Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2008., 19:41   #41
Prevelki broj hlaća

Kupio sam traperice s'Oliver za broj veće, odnosno dosta su mi široke oko nogu, dali se one mogu nekim iskuhavanjem stisnut makar malo i dali postoji neka solucija za to
Josyp is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 10:54   #42
Quote:
femmelatin kaže: Pogledaj post
Help! Na dva pulovera jako mi draga našla sam po 2 rupe od moljaca.
Ne znam šivati ni plesti i nemam ni baku ni mamu ni tetu ni prijateljicu koje pletu. Rupe su oko 1cm u promjeru.
Pulover ne želim baciti a ne znam kome da to odnesem. Inače hlače i slično dajem zašiti u King Crossu, ali misli da vunu ne rade. Neka ideja je na tom mjestu napraviti od slične vune kao neku zvjezdicu ili nešto, da izgleda kao da je namjerno. Savjeti dobro došli!
Imas radnju u onom prolazu izmedju Varsavske i Masarikove (mislim da se zove Miskecov prolaz ili tak nekaj). Oni krpaju takve male rupice (ja sam nosila suknju koju mi je netko s cigaretom skurio). Naprave izvrstan posao (meni se skoro uopce ne kuzi), ali i naplate. Ne znam tocno ime te radnje (ima ih par tamo), ali ta je najbliza Benetton ducanu koliko se sjecam. Uglavnom, odnesi i pitaj.
Aggie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 22:53   #43
popravak igle na brošu

bok!

zna li itko gdje da odnesem popraviti broš.pukla mi je ona igla s kojom se zakači i nemam pojma ko bi mi to mogao srediti...
hvala!!!
Čokolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 11:55   #44
pozdrav, zanima me mogu li se popravit ogrebotine na koznim cipelama, klasicne crne, nisu lakirane, u subotu san bio na piru, bilo je generalno unistavanje i ogulio sam mali komadic na vrhu cipele 1*1mm, nije duboko samo onaj povrsinski sloj, a ima i par ogrebotina

cipele su jako skupe pa me zanima moze li se to popravit necim? radije bi sam radio to, ali ako ima neki dobar postolar u Splitu (moze preporuka), moze i tako, ne bi ih nosio bilo kome

hvala
__________________
more
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 01:30   #45
hitno!

jel slucajno netko zna kako rayon reagira kad ga se krati? nasla sam savrsenu haljinu na ebay-u,vrijeme mi curi a cini mi se preduga i htjela bi je skratiti a bas mi se lova ne baca ak je to neizvedivo,hvala!!
octopussy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 14:29   #46
rayon je viskoza, koliko znam. mislim da na bi trebalo biti nikakve posebne "reakcije" na kracenje, od strane materijala. izmjeris, iscrtas, odrezes, porubis...
__________________
"I don't think you know where the truth ends and your lies begin." [..] "For what it's worth, I've loved you since Tuesday."
Varla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 16:58   #47
Bojanje umjetnih tkanina

Zna li tko s čime ili gdje bi se mogla obojati majica koja je napravljena od poliestera, najlona i elastina?
Žumberak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 11:57   #48
Quote:
Varla kaže: Pogledaj post
rayon je viskoza, koliko znam. mislim da na bi trebalo biti nikakve posebne "reakcije" na kracenje, od strane materijala. izmjeris, iscrtas, odrezes, porubis...

hvala ,piknula sam haljinicu valjda bude sve ok!
octopussy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 20:46   #49
Izlizale su mi se hlače od omiljenog odijela i malo pukle, točno između nogu.
Dal mogu odnijet to do neke krojačice da nešto napravi ili da bacim ?
Stvarno bi htio spasit ove hlače ako je ikako moguće jer su preudobne i ne gužvaju se puno....

hvala
__________________
Mogu ja otvorit um pa da lex obuhvati i KD, al uz malu ali znacajnu pomoc halucinogenih gljiva™ by Ro
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 23:43   #50
Quote:
Morski. kaže: Pogledaj post
Izlizale su mi se hlače od omiljenog odijela i malo pukle, točno između nogu.
Dal mogu odnijet to do neke krojačice da nešto napravi ili da bacim ?
Stvarno bi htio spasit ove hlače ako je ikako moguće jer su preudobne i ne gužvaju se puno....

