Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2006., 00:12   #21
Quote:
Natch kaže:
pa cuj, bez maternice ce sigurno malo teze rodit.

nego, koliki su ti miomi bili prije trudnoce i koliko su narasli u trudnoci?
ma da, nisam ja za to da se mladim zenama odstrani maternica ali sam misljenja da se kojiput malo pretjerava. Viseput su to doktori koji panicare i tak...

Pa cuj, doktori su mi rekli da skoro svaka zena ima miome. Samo da ne prave i svakoj zeni poteskoca. Moji su bili razlicitih velicina, 3 koji su mjenjali velicinu od 3-5mm do velicine graska pred menstruacije. Koju velicinu su imali prije/poslije trudnoce - neznam. ili neznam vise....hm
Prve su otkrili prije 21 godinu, kad su mi napravili konizaciju(neznam jer se to hrvatski tak veli) grla maternice, i htjeli me operirat totalno sa 31 g. !
Jer da bi se to moglo pretvoriti u rak ???
Ja sam se oprostila iz bolnice i obecala doc kad se stvar pogorsa ili najkasnije za jednu godinu.
Tocno 11 mjeseci kasnije sam rodila cerku
Isti Doc nije mogao vjerovat

he he !

odonda je bilo sve ok do "menopreokreta"

meni je samo nejasno kako je moguce odstarniti ih kad se nalaze u tkivu maternice ???
cuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 00:16   #22
Quote:
Natch kaže:
pa cuj, bez maternice ce sigurno malo teze rodit.
pa nisam mislila odstraniti maternicu nego te miome !
ipak je to zahvat u tkivu, i kako je to onda sa trudnocom ?
i da li je to potrebno ?
cuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 07:41   #23
Quote:
cuca kaže:
meni je samo nejasno kako je moguce odstarniti ih kad se nalaze u tkivu maternice ???
laparoskopijom.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 07:42   #24
Quote:
cuca kaže:
pa nisam mislila odstraniti maternicu nego te miome !
ipak je to zahvat u tkivu, i kako je to onda sa trudnocom ?
i da li je to potrebno ?
pa bas zbog toga se i odstranjuju, jer rastom i rasporedom mogu onemoguciti trudnocu.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 12:26   #25
Quote:
Natch kaže:
pa bas zbog toga se i odstranjuju, jer rastom i rasporedom mogu onemoguciti trudnocu.
ja to sad cujem prvi put
ja bi kao prvo mislila da su oziljci poslije zahvata problematicni

m da, moj problem je rijesen, hvala bogu. ja idem samo svakih 6 mj na kontrolu, zbog jajnika i tak - nikad se nezna, ima svega i svacega .
moja kci (19) je ok i redovito, svakih 3 mj na pregledu.

