Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.02.2013., 21:56   #2201
Quote:
Receiver kaže: Pogledaj post
... ,dali bi mogao nekako direktno spojiti daljinski sa zicama
Ne.

Quote:
Receiver kaže: Pogledaj post
...ili dali pase drugi ir prikljucak to me zanima???
I to je upitno jer ima IR prijemnika sa 4-pinskim i 3-pinskim 3,5mm konektorom a i različitih napajanja (5V, 12V),... btw kod nas baš i nema takvih stvari u nabavi pa preostaje jedino popravak istog (u prekidu neka od linija, neispravna prijemna dioda,...).
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 22:10   #2202
Quote:
RottBox kaže: Pogledaj post
...kako bih ja mogao spojit zvučnike na lcd televizor?...bez da moram kućno kino ili laptop spajat na televizor pa onda zvučnike u kućno kino ili laptop.
Dal postoji neka mogućnost, za tako nešto.
televizor je panasonic 32 e30e
Televizor nema direktni priključak za vanjske pasivne zvučnike,... pošto imaš optički i RCA audio izlaz, treba ti neki aktivni sistem (pojačalo, kućno kino,...).
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 22:24   #2203
A mozda je najjednostavnije kupiti novi DVB-T prijemnik.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 22:34   #2204
Uzroka može biti više, ali je to teško objasniti napamet, nego samo pogađati. Moraš dati više podataka o tim videima iščitavajući podatke iz Media Info-a.
Ord Mantel is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 09:02   #2205
imam neki vivax koji se izdaje kao 72, al da ga jebeš nije 72 nego 68 ili 66, više se ne sečam, na njemu imam jedan problem, naime slika se izobličila, bočni krajevi slike se ne vide, rubovi su se uvinuli nekak i slika je sva nazubljena.
__________________
zadnja aktivnost u: 04.01.2023. 09:50
maminho is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 11:34   #2206
Pozdrav,
nisam siguran dali je ovo prava tema za pitanje....ukratko....imam LG smart tv i za pristup Skype-u traži kameru LG AN-VC 400....imam Skype na kompjuteru pa me zanima dali je ova aplikacija kod LG-a besplatna, da ne dajem 590 kn za kameru pa me još penaliziraju za razgovore...
sapporo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 20:03   #2207
povezivanje kompa i tv-a putem dlna kućne mreže

nisam siguran dali je ovo pravi forum pa ako treba neka moderatori premjeste temu...


uglavnom, do sada sam bez ikakvih problema putem kućne mreže pušto filmove sa kompa na tv. Radilo je na 2 načina, prvi je bio bez ikakvog dodatnog software-a pošto je win sedmica koliko sam skonto sama po sebi dlna kompatibilna s tim da mi tu nisu radili titlovi ako gledam npr neki film sa prijevodom, kod drugog načina je bilo manje više isto ali sam na tv-u pod ulaz birao umjesto dlna-moj komp odabro jednostavno dlna-nero home media server koji je instaliran na kompu i tu su radili i prijevodi.
E sad, sve je to bilo super dok mi nisu došli uvest home tv preko neta i prilikom toga su mi iz nekog razloga zamijenili i router a sa ovim novim routerom to jednostavno neće više. TV je spojen i radi net (mogu znači ići na youtube preko tv-a što znači da je on ispravno spojen) ali jednostavno kad pod ulaz odaberem dlna-nero home ili komp kaže mi da povezivanje nije uspjelo i da provjerim vezu sa uređajem...

kako nisam neki kompjuteraš a pogotovo nemam pojma o mrežama stvarno nemam ideju šta se tu moglo promijenit da mi više ne radi kao prije...
markan666 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 12.02.2013., 22:15   #2208
IP adresa ili ti je blokiran port na routeru...
Uglavnom probaj googlat "port forward(ing) nero media home" ako je to...
A ako je fora u statičkom IP-u koji ti treba bit ispravno postavljen na TV-u, routeru i Neri onda probaj i to provjeriti, da možda nije u pitanju kakav IP konflikt
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 23:46   #2209
nema to veze s port forwardiranjem, to je lokalna mreža.
problem je najvjerojatnije što je novi ruter dodijelio nove adrese i PCu i TVu i onda ih to medjusobno buni... probaj sve pogasiti, pa onda postepeno paliti, prvo ruter, pa za par minuta pc, i na kraju tek tv.
ja to kod mojih drzim fiksno i ruter adrese dodjeljuje samo bezicnim uredjajima...
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 03:43   #2210
ovo je uspjelo bar djelomično, sada mogu preko nero home media (s tim da se povremeno pri pokretanju videa sruši a to se nije prije događalo) preko dlna i dalje iskače ista poruka, sreća u nesreći pa bar nije obrnuto...

