Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2015., 09:17   #2921
Quote:
larinho kaže: Pogledaj post
Ako se stavlja laminat na podno grijanje kako se on postavlja? Ne znam koliko je pametno staviti onu spuzvicu preko glazure, da li staviti bez toga ili ljepiti??? Ima neko iskustva s time?
Pa procitaj koji "post" prije!
Vjerovatno su i drugi pisali , a ja pisao jos na ovoj ili prethodnoj stranici.
Svi kad rade podno su opsjednuti s tim podnim oblogama.
Kad se radio projekt grijanja uracuna se da ide laminat.
Tu ide gusci raspored. Nema problema sa laminatom, spuzvicama...
Kupi se spuzva sto tanja, 1-2 mm i s rupicama.
I to je to. Sad kad imam vec duze vrijeme podno i nekog iskustva. Smijem se sam sebi, ali to je normalno. I ja sam imal takve "strahove".
Uz izolaciju poda, i ogromne mase estriha, spuzvica i laminat su pič.in dim
makos11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2015., 09:01   #2922
pozdrav,

ima li netko preporuku za firmu za postavljanje toplovodnog podnog grijanja u zagrebu? u pitanju je adaptacija starogradnje a trebali bi nam grubi preliminarni troškovi za banku, za početak.

sada isto živimo u starogradnji gdje smo pred 8 godina sami izvodili električno podno, devi kablovima u 6 cm estriha i preeezadovoljna sam, samo sad bismo trebali u veće pa onda i ozbiljnije grijanje tražimo. hvala
__________________
grizlić <3
pet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2015., 21:50   #2923
još jedno pitanjce
kad se postavi glazura na podno i ona recimo odstoji tjedan dana jel pametno paliti grijanje da se to brže osuši (mislim na podno) ili ne? i dal će onaj aparat za odvlaživanje učiniti nešto brži proces sušenja ili svakak treba proći 4 tjedna do daljnjih radova? (tapison ide na glazuru) tnx
__________________
***EVA 03.10.2010***
luma1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 08:31   #2924
Quote:
pet kaže: Pogledaj post
pozdrav,

ima li netko preporuku za firmu za postavljanje toplovodnog podnog grijanja u zagrebu? u pitanju je adaptacija starogradnje a trebali bi nam grubi preliminarni troškovi za banku, za početak.