vidim, morat cu se malo informirati o ovoj temi
cuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 13:15   #26
cuca, miomi se odstranjuju ako smetaju, a to ovisi o tome kako su smješteni i koliko su veliki i kako se povećavaju. Miom može, a ne mora, smetati kod zatrudnjivanja, može, a ne mora, uzrokovati probleme u trudnoći. Najbolju procjenu o tome može donijeti liječnik.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 17:48   #27
Mojoj su mami kada je imala 42 godine odstranili miom, a s obzirom da ja sada imam malo manje od toga, onda je to bilo prije prilicno vremena. Odstranjen je kirurskim putem u Splitskoj bolnici i bio je tezak 3 kilograma i poceo se vec raspadati iznutra. Srecom da je dosla zadnji tren (njena krivnja) i da nije raspadanje pocelo i vani tako nije bilo fatalno.
Ali eto i toliko o podatku da se odstranjuje kirurski samo u ZG, jer vec odavno se odstranjuje i u ST, a pretpostavljam da ima jos gradova u HR gdje se to radi. I nije jos odstranjena cijela maternica nego bas samo miom bez obzira sto je bio tako velik i bez obzira na godine.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 20:04   #28
Quote:
viky kaže:
Mojoj su mami kada je imala 42 godine odstranili miom, a s obzirom da ja sada imam malo manje od toga, onda je to bilo prije prilicno vremena. Odstranjen je kirurskim putem u Splitskoj bolnici i bio je tezak 3 kilograma i poceo se vec raspadati iznutra. Srecom da je dosla zadnji tren (njena krivnja) i da nije raspadanje pocelo i vani tako nije bilo fatalno.
Ali eto i toliko o podatku da se odstranjuje kirurski samo u ZG, jer vec odavno se odstranjuje i u ST, a pretpostavljam da ima jos gradova u HR gdje se to radi. I nije jos odstranjena cijela maternica nego bas samo miom bez obzira sto je bio tako velik i bez obzira na godine.
e vidis, cula sam takvih prica bas dosta; a samo zato sto onda zene nisu isle redovito ili uopce kod doktora
cuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2006., 12:38   #29
Ne radi se uopce o tome. Moja mama je znala da ima miom i namjerno ga je ignorirala jer "nikad nije bilo pravo vrijeme" da se to rijesi. Isla je redovito na preglede dok joj nije otkriven, a onda je zavrtjela svoj film u glavi i sve je bilo vaznije od toga. Vidis, nije lijepo generalizirati i pretpostavke graditi bez dovoljno cinjenica.
Njen problem je bio u karijerizmu, a ne neobrazovanosti ili nemaru, zato sam i napisala da je krivnja njena.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2006., 14:51   #30
jedna stvar me jos zanima: da li je kod zena koje imaju miome (makar male) kontraidicirana upotreba kontracepcijskih pilula?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2006., 15:14   #31
Sad sam osupnuta, meni 3 ginića rekla da se s miomima nemože napravit ništa doli izvadit skupa s maternicom i da bježim radit djecu dok još mogu.
Što se kontracepcijskih tiče to su mi još i preporučili jer kao znaju usporiti njihov rast ali to je individualno. Npr meni su prosječno u razoblju od 6 mjeseci rasli po 4-5 mm dok uz tablete samo 2mm.
__________________
moje!
Ajme is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2006., 15:17   #32
ajme zavisi kako koje. mislim da estrogene nisi smjela primati ako imas miome.
vjerojatno se radilo o gestagenskim preparatima
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2006., 23:20   #33
Quote:
Ajme kaže:
Sad sam osupnuta, meni 3 ginića rekla da se s miomima nemože napravit ništa doli izvadit skupa s maternicom i da bježim radit djecu dok još mogu.
Što se kontracepcijskih tiče to su mi još i preporučili jer kao znaju usporiti njihov rast ali to je individualno. Npr meni su prosječno u razoblju od 6 mjeseci rasli po 4-5 mm dok uz tablete samo 2mm.
ma kakva glupost !

sto imaju velicina tableta zajedno sa velicinom mioma ha ?

mislim da je viseputa previse panike sto se toga tice,
i da lijecnici suvise panicare (zbog zaradjene pare ???)
cuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2006., 08:51   #34
Quote:
cuca kaže:
ma kakva glupost !

sto imaju velicina tableta zajedno sa velicinom mioma ha ?

