Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2009., 10:33   #41
Quote:
kuroishijin kaže: Pogledaj post
Jel neko imao prilike vidjeti tradicionalne tetovaže hrvatskih žena (točnije to su radile djevojke u punoj mladosti) iz Bosne? To je zanimljiv običaj, skoro pa definitivno nestao tako da je teško naći danas te tetovaže osim na pokojoj starici.

Vidjela sam to..
Bilo je dosta izbjeglica iz Bosne tu, pa sam imala priliku vidjeti.Tetovirano onom plavozelenom bojom, lagano izblijedilo..
Kažu da je to imalo neke veze s Turcima..ne znam točno što.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Old 19.02.2009., 10:36   #42
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Nas dvoje smo si nakon vjenčanja tetovirali na glagoljici ime ovog drugog i datum vjenčanja.
Ideja je bila njegova, a obzirom da je meni to treća tetovaža nisam imala ništa protiv.


I da, btw, crtao nas je dečko koji radi predobro tako da sve skupa izgleda SAVRŠENO.
ne vjerujemo ti, daj da vidimo
glagoljica?

btw danas se da cak i toetovaze izbrisati, ili prekorigirati
mada nebi ja nikad takvo sto radila
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Old 19.02.2009., 10:37   #43
Quote:
violently_happy kaže: Pogledaj post
Vidjela sam to..
Bilo je dosta izbjeglica iz Bosne tu, pa sam imala priliku vidjeti.Tetovirano onom plavozelenom bojom, lagano izblijedilo..
Kažu da je to imalo neke veze s Turcima..ne znam točno što.
Ja sam nešto čuo da turci nisu htjeli silovat žene koje su bile tetovirane tj. okaljane na taj način.

Neki način zaštite

Nek me ispravi ko zna bolje
__________________
...da ne znam više sebe sama,
ni dima bola u maglama.
Sviba is offline  
Old 19.02.2009., 10:44   #44
Ne, nego Turci su tetovirali žene koje su silovali...

Znam tipa koji ima tetovažu: Danijela (bivša cura), i to velikim slovima, a sadašnja supruga zove se Marijana ili tak nekak...
Pa eto tko voli tetovaže s imenima...
JackBauer is offline  
Old 19.02.2009., 11:03   #45
a zašto ne tetovirati samo inicijal?

http://www.net.hr/zvijezde/page/2009/02/13/0425006.html
asdfgh is offline  
Old 19.02.2009., 11:06   #46
Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post
Ja sam nešto čuo da turci nisu htjeli silovat žene koje su bile tetovirane tj. okaljane na taj način.

Neki način zaštite

Nek me ispravi ko zna bolje
da, tako sam i ja cula. pa je svaka bila tetovirana. najcesce po rukama, zapescima
__________________
live to ride, ride to live....
tempa is offline  
Old 19.02.2009., 11:06   #47
Quote:
JackBauer kaže: Pogledaj post
Ne, nego Turci su tetovirali žene koje su silovali...
Izgleda da to nije točno.
Evo što sam našla na netu:

No, ako je nekoć služilo za oznaku plemena, bosanskim je katolicima tetoviranje služilo za oznaku vjere i preventivnu zaštitu od prijelaza na islam. To, dakako, ne znači da prijelazâ nije bilo, ali ih je svakako taj čin značajno reducirao. Slično je bilo i s običajem zajedničkih vjenčanja (svatova) u Kraljevoj Sutjesci da bi se izbjeglo pravo prve bračne noći na koje je polagao turski silnik, ali ne znači da to "pravo" nije zbog toga i konzumirano.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Old 19.02.2009., 11:31   #48
Quote:
violently_happy kaže: Pogledaj post
Izgleda da to nije točno.
Evo što sam našla na netu:

No, ako je nekoć služilo za oznaku plemena, bosanskim je katolicima tetoviranje služilo za oznaku vjere i preventivnu zaštitu od prijelaza na islam. To, dakako, ne znači da prijelazâ nije bilo, ali ih je svakako taj čin značajno reducirao. Slično je bilo i s običajem zajedničkih vjenčanja (svatova) u Kraljevoj Sutjesci da bi se izbjeglo pravo prve bračne noći na koje je polagao turski silnik, ali ne znači da to "pravo" nije zbog toga i konzumirano.
Ups pogodi ti direkt u moj zavičaj

PS. U Bosni je oduvijek važilo nepisano pravilo da ako takneš nečiju ženu, pa makar to bio beg ili ne znam tko ode mrtva glava .
kuroishijin is offline  
Old 19.02.2009., 11:35   #49
meni opcenito tetovaza ne pada na pamet jer sam ovisna o promjenama.
a da uz to prikacim i ime partnera, ne hvala... to mi i nije bas neki izljev ljubavi :S vise mi se pari da to rade ljudi nesigurni u svoju ljubav, pa onda idu dokazivat...bilo sebi bilo partneru/partnerici
__________________
----nesto ultrakul pametno i originalno----
Direktorica_svemira is offline  
Old 19.02.2009., 11:36   #50
Quote:
violently_happy kaže: Pogledaj post
Izgleda da to nije točno.
Evo što sam našla na netu:

No, ako je nekoć služilo za oznaku plemena, bosanskim je katolicima tetoviranje služilo za oznaku vjere i preventivnu zaštitu od prijelaza na islam. To, dakako, ne znači da prijelazâ nije bilo, ali ih je svakako taj čin značajno reducirao. Slično je bilo i s običajem zajedničkih vjenčanja (svatova) u Kraljevoj Sutjesci da bi se izbjeglo pravo prve bračne noći na koje je polagao turski silnik, ali ne znači da to "pravo" nije zbog toga i konzumirano.
Ali nije ni skroz netočno
__________________
...da ne znam više sebe sama,
ni dima bola u maglama.
Sviba is offline  
Old 19.02.2009., 11:37   #51
Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post
Ali nije ni skroz netočno
Kako nije?Netočno je da su Turci tetovirali žene koje su silovali..
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Old 19.02.2009., 11:39   #52
Quote:
violently_happy kaže: Pogledaj post
Kako nije?Netočno je da su Turci tetovirali žene koje su silovali..
To ja nisam napisao

Al sam se nasmijao.

