Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2005., 13:46   #201
molim pomoć i info

ok...želim piercati pupak...ali nisam dosad osim uha nista busila i spadam u klasu paničara....

tražeći po netu naišla sam na dosta različite članke o tome što se smije i što ne......


Piercing pupka


Što se može koristiti za pospješenje zarastanja, ispiranje i ciscenje piercinga?

1.Ulje lavande

2.Geokorton

3.antibiotske masti

4.slana otopina

5.topla voda

6.sapun

7.otopina za ciscenje leca (salina)

8. bivacin sprej

9.alkohol


Sportske aktivnosti –

1.Što se smije, a što ne?

2.Karate trening - dva do tri puta tjedno – da li se smije odmah prakticirati ili je potrebno čekati neko vrijeme?Ako da koliko se dugo ne smije vježbati?


Reakcije tijela,zarastanje

1.Koliko treba da zaraste i kako znamo da je piercing zarastao

2.koliko boli dok zarasta?

3. Kako razlikovati infekciju i komplikacije od uobičajenih mogućih reakcija i boli?

4. Kako pospješiti zarastanje?

5. Što napraviti u slučaju infekcije i komplikacija?



Odjeća, spavanje, doticanje

1.da li se mora posebno pokrivati ili zamatati piercing prije spavanja, ispod odjeće?

2.Da li treba izbjegavati doticaj sa bilokakvim tjelesnim, i ostalim tekućinama, kozmetičkim preparatima ili je svejedno, ako da koliko dugo?

3. Ukoliko se dotakne, zapne za nesto, ukoliko se slucajno okrzne piercani dio tijela da li moze doci do nekakvih problema?

4.Da li treba izbjegavati nekakve položaje (spavanje na trbuhu, sjedenje tako da je pritisnut piercing)?

5. Što se ne smije nositi od odjeće?


Dont s – Što se ne smije sa friškim, srednje friškim i zaraslim piercingom?


******************

znam da sam nazvrljala svega......i da se vjerojatno neće nikome dati sve to čitati i tipkati.....

unaprijed zahvaljujem na sve odgovore i upute......
Chick is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2005., 14:10   #202
za one koji i inače imaju problema sa alergijom na sve i svašta... naravno da moraš biti pažljiva što stavljaš... nakon problema sa pirercanjem ušiju i uspjeha iz 5. pokušaja odlučila sam izbušiti pupa.. alergična sam na sve osim zlata pa sam najprije stavila zlatnu alkicu... i stalno mi je nekakav sekret izlazio, nikako da to prestane... tri puta dnevno sam prala rupice sa fizikalnom otopinom ali niš od toga, znalo mi se čak upaliti sve skupa npr. po ljeti, ili kad nosiš uske majice i to ne diše... sve dok mi se na kraju nije desilo zbog fizičkog udarca u zezanciji sa frendom da mi je gornja kuglica ušla u rupicu, razrezala kožu naravno, krvi ko u priči... dakle, treba puno pažnje, njege i brige, i pazit da se ne zakači... i sve ok... ako ti koža normalno reagira... ako ne, malo teže
medissima is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2005., 19:34   #203
Možda bi vam bilo pametno da si provjerite da vam ringovi za piercig ne sadrže nikal. Naime, nikal je snažan alergen, izaziva tzv. kontaktni dermatitis kod preosjetljivih ljudi. Takvi ljudi često ne mogu nosit bižuteriju, naravno, ukoliko sadrži nikal...
I da, to se ne liječi. Možete mazat mastima, kremama, ali pri ponovnom kontaktu opet će doć do reakcije. Dakle: nikal
club delicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 17:23   #204
Unhappy Problem sa piercingom