sada isto živimo u starogradnji gdje smo pred 8 godina sami izvodili električno podno, devi kablovima u 6 cm estriha i preeezadovoljna sam, samo sad bismo trebali u veće pa onda i ozbiljnije grijanje tražimo. hvala
Ako ste do sada bili zadovoljni sa električnim podnim grijanjem, zašto ne nastavite. Uz dobru izolaciju objekta troškovi pogona će biti malo veći od vodenog sistema. A troškovi opreme i ugradnje su višestruko manji.
Termozona is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 15:17   #2925
Quote:
luma1 kaže: Pogledaj post
još jedno pitanjce
kad se postavi glazura na podno i ona recimo odstoji tjedan dana jel pametno paliti grijanje da se to brže osuši (mislim na podno) ili ne? i dal će onaj aparat za odvlaživanje učiniti nešto brži proces sušenja ili svakak treba proći 4 tjedna do daljnjih radova? (tapison ide na glazuru) tnx
Ostavi bar 3 tjedna bez grijanja. Smiješ postaviti aparat za isušivanje, no ne smiješ paliti podno grijanje. Cement u estrihu odrađuje kemijske reakcije 20-28 dana po betoniranju, to se ne smije forsirati stvar u tom razdoblju, a nakon toga samo raspali.
Chvembo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2015., 19:27   #2926
Quote:
Chvembo kaže: Pogledaj post
Ostavi bar 3 tjedna bez grijanja. Smiješ postaviti aparat za isušivanje, .
NE!!
Aparat za isušivanje izvlači vlagu iz zraka, a ona se nadomješta iz betona, a beton veže sa vodom, a kak nedostaje vode.......potrebno je još i vlažiti!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 16:36   #2927
Koliki bojler bi mi trebao kondenzacijski za 150m2 podnog grijanja...imam ponudu sa 28kw...ali nije li to previse?
larinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 18:17   #2928
A to je kao maksimalna snaga, pa se regulira koliko tebi treba.
Tebi je vjerojatno dosta i 15kw, cak i manje od toga, ali su male razlike u cijenama izmedu slabijih i jacih modela pa majstori uvijek ponude jaci (tako su i meni stavili i tako sam na kraju i uzeo).
The unforgiven is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 13:26   #2929
Quote:
larinho kaže: Pogledaj post
Koliki bojler bi mi trebao kondenzacijski za 150m2 podnog grijanja...imam ponudu sa 28kw...ali nije li to previse?
To ne ovisi samo o podnom grijanju. Ovisi o izolaciji kuće i o pripremi tople vode.
Ako je kuća dobro izolirana, ne treba ni 10 kW, ali ako imas pripremu tople vode i spremnik, tada se obično stavlja 24 kW.
Bojleri su modulirajuci, ali moze im se i fiksno limitirati snaga za grijanje.
24kW je vjerovatno dosta.
Ja imam otprilike toliko kvadrata grijanog (podno) prostora, i snaga bojlera je limitirana na 9kW.
makos11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2015., 14:21   #2930
Ne treba mi spremnik za toplu vodu, ali mora biti kombi i za grijanje i sanitarno. Bosch ima sada akciju 28kw negdje je oko 8500, manji imajau ali sa spremnikom i taj je skuplji od ovog 28 bez spremnika...a drugi proizvodjaci su ista prica ako je manji onda je opet skuplji od boscha 28kw...
larinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2015., 21:54   #2931
Ima li netko preporuku za dobrog projektanta podnog grijanja?
Naime upustio bih se u samogradnju podnog grijanja ali bih volio ipak točan izračun i uputu po kojoj raditi.
Cigla is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 12:09   #2932
Projektanta nemam, ali možda ti ovo pomogne...
http://www.pipelife.hr/hr/media/pdfs/Podno_grijanje.pdf

