Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2014., 13:33   #1061
Griješiš, bitno je odakle se šalje.
__________________
KHL.hr
swoop91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 13:39   #1062
Mislim da ipak ne grijesim, cure na kozmetici pisu o tome malo-malo, non stop ih carine za robu s jednog online shopa iako isti salje pakete iz EU. Evo ovako na brzinu sam nasla ovu stranicu, pa si pogledaj malo... Isto tako, pogledaj i ovdje.
orangecounty is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 15:33   #1063
A jebemu mater, pa očito ne ŠALJE ONDA.

Ukoliko se šalje iz EU u EU, nema carine, ni pdv.

Nije bitno di je skladište, ili sjedište, i to sve krajnjem kupcu, ako šalju iz Španjolske u hrvatsku to je to. Ako šalju iz Srbije u njemačku plaća se pdv.
__________________
KHL.hr
swoop91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2014., 15:34   #1064
Druga stvar je kad je roba na privremenom uvozu, gdje se ne plaćaju davanja, ali roba mora "napustiti" područje eu. To je drugi par rukava i to je u biti prevara kupaca
__________________
KHL.hr
swoop91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 07:46   #1065
Nema potrebe za uzbudjivanjem i psovkama. Linkala sam ti iskustva cura i znam da redovno radi takvih stvari placaju pdv/carinu.
orangecounty is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 08:06   #1066
Onda čestitam, platit ćeš, znaš o čemu pričaš očito.
__________________
KHL.hr
swoop91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 08:19   #1067
Platiti necu sigurno, jer necu ni narucivat na taj nacin obzirom da si narucujem s US sitea na US adresu. U svakom slucaju, ako netko bude narucivao, zanimaju me iskustva.
orangecounty is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 19:21   #1068
Quote:
orangecounty kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam, sto se carine tice, nebitno je od kud roba dolazi nego gdje je firma registrirana. A Hollister je americka firma. Nek me netko ispravi ako grijesim.
Nemoj pisati gluposti. Pa i Nike je US firma, kao i New Balance, Reebok, Calvin Klein, Guess i dr. Oćeš reći da bi za njihovu robu imao nekakva davanja prema državi ako ju naručim iz UK? Nije bitno di je firma, nego od kud se šalje. Imam 300+ transakcija na ebayu, 30+ na aliexpressu, 10+ sportsdirectu i još 50ak sa raznoraznih webshopova (jdsports, usc, fragrancedirect, myprotein, itd itd) i od kad smo u EU nikad nisam platio porez ni carinu za robu koja je došla iz EU, a većina te robe nije iz EU.

Možda su te forumašice imale dodatna davanja jer je webshop iz EU, a robu šalju iz PM. Još nešto, neki kineski (a i drugi) webshopovi šalju pakete preko NL, DE i SWE pošte i ta roba je kroz te države samo u tranzitu, ali kad dođe k tebi moraš platiti porez/carinu jer na paketu piše DE pošta, ali na dnu jako sitno piše da je poslano iz Kine ili od kud već šalju.
EasyOn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 19:25   #1069
Ne, stvar je u tzv. Privremenom uvozu.

Roba ude u Eu kao u skladište za tranzit, ali ne plaća se davanja. Onda mjesto sa ode dalje, izađe, netko kupi to. I sad kad se to salje kupcu ulazi u normalan promet, to mora proći carinjenje i oporezivanje, znači netko plaća..

A to je prevara.
__________________
KHL.hr
swoop91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 23:52   #1070
Abercrombie & Fitch

Quote:
EasyOn kaže: Pogledaj post
Nemoj pisati gluposti. Pa i Nike je US firma, kao i New Balance, Reebok, Calvin Klein, Guess i dr.

Citati s razumijevanjem. Nebitno koje je marke roba, nego gdje je registriran webshop s kojeg kupujes i koji ti robu salje. Ja sam spomenula sta se dogadja u praksi, a vi o teoriji mozete do preksutra. Over and out
orangecounty is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 00:00   #1071
Malo mijenjaš priču frende, bitno je di je skladište. Ako je skladište u EU, onda je ili na robu plaćen uvozni pdv/carina, ili je roba ovdje proizvedena. Ili je roba na privremenom uvozu.

