Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2010., 19:57   #121
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Izuzetno je rizicno drzati valutu zemlje koja ima restrikcije na kretanje kapitala i u kojoj komunisticka partija donosi vecinu odluka u gospodarstvu. Tehnicki, cak i da nadjes juan negdje za kupiti, spread izmedju kupovnog i prodajnog tecaja ce ti biti toliki da se to navjerovatnije ne isplati.
Postoji:
- WisdomTree Dreyfus Chinese Yuan Fund (CYB)
- Market Vectors Chinese Renminbi/USD ETN (CNY)

While both of these exchange-traded products offer U.S. investors a way to play a strengthening yuan, there are some pretty big differences between these products.

First, as its name suggests, CNY is structured as an exchange-traded note (ETN); it is a senior, unsecured debt security issued by Morgan Stanley that seeks to track the performance of the S&P Chinese Renminbi Total Return Index. While a Morgan Stanley bankruptcy is unlikely, CNY nevertheless comes with some credit risk.

CYB, on the other hand, is an actively-managed currency fund that seeks to achieve returns reflective of both money market rates in China available to foreign investors and changes in the value of the Chinese yuan relative to the U.S. dollar. So this fund’s holdings (available here) consist of various repurchase agreements, T-Bills, and government and corporate bonds, as well as currency contracts. This explains part of the gap in year-to-date performance between CYB and CNY, since the money market rate in China is slightly negative (CYB has a 30-day SEC yield of -0.29%).

There’s also a relatively small difference in expenses; CYB charges 0.45% compared to 0.55% for CNY. But the biggest difference between these yuan ETFs relates to their underlying holdings (or lack thereof); CYB essentially offers exposure to Chinese money market accounts, while CNY is a debt security whose returns are linked to the exchange rate.
masimo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 20:37   #122
Oprostite na laičkom pisanju, ali i mene zanima (onako laički) ta valutna borba.
Stavimo zlato i naftu malo sa strane.
Dolar kakav god on bio promjenjiv i ima jako izražene uspone i padove, još je uvijek manga u odnosu na cca 18 godina star eurićić.
Brate on je brend, ima ga po cilom svitu i njegova je sudbina u rukama jedne nacije za razliku od eura (dok se sve EU bake i dede dogovore....).

Moje pitanjce:

Svi sad štampaju,jebajga,ali koliko ima ukupne sume dolara u odnosu na sumu eura u cilom svitu?
Koliko je on zastupljen u svijetu (bilo kulturološki,vojno,ekonomski itd.)?

Ako je on još uvijek svjetska valutna manga broj 1. i biti će u narednih 25-30 godina, onda se zna u kojoj valuti držati ostavštinu (srednjeročno).
seno is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 00:59   #123
Quote:
seno kaže: Pogledaj post
Ako je on još uvijek svjetska valutna manga broj 1. i biti će u narednih 25-30 godina, onda se zna u kojoj valuti držati ostavštinu (srednjeročno).
Zanimljivo je to sa valutama, gledaj npr. ako ti je dida tako razmišlja i ostavštinu 1971 g. pretvorija u 100.000 USD i sakrija ih na tavanu. Ako bi to danas ti otkrija vidija bi da ti to danas vridi malo više od 100.000 CHF. A da je kojim slučajem dida 1971 g. taj iznos pretvorija u švicarske franke na tavanu bi otkrija 425.000 CHF i to bi danas vrijedilo malo manje od 425.000 dolara.

BrunoIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2010., 16:42   #124
Znači švicarac što se tiče neke ajmoreći stabilnosti?
U zadnjih 10 godina sve je to nekako izbalansirano.
Jedni se dižu,drugi padaju...pa zamijene uloge za 2-3 godine...šta ja znam.
Tnx na grafu... a da mi je dida ostavio makar i te dolare...

seno is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 20:50   #125
kupiti eure ili ne?

nisam baš u tečajnim sferama, pa imam jedno laičko pitanje. dobit ću malo veću svotu novca (relativan pojam ) pa me zanima da li da ih čuvam na banci u kunama ili da kupim eure? obično nakon sezone euro ojača, no...
__________________
Ultimately we know deeply that the other side of every fear is a freedom
LuckyBamboo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 10:12   #126
Grafikoni tečaja svjetskih valuta

Di bi mogao malo gledati grafove odnosa Eura i svih ostalih relevantnijih valuta, pa tako i Kune. Pa čak i DEM.

Zanima me u kojoj bi valuti bilo dobro štedjeti, pa da vidim kako se kreće to kroz neki period od 20 ak godina u prošlost.
__________________
We're associates of your business partner Marsellus Wallace.. You remember your business partner.., dont'ya!?
I am THE man.
The Final Cut is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 11:22   #127
Tečaj kuna euro

Čitam nešto u novinama da idemo kvragu. Ništa novo. No, zanima me da li bih si mogao malo ublažiti taj odlazak kvragu sa kupovinom eura? Kakva su predviđanja gibanja tečaja?

Koliko vidim, iduće 2-3 godine sumnjam da će kuna početi jačati. Ali, nisam ekspert, pa me zanima što vi imate za reći i savjetovati? Kupiti eure ili ne?
uran101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 15:45   #128
kako vam se čini ulaganje u novčane fondove koji su valutno izloženi u Euru? a u svrhu zaštite od rizika devalvacije kune.