Pri kraju imaš sve formule za izračune pa ako imaš volje i vjere u sebe onda probaj sam izračunat.
kumjoshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 12:28   #2933
Kakva su vam iskustva s vanjskim osjetnicima na podnom grijanju, cujem da ih neki ne koriste?
larinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2015., 17:58   #2934
Quote:
Cigla kaže: Pogledaj post
...Naime upustio bih se u samogradnju podnog grijanja ali bih volio ipak točan izračun i uputu po kojoj raditi.
Znaš li Njemački?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 04:09   #2935
Quote:
Cigla kaže: Pogledaj post
Ima li netko preporuku za dobrog projektanta podnog grijanja?
Naime upustio bih se u samogradnju podnog grijanja ali bih volio ipak točan izračun i uputu po kojoj raditi.
Razmak cijevi 15 cm uz rubne zone prema vanjskom zidu 10 cm i1 do 2 kruga ispod velikih staklenih povrsina do 5 linija sa navedenim razmakom, u kupaoni 8 cma razmak cijevi, duzina kruga manja od 100m , po mogucnosti krugovi podjednakih duzina, a izracun trebas za pumpu i izvor topline . Navedeni parametri se ne mjenjaju , ali temperatura vode i protok se mogu mijenjati , to ti je osnova .Mozes sa navednim paramterima napraviti sam i funkcionirati ce bez greske.
geoterm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 08:13   #2936
Quote:
geoterm kaže: Pogledaj post
Razmak cijevi 15 cm uz rubne zone prema vanjskom zidu 10 cm i1 do 2 kruga ispod velikih staklenih povrsina do 5 linija sa navedenim razmakom, u kupaoni 8 cma razmak cijevi, duzina kruga manja od 100m , po mogucnosti krugovi podjednakih duzina, a izracun trebas za pumpu i izvor topline . Navedeni parametri se ne mjenjaju , ali temperatura vode i protok se mogu mijenjati , to ti je osnova .Mozes sa navednim paramterima napraviti sam i funkcionirati ce bez greske.
Na betonsku ploču ide pvc folija pa na nju stiropor pa preko njega opet folija pa mreža ako sam shvatio dobro? Imam potkrovlje, pretpostavljam da gore ne treba folija ispod stiropora?
larinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2015., 10:49   #2937
Quote:
geoterm kaže: Pogledaj post
Razmak cijevi 15 cm uz rubne zone prema vanjskom zidu 10 cm i1 do 2 kruga ispod velikih staklenih povrsina do 5 linija sa navedenim razmakom, u kupaoni 8 cma razmak cijevi, duzina kruga manja od 100m , po mogucnosti krugovi podjednakih duzina, a izracun trebas za pumpu i izvor topline . Navedeni parametri se ne mjenjaju , ali temperatura vode i protok se mogu mijenjati , to ti je osnova .Mozes sa navednim paramterima napraviti sam i funkcionirati ce bez greske.
Vec neko vrijeme projektanti nemaju obicaj stavljati gusci raspored ispred staklenh stijena. Zbog toga jer su danasnje stijene puno bolje sto je tice izolacije. Ljudi sve cesce stavljaju trostruko staklo pa nema potrebe.
Znaci razmak je odredjen za tu sobu i takav je svugdje.
Tamo gdje kupujes materijal mogu ti napraviti i projekt. Kad ste vec spomenuli pipelife. U firmi pipelife u kerestincu. Inace, ovo je donekle istina o 100 m. Krugovi ne bi smjeli biti preko, a vazno je da budu podjednaki.
makos11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 22:48   #2938
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Znaš li Njemački?
Nažalost ne.
Cigla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 22:57   #2939
Hvala Vam svima na odgovorima. Puno u zadnje vrijeme istražujem i čitam o podnom i već sam otprilike polovio neke osnove o postavljanju, ali neke stvari me još malo muče tipa kako riješiti mali wc od 2,5 m2 - zajedno sa hodnikom pa gušće namotati ili nešto drugo, pa kako rasporediti krugove u dnevnoj sobi od 40 m2? Čisto bi zbog takvih i sličnih nejasnoća volio imati nekakav projekt, ne nužno službeni i sa pečatom. Mislite da bi to htjeli napraviti i neki prodavači?
Zahvalan sam na svakom savjetu!
Cigla is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2015., 09:41   #2940
Quote:
Cigla kaže: Pogledaj post
Hvala Vam svima na odgovorima. Puno u zadnje vrijeme istražujem i čitam o podnom i već sam otprilike polovio neke osnove o postavljanju, ali neke stvari me još malo muče tipa kako riješiti mali wc od 2,5 m2 - zajedno sa hodnikom pa gušće namotati ili nešto drugo, pa kako rasporediti krugove u dnevnoj sobi od 40 m2? Čisto bi zbog takvih i sličnih nejasnoća volio imati nekakav projekt, ne nužno službeni i sa pečatom. Mislite da bi to htjeli napraviti i neki prodavači?
Zahvalan sam na svakom savjetu!
Gore sam napisal tko bi htio to napraviti.
To je bio kod mene slucaj i zadovoljan sam.
Mali wc nije nikakav problem, tu ce se polagati cijevi sto gusce, koliko to bude sama cijev dozvoljavala. Tak i ja imam i ne da dobro radi, nego mora biti i prigusen. Pipelife u Kerestincu. Ako se odlucis za njih, kontaktiraj ih i napravili buju ti projekt badava ak kupis materijal kod njih. Osobno mislim da imaju jako povoljne cijevi. Ovo sve ostalo je ko i drugde. I ne treba stvarati famu oko cijevi.
makos11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:11.