Pričaš pizdarije od seljanki sa kokošinjca koje su se pomamile za jeftinom šminkom kako bi izgledale privlačno i dobile muškarce.

Ti prvo spominješ da je bitno di je firma, brand registriran, da to okreće na drugu stranu. Poanta je da pojma nemaš.
__________________
KHL.hr
swoop91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 17:18   #1072
Quote:
swoop91 kaže: Pogledaj post
Ne, stvar je u tzv. Privremenom uvozu.

Roba ude u Eu kao u skladište za tranzit, ali ne plaća se davanja. Onda mjesto sa ode dalje, izađe, netko kupi to. I sad kad se to salje kupcu ulazi u normalan promet, to mora proći carinjenje i oporezivanje, znači netko plaća..

A to je prevara.
Pa to sam i napisao. Ako npr. iz Kine pošalju NL poštom, carinu/porez plača krajnji korisnik, tj. kupac. Ja sam tak uzeo par mobova, ali sam tražio da mi pošalju baš NL poštom jer puno prije stigne nego da šalju CN ili SG poštom. Naravno, platio sam porez. Ako se izbjegnu davanja, to je slučajno jer je gužva na carini pa ne otvaraju sve pakete, ali u pravilu to je jako rijetko i može se dogoditi kod primanja bilo kojom poštom iz bilo koje države.


Quote:
orangecounty kaže: Pogledaj post
Citati s razumijevanjem. Nebitno koje je marke roba, nego gdje je registriran webshop s kojeg kupujes i koji ti robu salje. Ja sam spomenula sta se dogadja u praksi, a vi o teoriji mozete do preksutra. Over and out
Čekaj malo, tu gore si napisala da je bitno di je firma prijavljena. Daj se odluči. Nije bitno di je webshop/firma/tvornica/kaj got, nego od kud se šalje. Mogu ja imati webshop regan kod nas u Hrvatskoj, ali džabe kupcima to ako robu naručujem iz Amerike/Kine/Antartike direkt na njihovu adresu.

PS - Baš me zanima sa kojeg EU webshopa je stigla roba koja se carinila?!

Zadnje uređivanje EasyOn : 13.12.2014. at 17:45.
EasyOn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 18:53   #1073
Ne ne, krivo si shvatio, nije bitno tko je pružatelj usluge dostave, pošta, dpd, ups, ili netko treći

Ako se uvozi, uvozi se. I onda su tu davanja.
__________________
KHL.hr
swoop91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 18:58   #1074
Jel ti citas napisano? Bas to sam i napisao. Neki misle da nema carine ako paket iz Kine stigne nekom EU postom, ali to nije tak.
EasyOn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2015., 18:55   #1075
Pozdrav,
je li netko naručivao s ove stranice http://www.hollisteritalian.com/ ?
Ako da, zanimaju me iskustva - autentičnost i sl.
Living-it-up is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 22:04   #1076
Pozdrav ljudi,
Brat ponovo u 2 mj dolazi iz Amerike pa ako ste zaintersirani da vam donese robu uz proviziju
huba-buba is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 14:36   #1077
Pozdrav ljudi.
Jel netko naruciva s ove stranice http://www.abercrombiebon.eu/ ?
Jel to uopce orginal ili neka falsija opet?
__________________
Let's go anywhere....
gordica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 00:24   #1078
Living it up.isprazni si inbox
huba-buba is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 01:20   #1079
Dal je netko probao naručivati u Sloveniju? Jesu li troškovi isti?
Aphrodite Venus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 14:35   #1080
Za Sloveniju moraš kupovati preko europske stranice, gdje su cijene u eurima (pa samim time i nešto više), a treba ti proxy da bi pristupila tom sajtu. Ali paket šalju iz EU (Nizozemska ako se ne varam) i nemaš nikakvih troškova.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:29.