Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Pogledaj rezultate ankete: Dali znate da postoje prirodni lijekovi za sve bolesti?
Znam 4 100.00%
Nesto sam cula/cuo 0 0%
Nisam znala/znao za sve bolesti 0 0%
Ne, koristim samo sluzbenu medicinu 0 0%
Glasovatelji: 4. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2014., 21:55   #381
kanabis u ljecenju miastenije gravis

Da li ima neko saznanja o lecenju miastenije gravis uljem od kanabisa. Radi se o starijoj osobi ima 79 godina. Ili su ti standardna lecenja od pre 10-tak godina
ninoz42 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 17:35   #382
Quote:
ninoz42 kaže: Pogledaj post
Da li ima neko saznanja o lecenju miastenije gravis uljem od kanabisa. Radi se o starijoj osobi ima 79 godina. Ili su ti standardna lecenja od pre 10-tak godina
Pratim oko 6 mjeseci pacijenta sa miastenijom gravis. Istom je odstranjen timus zbog sumnje na karcinom. Pocetna pozicija je bila da je bolesnik vec do tada visekratno boravio u bolnici - cak i sa respiratornim smetnjama, nemogucnoscu gutanja hrane ili sline....
Prvih par mjeseci terapije uljem bilo je jako oscilatorno - od solidnog stanja do stanja krajnje onemocalosti. Nakon cca. 3 mjeseca pomaci na bolje su postali konstanta i danas je pacijent stabilno, bavi se svojim hobijem, vozi auto iz Zg. do Zd., ....
Kod ove simptomatike i dijagnoze CBD ulja daju bolje rezultate kratkorocno a THC ulja dugorocno!
__________________
Najtragičnija je ona predrasuda koja, neku vrstu
prirodnih istraživanja, opterečuje izopčenjem!!
JOHANN WOLFGANG GOETHE
garudaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 23:34   #383
Quote:
garudaban kaže: Pogledaj post
Pratim oko 6 mjeseci pacijenta sa miastenijom gravis. Istom je odstranjen timus zbog sumnje na karcinom. Pocetna pozicija je bila da je bolesnik vec do tada visekratno boravio u bolnici - cak i sa respiratornim smetnjama, nemogucnoscu gutanja hrane ili sline....
Prvih par mjeseci terapije uljem bilo je jako oscilatorno - od solidnog stanja do stanja krajnje onemocalosti. Nakon cca. 3 mjeseca pomaci na bolje su postali konstanta i danas je pacijent stabilno, bavi se svojim hobijem, vozi auto iz Zg. do Zd., ....
Kod ove simptomatike i dijagnoze CBD ulja daju bolje rezultate kratkorocno a THC ulja dugorocno!
Hvala na odgovoru ali koja su to CBD ulja i THC ulja
ninoz42 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2014., 10:07   #384
Quote:
ninoz42 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru ali koja su to CBD ulja i THC ulja
To su ti glavni sastojci ulja visoko kvalitetne medicinske indijske konoplje a ne neke uličarke s kojom se napušivaju klinci i studenti motajući ih sa duhanom ili čiste.
Ili još bolje rečeno ulje konoplje koja je zbog ljekovitosti zabranjena. imaš net pa goglaj medicinska konoplja
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 12:57   #385
Pitanje za Guarudabana

Odakle toliko znate o RS ulju i dali ga slučajno izrađujete? - Može i na PP.

Također me zanima slijedeće:

1. Kako ga koristiti rektalno tj. kako napraviti ćepiće sa uljem? Koja doza i sl.

2. Molim da mi pojasnite dim. zrna riže( kuhanog ) jeli to 2 ili 3 mm ili sl. Naime osobno sam vidjela barem tri dim. zrna riže.

3. Koliko ima zrna u 1 gr?

4. Kako osobno stupiti u kontakt sa Rickom jer samo njemu vjerujem da izrađuje pravo ulje. Jer nakon nekoliko kontakta sa nekim " znalcima " svi kažu da su ga osobno upoznali. E pa i ja bi, al ne znam kako...

