Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2009., 01:14   #61
Sezonska konverzija EURO-KUNA

Isplati li se prodati eure sada, a ponovo kupiti na kraju turističke sezone? Je li prekasno? Koje je najpogodnije vrijeme za to? Ima li aktualna kriza kakvog efekta na to? Sto mislite?
MalbertGulstain is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 10:12   #62
ovisi s koliko igraš

recimo meni se isplati koji sam kupio u ljeto po 7.19,a sad ga prodam po 7.45

po meni najbolje ti je kupovati oko 10.8. jer ja uzimam u istri pa sad primjetio da je tada najveći pritisak eura u mjenjačnicama

ovo naravno ne znači ništa,može biti kataklizma i euro preskočiti za 2 mjeseca 8 kuna,ali nemam nažalost kristalnu kuglu (babu mandu neću spominjati jer sam već zbog nje dobio karton )
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 08:44   #63
Kad bih imao takve informacije, ne bih sjedio na forumu, već bih se špekulativno igrao s kupoprodajom deviza/dionica/zlata/obveznica itd...
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 10:11   #64
pa možeš sjediti na forumu i u drugom tabu imati otvoren forex
ipak nije to toliko brzo,a međuvrijeme treba ubiti nekako
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 22:10   #65
Ajde pomognite savjetom: Imam nešto ušteđevine u kunama, i trebat će mi za 4-5 mjeseci. Da li da za to vrijeme idem mijenjati u devize (npr. euro) ili da ostavim na oročenju

P.S. da sam pred par mjeseci kupio eure pa ih prodao, imao bi oko tri puta više nego što sam dobio kao oročenje.
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 23:11   #66
EUR, USD, AUD.
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2009., 04:21   #67
euro ti je na 7,38
kako stvari sad stoje mogao bi sad past ili ostat (jer je krenuo padati s 7.5 nakon sto je rohatinski oslobodio onih 5% deviznih rezerva bankama) normalno, moze i pocet rast. sve je moguce.

cinjenica je da euro predstavlja neku sigurnost iza koje stoji europska unija. a kuna tu sigurnost ne moze pruziti dok ne ude u europsku uniju. tako da je samo pitanje sto zelis. hrvatska je zaduzena provincija, europska unija je mrcina koja upravlja svijetom. dugorocno bi ja svakako ipak presao u euro. ali ne zato sto ocekujem 100% devaluaciju kune kroz 3 mjeseca kao sto najavljuju neki "kvazianaliticari", nego zato sto zelim dugorocnu sigurnost.

sto se tice svjetske ekonomije ocekujem da ce redom najebat
SAD najvise, odmah iza njega Kina i Indija
Drzavne istocne europe i sve drzave europske unije koje su do sad zatrazile pomoc MMFa. kako bi ostale konkurentne MMF ce im sjebat standard, a kolko god da im sjebe standard i dalje nece biti konkurentniji od kineza i indijaca.
Nakon toga sljede europske drzave i Rusija koje nece zatraziti pomoc MMFa. oni ce morat sami sebi sjebat standard, ali u svakom slucaju blaze nego sto bi to napravio MMF.
I na kraju, najmanje ce najebat nerazvijene azijske i africke drzave koje ovu krizu nece ni osjetit i nastavit ce zivjet u svojim selima neometano. Mozda za 100 godina u udzbenicima povjesti budu ucili kako je pocetkom 21 stoljeca teska ekonomska kriza uzdrmala zapadni svijet

samo moje misljenje.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 13:34   #68
Kretanje tečaja funte do 5mjeseca

dakle, prema vašem mišljenju, što mislite da li će funta bilježiti pad ili rast do 5 mjeseca ove godine? otprilike ako možete da mi kažete, trenutno je oko 8 kuna. hvala
Milko63 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 16:24   #69
prema kojoj valuti?
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 20:47   #70
pa prema kuni
Milko63 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 10:33   #71
Prema ovoj sličici, ne izgleda mi da će ići gore ili dolje.

__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 19:53   #72
Dolje. Počeli su kvantitativno olakšavanje.
Chariot is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 15:14   #73
Neki sajt sa grafičkim prikazom tečajeva + tečaj Eura ?

Tražim neki web sajt sa grafičkim prikazom tečajeva raznih valuta kroz vrijeme - može strani ili naš (najbolje oboje )

U zadnje vrijeme nisam baš pratio tečajeve na stranim tržištima, pa ni uopće (bio sam izvan civilizacije) - netko zna zašto Euro pada u odnosu na Kunu? (ili raste Kuna?)
Jel' to trend samo kod nas, ili pada i u odnosu na druge valute?
Neter Neteru is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 15:41   #74
http://finance.yahoo.com/currency-investing

Klikneš na valutni par pa onda sa lijeve strane imaš grafove.
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 15:43   #75
http://finance.yahoo.com/currency-in...JyZW5jaWVzaW4-

Dodavaj si tecaje kako zelis i gledaj ih na interaktivnom chartu. Imas sve valute svijeta.

Edit: Vau prakticki pa skoro u isto vrijeme da mi je internet nije zastekao
hebivjetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 15:52   #76
http://www.xe.com/
Wogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 19:45   #77
imaš i na rba bank stranicama mogućnost pregleda

inaće kuna je porasla jer je stiglo dosta eura kroz neke kredite i poticaje,roha nije htio otkupiti sve jer je procijenio da se ne isplati
progluglaj pa buš vidi
dobro došao natrag
jadan ti,vjerujem da ti je bolje bilo ostati tamo
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 12:42   #78
.
.
.
Hvala svima na linkovima.


Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
inaće kuna je porasla jer je stiglo dosta eura kroz neke kredite i poticaje,roha nije htio otkupiti sve jer je procijenio da se ne isplati
Kakva su predviđanja, hoće li Euro još padati, ili bi u dogledno vrijeme mogao porasti (odnosno, Kuna pasti)?
Neter Neteru is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 20:09   #79
čuj ja sam mislio da će do sad već narasti na 7,5 €,tako da moje mišljenje i nije nešto pretežito točno
ipak ako ne bude većih ulaganja, zbog povećane potražnje krajem godine i početkom iduće mislim da će rasti
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 12:48   #80
www.rast.hr
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:11.