Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2009., 22:45   #81
Quote:
suzach kaže: Pogledaj post
nadam se da će krvarenje trajati samo 30 dana jer dr mi je rekla da može potrajati i do 6 tjedana,ko poslije poroda.
na uzv me šalju za 10 dana već,da vide da nije kaj ostalo a i onda bi trebao biti gotov phd nalaz.

za sad mirujem i uglavnom ležim al sutra mi dolazi limač od bake i gotovo je s mojim mirovanjem jer je to vrlo živahan četverogodišnjak.
nadam se samo da ću uspjet brzo ponovno zatrudnit i mislila sam počet čim prestane krvarenje,naravno,ako ću se dobro osječat.

koliko si ti čekala i kad ti je uspjelo ponovno zatrudnit?
čuj ja sam imala porod a on se drugačije računa.. ja sam zatrudnila u 6 mjeseci nakon moje tragedije. Ja nisam kiretirana, meni je sve izašlo samo od sebe

Neke koje su imale kiretaže u ranijim tjednima su čekale od 3 na dalje.

Tri mjeseca je onaj minimum, meni je dr. Kos rekao da se može poslije 3 mjeseca zatrudniti ali tu je onaj psihološki faktor jer počinješ brijati o strahu, da li će to uspjeti i to je to - psiha za nju treba baš vremena..

ali opet svaka od nas je individulana i nem arecepta.

daj bože da tebi sve bude ok lako ti kreneš u nove pobjede
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 22:56   #82
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
čuj ja sam imala porod a on se drugačije računa.. ja sam zatrudnila u 6 mjeseci nakon moje tragedije. Ja nisam kiretirana, meni je sve izašlo samo od sebe

Neke koje su imale kiretaže u ranijim tjednima su čekale od 3 na dalje.

Tri mjeseca je onaj minimum, meni je dr. Kos rekao da se može poslije 3 mjeseca zatrudniti ali tu je onaj psihološki faktor jer počinješ brijati o strahu, da li će to uspjeti i to je to - psiha za nju treba baš vremena..

ali opet svaka od nas je individulana i nem arecepta.

daj bože da tebi sve bude ok lako ti kreneš u nove pobjede
hvala larica,meni će moj sinko otjerati strahove ,mada znam da će negdje duboko u meni uvijek tinjati....
suzach is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 00:57   #83
pozzzzzzzzz curke,

evo da podijelim i ja svoje iskustvo s vama...
u prvoj trudnoći rodila sam curicu kojoj je nakon 2 god. dijagnosticirana između ostalog i spina biffida,uz hidrosiringomijeliju...navodno zbog nedostatka folne kiseline koja mi uopće nije bila preporučena od stane ginekologa u prvoj trudnoći...
sada već unazad 6 mj. koliko radimo na drugom bebaču pijem 2 tablete dnevno folic plus naravno preporučeno od "novog" ginekologa,uz prenatal i omega 3 masne kiseline...
__________________
mamine i tatine ljubavi:
prinčipesa Ema...31.12.2005.
plavi anđeo Petar...23.02.2010.
antonela is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 08:54   #84
pa čuj meni su preporučene omega 3 kiseline ali tek od 12 tjedna.... tebi su prije trudnoće možda zbog tvog stanja organizma?

ne znam što reći, slušaj svog doktora najbolji ti je savjet
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 14:50   #85
imam jedno pitanje..da li ste primjetile da dobivate na tezini,tj. jeste se udebljale od kad pijete folnu kiselinu?one koje jos nisu trudne npr.
ja bome jesam i to par kila a i apetit od njih mi je......
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 15:14   #86
ja nisan nikako pila ni folnu kiselinu,ni prenatal ili nešto slično i s bebicom je sve u redu!sad me malo priplašia antonelin post...
__________________
11.02.2009. Lana 27.07.2010. Paola
vtpz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 15:16   #87
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
imam jedno pitanje..da li ste primjetile da dobivate na tezini,tj. jeste se udebljale od kad pijete folnu kiselinu?one koje jos nisu trudne npr.
ja bome jesam i to par kila a i apetit od njih mi je......
ne, folna mi apsolutno nema nikakvog utjecaja na apetit ili kilažu. to je samo nadopuna prehrani, mislim da to ne može imati veze s kilažom.
Lindsay is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 16:23   #88
Ja sam planirala trudnoću i rekla to ginekologu, pa mi je prepisao Folacin i počela sam ga piti cca. mjesec prije začeća, i nastavila tijekom trudnoće.
Moja frendica koja je prvi put ostala trudna u 42-goj godini nije od ginekologa dobila niš-ta, nikakve preporuke, niti za folnu niti Prenatal, i fala Bogu sve je odlično s malenom.

Ja sam pila i Prenatal kao i sve cure u rodilištu: sve smo na svojem stoliću imale svoju bočicu, sjećam se.

