Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Sapunice

Sapunice meksičke, španjolske, američke, hrvatske - nije važno, gledamo ih sve, ma što god drugi rekli o tome

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2014., 15:49   #861
Boja strasti / El color de la pasion


HRT 1
od 15.10.2014.




U telenoveli Boja strasti, Adriana je udana za Alonsa Gaxiolu, vlasnika tvornice Talavera, a njezine dvije sestre Magdalena i Rebeca žive u istoj kući s njima. Brak im je solidan, i sve bi bilo bajno kad Rebeca ne bi bila hirovita djevojka koja se pred svima predstavlja kao pravi anđelak, a samo Magdalena poznaje pravu narav svoje mlađe sestre i ne vjeruje njezinim poštenim namjerama.

Rebeca je oduvijek tajno zaljubljena u Alonsa i zbog toga strašno zavidi Adriani. Ta zavist prerast će u mržnju kada Rebeca sazna da će joj sestra postati majka. S druge pak strane, Magdalena doživi veliku tragediju kada njezin zaručnik nestane na dan vjenčanja. Bespomoćna pred takvom situacijom, ona se odluči odvojiti od obitelji i posvetiti svoj život najpotrebitijima.

Samo nekoliko dana poslije tragedije Magdalena odlazi u glavni grad. Alonso putuje u inozemstvo kako bi zaključio posao i počeo izvoziti svoje proizvode. Tijekom toga razdoblja Alonsova i Adrianina sudbina zauvijek će se promijeniti. Ona će doživjeti tešku nesreću koju će preživjeti jedino njezina malena kći. Nakon te tragedije Alonso će se posvetiti samo svojoj kćeri Lucíji koja će mu biti jedina životna utjeha. Rebeca će to iskoristiti.

Priča se nastavlja 24 godine poslije. Alonso i Rebeca su se vjenčali. Ona je postala Lucíjina majka, najbolja supruga i prava dama. Par dobiva još jednu kćer. Nora ima 22 godine. Hirovita je, svojeglava i manipulira drugima, baš kao njezina majka.

Rebeca je nesretna jer je svjesna da je Alonso nikada neće u potpunosti voljeti. Zato si nalazi ljubavnika, ali osjeća se sve usamljenijom. Nakon što ponizi svoga ljubavnika Federica, on počini samoubojstvo, a ona nastavi živjeti kao da se ništa nije dogodilo. Ali ljubavnikova obitelj, osobito njegov brat Marcelo, žele istražiti razlog njegove smrti.

Marcelo odlazi u grad Pueblu i vrlo brzo shvati da će u obitelji Gaxiola Murillo otkriti tajnu bratove smrti. U želji da im se osveti, on se namjerno poveže s njima i spontano se počne zaljubljivati u Lucíju koja ga isprva odbaci, ali s vremenom ga ipak prihvati.

Intrige i problemi se nastavljaju, ali i mnogi nesporazumi. Čini se da se prošlost vraća. Tragedije su dio svakodnevice ove obitelji jer sve što se skrivalo počinje izlaziti na vidjelo, kao što to obično biva. Lucía je poput živoga mrtvaca, napustila ju je moguća sreća, sreća koju je samo ona mogla graditi.
__________________
Respira... Aguanta un segundo y respira... Cierra los ojos y mira... Mientras te duela, respira conmigo el dolor...

