Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2004., 12:41   #1
Kvržica u grudima / kod i ispod pazuha

Danas ujutro sam se probudila i osjetila bol ispod pazuha. Napipala sam malu kvržicu veličine graška. Neznam kaj da radim, jeli imam razloga za paniku ili se samo radi o upali limfnog čvora??
Dal da uopće idem k doktoru ili će to proći?
By the way, dobila sam i mengu danas i uz to sve me cicke bole grozno pa neznam dali je neka od vas imala slične probleme da zna o čemu se radi?
Nije da sam se prepala, ali nije mi baš svejedno!
help!
__________________

Intuitivni um je sveti dar, a racionalni um je vjerni sluga. Mi smo stvorili društvo koje cijeni sluge, a zaboravlja darove - by Einstein
fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2004., 15:21   #2
ako boli i u koži je, onda se vjerojatno radi o upali folikula dlake - puno buke nizašto(hvalabogu)
eena_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2004., 02:54   #3
Re: Limfni čvor ili što???

Quote:
fairy kaže:
Danas ujutro sam se probudila i osjetila bol ispod pazuha. Napipala sam malu kvržicu veličine graška. Neznam kaj da radim, jeli imam razloga za paniku ili se samo radi o upali limfnog čvora??
Dal da uopće idem k doktoru ili će to proći?
By the way, dobila sam i mengu danas i uz to sve me cicke bole grozno pa neznam dali je neka od vas imala slične probleme da zna o čemu se radi?
Nije da sam se prepala, ali nije mi baš svejedno!
help!
I ti isto Ja sam pred neki dan odjednom osjetila bol ispod pazuha. I to jaku bol sa peckanjem kao da sam se porezala. Bolilo je na pomake ruke. Kad sam dosla doma napipala sam isto tako kvrzicu velicine graska.
I ne da sam se prepala vec sam se posteno ustrtarila. Pomislila sam na limfu jer me je u to vrijeme hvatala neka prehlada. Nisam isla doktoru jer se to desilo za vikend, petak uvecer. U ponedjeljak je bila vec manja da bi do kraja tjedna potpuno nestala.
Evo pipkam i sad...nema nista.
Daphne is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2004., 12:22   #4
eto, ja nisam jučer izdržala i otišla sam kod doktorice.
kaže ona, ma joj to je samo upala linfnog čvorića, nije ništa za zabrinjavanje i poslala me doma
ja sretna, daphne ne brini!!

a upalu folikule dlake sam imala jednom prilikom ali na p.
bolilo je dozlaboga, nisam mogla sjediti niti hodati!
UF, grozno!
__________________

Intuitivni um je sveti dar, a racionalni um je vjerni sluga. Mi smo stvorili društvo koje cijeni sluge, a zaboravlja darove - by Einstein
fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2004., 12:36   #5
Re: Limfni čvor ili što???

Quote:
fairy kaže:
Danas ujutro sam se probudila i osjetila bol ispod pazuha. Napipala sam malu kvržicu veličine graška. Neznam kaj da radim, jeli imam razloga za paniku ili se samo radi o upali limfnog čvora??
Dal da uopće idem k doktoru ili će to proći?
By the way, dobila sam i mengu danas i uz to sve me cicke bole grozno pa neznam dali je neka od vas imala slične probleme da zna o čemu se radi?
Nije da sam se prepala, ali nije mi baš svejedno!
help!
ja sam prije jedno 2 godine imala krasan cirkus (naravno, napravila sam ekstremnu glupost..usrala se i nikad nisam otišla kod doktora.. )..trajalo je dost dugo - preko mjesec dana...obje dojke, oba pazuha - to je bolilo, žarilo, peklo, svrbilo, kvržice..mislila sam da sam gotova..i onda je prošlo samo od sebe..

tak da ti vjerujem da ima veze s mengom itd..dakle da nije niš ozbiljno..ali odi kod doktora, nemoj biti tele kao ja

sretno.
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2004., 15:07   #6
Re: Re: Limfni čvor ili što???

Quote:
shree_kali kaže:
ja sam prije jedno 2 godine imala krasan cirkus (naravno, napravila sam ekstremnu glupost..usrala se i nikad nisam otišla kod doktora.. )..trajalo je dost dugo - preko mjesec dana...obje dojke, oba pazuha - to je bolilo, žarilo, peklo, svrbilo, kvržice..mislila sam da sam gotova..i onda je prošlo samo od sebe..

tak da ti vjerujem da ima veze s mengom itd..dakle da nije niš ozbiljno..ali odi kod doktora, nemoj biti tele kao ja

sretno.

bila jučer kalice!!!
veli mrs. doktor da je to upala limfnog čvora i da to zna tako doči.

a što se tvog bivšeg problema tiče, moguče je da ti je od "slatkog".
čula sam priču da od toga znaju najeb.. limfni čvorovi. a ja bila u briji za vikend nakon dosta dugo vremena! who knows!?
__________________

Intuitivni um je sveti dar, a racionalni um je vjerni sluga. Mi smo stvorili društvo koje cijeni sluge, a zaboravlja darove - by Einstein
fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2004., 15:10   #7
Re: Re: Re: Limfni čvor ili što???