Sve sam iščitala po forumu i molim sudionike da mi ne preporučuju daljnje proučavanje interneta i foruma već pitam očito iskusnu osobu.
laralu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 19:03   #386
Quote:
laralu kaže: Pogledaj post
Pitanje za Guarudabana

Odakle toliko znate o RS ulju i dali ga slučajno izrađujete? - Može i na PP.

Također me zanima slijedeće:

1. Kako ga koristiti rektalno tj. kako napraviti ćepiće sa uljem? Koja doza i sl.

2. Molim da mi pojasnite dim. zrna riže( kuhanog ) jeli to 2 ili 3 mm ili sl. Naime osobno sam vidjela barem tri dim. zrna riže.

3. Koliko ima zrna u 1 gr?

4. Kako osobno stupiti u kontakt sa Rickom jer samo njemu vjerujem da izrađuje pravo ulje. Jer nakon nekoliko kontakta sa nekim " znalcima " svi kažu da su ga osobno upoznali. E pa i ja bi, al ne znam kako...

Sve sam iščitala po forumu i molim sudionike da mi ne preporučuju daljnje proučavanje interneta i foruma već pitam očito iskusnu osobu.
Da ste sve isčitali nebi ovakve gluposti pitali koje su vam boldano.
Jedino ispravno konzumiranje ulja je oralno osim za rak kože gdje je i lokalno. Ulje se stavi pod jezik i pomalo istopi. Količina doze je individualna i ovisi od osobe do osobe i njezine težine. Nije isto za osobu od 50kg i onu od 120 kg. Nakon trećeg četvrtog uzimanja sam oboljeli vidi koliku količinu može podnjeti i koliko je to zrno riže. Neko se napije od deci rakije a nekome nije dosta ni tri dece.Da bi se ubio kancer potrebno je potrošiti 60 ml ulja, nekome se vidno smanji tumor i nakon 20ml ali treba potrošti 60ml dase ne vrati nanovo ida se cijeli organizam očisti.
Dok vi nađete vezu da se nađete sa Rikom Simpsonom bolesnik će biti ne izlječivi nedao bog i pokojni. Sa terapijama treba krenuti što prije
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 21:19   #387
Draga laralu, naravno da se ne bavim proizvodnjom predmetnog ulja jer je takva radnja kazneno djelo sa zaprijecenom kaznom zatvora u trajanju od vise godina. Od kada je moja pokojna supruga dobila dijagnozu raka gusterace ja sam u potrazi za lijekom. Za Ricka sam na zalost saznao prekasno ali uvjerio sam se u istinitost njegovih tvrdnji.
Ricka nije veliki problem upoznati jer je dobar dio godine u Hrvatskoj. Kupiti ulje od Ricka je nemoguce jer ga on NIKADA niti nije prodavao. Dok je mogao uzgajati konoplju u svojem vrtu ulje je poklanjao, sada ne uzgaja niti moze dati.
Rick je rezolutno protiv trgovine uljem i ne postoji mogucnost da Vam Rick preporuci bilo kojeg proizvodjaca ulja a koji isto prodaje.
Rado ce Vam testirati doneseno ulje i reci svoje misljenje o istom.
__________________
Najtragičnija je ona predrasuda koja, neku vrstu
prirodnih istraživanja, opterečuje izopčenjem!!
JOHANN WOLFGANG GOETHE
garudaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 21:35   #388
Po pitanju rektalne aplikacije ulja jenki je dobrim dijelom u pravu ali u krajnim slucajevima , kada je kompromitirana funkcija probave...,
rektalna aplikacija je jedino rjesenje. Vazno je napomenuti da ja ne poznajem slucaj potpunog izljecenja od kancera uljem apliciranog rektalno. To svakako nije dokaz da je rektalna aplikacija neucinkovita vec prije svega je to dokaz da ulje ima svoja ogranicenja i po pitanju faze bolesti u kojoj se bolesnik nalazi. Realno, bolesnik koji vise nije u funkcionalnom stanju probaviti zrno-dva ulja ....