Zadnje uređivanje uzurpator : 02.10.2014. at 16:34.
uzurpator is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 16:08   #862
Odlična telenovela! Hvala nebesima pa je Rankica odabrala nešto dobro. Odgledao sam je cijelu i s nestrpljenjem sam čekao svaku novu epizodu (izuzetak su par dosadnjikavih epizoda). Napeta radnja koja te tjera da gledaš dalje.
Scene ubojstava napravljene su izuzetno dobro. Ovo nije klasična telenovela u kojoj se radnja sporo razvija i gdje se sve tajne doznaju u posljednjim epizodama (osim par krucijalnih stvari), ali sve se otkriva nekako realno, nema zavlačenja, ispiranja mozga gledateljima nebulozama.
Moram priznati da sam bio skeptičan prema odabiru uloga, posebno prema Ericu Eliasu, ali sada moram reći kako je kemija između njega i Esmeralde jedna od najboljih koje sam vidio. Kada ih gledaš skupa, imaš dojam da su par i u stvarnosti. Esmeralda (Lucia) je odlična protagonistica, ima svoje ja, ne da da se njome manipulira i razmišlja svojom glavom (zato je u Mexicu nisu voljeli).
Najveće pohvale idu Claudiji Ramirez. Zbog nje sam i počeo pratiti telenovelu. Maestralna gluma od prve do posljednje scene. Žena rastura. Ona je negativka sa stilom, koliko god da je bila zla, ipak je imala iskrene osjećaje, ali - samo prema svojoj kćeri. Kad govorim o njenoj kćeri, Nori (iliti Ximeni Romo), većina vas će je vjerojatno teško probaviti. I meni je dosta trebalo da se "pomirim" s njenom "glumom". Ali, ok - mlada je i neiskusna. Njezino kreštanje i preglumljavanje ponekad je nemoguće gledati. Po meni se iskazala tek pred kraj telenovele.
Ovo je telenovela koja će vas šokirati iznenadnim ubojstvima likova za koje ćete misliti da ostaju sve do kraja.

Vidim da se kod nas prikazuje u 150 epizoda, u Mexicu je bilo prikazano 120 + 1 epizoda.

Sve u svemu, gleda se ponovo!

Moja ocjena: 9/10.
__________________
Respira... Aguanta un segundo y respira... Cierra los ojos y mira... Mientras te duela, respira conmigo el dolor...

Zadnje uređivanje uzurpator : 02.10.2014. at 16:24.
uzurpator is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 21:40   #863
Quote:
uzurpator kaže: Pogledaj post
Vidim da se kod nas prikazuje u 150 epizoda, u Mexicu je bilo prikazano 120 + 1 epizoda.
ha? zakaj će kod nas tak nacepat
__________________
Peralta&Terry
chandlerbing is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 21:49   #864
Ma to je greška, sigurno. Nemaju otkud izvući tih 150 epizoda.
Bit će 122 epizode.
Jer i na POP-u bude toliko, kreće sutra.
exodus175 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 22:00   #865
Ma ne, to je pogreška, 150 nije, nego 122! Preodličan broj epizoda!

Veselim se, još samo 13 dana! Tko će dočekati kraj ove DQTQTQ
__________________
... ¿como sería?, si un día la luna, se enamorará una noche del sol...
ManuellaNavarro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 22:55   #866
Quote:
uzurpator kaže: Pogledaj post
Odlična telenovela! Hvala nebesima pa je Rankica odabrala nešto dobro. Odgledao sam je cijelu i s nestrpljenjem sam čekao svaku novu epizodu (izuzetak su par dosadnjikavih epizoda). Napeta radnja koja te tjera da gledaš dalje.
Scene ubojstava napravljene su izuzetno dobro. Ovo nije klasična telenovela u kojoj se radnja sporo razvija i gdje se sve tajne doznaju u posljednjim epizodama (osim par krucijalnih stvari), ali sve se otkriva nekako realno, nema zavlačenja, ispiranja mozga gledateljima nebulozama.
Moram priznati da sam bio skeptičan prema odabiru uloga, posebno prema Ericu Eliasu, ali sada moram reći kako je kemija između njega i Esmeralde jedna od najboljih koje sam vidio. Kada ih gledaš skupa, imaš dojam da su par i u stvarnosti. Esmeralda (Lucia) je odlična protagonistica, ima svoje ja, ne da da se njome manipulira i razmišlja svojom glavom (zato je u Mexicu nisu voljeli).
Najveće pohvale idu Claudiji Ramirez. Zbog nje sam i počeo pratiti telenovelu. Maestralna gluma od prve do posljednje scene. Žena rastura. Ona je negativka sa stilom, koliko god da je bila zla, ipak je imala iskrene osjećaje, ali - samo prema svojoj kćeri. Kad govorim o njenoj kćeri, Nori (iliti Ximeni Romo), većina vas će je vjerojatno teško probaviti. I meni je dosta trebalo da se "pomirim" s njenom "glumom". Ali, ok - mlada je i neiskusna. Njezino kreštanje i preglumljavanje ponekad je nemoguće gledati. Po meni se iskazala tek pred kraj telenovele.
Ovo je telenovela koja će vas šokirati iznenadnim ubojstvima likova za koje ćete misliti da ostaju sve do kraja.