CHF novčanih nažalost nema na našem tržištu.
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 18:16   #129
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
kako vam se čini ulaganje u novčane fondove koji su valutno izloženi u Euru? a u svrhu zaštite od rizika devalvacije kune.

CHF novčanih nažalost nema na našem tržištu.
To ti je efektivno kao da pretvoris novce u devize (EUR npr), dakle zasticen si u potpunosti od devaluacije kune.
Quicksilver Surfer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 16:39   #130
1)Zanima me dali bi bilo pametno Eure pretvorit u Švedske krune? Naime,kako gledam po tablicama, čini se da kruna raste.

2)To znači da bi rast vrijednosti novca koji je iz kuna pretvoren u krune, bio puno veći nego da je u eurima?
__________________
We're associates of your business partner Marsellus Wallace.. You remember your business partner.., dont'ya!?
I am THE man.
The Final Cut is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 23:22   #131
ECB ipak ne ukida mjere pomoći

Kada kaže dole:
"Trichet u četvrtak nije želio komentirati s kojim će iznosom ECB kupovati obveznice na otvorenom tržištu, no dao je do znanja da banka, za razliku od američkog Feda, nema namjeru tiskanjem novca stvarati likvidnost."


Kako steriliziraju svu tu lovu, ako kažu da nisu kao FED...
FED is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 17:14   #132
Quote:
The Final Cut kaže: Pogledaj post
1)Zanima me dali bi bilo pametno Eure pretvorit u Švedske krune? Naime,kako gledam po tablicama, čini se da kruna raste.

2)To znači da bi rast vrijednosti novca koji je iz kuna pretvoren u krune, bio puno veći nego da je u eurima?
I meni je to palo na pamet, ali kod nas nigdje ne mozes orociti u krunama

I ja se mucim oko odluke u kojoj valuti stedjeti. Ima li negdje dobra analiza? Baba Vanga?
__________________
Guggenheim: Mala, u zapadnom svijetu uglavnom prezirana polubalkanska drzava, izabrala je "ustogljenog" i mirnog predsjednika, koji je najvjerojatnije, po sveukupnom akademskom obrazovanju, najjaci predsjednik na svijetu.
despot is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 20:56   #133
Quote:
despot kaže: Pogledaj post
I meni je to palo na pamet, ali kod nas nigdje ne mozes orociti u krunama

I ja se mucim oko odluke u kojoj valuti stedjeti. Ima li negdje dobra analiza? Baba Vanga?
Najbolja valuta je zlato.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 19:24   #134
koliko je realno da ce euro ove godine pasti ispod vrijednosti dolara?
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 21:33   #135
a norveški novčići... vrijedi li njih stavljati sa strane?
stavros is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 22:56   #136
Quote:
scripta elegans fe kaže: Pogledaj post
koliko je realno da ce euro ove godine pasti ispod vrijednosti dolara?
Mislis da ce 1euro bit manje vrijedan nego 1dolar? Takve realnosti su male posto situacija u USA nije nis bolja negoli u EU. Pas nesto bi mogo al ne bas ispod 1dolara nekih 10%kretanja moze bit. U svakom slucaju bolje drzat negdje 50/50% nego sve u jednoj valuti.
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 23:01   #137
Quote:
stavros kaže: Pogledaj post
a norveški novčići... vrijedi li njih stavljati sa strane?
Naspram norveskim krunama je euro pao vec 20% u zadnje dvije godine, tak da kruna nemre vise puno rast al i tu bi reko ipak drzat 50/50%
amadeus65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 00:48   #138
Quote:
amadeus65 kaže: Pogledaj post
Mislis da ce 1euro bit manje vrijedan nego 1dolar? Takve realnosti su male posto situacija u USA nije nis bolja negoli u EU. Pas nesto bi mogo al ne bas ispod 1dolara nekih 10%kretanja moze bit.
pitam zbog ovog, ne kuzim se ja bas u to, imam nesto eura "u carapi" pa da mi bas ne propadne
http://www.businessinsider.com/fx-co...euters-2010-12

Quote:
amadeus65 kaže: Pogledaj post
U svakom slucaju bolje drzat negdje 50/50% nego sve u jednoj valuti.
uopce nisam o ovome razmisljala...
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 01:45   #139
Europska Unija, kao svaka Monarhija ili despocija je osuđena na propast, u dužem ili kraćem periodu, pa shodno tome mislim da je i Euro osuđen na propast.
Richeilleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2011., 05:07   #140
Quote:
BrunoIV kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je to sa valutama, gledaj npr. ako ti je dida tako razmišlja i ostavštinu 1971 g. pretvorija u 100.000 USD i sakrija ih na tavanu. Ako bi to danas ti otkrija vidija bi da ti to danas vridi malo više od 100.000 CHF. A da je kojim slučajem dida 1971 g. taj iznos pretvorija u švicarske franke na tavanu bi otkrija 425.000 CHF i to bi danas vrijedilo malo manje od 425.000 dolara.

Da, zanimljivo je to s valutama. Ima ih svakakvih Da ti je dida za tih 100.000 dolara 1971. kupio zlato po 35 dolara po unci i da ga danas prodas za 1.370 dolara imao bi gotovo 4 miljuna dolara. Poucak: najbolja valuta je ona s kojom drzava nemoze manipulirati.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:22.