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 13.02.2013. at 10:41. Reason: Q
markan666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 07:56   #2211
za dlna server koristi www.serviio.org a ostale pogasi (googlaj kako) jer on ima mogucnost da ti sve nepodrzane formate prekodira 'on fly' i dodaje titlove, plus ima masu pluginova pa ti i sportske prijenose sa stranica kao sto je http://www.hahasport.com/ servira na biranje slicno kao i lokalne filmove a najbolje je sto je free za koristenje u lokalnoj mrezi
na PP me mozes pitati detalje.
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 08:15   #2212
Quote:
markan666 kaže: Pogledaj post
ovo je uspjelo bar djelomično, sada mogu preko nero home media (s tim da se povremeno pri pokretanju videa sruši a to se nije prije događalo) preko dlna i dalje iskače ista poruka, sreća u nesreći pa bar nije obrnuto...
Uđi u konfiguraciju routera i postavi statičke adrese za PC i za TV.
Kasnije na PC-u u media server programu odradi taj dio oko IP-a ako to postoji...znači ako postoji odrediš mu da je na adresi 192.168.1.20 (ili koju već staviš u routeru za TV) DLNA uređaj tipa i naziva recimo LG TV 2012...
I preporučam serviio s njim buš imal daleko najmanje problema
program super radi bez prevelikih zajebancija oko konfiguracije.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 09:03   #2213
Quote:
maminho kaže: Pogledaj post
imam neki vivax koji se izdaje kao 72, al da ga jebeš nije 72 nego 68 ili 66, više se ne sečam, na njemu imam jedan problem, naime slika se izobličila, bočni krajevi slike se ne vide, rubovi su se uvinuli nekak i slika je sva nazubljena.
East-west korekcija ne šljaka no ak je slika predimenzionirana i po vertikali onda je u power supply-u problem, popravak moguć i isplativ.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 22:00   #2214
Spajanje 5.1 zvucnika za kompjuter ili kucnog kina 5.1 (ili cak 7.1) na LAPTOP :)

bok,

planirao kupit neke 5.1 zvucnike.. ali imam laptop koji ima izlaz za slusalice..

znaci ako ja kupim 5.1 zvucnike koji IMAJU pojacalo u sebi (to su oni standardni zvucnici za kompjuter koji u "sub wooferu" imaju pojacalo) i prikljucim ih na taj izlaz za slusalice.. dali cu imat 5.1 zvuk?

isto tako me zanima dali bi se ti isti zvucnici mogli spojit na neki novi led tv, ili neku plazmu noviju? pretpostavljam da bi taj tv isto morao imat taj izlaz za slusalice.. ali opet isto pitanje, dali to bude 5.1 zvuk ili ne?

AKO to ne funkcionira, sta mislite o kupovini nekog kucnog kina pa spojit nejga na laptop i tv? nekak mi nije potreban cd/dvd/bluray player, jer imam u laptopu dvd, a bluray ne koristim jednostavno.. ali mozda bi si uzeo neko pojacalo i zvucnike.. pretpostavljam da bi to pojacalo moralo imat takav konektor kao za slusalice..

unaprijed hvala na savjetima..
MatijaKralj is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 15.02.2013., 11:01   #2215
ako ti nije previše 3k kuna:
pogledaj nešto ovako http://www.amazon.com/Yamaha-RX-V371.../dp/B004QQXDVC ako možeš naći povoljnije preko www.nabava.net jer je u tehnomarketu 1700kn. za još 1500kn nađeš i odgovarajuće zvučnike, recimo: http://www.amazon.co.uk/Yamaha-NSP28.../dp/B003XIIVW0
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 15:00   #2216
Quote:
Iveky kaže: Pogledaj post
za dlna server koristi www.serviio.org a ostale pogasi (googlaj kako) jer on ima mogucnost da ti sve nepodrzane formate prekodira 'on fly' i dodaje titlove, plus ima masu pluginova pa ti i sportske prijenose sa stranica kao sto je http://www.hahasport.com/ servira na biranje slicno kao i lokalne filmove a najbolje je sto je free za koristenje u lokalnoj mrezi
na PP me mozes pitati detalje.
evo tek sam danas našo vremena zabavit se sa tim i izgleda zasad sve ok ali ne vidim nigdje u opcijama kako osposobit titlove posto mi ih zasad ne čita...
imali neka kvaka u tome?
markan666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 15:13   #2217
Naziv titla mora biti isti kao i filma, srt format.

Sent from my LG-P500 using Tapatalk
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 17:23   #2218
SAMSUNG SP47W3HF1X

Pozdrav, imam problem kod samsugovog televizora model SP47W3HF1X.
TV se nažalost ne želi više upaliti. Zvali smo majstora i rekao je da bi najvjerojatnije trebalo promijeniti (elektronsku) ploču. Najveći je problem što ne mogu nabaviti dijelove za taj televizor. Da li znate gdje bi se dalo nabaviti dijelove za taj model tv-a? Hitno je!
Hvala unaprijed.

Zadnje uređivanje abi008 : 15.02.2013. at 17:28.
abi008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 17:28   #2219
Quote:
Iveky kaže: Pogledaj post
Naziv titla mora biti isti kao i filma, srt format.

Sent from my LG-P500 using Tapatalk
to znam, tako je i bilo do sada...
pokuso sam sa par filmova i ista stvar
markan666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 20:38   #2220
Quote:
abi008 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam problem kod samsugovog televizora model SP47W3HF1X.
TV se nažalost ne želi više upaliti. Zvali smo majstora i rekao je da bi najvjerojatnije trebalo promijeniti (elektronsku) ploču. Najveći je problem što ne mogu nabaviti dijelove za taj televizor...
Majstor stranki prepušta nabavku dijelova? ,...koju ploču treba promijeniti, "najvjerojatnije" ili je siguran?,... naime kod ovih telki (projekcijskih) se ploče, u principu, uz service manual daju popraviti (dosta čipova je dostupno u prodaji),... neki drugi majstor ili ovlašteni servis?
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:31.