Vidim da se kod nas prikazuje u 150 epizoda, u Mexicu je bilo prikazano 120 + 1 epizoda.

Sve u svemu, gleda se ponovo!

Moja ocjena: 9/10.
Potpisujem post.

Što se tiče Nore, koliko mi je ta iritantna spodoba zadala glavobolja, nadam se da ćete dijeliti našu odbojnost prema glupači.
__________________
“Long is the way,and hard,that out of hell leads up to light.”
galilea is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 23:35   #867
Quote:
exodus175 kaže: Pogledaj post
Ma to je greška, sigurno. Nemaju otkud izvući tih 150 epizoda. : D
Bit će 122 epizode. : )
Quote:
ManuellaNavarro kaže: Pogledaj post
Ma ne, to je pogreška, 150 nije, nego 122! : top: Preodličan broj epizoda!
aha, okej, hvala ljudeki nije mi bilo jasno kak bi to moglo se razvuć


@exodus, buš gledao na hrt-u il si već otpratio s Mehikom?


Quote:
Veselim se, još samo 13 dana!
joooš malo!!!

Quote:
galilea kaže: Pogledaj post
Što se tiče Nore, koliko mi je ta iritantna spodoba zadala glavobolja, nadam se da ćete dijeliti našu odbojnost prema glupači.: five:
hahah, vidjet ćemo xD
__________________
Peralta&Terry
chandlerbing is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 23:49   #868
Quote:
chandlerbing kaže: Pogledaj post
@exodus, buš gledao na hrt-u il si već otpratio s Mehikom?
Hvatat ću HRT i POP.
exodus175 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 00:16   #869
pa fino
__________________
Peralta&Terry
chandlerbing is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 00:19   #870
Quote:
chandlerbing kaže: Pogledaj post
pa fino
A neću baš biti redovit jer jednostavno ne mogu hvatati taj termin 12.30 s obzirom na faks, ali vidjet ćemo.

Inače, @bingice, mali off, probaj baciti oko na Los Miserables, okupila se LQLVMR/QA ekipica pa ako uhvatiš vremena... za dobra stara vremena.
exodus175 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 00:38   #871
ako je suditi po komentarima čeka nas nešto odlično

jel ovo orginalna priča?
Zorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 00:43   #872
Jest original, ali napisao ga je dvojac koji UVIJEK svoje priče i elemente istih reciklira, tako da uvjetno rečeno i nije original, nešto neviđeno. Mnogo stvari recikliraju od drugih svojih telenovela.

Vidjet ćeš kad pođe serija o čemu pričam.
__________________
... ¿como sería?, si un día la luna, se enamorará una noche del sol...
ManuellaNavarro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2014., 20:01   #873
...ah...kad se već svi obožavatelji okupljaju...evo i ove -e ( )

Quote:
Zorée kaže: Pogledaj post
jel ovo orginalna priča?
...samo da se nadovežem - ja samo znam da se pričalo da će kao biti rimejk-mješavina "Cañaveral de pasiones" i "Cadenas de amargura", bar koliko se sjećam , ali kako god, ispalo je nešto jako dobro , tako da je čuveni dvojac to dobro smuljao...

Ne bum gledala na HRT-u jer mi termin nikako ne paše, ali vjerojatno ću baciti oko, makar tu i tamo, na koju epizodicu u privatnoj sapunoteci....
__________________
♥ ...Što te više volim, znam, ja sve više propadam...
Idi ti...kad ne mogu ja, nemam snage; slaba sam... ♫♫ ♥
Duhizproslosti is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 14:44   #874
Evo i mene Sviđa mi se naziv serije ..Samo ,Mariano ne Izgleda po slikama da će Esmeralda Pimentel (Diana DQTQTQ) bit glavna, ali nju kao dobricu baš i ne mogu zamislit Vidjet ćemo!

Ništa ,odbrojavam dane do početka

Zadnje uređivanje Sanja 453 : 04.10.2014. at 14:56.
Sanja 453 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 15:05   #875
Quote:
Sanja 453 kaže: Pogledaj post
Izgleda po slikama da će Esmeralda Pimentel (Diana DQTQTQ) bit glavna, ali nju kao dobricu baš i ne mogu zamislit : rofl: Vidjet ćemo!
Pa Esmica i jest ovdje protagonistica, a ovo drugo - ooo, vjeruj mi; cura je rasturila ovu ulogu ; predivna je u svakom smislu te riječi (čak mi se više sviđa kao "dobrica", ako ćemo iskreno, makar po meni ni onaj lik Diane nije bio neki brutalno negativni ) i toplo se nadam da će uskoro u nove protagonističke vode...

A Rene...ak si na njega mislila...ah...što reći...obožavam tog lika..

A daajte, samo me opet navlačite da krenem gledati...
__________________
♥ ...Što te više volim, znam, ja sve više propadam...
Idi ti...kad ne mogu ja, nemam snage; slaba sam... ♫♫ ♥
Duhizproslosti is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 17:43   #876
Evo javljam se i ja na report za praćenje ove telenovele
i nadam se da nećemo kukati na temi kao na DQTQTQ
fali mi malo dobre vibre na temi
kao na AB temi kad smo uživali u seriji i komentarima

Quote:
Duhizproslosti kaže: Pogledaj post
...ah...kad se već svi obožavatelji okupljaju...evo i ove : rospija:-e ( )
rospijo najdraža
kad toliko hvališ seriju onda mora biti dobra
gledam na tvoju preporuku

Quote:
Sanja 453 kaže: Pogledaj post
Ništa ,odbrojavam dane do početka
i ja odbrojavam još malo pa kraj mučenju s DQTQTQ
i nadam se uživanju s novom sapunicom i ekipom na temi

Quote:
Duhizproslosti kaže: Pogledaj post
A daajte, samo me opet navlačite da krenem gledati...: zmaj:: rofl:: brukica:
ajde amix kreni s nama
baci pogled na privatnu sapunoteku i javi nam se
__________________
Ximena Navarrete y William Levy for People En Español ♥♥♥

La Promesa - Manuel y Jana ♥♥♥
pipa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 20:33   #877
I ja ću ponovo baciti oko, kad uhvatim vremena Baš mi je drago da sam napokon ja pogledao premijerno jednu telenovelu koja dolazi na naše male ekrane.
Odlična je i zato je nemojte propustiti!
__________________
Respira... Aguanta un segundo y respira... Cierra los ojos y mira... Mientras te duela, respira conmigo el dolor...
uzurpator is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 21:21   #878
Quote:
pipa kaže: Pogledaj post
Evo javljam se i ja na report za praćenje ove telenovele
i nadam se da nećemo kukati na temi kao na DQTQTQ
fali mi malo dobre vibre na temi
aaawww daaaa

ekipica se okuplja, i vjerujem da će serija bit na razini a ne ko ove zadnje dvije
__________________
Peralta&Terry
chandlerbing is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2014., 22:27   #879
Legice znaš kako kažu treća sreća

pa se nadam da će biti tako bilo bi krajnje vrijeme
dosta smo se patili vrijeme je za uživanciju
__________________
Ximena Navarrete y William Levy for People En Español ♥♥♥

La Promesa - Manuel y Jana ♥♥♥
pipa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 19:55   #880
Pozdraav!

Svaki dan bi tražila temu ove serije i konačno je tu
Pridružujem se i ja ako smijem! :P Iako mi je u zadnjih par godina termin od hrt užas, nekako ću sklepat nešto i nadam se uhvatit svaku epizodu! Odmah da pitam ima li reprize ujutro, ako netko zna?

Što se tiće telenovele dok je išla u Mx nisam stigla gledati, pogledala sam samo prve epizode dok je još bila mlađa glumačka postava, jednostavno nemam riječi, ne znam kako opisati, fenomenalne su epizode! hail!
Čula sam i čitala redovno na spoiler temi da je i ostatak telenovele odličan! Nema nebuloza, dosadnih epizoda i gluposti kojih ima u svakoj drugoj telenoveli! Svaka čast svima koji su radili na telenoveli! Još moram izdvojiti kako su mi Erick i Esmeralda prelijep par i baš si pašu

Nakon LMDV konačno da nešto gledam na HRT-u, ova DQTQTQ ko da traje vječnost!
Broji se sitno do ECDLP


Pozdrav još jednom...
LMDV-fan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:43.