__________________
Najtragičnija je ona predrasuda koja, neku vrstu
prirodnih istraživanja, opterečuje izopčenjem!!
JOHANN WOLFGANG GOETHE
garudaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 21:40   #389
Zrno rize je naravno samo orjentacijska vrijednost. Za svega par kuna u ljekarni mozete kupiti najmanju plasticnu spricu bez igle.
__________________
Najtragičnija je ona predrasuda koja, neku vrstu
prirodnih istraživanja, opterečuje izopčenjem!!
JOHANN WOLFGANG GOETHE
garudaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 21:45   #390
Quote:
garudaban kaže: Pogledaj post
Draga laralu, naravno da se ne bavim proizvodnjom predmetnog ulja jer je takva radnja kazneno djelo sa zaprijecenom kaznom zatvora u trajanju od vise godina. Od kada je moja pokojna supruga dobila dijagnozu raka gusterace ja sam u potrazi za lijekom. Za Ricka sam na zalost saznao prekasno ali uvjerio sam se u istinitost njegovih tvrdnji.
Ricka nije veliki problem upoznati jer je dobar dio godine u Hrvatskoj. Kupiti ulje od Ricka je nemoguce jer ga on NIKADA niti nije prodavao. Dok je mogao uzgajati konoplju u svojem vrtu ulje je poklanjao, sada ne uzgaja niti moze dati.
Rick je rezolutno protiv trgovine uljem i ne postoji mogucnost da Vam Rick preporuci bilo kojeg proizvodjaca ulja a koji isto prodaje.
Rado ce Vam testirati doneseno ulje i reci svoje misljenje o istom.
Pozdravljam odgovor zato se moramo boriti za legalizaciju meicinske konoplje da si čovjek sam doma može posaditi zasvoje potrebe biljku dvije i tri ako će raditi ulje jer je neisplatio raditi bez bar 200 do 300grama suhe materije. Evo jedan moj kolega za oca kupio ulje koje naj vjerojatnije nije dosta ishlapito pa je rijeđe i teško ga je dozirati iko je ulje jako i udara u glavu čojek bolesnik nije zadovojan jer ga je platio a nemože ga popiti kao tabletu jer je pod depresijom kako će terapija na kraju završiti i daliće preživjeti opaku bolest.
Teško je vladati sa onim što je ilegalno
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 10:37   #391
Quote:
jenki zj kaže: Pogledaj post
Da ste sve isčitali nebi ovakve gluposti pitali koje su vam boldano.
Jedino ispravno konzumiranje ulja je oralno osim za rak kože gdje je i lokalno. Ulje se stavi pod jezik i pomalo istopi. Količina doze je individualna i ovisi od osobe do osobe i njezine težine. Nije isto za osobu od 50kg i onu od 120 kg. Nakon trećeg četvrtog uzimanja sam oboljeli vidi koliku količinu može podnjeti i koliko je to zrno riže. Neko se napije od deci rakije a nekome nije dosta ni tri dece.Da bi se ubio kancer potrebno je potrošiti 60 ml ulja, nekome se vidno smanji tumor i nakon 20ml ali treba potrošti 60ml dase ne vrati nanovo ida se cijeli organizam očisti.
Dok vi nađete vezu da se nađete sa Rikom Simpsonom bolesnik će biti ne izlječivi nedao bog i pokojni. Sa terapijama treba krenuti što prije
Poštovani,

ne osporavam Vaše znanje o korištenju i utjecaju ulja, ali kao što pretpostavljate ovo nije jedini forum gdje se raspravlja o utjecaju i doziranju ulja pa su tako informacije koje imam prikupljene od nekoliko izvora.

I ne znam čemu taj ton u kojem omalovažavate i vrijeđate, ipak nismo svi terapeuti, gurui i sl.