Ovako...sada će biti oko godinu dana kako imam piercing ispod usne. Neki dan sam primjetio da mi se ispod prednjeg zuba malo povuklo zubno meso tj. nastala je mala rupica na mesu. Dali će to zarasti? Počeo sam ispirati sada usta Hexoralom i otopinom vode i soli. Malo mi bed da mi se to ne raširi ili ne znam šta več. Mislim, dali netko zna kako to riješiti ili bilo što drugo? Unaprijed hvala!
SunBlade is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 17:43   #205
To ti je na mjestu gdje ga pritišće piercing, zar ne?
Rješenje je jednostavno : makni piercing
Kada prestane pritisak i iritacija i gingiva će se oporaviti...
__________________
I am what I am... svidjelo se to nekome ili ne.
Riječanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 22:17   #206
Ako zamijenis i stavis okruglu rincicu to ce pomoci, ali stavi onu malo deblju, tanka ti moze prorezat usnu.
 
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 23:54   #207
Kako se zove ono...ona "šipkica" od piercinga mi je malo velika pa mi lupka. A da stavim manju dali bi bilo ok? Ako više ne bude lupkalo, dali će se to meso zarasti? Probao sam ga maknit pa se nekako čudno osječam...radije bih da ostane samo šta da napravim? Ispirem si sada usta sa onim otopinama. Hoće mi zubno meso zarasti? To me najviše brine...da se ne pogorša.
SunBlade is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 00:02   #208
Quote:
SunBlade kaže:
Kako se zove ono...ona "šipkica" od piercinga mi je malo velika pa mi lupka. A da stavim manju dali bi bilo ok? Ako više ne bude lupkalo, dali će se to meso zarasti? Probao sam ga maknit pa se nekako čudno osječam...radije bih da ostane samo šta da napravim? Ispirem si sada usta sa onim otopinama. Hoće mi zubno meso zarasti? To me najviše brine...da se ne pogorša.
Dokle god iritacija postoji, postojati će i defekt...dakle, neće ti proći

Neki ljudi jednostavno ne toleriraju piercing, to je tako i gotovo...

Mojoj frendici sam nekoliko puta stavljaja piercing na pupak (ja to radim već nekoliko godina, i sebi sam ga stavila na pupak), najkvalitetniji, titanijski...i svaki puta joj ga tijelo odbaci....

ne možeš protiv prirode
__________________
I am what I am... svidjelo se to nekome ili ne.
Riječanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 00:36   #209
Joooj...daj me nemoj plašit...bemu miša, fali mi komad zubnoga mesa! O, ali recimo ako mi stavi tako kratku šipkicu da mi ne dira meso, znači nema nikakvih kontakata sa mesom...hoće mi zarasti to što mi je kao malo "odpalo". Ej, ej...nemoj me plašit
SunBlade is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 00:56   #210
A što misliš da ti neće dodirivati čeljust kada budeš spavao sa glavom zagnjurenom u jastuk, ha?
__________________
I am what I am... svidjelo se to nekome ili ne.
Riječanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 07:19   #211
Ma ni spavati neču! Insomnia rulezz. Dali znaš za još kakvu tekučinu za usta koja bi mogla pomoči?
SunBlade is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 09:21   #212
Doktore ja bih bio zdrav, ali se ne bi odrekao tri kutije cigareta i 10 piva dnevno. Doktore imate li kakvu tableticu?
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 10:29   #213
Ja svoj maknula
Sva sreca na vrijeme.
Shadowfax is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 10:31   #214
Quote:
SunBlade kaže:
Ma ni spavati neču! Insomnia rulezz. Dali znaš za još kakvu tekučinu za usta koja bi mogla pomoči?
Moj savjet ti je da ga makneš,a mozes ga i ostavit ako ti zubi nisu potrebni.
Shadowfax is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 10:52   #215
Vadi ODMAH!

Ne zaebavam se.

Samo che ti sve vishe i vishe skidat zubno meso, dok na kraju nechesh bit prisiljen maknut.

I to meso se ne vracha. Znam iz iskustva.
 
Odgovori s citatom
Old 11.05.2005., 16:31   #216
Quote:
tweak kaže:
Vadi ODMAH!

