok je vrijedio stari zakon od 2 godine zastare, ali svejedno sam izgleda imao sreće jer se policajac nije pojavio na sudu. Ne znam da li je što utjecalo i to što nisam potpisao zapisnik.
Eto to je moje iskustvo sa prometnom kaznom i sudom pa ako nekome pomogne super :-). Napominjem samo da je sve to bilo još pod starom zakonu pa nisam siguran da li je postupak isti i po novom koji vrijedi od 2008.
bb78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 21:22   #1845
molim pomoć oko pisanja žalbe

Pozdrav. Snimili su me laserom nedavno kako vozim 100 km/h u zoni 60. Rekli su mi da mogu pisati žalbu i odnijeti u pp na Jadranskoj aveniji pa će mi se barem malo odgoditi plaćanje kazne. Nikad nisam pisao žalbu pa bih lijepo molio za nekakav odgovarajući primjer. Hvala.
cortomaltese is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 22:33   #1846
@ corto
imaš primjera na temi prolistaj malo unatrag

@bb78
luda srića..i to još vezano uz alkotest. Čudi me da je sud tako postupio.

Nakon tvoje žalbe, policajac je triba doć i opovrgnut tvoj iskaz. On nije doša (valjda ni nakon više poziva) i tvoj je iskaz posta valjan.
Al opet me čudi da si tako proša s obzirom na određenu (nemalu) količinu alkohola u krvi

Potpisivanje je nebitno.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 07:45   #1847
Kazne za Zagreb parking ( pauk) se mogu plaćati u obrocima, znači nije obavezno platiti kaznu odjednom.. To je dobro za sve koji moraju platiti porez "na budale".
__________________
meni ni Tuđman ni Sanader nisu nisu govorili ušuti, nego daj se smir bogati.........

Zadnje uređivanje Suey : 04.11.2009. at 08:40. Reason: ispravljen caps lock
Keopsosobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 16:28   #1848
prekoračenje +50km/h jadranska avenija

zaustavili jučer (presretač) na jadranskoj aveniji u smjeru grada (benziska OMV) , napisali vozio 135km/h dozvoljeno 80 ,kazna 3 soma + zabrana upravljanja 12 mj ,
pitanje dali je kazna minimalna kako kažu drugovi u plavom ili s prečerali s ovih 12 mj zabrane , što sad pisat prigovor ili platit , do sad nis kažnjavan za brzinu
thmh is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 17:32   #1849
Quote:
thmh kaže: Pogledaj post
pitanje dali je kazna minimalna kako kažu drugovi u plavom ili s prečerali s ovih 12 mj zabrane
Članak 54., stavak 2
Novčanom kaznom u iznosu od 3.000,00 do 7.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji se vozilom na cesti izvan naselja kreće brzinom koja je za više od 50 km na sat veća od dopuštene ili prometnim znakom ograničene brzine.

Još si dobio i 3 boda ako se ne varam.

Piši ako misliš da se možeš iščupat

Quote:
thmh kaže: Pogledaj post
do sad nis kažnjavan za brzinu
A alkohol?

Je, puno je 12 miseci, šta je je.
__________________
Nema pravde ni nasuprot

Zadnje uređivanje spyker22 : 04.11.2009. at 17:46.
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 00:42   #1850
Pozdrav. U nedjelju sam dobio kaznu zbog polukružnog okretanja na mjestu gdje su obvezni smjerovi ravno i desno. Kazna je 500 kn. Nema znaka da je okretanje zabranjeno, i raskrižje je malo nelogično (ljudi koji tamo žive ne znaju da se ne smije polukružno okretat), al znam da se na ništa od ovog ne mogu žalit.
Mene zanima može li mi kazna biti zamijenjena za opomenu pošto sam student sa 700kn mjesečno prihoda i nikad nisam bio kažnjavan. Također me zanima gdje podnosim žalbu jer sam samo dobio papir na mjestu zaustavljanja na kojem piše da "imam pravo prigovora nadležnom prekršajnom sudu u roku 8 dana. Prigovor se podnosi putem ove PU/PP u dva istovjetna primjerka."
Hvala
child_in_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 15:58   #1851
Quote:
child_in_time kaže: Pogledaj post
U nedjelju sam dobio kaznu zbog polukružnog okretanja na mjestu gdje su obvezni smjerovi ravno i desno. Nema znaka da je okretanje zabranjeno
Ako je obavezno ravno i desno, šta će ti znak za zabranjeno polukružno okretanje kad ionako livo ne smiš ić?

Quote:
child_in_time kaže: Pogledaj post
Mene zanima može li mi kazna biti zamijenjena za opomenu pošto sam student sa 700kn mjesečno prihoda i nikad nisam bio kažnjavan.
Može, a ne mora. Ovisi o sucu.