Žene su se tetovirale kako ih turci ne bi silovali. To sam ja mislio...
__________________
...da ne znam više sebe sama,
ni dima bola u maglama.
Sviba is offline  
Old 19.02.2009., 11:43   #53
Quote:
Sviba kaže: Pogledaj post
To ja nisam napisao

Al sam se nasmijao.

Žene su se tetovirale kako ih turci ne bi silovali. To sam ja mislio...
Pa ja sam kvotala tipa koji je napisao da su ih Turci tetovirali i napisala da to nije točno.Nisam tebe kvotala.
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Old 19.02.2009., 11:45   #54

to ne bi nikad, nikad napravio

ima u mojem gradu jedna cura od nekih 20-ak godina koja ima na sisi istetovirano ime od bivšeg muža, da... stigla se i razvest, a sigurno nema više od 22 god.
i sad ima mislim dijete, propali brak i ime od bivšeg muža na sisi

wicked
user_name is offline  
Old 19.02.2009., 11:45   #55
Ja sam vidio tradiciionalno istetovirane žene iz bosne nekoliko puta (mahom babe od 70tak + godina)... križ.... itd...
jednostavno, poprilično ružno izgleda, ali bijaše to tradicija razlikovanja kršćanki od nekršćanki, respect..


No, ovdje pričamo o imenima na tetovažama, a ne križevima ili bilo kojoj tetovaži..

To je ko da pričamo o analnom sexu, a pola njih priča o jebanju zguza u vađajnu... ono, je zguza, al nije u dupe!

Deedy is offline  
Old 19.02.2009., 12:10   #56
Quote:
wannda kaže: Pogledaj post
Potaknuta ovom grupom na fejsu moram vas priupitati što mislite o tome?
Meni je to jako dražesno i sve 5, al mi je sam taj čin malo pretežak s obzirom na činjenicu da će ti to vjerojatno ostat cijeli život.

ajde neda mi se filozofirat, pišite šta oćete!
Ajme koje gluposti...
Na tom face-u ima takvih tema,grupa da se zapitaš koliko ima glupih ljudi.
Dobro da nisam niti u jednoj
Tetoviraš se i stavljaš nešto što tebi ima značenje,nešto što ne može biti pogreška.
Ime trenutne cure itiekako može imati značenje ali je to rizik jer možete prekinuti.
Ok mi je ako si netko stavi imena svojih klinaca ili neki crtež ili tekst što
toj određenoj osobi ima neko značenje.

Ali ovaj što je otvorio grupu....Bezveze.
Znači istetovirat će si samo ako skupi 3000 čobana u tu grupu?
Znači na to utječe netko drugi tko nema pametnijeg posla nego ulaziti u razne glupe grupe.
Mene bi bilo sram otvarati takve grupe jer je to više prikaz ljudi koji nisu sigurni u sebe i za sve im treba netko drugi.
Koji je onda smisao te tetovaže?

Naravno,možda je grupa sprdancija i želi vidjeti koliko će ljudi sakupiti u toj grupi.

Da se bar tetovira i da ga cura ostavi

Kak sam zločest
Plavi Lav is offline  
Old 19.02.2009., 12:11   #57
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
... ono, je zguza, al nije u dupe!
Ima ona narodna: isti K drugo pakiranje
kuroishijin is offline  
Old 19.02.2009., 12:28   #58
Ne želim se tetovirati uopće.
Ali ne vidim zašto netko ne bi tetovirao ime partnera ako je siguran da će ostati skupa. Mislim, ako se mogu ženiti, mogu se i tetovirati. Meni je brak ipak nekako veća stvar od tetovaže, ali dobro
Ariane is offline  
Old 19.02.2009., 12:30   #59
Quote:
Ariane kaže: Pogledaj post
Ne želim se tetovirati uopće.
Ali ne vidim zašto netko ne bi tetovirao ime partnera ako je siguran da će ostati skupa. Mislim, ako se mogu ženiti, mogu se i tetovirati. Meni je brak ipak nekako veća stvar od tetovaže, ali dobro
Ok, ovo je bzvz ispalo.Ako je siguran..pa svi su manje više sigurni(osim onih koji imaju katastrofalno loše veze od početka)..zato i ima toliko onih kojima je kasnije žao..
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Old 19.02.2009., 12:34   #60
Quote:
violently_happy kaže: Pogledaj post
Ok, ovo je bzvz ispalo.Ako je siguran..pa svi su manje više sigurni(osim onih koji imaju katastrofalno loše veze od početka)..zato i ima toliko onih kojima je kasnije žao..
Ma ne pričam o onima "imam 15 i ti si žena mog života, ajmo ukrasti mamin auto i pobjeći u bolji život"

Pa nisi u početku siguran da ćete ostati zajedno. U početku, ako sve ide kako spada, želiš ostati u toj vezi. Onda nakon nekog vremena vidiš možete li ostati zajedno ili ne.
Naravno da ne možeš znati, ali usprkos tome što ne znaš ženiš se, kupuješ ljubimce i rađaš potomke. Što se onda ne bi i tetovirao?
Ariane is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:16.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger