Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2008., 19:26   #1
Izgužvano lice

Proobudim se ujutro, lice svo izgužvano.
i to nikako da prođe, umijem lice, namažem Nuxe Emulsion Etincelante i make up, mineralni al na posao stignem kao šar pei.
Ne koristim noćnu kremu, prije spavanja obavezno skinem make up,i obrišem lice s biodermom (sebuim h2o).
Nek se javi dobra duša koja ima isti problem ili još bolje, rješenje
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 19:40   #2
Probaj nastojati spavati na leđima...ja se sjećam kako sam se nekad znala ustajati sva natečena i izgužvana i jedan stari doktor mi je rekao da obično ljudima koji spavaju potrbuške ili na jednu stranu se to zna događati..ja ga poslušala i sad sam se navikla spavati samo na leđima i sve pet!!!
frayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 23:48   #3
ja spavam najviše na leđima, na trbuhu nikada.
mislim da mi je možda koža nedovoljno elastična
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2008., 12:42   #4
meni se to nekad desi ali dosta rijetko... na ledjima nemogu spavat iako bi to kao bio najbolje... probaj se umit hladnom vodom i cekat da prodje...
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 08:48   #5
Prvo provjeri kako spavas i sto se da poduzeti da lice manje "guzvas".
Onda pogledaj plahte. Sto su njeznije, gladje, manje ce se otiskivati na tvojoj kozi. (svilene satenske su najbolje, ali mozda malo skupe ) Gladje plahte, lakse ce skliznuti s tvog lica. Obicno su zene zadovoljne sa gusto tkanim pamucnim plahtama.

I... da li imas problema s bubrezima ili srcem, pa ti tijelo otice i na taj nacin lakse "zguzvas" kozu?
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 17:09   #6
Quote:
blalla kaže: Pogledaj post
Ne koristim noćnu kremu
A možda da je počneš koristiti?
Probala sam sve varijante, bez noćne kreme ili s njom...i zaključila da mi je daleko bolje s njom.
__________________
"When the solution is simple, God is answering." (Albert Einstein)
Zlatna cura is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 08:13   #7
Quote:
blalla kaže: Pogledaj post
Ne koristim noćnu kremu, prije spavanja obavezno skinem make up,i obrišem lice s biodermom (sebuim h2o).
Ovo nisam prije primijetila. Nazalost, ne dolazimo s iste planete...

Ako pocnes koristiti nocnu kremu (s mog stajalista puno znacajnija nego dnevna), mozda se budemo mogle neeekako razumjeti. Ovako - ne znam otkud da pocnem.

Ne ozbiljno. (Na mojoj planeti...) prihvatljiva bi bila varijanta da navecer lijezes bez umivanja ili ciscenja lica (nemoj nikome reci da sam to ja natipkala ), pa tako ne bi morala stavit kremu. U slucaju da lice cistis/ umivas (a pogotovo nakon sto skines sminku i brises ga kojekakvim kemikalijama - obavezno moras nesto nanijeti da mu vratis barem malo masnoce i vlage koje si mu "zgulila" kemijskim sredstvima. (placem za tvoju jadnu isusenu kozu. Koja se tako isusena, onda po noci zguzva...)

Hej! Uzmi, molim te, ovaj post sa puno humora, nemoj se uvrijediti!
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 00:57   #8
Nabavi satenske jastucnice...
Malina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2008., 16:35   #9
Quote:
obavezno moras nesto nanijeti da mu vratis barem malo masnoce i vlage koje si mu "zgulila" kemijskim sredstvima
evo krećem u potragu za savršenom kremicom
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 18:39   #10
Sindrom shar-pei

Podižem ovu temu jer imam isti problem. Kod mene ne ostaju "otisci" jastuka ili plahte tako da ulaganje u skupe plahte kako je netko gore predložio nebi imalo smisla, već se meni lice presavije i to uvjek na istom mjestu. Na oba obraza . I to ostavi tako duboku brazdu da do naveče ne ode tak da čitav dan izgledam kao da sam se upravo probudila, užas! I to se već lagano pretvara u bore . Katastrofa.
Navečer nanesem Garnier Stop, a nekad i zaboravim, međutim situacija je uvjek ista.
Help!
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 22:36   #11
Quote:
blalla kaže: Pogledaj post
Proobudim se ujutro, lice svo izgužvano.
i to nikako da prođe, umijem lice, namažem Nuxe Emulsion Etincelante i make up, mineralni al na posao stignem kao šar pei.
Ne koristim noćnu kremu, prije spavanja obavezno skinem make up,i obrišem lice s biodermom (sebuim h2o).
Nek se javi dobra duša koja ima isti problem ili još bolje, rješenje
I kod mene je to bila redovita pojava dok nisam nabavila i počela spavati na anatomskom jastuku.
Mislim da to nema veze sa tim što nanosiš na lice nego sa načinom spavanja i položajem lica.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 13:18   #12
stanje je i dalje isto!!!
ni anatomski jastuk ne pomaže!!!
planiram uzeti neko prirodno ulje, i s njim se namazati navečer
__________________
blallin izlog ♥Dominik
blalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 01:01   #13
Da, samo kao da je lako izdresirati se da cijelu noć spavaš na leđima. Rzmišljam da odem na hipnozu radi toga al ozbiljno
Mallory Knox is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 19:23   #14
Smile Masažom protiv gužve

Za curke što se bude "zgužvane":

Nakon jutarnjeg umivanja/tuširanja:
"potupfati" vodu ručnikom s lica.

I dalje držite ručnikom pokrivenu facu tako da dlanovi prekrivaju lice.

Počnite preko ručnika masirati lice pokretima kao da se umivate,
tj. od vrha nosa (sredine lica) preko čela,
niz sljepoočnice, vanjski dio obraza,
do brade, pa uzlazno preko nosa...
i tako ponoviti 3-5x.
Taj pokret izgleda kao da dlanovima opisujete 2 uspravno
položene elipse.

Zatim, preko ručnika štipkajte kožu lica,
također smjerom "elipsi".
Ponoviti 3x.

Maknite ručnik s lica,
koža je topla i razbuđena.
Proradila je cirkulacija i limfni optok.

Da bi se zadržala ta svježa "energija" na licu,
i dobio smirujući prijelaz ka uobičajenim aktivnostima,
protrljajte dlanove da ih ugrijete i tako toplima prekrijte lice sa
zatvorenim kapcima, pritom osjećajući kako toplina ulazi u kožu
i krijepi stanice lica.

Najtoplije i od srca Vam preporučam.
deya is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 23:34   #15
"Zgužvano lice"

Od nedavno ujutro nakon buđenja na lijevoj strani lica okomito uz nos pojavljuju mi se dvije crte jedna uz drugu kao dublje bore veličine 3 cm.Ponekad se brzo povuku a ponekad su vidljive cijeli dan.Na ostalim djelovima lica niti crtice.Imam 26 g.,masnu kožu i nemam bore.
Spavam na trbuhu sa lijevom stranom lica na jastuku i vjerujem da je to povezano s time.Pokušala sam na leđima ali ne uspijevam.Kako to spriječiti???
Tedy25 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 04.10.2010., 23:48   #16
Kakvu jastučnicu imaš, od krepa?
blenta is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 23:50   #17
Da iako sam probala jednu noć na običnoj pamučnoj i ništa nije pomoglo.
Tedy25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 01:15   #18
To se zna desit s bilo kakvom jastučnicom ili plahtom, ovisi kak ležiš pa se zaležiš i tak to. Nestane za par minuta i sasvim je normalno i dešava se svima. Ja znam i po tijelu imat takve "bore" od plahte.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 07:11   #19
Problem je u tome što ne nestane za par minuta,jer to nisu one lagane obično crvene crte kako ste se zaležali već je u zadnjih par dana stalno vidljivo i uvjek na istom mjestu.Valjda se zato i teško povlaći.
Tedy25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 07:30   #20
ma to ti je normalno i mislim da više-manje svi imamo bore spavalice. Moje su se s vremenom onako, "udubile" i točno znam koje su od spavanja, a koje od starosti Znam se probudit s takvim crtama na licu, izgužvana tolko da mi nit pegla ne bi pomogla!

Ne možeš tu baš nešto utjecat, osim da možda probaš više na leđima spavat, eventualno nekoj drugoj strani ili ako te baš jako smeta probaj bar na neko vrijeme zamijenit jastuk/jastučnicu
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:36.