Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Pogledaj rezultate ankete: U kojem vam je polozaju posteljica
Sprijeda 161 56.89%
Straga 104 36.75%
Previa 8 2.83%
Ne znam 10 3.53%
Glasovatelji: 283. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2009., 16:31   #41
Quote:
tindlbel kaže: Pogledaj post
onda je to valjda ok
pa kazem,ok je i ako vam je straga i ako je sprijeda. sve je to ok.
__________________
12.5.2009. ~ stigao moj mali miš

slikice
lana1313 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 17:05   #42
posteljica je dio tkiva gdje se spajaju majčine krvne žile s pupčanima - dakle njezina veličina i položaj su bitni za prehranu i dovođenje kisika bebi.
Zamislite maternicu kao balon s otvorom prema dolje, e pa ta površina posteljice je u bilo kojem od dijelova balona, zatvorena prema svim stranama a iznutra slična spužvastom tkivu.
Nema položaja u kojem je bolje, jedino kod praeviae komplicirano jer prekriva ušće maternice pa ako se ne makne to je indikacija za carski. Isto tako to je relativno često u prvoj polovici trudnoće, kasnije se ona digne pa se ne trebate odmah zastrašiti ako vam sa 16 tjedana kaže dr da je dolje preko ušća (i meni je bila i sve )
Dalje, ono što sam skužila je da onima kojima je posteljica straga jače osjete bebine udarce naprijed i bolje se vide, opet sam i tu primjer. Iako sam prvorotka osjetila sam ga već s 15 tjedana (doduše ovaj moj je bio nešto aktivniji )

Evo jednog tekstića posteljica
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 13:05   #43
E da, i meni je trenutno preko usca, ali su rekli da kako maternica raste, sa sobom povuce i posteljicu gore, tako da je 90% da ce se to ispraviti samo od sebe. Samo sto su kod mene problem kontrakcije pa postoji opasnost od odljepljivanja kad je na tako nezgodnom mjestu, ali dobro, to je drugi par opanaka..
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 12:50   #44
Quote:
imi18 kaže: Pogledaj post
E da, i meni je trenutno preko usca, ali su rekli da kako maternica raste, sa sobom povuce i posteljicu gore, tako da je 90% da ce se to ispraviti samo od sebe. Samo sto su kod mene problem kontrakcije pa postoji opasnost od odljepljivanja kad je na tako nezgodnom mjestu, ali dobro, to je drugi par opanaka..
Meni pise da je posteljica sprijeda 21mm od unutarnjeg usca i da se ona moze podici i nadam se da hoce!
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 13:20   #45
Quote:
Lady_dawn kaže: Pogledaj post
Meni pise da je posteljica sprijeda 21mm od unutarnjeg usca i da se ona moze podici i nadam se da hoce!
Meni su u bolnici rekli da je posteljica skroz preko usca, dakle praevia totalis, a kad sam isla kod svog gina tjedan dana nakon, rekao mi je da nije skroz I sad vrag ce ga znat dal su oni pogrijesili ili je maternica ipak dovoljno narasla da ju malo povuce gore
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 21:32   #46
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
posteljica je dio tkiva gdje se spajaju majčine krvne žile s pupčanima - dakle njezina veličina i položaj su bitni za prehranu i dovođenje kisika bebi.
Zamislite maternicu kao balon s otvorom prema dolje, e pa ta površina posteljice je u bilo kojem od dijelova balona, zatvorena prema svim stranama a iznutra slična spužvastom tkivu.
Nema položaja u kojem je bolje, jedino kod praeviae komplicirano jer prekriva ušće maternice pa ako se ne makne to je indikacija za carski. Isto tako to je relativno često u prvoj polovici trudnoće, kasnije se ona digne pa se ne trebate odmah zastrašiti ako vam sa 16 tjedana kaže dr da je dolje preko ušća (i meni je bila i sve )
Dalje, ono što sam skužila je da onima kojima je posteljica straga jače osjete bebine udarce naprijed i bolje se vide, opet sam i tu primjer. Iako sam prvorotka osjetila sam ga već s 15 tjedana (doduše ovaj moj je bio nešto aktivniji )