mislim da je viseputa previse panike sto se toga tice,
i da lijecnici suvise panicare (zbog zaradjene pare ???)
Cuca, a što si se ti uzrujala?
Znam onoliko koliko mi je na pregledima rečeno, nije mi struka tako da mogu samo nagađati o njihovoj (ne)stručnosti. Bilo pravo ili krivo meni su rekli da trošim kontracepcijske (Logest, Diane) i dok sam ih pila mi nisu toliko brzo rasli.
A što se tiče tvog pitanja o veličini tableta, nemam pojma o čemu pričaš.
__________________
moje!
Ajme is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2006., 09:37   #35
Quote:
Ajme kaže:
Cuca, a što si se ti uzrujala?
Znam onoliko koliko mi je na pregledima rečeno, nije mi struka tako da mogu samo nagađati o njihovoj (ne)stručnosti. Bilo pravo ili krivo meni su rekli da trošim kontracepcijske (Logest, Diane) i dok sam ih pila mi nisu toliko brzo rasli.
A što se tiče tvog pitanja o veličini tableta, nemam pojma o čemu pričaš.
ti si onda neki medicinski fenomen. inace, vecini zena obicno rastu miomi, kad uzimaju estrogenske preparate...isto tako, miomi obicno rastu u trudnoci, upravo zbog povisene razine estrogena...
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2006., 22:15   #36
Quote:
Ajme kaže:
Cuca, a što si se ti uzrujala?
Znam onoliko koliko mi je na pregledima rečeno, nije mi struka tako da mogu samo nagađati o njihovoj (ne)stručnosti. Bilo pravo ili krivo meni su rekli da trošim kontracepcijske (Logest, Diane) i dok sam ih pila mi nisu toliko brzo rasli.
A što se tiče tvog pitanja o veličini tableta, nemam pojma o čemu pričaš.

ma ne uzrujavam se ja


vis i ja sam godinama uzimala Diane i sve je bilo ok s tim miomicima i dobro sam se osjecala
cuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2006., 14:08   #37
Quote:
cuca kaže:
ma ne uzrujavam se ja


vis i ja sam godinama uzimala Diane i sve je bilo ok s tim miomicima i dobro sam se osjecala

a vidite... meni su otkrili miom prije godinu dana. Bio je promjera 2,5 cm. Dobila sam Diane 35, taj miom se smanjio na 2,1 cm, a neki dan sam saznala da je tu jos jedan koji je narastao na 1,5 cm. Prekinuli su mi Diane i dali Yasmine. Ali samo zbog toga sto sam na Diane imala nus pojave, a imam ih i sada na Yasmine. Muka mi je, povraca mi se, malo me boli glava i umorna sam neiopisivo. Predivna doktorica (profesorica) mi je savjetovala trudnoću u narednu godinu dana rekavši da trudnoća smanjuje ili cak isusuje miome. Operativni zahvat mi nije savjetovala. A miomi se otklanjaju ljuštenjem sa maternice...
silvija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 15:15   #38
Miom maternice

Nedavno na rutinskom pregledu otkriven mi je miom pri vrhu, ali unutar maternice veličine 3,5 cm. nakon sto sam procitala nesto o tome, totalno sam u panici, jer je to ipak cesce kod starijih zena (imam29), pa se bojim sto cu sa potencijalnom trudnocom (u planu je za cca 1 god..) buduci da jos nemam djece.. ima li netko slicinih iskustava, postoji li neka terapija kojoj trudnoca nije kontraindicirana...
aleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2007., 22:46   #39
miomi ti nisu stašna stvar no činjenica je da su podložni promjeni veličine tijekom trudnoće...uglavnom nsu trudnoće nemoguće sa miomom al ipak trebaš se konzultirat sa ginkologom kao i sve ostalo
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 21:05   #40
Kod mene je miom oko 2 cm i to je u godinu dana narastao otprilike 2 mm. Ginekolog mi je preporučio trudnoću dok je miom tako malen, jer bi on najvjerojatnije tada nestao, plod bi ga 'izgurao' ili nešto tako. Međutim ako bi narastao (ne znam koliki) onda bi on mogao ugroziti trudnoću.

Također mi je rečeno, ako bi ga se skidalo (znači, kad naraste treba ga odstraniti) to je prava operacija, tako da u maternici ostaje mali ožiljak koji kasnije opet može smetati u trudnoći (zalijepi se posteljica) i opet može biti plodno tlo za stvaranje novog mioma.

Zato, ne planiraj nego se prepusti Božjoj volji i zatrudni!
Maranatha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:09.