Osoba koja uzima ulje je srećom i Božjom pomoći sposobna probaviti ulje i koristiti ga, ali kod onkoloških bolesnika koji i inače imaju problema sa okusima, mirisima, mučninama i sl. je ipak to malo neugodnije konzumirati. Iz tog razloga smo smatrali da recimo 1 - 2 x dnevno ulje koristi rektalno te 2 x dnevno da koristi oralno konzumiranje.

Eto nadam se da sam pojasnila svoju glupost te da možete shvatiti i prihvatiti zbog čega postavljam neka pitanja.
laralu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 20:31   #392
Quote:
laralu kaže: Pogledaj post
Poštovani,

ne osporavam Vaše znanje o korištenju i utjecaju ulja, ali kao što pretpostavljate ovo nije jedini forum gdje se raspravlja o utjecaju i doziranju ulja pa su tako informacije koje imam prikupljene od nekoliko izvora.

I ne znam čemu taj ton u kojem omalovažavate i vrijeđate, ipak nismo svi terapeuti, gurui i sl.

Osoba koja uzima ulje je srećom i Božjom pomoći sposobna probaviti ulje i koristiti ga, ali kod onkoloških bolesnika koji i inače imaju problema sa okusima, mirisima, mučninama i sl. je ipak to malo neugodnije konzumirati. Iz tog razloga smo smatrali da recimo 1 - 2 x dnevno ulje koristi rektalno te 2 x dnevno da koristi oralno konzumiranje.