hvala
To između nogu ti bilo koja krojačica sašije, ako se može. Uvjet je da je puklo po šavu, a ne pokraj šava jer će ti ih onda morati skupiti, a to ne znam baš kako bi ispalo

A to što su se izlizale isto lako središ - ofarbaj ih ako je moguće.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 12:09   #51
imam prekrasne gleznjace svijetlosivo-bez(nesto izmedju je boja),od brusene koze.Problem je kaj su se malo zmazale naprijed na prstima(na vrlo vidljivom mjestu),i onda sam ja to isla ocistit sa posebnom spuzvicom za velur i sprejem pa se to jos samo rastrljalo i rasirilo
pa sam dobila ideju da ih prefarbam u neku tamniju boju,znate mozda koji bi to postolar/kem. cistionica napravili dobro i jednoliko(imaju jos kao neke ukrasne vezice oko gleznja,mislim da bi to mozda moglo stvarat probleme)?
I koliko bi doslo otprilike?
Hvala unaprijed!
lidija81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 18:34   #52
Thumbs up Prepravljanje kožne jakne u Rijeci

Ako netko zna plizz gdje bi mogla suziti kožnu jaknu u Rijeci puno če mi pomoć...thanx!
__________________
Volim miris čiste odjeće...
betibupica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 20:58   #53
probaj kod morrisa
kokkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 04:01   #54
molim vas ako itko zna jel se na uskoj haljini na patent (na leđima) on može nekak proširiti???? da je širi ili elastičan pa samim time se dobije koji cm...? jer me malo steže haljina pa da je lakše disat
koliko to košta ako se već može???
HVALA
__________________
potpis.
kika123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 18:47   #55
Ljepljenje na kožu

Znači treba na kožnu jaknu stavit prišivak, tako da se može skinuti kasnije po potrebi. Postoji ono Patch Attach ljepilo, al ono ostavlja tragove koji se ne mogu skinuti, a i nije preporučljivo za kožu.
Slym is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 12:50   #56
gdje ofarbati torbu umjetnog materijala?

e ovako,htjela bi ofarbati dio torbe u crno.torba je imitacija kože.gdje bi to mogla napraviti?možda u kemijskoj?
Čokolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 13:53   #57
e i zanima me gdje mogu popraviti iglu od broša?
Čokolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2009., 05:08   #58
održavanje vintage torbica

Haračila sam neko vrijeme po raznim ormarima i okolo i nakupila respektabilan broj vintage torbica. Sad, problem je što se nošenjem počinju primjećivati oštećenja na koži, prljaju se, pa i podstava, metalni djelovi gube sjaj...

Ima li tko iskustva ili ideje kako ih održavati, mogu li ih gdje odnijeti (ST) ili nešto slično. Samo me strah da ih ne oštetim jer mi je dosta toga i iz bakinog ormara pa je i sentimentalna vrijednost neprocijenjiva... Hvala
nickthestripper is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 13:08   #59
imam cipelke, na kojima je visoka peta, i netko mi reče da
se može peta skratiti kod postolara...
je l se to može zaista napraviti (barem 1,5 cm da mi se skrati) i da l će cipela uopće ličiti na nešto i biti ok na nošenje?
tambal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 11:52   #60
Quote:
tambal kaže: Pogledaj post
imam cipelke, na kojima je visoka peta, i netko mi reče da
se može peta skratiti kod postolara...
je l se to može zaista napraviti (barem 1,5 cm da mi se skrati) i da l će cipela uopće ličiti na nešto i biti ok na nošenje?
ovisi o modelu cipele, njezinoj izradi, itd. nekima ne bi dobro izgledalo da se to napravi, na nekima ide jedva 1cm, na nekima i 2... odnesi postolaru pa ga pitaj, to nista ne kosta (ako si u zg, preporucam Ferdinanda u ilici, ja sve svoje cipele njemu nosim na popravak, a znam da je frendici na nekima i skracivao pete...jako korektan i jako kvalitetno sve napravi).
__________________
"I don't think you know where the truth ends and your lies begin." [..] "For what it's worth, I've loved you since Tuesday."
Varla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:25.