Inače folna mi nije utjecala na težinu, tijekom cijele trudnoće dobila sam samo 8 kila, možda zato što sam imala mučnine u prvom tromjesečju (al samo jednom fakat povratila) i žgaravice u zadnjem.
Gioia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 16:51   #89
Quote:
vtpz kaže: Pogledaj post
ja nisan nikako pila ni folnu kiselinu,ni prenatal ili nešto slično i s bebicom je sve u redu!sad me malo priplašia antonelin post...
pozdrav svim curama,

draga Hvala Bogu da ti je s bebom sve ok...ali ja više nemogu da nemislim o tome nakon svega što sam prošla sa svojom Emom,a tko zna što nas još čeka...podsvjesno me kopa činjenica da sam možda kriva što mi se djete rodilo s tom dijagnozom jer nisam pila folnu kiselinu uopće u prvoj trudnoći,jer takva dijagnoza je najčešće uzrok nedostatka folne kiseline u organizmu u trudnoći...sada kada planiramo drugo dobro sam se raspitala i ništa me nekošta popiti te 3 tablete dnevno...najviše zamjeram ženama koje znaju da bi se to trebalo piti ali su lijene i jednostavno nežele,pod izlikom "i mene je mama rodila zdravu a ništa nije pila,pa nemoram onda niti ja"...
sretno svima........
__________________
mamine i tatine ljubavi:
prinčipesa Ema...31.12.2005.
plavi anđeo Petar...23.02.2010.
antonela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 17:42   #90
Quote:
Lindsay kaže: Pogledaj post
ne, folna mi apsolutno nema nikakvog utjecaja na apetit ili kilažu. to je samo nadopuna prehrani, mislim da to ne može imati veze s kilažom.
folna sadrzi B vitamin u sebi a poznato je da B vitamin se daje za apetit,i ja vidjela kako mi je apetit veci i da sam dobila koju kilu i kad sam neki dan isla u ljekarnu kupit opet pitam tamo zenu ina kaze istina moze se od njega udebljat,a to mi je pred 2 god i ginek. rekla
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 18:36   #91
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
folna sadrzi B vitamin u sebi a poznato je da B vitamin se daje za apetit,i ja vidjela kako mi je apetit veci i da sam dobila koju kilu i kad sam neki dan isla u ljekarnu kupit opet pitam tamo zenu ina kaze istina moze se od njega udebljat,a to mi je pred 2 god i ginek. rekla
pa ok je ak je tak kod tebe.
ja kažem da meni folna kiselina koju pijem malo više od 4 mjeseca apsolutno nije utjecala niti malo ni na apetit ni na kilažu.
Lindsay is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 13:42   #92
Možda kod tebe nije utjecala, ali može. B vitamini se i preporučuju osobama koje nemaju apetita.
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 14:31   #93
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
folna sadrzi B vitamin u sebi a poznato je da B vitamin se daje za apetit,i ja vidjela kako mi je apetit veci i da sam dobila koju kilu i kad sam neki dan isla u ljekarnu kupit opet pitam tamo zenu ina kaze istina moze se od njega udebljat,a to mi je pred 2 god i ginek. rekla
Folna kiselina ne sadrzi vitamin B nego je to Vitamin B koji se jos naziva i Folna kiselina ili Vitamin M
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 15:39   #94
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Folna kiselina ne sadrzi vitamin B nego je to Vitamin B koji se jos naziva i Folna kiselina ili Vitamin M
dobro mozda sam se krivo izrazila ali uglavnom B vitamin je prisutan a to mi je potvrdila i farmaceutkinja
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 15:44   #95
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
dobro mozda sam se krivo izrazila ali uglavnom B vitamin je prisutan a to mi je potvrdila i farmaceutkinja
pa naravno da je prisutan kada je to jedno te isto
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 01:50   #96


dosadne ste s tim vitaminom b

mislim da folna kiselina dosta utječe na raspoloženje.
može se čak koristiti za liječenje depresije ... ne u stilu antidepresiva... nego često zna uzrok depresije biti manjak folne kiseline.

mislim da je i za živce dobra.

al jebemu... kad mi se povraća od nje i ne mogu je pit...pa moram biti depresivna i živčana i umorna...
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 21:34   #97
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post


dosadne ste s tim vitaminom b

mislim da folna kiselina dosta utječe na raspoloženje.
može se čak koristiti za liječenje depresije ... ne u stilu antidepresiva... nego često zna uzrok depresije biti manjak folne kiseline.

mislim da je i za živce dobra.

al jebemu... kad mi se povraća od nje i ne mogu je pit...pa moram biti depresivna i živčana i umorna...
i meni je muka od nje a tek sam ju jučer počela piti...jesi možda pitala dr dali je to normalno???
već sam mislila da nisam normalna kad mi je pozlilo nakon te tablete
suzach is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 22:08   #98
Ja sam pitala i dobila odgovor da je mučnina česta nuspojava.
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 22:35   #99
Zato lijepo to popijete prije spavanja pa vam ne stigne biti zlo. To sam ja radila i super je funkcioniralo. I sada pregnital pijem prije spavanja jer mi se inace vraca ono odurno po ribi.
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 22:36   #100
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Zato lijepo to popijete prije spavanja pa vam ne stigne biti zlo. To sam ja radila i super je funkcioniralo. I sada pregnital pijem prije spavanja jer mi se inace vraca ono odurno po ribi.
a ne... stvar je u tome da ja to popijem i nije mi iste sekunde zlo već idući dan mi je mučnina pogoršana....
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:37.