Evo jednog tekstića posteljica
meni je straga nisko, tako mi je bilo s 16 tjedana, i sa 20..još se nije podigla, al to ne znači da neće..al usprkos tome piše da je nalaz uredan, tako da se ne zabrinjavam

i stvarno sprijed INTEZIVNO OSJEĆAM POKRETE BEBE..možda to ima veze s položajem posteljice
__________________
smijeh je lijek!
oportuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 21:48   #47
ima ima oportuna..meni je sprijeda i naprijde ja niš ne osjećam, osjećam pokrete sastrane kada me zvekne...

posteljica je spužvastog tkiva i amortizira udarce bebe
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2009., 22:00   #48
meni je bila otraga lijevo......
i jedino što je to značilo u odnosu kad je naprijed je to da se nisam smjela vezati dok se vozim, to mi je tak opisalo u knjižici....
ali pred kraj se vratila kako je trebala, sprijeda
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 09:47   #49
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ima ima oportuna..meni je sprijeda i naprijde ja niš ne osjećam, osjećam pokrete sastrane kada me zvekne...

posteljica je spužvastog tkiva i amortizira udarce bebe
joj draga blago tebi..mene ova mala mrcina sora od 16 tjedna opako i to naprijed i sastrane a posteljica mi je takodjer naprijed
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 09:54   #50
I meni je posteljica bila naprijed i jako sam malo osjećala udarce bebe kad je bila manja.
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 12:12   #51
Quote:
"ami" kaže: Pogledaj post
meni je bila otraga lijevo......
i jedino što je to značilo u odnosu kad je naprijed je to da se nisam smjela vezati dok se vozim, to mi je tak opisalo u knjižici....
ali pred kraj se vratila kako je trebala, sprijeda
Meni je otraga i nitko mi do sada nije rekao da se nesmijem vezati! A pregledalo me bar 5 razlicitih doktora. Ne da bi ih poslusala jer mi zbilja ne pada na pamet voziti ili voziti se nevezana.
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 12:37   #52
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
joj draga blago tebi..mene ova mala mrcina sora od 16 tjedna opako i to naprijed i sastrane a posteljica mi je takodjer naprijed
ja točno znam gdje mi je, jer mi je na trbuhu doktor nacrtao gdje mi ej postaljica a gdje mogu osjećati udarce...

kad sam to skužila... fakat tako i osjećam
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 12:59   #53
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ja točno znam gdje mi je, jer mi je na trbuhu doktor nacrtao gdje mi ej postaljica a gdje mogu osjećati udarce...

kad sam to skužila... fakat tako i osjećam
Baš fora!
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 13:49   #54
Quote:
imi18 kaže: Pogledaj post
Meni su u bolnici rekli da je posteljica skroz preko usca, dakle praevia totalis, a kad sam isla kod svog gina tjedan dana nakon, rekao mi je da nije skroz I sad vrag ce ga znat dal su oni pogrijesili ili je maternica ipak dovoljno narasla da ju malo povuce gore
Po ovom 15+ perdpostavljam da je to tjedan trudnoce tako da nemas zasad brige jer ona ima jos puno,puno vremena da se podigne..A cuj,moguce da su se zeznili malo..Mene su u bolnici upasili kao da moze biti opasno za bebu i onda me moja gin umirila i rekla da ce se ona najvjerojatnije podic i da se nista ne brinem.
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 14:41   #55
Meni je moj gin danas rekao da mi je posteljica sprijeda..
pipi3108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 16:03   #56
Quote:
pipi3108 kaže: Pogledaj post
Meni je moj gin danas rekao da mi je posteljica sprijeda..
meni je termin 12.07.2009
dan poslije tebe
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 18:49   #57
Meni sprijeda, a istina je da udarce amortizira, ja ih tek sa 21 tjedan osjetila i još su slabi,a bila na pregledu prije pet dana i sve pet. Sad sam 22 plus 2...
Noa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 18:50   #58
noa kada ti je termin.... evo sutra meni 21 tjedan i osjećam danas intenzivnije udarce bebe.. doduše ja nisam više prvorotnjinja
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 02:21   #59
meni je posteljica straga...
zato sam i osjetila pokrete tako rano sa 16tj...
tiki81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2009., 10:49   #60
Quote:
tiki81 kaže: Pogledaj post
meni je posteljica straga...
zato sam i osjetila pokrete tako rano sa 16tj...
pa i ja sam dosta rano osjetila udarce ,vjerovatno jer je to treća trudnoća pa dok. veli da se osjet rano između 15 i 16 tj
__________
12.07.2009.
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:22.