Ne zaebavam se.

Samo che ti sve vishe i vishe skidat zubno meso, dok na kraju nechesh bit prisiljen maknut.

I to meso se ne vracha. Znam iz iskustva.
Kako mislis ne vraca!? Zauvijek cu imat tu malu rupicu u mesu? Joj, bemu misa
SunBlade is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2005., 02:26   #217
Vjerovatno se radi o upali i to kroničnoj. Ako imaš 20-tak a ne 40-tak ili više godina, ako ne boluješ od neke kronične bolesti i nedostatka vitamina, ako ne uzimaš alkohol, ne pušiš i ne drogiraš se vjerovatno će ti se gingiva u roku od par mjeseci NAKON ŠTO SKINEŠ to strano tijelo sa usne oporaviti. Dakle, smjesta to van, uzimaj dosta C vitamina i budi strpljiv uz odlazak stomatologu da te poduči kako da pereš zube, pogotovo taj dio i kako da masiraš gingivu.To napravi odmah jer inače kad te cure vide bit će a mžda i Dakle, makni to smeće iz usta , pozdrav
martiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2005., 23:57   #218
Quote:
martiz kaže:
Vjerovatno se radi o upali i to kroničnoj. Ako imaš 20-tak a ne 40-tak ili više godina, ako ne boluješ od neke kronične bolesti i nedostatka vitamina, ako ne uzimaš alkohol, ne pušiš i ne drogiraš se vjerovatno će ti se gingiva u roku od par mjeseci NAKON ŠTO SKINEŠ to strano tijelo sa usne oporaviti. Dakle, smjesta to van, uzimaj dosta C vitamina i budi strpljiv uz odlazak stomatologu da te poduči kako da pereš zube, pogotovo taj dio i kako da masiraš gingivu.To napravi odmah jer inače kad te cure vide bit će a mžda i Dakle, makni to smeće iz usta , pozdrav
Hmmm...ne pušim Ok, probati ću i sve ovo ostalo izbaciti iz upotrebe. Stvar je u tome što moj stomatolog nema pojma pa bi bilo lijepo ako netko ima slična iskustva da mi da neke upute. Sutra idem po vitamin C i kljukati se sa njime. Kako da perem zube i to masiram!? "Strano" tijelo je maknuto.
SunBlade is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2005., 02:46   #219
Masiraj odozgor prema dolje(prema kruni zuba) i kružnim pokretima oko te "rupe", ne pretjeruj sa C vitaminom jer češ dobit proljev...ipak odi kod nekog stomatologa da ti to stručno pogleda(javi se specijalisti parodontologu, najbolje na Stomatološki fakultet, Gundulićeva 5, tamo češ dobit sve upute)..BTW,možeš i bez uputnice, bit češ zanimljiv studentima
martiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 22:00   #220
Quote:
SunBlade kaže:
Kako mislis ne vraca!? Zauvijek cu imat tu malu rupicu u mesu? Joj, bemu misa
sori, ak sam te isparanoizirala

vidim da se radi o rupici, a ne kao, shto je meni bio sluchaj, o "potiranju" zubnog mesa prema dole

u svakom sluchaju da ti ispricham shto je bilo, uostalom

spirsala sam se, stavila si spajkich, al ochito je da ili imam predebelu donju usnu ili mi nisu to napravili kak spada, pa mi se pirs grebao o zubno meso (donje jedinice)

ja (glupacha) naravno nisam to odma izvadila, nego nakon kojih godinu dana, ali vech je pirs "potjerao" meso dole, tak da sad imam koja 5 mm nizhe zubno meso na jednoj jedinici, a 2 mm na drugoj

to je bilo prije kojih 5-6 godina, i to se naravno nije vratilo

(oke, ne zgleda tak grozno kak opisujem, al kad se zagledash ipak se skuzhi)

sretno
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:19.