Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2007., 21:53   #201
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Doduše, svi iz TV dokumentaraca znamo da bijeli bijeli morski pas u stvari ne napada ljude. Ugrize čovjeka uglavnom greškom, ili zato jer su mu ralje jedini taktilni organ, pa da ispipa što je to. Pa skuži da kupač nije fini tuljan pa ga pusti, pa taj umre od iskrvarenja i šoka, a ne jer ga pas pojede.
a hebeš ti to.on tebe ugrize.a sad jel te ugrizao zato što te htio pojesti i osladiti se tobom ili zato što mu je to instiktivno,najmanje je važno
Arwey is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 08:04   #202
Mene osobno nijedan horror danas ne plaši baš.
No najstrašniji koj sam ikad gledao mi je bio Halloween iz 1978.
Odlićna atmosfera ,jeziva glazba i ubojca, dobra kamera i korištenje sjena
michael_x is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 12:09   #203
Da, to ovi studii ne žele više financirat. Mislim, da su filmovi tipa Saw, Hostel i slično živa smijurija naspram Halloweenu.
Mezomorph is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 13:40   #204
Quote:
Mezomorph kaže: Pogledaj post
Da, to ovi studii ne žele više financirat. Mislim, da su filmovi tipa Saw, Hostel i slično živa smijurija naspram Halloweenu.
Ma znaš ono - krv, nasilje i seks se najbolje prodaje.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 21:44   #205
Quote:
Constantine kaže: Pogledaj post
Ma znaš ono - krv, nasilje i seks se najbolje prodaje.
Da ali ima i boljih filmova sa svim time a da su dobri recimo The Evil Dead, Romerovi zombi filmovi i od novijih The Hills Have Eyes .

A filmovi tipa Hostel i nastavci Saw su Smeće jer su bez imalo radnje , nisu strašni i zabavni.
michael_x is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 21:49   #206
Quote:
michael_x kaže: Pogledaj post
Da ali ima i boljih filmova sa svim time a da su dobri recimo The Evil Dead, Romerovi zombi filmovi i od novijih The Hills Have Eyes .

A filmovi tipa Hostel i nastavci Saw su Smeće jer su bez imalo radnje , nisu strašni i zabavni.

je, ali to je bilo drukčije vrijeme. Danas je samo bitna zarada.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 22:11   #207
Quote:
Constantine kaže: Pogledaj post
je, ali to je bilo drukčije vrijeme. Danas je samo bitna zarada.
Ma i prije im je bila bitna zarada zato su toliko nastavaka na Friday the 13th, Nightmare on elm street, Halloween i itd radili jer su orginali puno zaradili
Ali nastavci na ove filmove mi nisu bar bili jako loši.
michael_x is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 22:35   #208
Quote:
michael_x kaže: Pogledaj post
Ma i prije im je bila bitna zarada zato su toliko nastavaka na Friday the 13th, Nightmare on elm street, Halloween i itd radili jer su orginali puno zaradili
Ali nastavci na ove filmove mi nisu bar bili jako loši.
Ha, slažem se u tome. Baš gledam i radim recenzije svih nastavaka Friday 13.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 03:38   #209
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Najstrašniji horror svih vremena, (ali sasvim pouzdano i objektivno! ), su «Ralje».
Prošlog ljeta na moru, podveče odlučim se baciti u more... gledam malo po plaži... ekipa cuga, vjetrić piri, mali valići... malo dalje od obale plutača, i to žuta... Ups! Sjetio se!
Lako je za aliene, duhove i zombije, ali svi ipak znamo da ne postoje. Od «Ralja» su ralje u podsvjesti svakog kupača u moru, čak od onih koji nisu gledali «Ralje». Doduše, svi iz TV dokumentaraca znamo da bijeli bijeli morski pas u stvari ne napada ljude. Ugrize čovjeka uglavnom greškom, ili zato jer su mu ralje jedini taktilni organ, pa da ispipa što je to. Pa skuži da kupač nije fini tuljan pa ga pusti, pa taj umre od iskrvarenja i šoka, a ne jer ga pas pojede.

Sa «Raljama» je počela era blockbustera. Da li su se ljudi prije "Ralja" češće kupali daleko od obale? Kako je ljetovanje izgledalo prije te1974? Ne znam, ali pričali mi roditelji... doduše, ne u vezi morskih pasa... nego da se 70-ih moglo jeftinije boraviti na Jadranu u odmaralištima radnih organizacija, a domaći ljudi nisu još postali pohlepni za devizama, pa su častili pršutom i rakijom na sve strane džaba, a Švabice su bile željne sirovih balkanskih mužjaka...

hm...ja osobno ne shvaćam ...kakav je to horrorac?? ono morski psi ubijaju...vauuu....
znamo ajmo reć "ubojicu" i sam je pitanje kada će te čopit...a di je onaj adrenalin..ko je ubojica...koga će sljedećeg ubit i kako ..s ćim..bla bla..da ne nabrajam...tak da..ralje su mi osobno..veoma dosadne....
bez uvrede onima koji ih vole
ady- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 11:43   #210
Quote:
ady- kaže: Pogledaj post
hm...ja osobno ne shvaćam ...kakav je to horrorac?? ono morski psi ubijaju...vauuu....
znamo ajmo reć "ubojicu" i sam je pitanje kada će te čopit...a di je onaj adrenalin..ko je ubojica...koga će sljedećeg ubit i kako ..s ćim..bla bla..da ne nabrajam...tak da..ralje su mi osobno..veoma dosadne....
bez uvrede onima koji ih vole


Ako su to što kažeš elementi bitni za horror, onda su djela Agathe Christie najveći horrori.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 14:12   #211
Iskreno, ja sam se usrala od Hostela - ak si stvari postaviš tak da si zamisliš da možda stvarno negdi takav način traženja nekog bolesnog ispunjenja kroz mučenja i ubijanje postoji (iz svega kaj se u svijetu događa to uopće nije mala vjerojatnost), pa nije ti svejedno kolko god se sprdal od budale koja je zamislila taj film.
Mene je ideja, a ne sama izvedba (iako nikak ne mogu probaviti rezanje tetiva skalpelom) najviše zdrmala

Inače, super mi je Shutter - atmosfera je zakon, bila sam na iglama od početka do kraja filma
Naochalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 16:26   #212
Quote:
Naochalica kaže: Pogledaj post
Iskreno, ja sam se usrala od Hostela
kako te Hostel mogao uplašiti jebote i teletabisi su strašniji .
michael_x is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 21:02   #213
Quote:
michael_x kaže: Pogledaj post
kako te Hostel mogao uplašiti jebote i teletabisi su strašniji .
ok, a koji su to onda strašni filmovi?
Naochalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 21:30   #214
Quote:
Naochalica kaže: Pogledaj post
ok, a koji su to onda strašni filmovi?
A to postoji?
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 21:59   #215
Quote:
Naochalica kaže: Pogledaj post
ok, a koji su to onda strašni filmovi?
Ma ne znam no sigurno nisu smeća tipa Hostel to mene jednostavno ne plaši.
Gomila krvi i nasilja(makar to volim u nekim filmovima) ne ćine po meni horror i ne plaše me a danas me baš nije ništa prestrašilo ali prije dok sam bio klinac užasno sam se plašio Michaela iz Halloween serijala. No on mi je danas bezvezan i prestao je biti strašan. Ali orginalan Halloween od John Carpentera mi je i dalje jeziv i dobar. Odlićna atmosfer, glazba,korištenje sjena, kamera , prića i ubojca koji su bili jezivi dok nastavci nisu zabrljali u tome.

a strašni su ti filmovi većinom oni koji imaju jezivu atmosferu, i drže te u napetosti i dršćeš dok gledaš film, sam si rekla jedan dobar primjer azijski horror Shutter. Makar ne volim baš azijske filmove nekak su mi dosadni i bezvezni duhovi i ta sranja (više volim monster,ćudake,manijake) no svakao to su recimo strašni horrori
michael_x is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 08:04   #216
Quote:
Naochalica kaže: Pogledaj post
Mene je ideja, a ne sama izvedba (iako nikak ne mogu probaviti rezanje tetiva skalpelom) najviše zdrmala
Da sama sebe citiram - nije bit u krvi nego u ideji.
Naochalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 11:54   #217
Quote:
Naochalica kaže: Pogledaj post
Da sama sebe citiram - nije bit u krvi nego u ideji.
ma ideja u filmu nije bila loša ali je bila salabo izveđena
michael_x is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 12:48   #218
Quote:
michael_x kaže: Pogledaj post
ma ideja u filmu nije bila loša ali je bila salabo izveđena
pa istina, početak je samo gole sise, malo kreveljenja, glupiranja, prikaz kako su narodi siromašni, djece lopova, a onda tek klanje koje čak ispada više smiješno nego okrutno (mislim, kirurg koji ima problema za rukama, pa zato muči ljude ), i iritatni debilni završetak. Da je bio pravi, stavio bi bad end.

Hills have eyes remake - film isto nije pretjerano strašan, ali uvijek mi je nelagodno kada se sjetim one scene u kamp prikolici.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 13:47   #219
Quote:
Constantine kaže: Pogledaj post
pa istina, početak je samo gole sise, malo kreveljenja, glupiranja, prikaz kako su narodi siromašni, djece lopova, a onda tek klanje koje čak ispada više smiješno nego okrutno (mislim, kirurg koji ima problema za rukama, pa zato muči ljude ), i iritatni debilni završetak. Da je bio pravi, stavio bi bad end.

Hills have eyes remake - film isto nije pretjerano strašan, ali uvijek mi je nelagodno kada se sjetim one scene u kamp prikolici.
pa što se tiće Hostela slažem se sve se fura na krvave scene koje mi nisu baš nekaj(dapaće mogu jesti sendvić dok ih gledam) ali normalna publika je ostala šokirana time jer nisu gledali baš puno takvih filmova. A negativci su ćisto smeće nema više negativaca tipa Freddy i Jasona nažalost danas. Likovi su iritanti no najbolje od svega nadalje, u filmu je Europa prikazana kao neka zaostala sredina (pogotovo Slovačka) gdje nitko ne izgleda normalno, svi samo seksaju, drogiraju i piju, a ženske su kao manekenke koje jedva čekaju da vide Amere pa da završe s njima u krevetu.
Jebote film je još imao Tarantinovo ime na plakatu i zato je bio uspješan a režirao ga je Eli Roth(ćovjek koj po meni nema blage veze i smeće od horror redatelja)

A što se tiće Hills have eyes to još nisam gledao . Prijatelj mi to preporućuje (on mi je usput Hostel preporućio) ali vidio sam par slika i ćuo par dobrih kritika pa ću valjda pogledat.

Ali današnji horrori su većinom Pg-13 teen gluposti ili brutalna rated r smeća(poput Saw nastavaka,Hostela ) ili remejkovi klasika poput dolazećeg Halloweena
michael_x is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2007., 13:52   #220
Je, a tek njegov Cabin fever - nije da ne volim crni humor, ali obilje iritatnih likova kao onaj debeli retardirani koji puca na vjeverice. A tek glupa scena gdje mali radi kung fu poteze i ugrize zaraženoga za ruku, pa mu se zgadi.
I još snima cell po stephenu kingu.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:46.