Eto nadam se da sam pojasnila svoju glupost te da možete shvatiti i prihvatiti zbog čega postavljam neka pitanja.
Nemam namjeru nikoga vređati niti omalovažavati ali niste u prvom postu objasnili razloge rektalnog korištenja i koliko ja znam da je to samo krivi prevod nekog novinara koi je razgovarao sa RS. Gledao sam prije jedan video clip gdje RICK kaže dase može puniti i u prazne kapsule i gutati jer znam osobno čovjeka koji je imao rak grla i nije mogao gutati pasu ga hranili preko sonde a tako su mu i ulje davali u naj manjim kapsulicama i čovjek je recimo ozdravio. Živio je još tri godine i ondaje dobio kancer na pluća i umro. Naj veća greška je kod recimo izlječenih što se vrate starim navikama i prestanu koristiti ulje a trebali bi preventivno povremeno uzeti koju dozu.
Još jedna greška koju puno ljudi radi prilikom konzumiranja ulja medicinske konoplje. Treba poslje svake konzumacije ulja popiti ili pojesti žlicu ulja od ova tri::- KANTARIONA ILI GOSPINE TRAVE,KOKOSOVO, BADEMOVO slatkog badema, okus ulja prilgoditi koji bolesniku naj bolje odgovara to uzimati po jednu jušnu žlicu i zaliti sve sa velikom čašom vode i onda nema gastro problema.
Ako vam nije što jasno voljan sam pomoći savjetima koje znam jer duže vrijeme konzumiram ulje medicinske konoplje i može slobodno na PM
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 12:26   #393
Dobar dan
Mene zanima da li netko ima ikakvog iskustva sa konopljinim/kanabisovim uljem kao lijek za epilepsiju, jer navodno da ono dobro pomaže pri liječenju. Čuo sam da se može nabaviti legalno, a ubrzo ću imati šansu ga nabaviti pa sam si mislio da li šta vrijedi. Imam već 6 godina epilepsiju Gran Mal iako se napadaji ne pojavljaju toliko često. Ima li netko ikakvog iskustva sa kanabisovim/konopljinim uljem? Ako da, znate li kako se uzimati (količina i koliko puta dnevno)? Hvala unaprijed.
Sandy-Cutul is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 20:41   #394
Quote:
Sandy-Cutul kaže: Pogledaj post
Dobar dan
Mene zanima da li netko ima ikakvog iskustva sa konopljinim/kanabisovim uljem kao lijek za epilepsiju, jer navodno da ono dobro pomaže pri liječenju. Čuo sam da se može nabaviti legalno, a ubrzo ću imati šansu ga nabaviti pa sam si mislio da li šta vrijedi. Imam već 6 godina epilepsiju Gran Mal iako se napadaji ne pojavljaju toliko često. Ima li netko ikakvog iskustva sa kanabisovim/konopljinim uljem? Ako da, znate li kako se uzimati (količina i koliko puta dnevno)? Hvala unaprijed.
Gospon vi grešite kanabisovo ili ulje industrijske konoplje se može kupiti u svakoj BIO BIO trgovini a sad ga ima i u kauflandu. To ulje je dobro i zdravo za organizam jer ima ravnomjerno raspoređene omega3,6,9 masne kiseline koje nema ni u jednom ulju ali za lječenje grandmal epilepsije se konzumira ulje medicinske indijske konoplje ili marihuane sa većim postotkom CBDa u sebi i malim postotkom THCa i to ulje kod nas još nije legalno to vam je ovo http://www.youtube.com/watch?v=XHrcbBNk_cY.
Nas truju farmaceutskim drogama pemiton, liryca, tegretol,neurontin koji imaju jebene nuspojave a lijek u prirodi postoji od kojega nisi ovisan i nešteti jetri i bubrezima samo našim političarima to nije u interesu
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 14:11   #395
Danas je na emisiji Svaki dan, dobar dan bila tema o medicinskoj konoplji.
Have a nice day is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 14:23   #396
Ima li iskustva o djelovanju ulja konoplje na cerebralnu paralizu? Vidjela sam da je također na popisu bolesti i stanja koje se mogu tretirati. Ono što me zanima koje količine bi se trebale uzimati, zbog toga što poznajem osobe koje uzimaju ulje za liječenje karcinoma. Znam da se oni znaju osjećati malo omamljeno, a ja to ne mogu, jer radim. Može li se normalno funkcionirati uz ulje? Pitam iz razloga što se kod mene radi o trajnom stanju, ne o bolesti.
Have a nice day is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 11:54   #397
Pozdrav,imam 4 bočice ulja po 10ml što nam je ostalo nažaslost viška.Ako je netko zainteresiran može se javiti,ulje je pravo i provjereno.Ne šaljem ga nikakvom poštom ili autobosom osobna predaja i ako želite provjera kvalitete ulja.Svakom rado odgovorim na bilo kakav upit,pozdrav.
Jadran01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 14:34   #398
Stranica sa 700 kliničkih studija o benefitima medicinske marihuane.

http://weedbay.net/index.php/compone...t/article/1974
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 12:55   #399
Quote:
gorguc kaže: Pogledaj post
Stranica sa 700 kliničkih studija o benefitima medicinske marihuane.

http://weedbay.net/index.php/compone...t/article/1974
Bravo kolega samo je šteta što ovo neće vidjeti oni koji bi trebali jer to nima nepaše, nebi bio toliko pacijenta po ambulantama i bolnicama nebi ministar zdravstva mogao milanovićima besplatno popravljeti zube, nebi neki župani mogli svoje nećake zapošljavati da rade u zdravstvu a da nepričamo o provizijama i nagradama na svaki izdani recept na legalne farmaceutske otrove i.t.d.
__________________
čovik i magarac znaju više nego sam čovik.
Ne radi nikad ono što ne želiš da tebi rade.
jenki zj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 22:28   #400
I meni su potrebne bilo kakve informacije kako doći do kvalitetnog ulja ili barem do sjemenki koje bi pomogle mojoj supruzi koja se bori sa kroničnom upalom debelog crijeva (ulcerozni kolitis).Pročitao sam cijelu temu ali teško je odjednom pohvatati toliku hrpu informaciju.Dakle bilo kakve informacije su dobro došle,upute,kome da se javim za ulje ili bilo šta drugo....Moze i na PM.

Hvala!!!
zdenis83 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:27.