Za slanje prigovora pogledaj post #1587 na ovoj temi.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 20:27   #1852
Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post
Ako je obavezno ravno i desno, šta će ti znak za zabranjeno polukružno okretanje kad ionako livo ne smiš ić?
Znam da ne treba, ali bih ti morao pokazat raskrižje pa bi shvatio zašto se svi tamo okreću i da je glupo napravljeno (dosta ljudi koji živi tamo ne zna da se ne smije), al nema veze jer znam da se po toj osnovi ne mogu žalit.

Quote:
Za slanje prigovora pogledaj post #1587 na ovoj temi.
Thx
child_in_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 17:35   #1853
kazna

Quote:
spyker22 kaže: Pogledaj post

A alkohol?

Je, puno je 12 miseci, šta je je.
prvi put zaustavljen u vožnji ( kažnjavan za parking ) ,
par pitanja :

u prigovoru da obrazlažem situaciju ili napisat nis kriv i sl. iako ima snimka vožnje u presretaču ,

vrijedi li ona da imam pravo na opomenu 1 godišnje ,

dali neko zna di je točno znak za ograničenje brzine na jadranskoj aveniji između naplatnih i prvog semafora u smjeru grada
thmh is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2009., 18:55   #1854
Quote:
thmh kaže: Pogledaj post
u prigovoru da obrazlažem situaciju ili napisat nis kriv i sl. iako ima snimka vožnje u presretaču
Ovo nećeš pobit nikako. Zato nema smisla opovrgavat.

Quote:
vrijedi li ona da imam pravo na opomenu 1 godišnje
Ne, nego jednom u 2 godine, al za ovakve stvari ne daju opomene.

Svakako piši žalbu. Nije mi jasno ono 12 miseci bez vozačke. Neosnovano.
Toliko će dobit onaj frajer 'rekorder' s 277 km/h. Nisi mi ti baš za usporedbu s njim
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 11:11   #1855
Upravo se vratio sa suda, i sud me ne kaznjava za nepropisno prakiranje, dali i dalje sam duzan platit Zagrebparkingu 500kn?
__________________
meni ni Tuđman ni Sanader nisu nisu govorili ušuti, nego daj se smir bogati.........
Keopsosobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2009., 14:45   #1856
Ako te sud oslobađa optužbi i ne opominje, onda ja ne bi platio Zagrebparkingu
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2009., 07:20   #1857
Da ne bi ni ja platio, ali oni tvrde da samjaduzan njima platit tu uslugu, bez obzira na odluku suda.Jer oni su svoj posao po nalogu obavili, i netko to mora platiti.Ma platit cu im na sto milijona rata..i nemogu mi nista.
__________________
meni ni Tuđman ni Sanader nisu nisu govorili ušuti, nego daj se smir bogati.........
Keopsosobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 08:41   #1858
Imam sličnu situaciju kao i gospodin Keososobno, ali ćak nisam ni krivo parkirala,ali nema veze,da sad ne objašnjavam slučaj.Samo što je bilo 2007.
Žalila sam se i završila na sudu.Prošlo je već nekolkio ročišta.Donijela sam ćak i foto dokaze u moju korist...bla,bla...
Sad opet još jedno ročište.Meni je već postalo stupidno.A tužitelj je toliko gluuuup da ga nemrem pogledat u oči.
Dali netko zna kako se ispričati za ne dolazak na ročište?
Koji se slučajevi uvažavaju?

E,da.Negdje sam pročitala da ako nije bilo prekršaja da je trošak premještaja dužan platiti onaj tko je premještaj naložio.Što je i logično.
Ja isto nebi platila za premještaj ako su me oslobodili prekšaja.

Ima li netko iskustva s tim?

Zadnje uređivanje Katrin : 12.11.2009. at 08:48.
micamacska is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 17:23   #1859
Quote:
micamacska kaže: Pogledaj post
Samo što je bilo 2007.
Aj, nećeš ga dugo gledat, sad će ti ionako zastara
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2009., 17:50   #1860
Dobio sam optuzni prijedlog u kojem pise da sam:1. vozio bicikl pod utjecajem alkohola napirio 0.93 odnosno umanjeno za pogreske 0.83 Kazna-500kn
2. istog mjesta i vremena upravljao biciklom po pjesackoj stazi Kazna-300kn
Posto sam maloljetan dali postoji neki nacin kako da se izvucem na sudu sto da im kazem ako mi neko moze rec nesto vise o tom..nikad nisam bio zapisan nit nista ovo mi je prvi put..
alecos15 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:14.