Quote:
fairy kaže:
bila jučer kalice!!!
veli mrs. doktor da je to upala limfnog čvora i da to zna tako doči.

a što se tvog bivšeg problema tiče, moguče je da ti je od "slatkog".
čula sam priču da od toga znaju najeb.. limfni čvorovi. a ja bila u briji za vikend nakon dosta dugo vremena! who knows!?
a da? gulp..

ajd, drago mi je da je sve više-manje ok..proći će brzo
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 23:02   #8
Otekla limfna žlijezda ispod pazuha

Bila sam danas kod doktorice i njoj ovo objasnila-otekla je prije koja 2 dana, ali čini mi se da se sada vraća "na staro", otok je bolan, boli i zateže kad dižem ruku. A žena ni 5 ni 6 nego me za svaki slučaj poslala u Kliniku za tumore. Pa sam htjela pitati ima li tko kakva iskustva s tim, bilo što ljudi jer odlazak tamo specijalistu moram čekati do ponedjeljka, poludit ću...
no_scrubs is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 23:19   #9
ili odsad ako se ovo povuče upotrerbljavaj manje agresivan dezodoran ono sa manje teških metala
__________________
joj ti imaš 20 prstiju i ja imam 20 prstiju ajmo se družit, a zajebavat ćemo one sa 19...
nehaj007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 23:31   #10
nemoj paničariti prije vremena, ali svakako odi na punkciju kako ti je doktorica preporučila

punkcija inače nije bolna, nešto poput uboda ose
ali nalaz nećeš dobiti odmah, nego tek nakon citološke analize, a to traje par dana.

Limfni čvor može nateći zbog mnogih razloga: razne infekcije napr. parazitima (toksoplazma ili toksokara, naročito ako imaš doma mačku ili psa), virusima (Ebstein Barr), kojekakvim bakterijama (tuberkuloza, pa tzv. bolest mačjeg ogreba), ... pa onda ubod nekih pauka i sličnih kukaca (ne mora baš biti škorpion) može poprilično povećati susjedni limfni čvor. Tumori također mogu biti uzrok oticanju limfnih čvorova, ali i neke imunološke bolesti nepoznatog uzroka, napr. sarkoidoza.
Limfni čvor je bolan najčešće kad je upala u pitanju, ali i tu može biti iznimaka.

Dakle, ne paničariti prije vremena, ali svakako odi na punkciju
allegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 14:19   #11
može biti, između ostalog i lojna žlijezda koja je otekla zbog depilacije ili limfni čvor koji je na nešto reagirao. Na Klinici će to pogledati i ako je sumnjivo za koji dan odstraniti.
pjegava i prgava is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 12:52   #12
Kvržica pod pazuhom

prelistala sam par str.al nisam našla ovu temu,ako je bila..sorry. uglavnom juče sam primijetila da mi se napravila neka malena kvržica ispod pazuha. dal bi se trebala zabrinut, najvjerojatnije mi se napravio nekakav čvorić jelda? ako je,kolko mu treba da se povuče? ići ću kod doktorice ako se ne povuče za tj dana,samo želim da netko kaže da to nije niš jer sam paranoična skroz
tuturuturu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 13:01   #13
ovako to ti je od depilacije i bakterije nastao cvoric. malo boli i ruzno izgleda ali nije nista strasno.
meni se to nedavno desilo i od doktorice sam dobila antibiotik neki lagani. preporucila mi je da pazuhe depiliram kremom i neko vrijeme da ne koristim jake deziće.

nakon antibiotika me prestalo boliti i potpuno se povukla nakon 2-3mjeseca.
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 13:02   #14
i da nemoj po njemu prckati niti nista slicno...najbolje da vec danas-sutra odes doktorici
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 13:38   #15
ali kvržica nije površinska,ništa se ne vidi nego kad stisnem prstom osjetim malenu kvržicu negdje veličine jagodice prsta, dosta je tvrda. da li brijanje to može prouzrokovati bez obzira šta je ispod kože? p.s.u zadnje vrijeme su me svrbili pazusi nakon brijanja ako to išta znači.
tuturuturu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 13:42   #16
limfni čvorić ... sigurno si se napila par dana prije pa se otrova nakupilo ... niš strašno
elegor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 13:50   #17
Quote:
elegor kaže:
limfni čvorić ... sigurno si se napila par dana prije pa se otrova nakupilo ... niš strašno
nisam se napila al dobro,i ja mislim da je to samo limfni čvorić. valjda.
tuturuturu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 13:59   #18
moze biti upala korjena dlake - folikulitis. u tom slucaju treba izbjegavati razne dezodoranse i sl.
al nisam strucan, to doktor/ica moze najbolje reci
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 14:07   #19
Quote:
Taroth kaže:
moze biti upala korjena dlake - folikulitis. u tom slucaju treba izbjegavati razne dezodoranse i sl.
al nisam strucan, to doktor/ica moze najbolje reci
ok,puno hvala na odgovorima sad sam mirnija
tuturuturu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2006., 15:01   #20
al to ne znaci da ne trebas otici do dotorice...
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:30.