Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2010., 13:00   #101
..........

Jer meni su menstruacije od kad znam za sebe inače dolazile u kraćim ciklusima! 23-24 dana! Najviše 25 a to je bila rijetkost! I sad triba izračunat kad u takvim ciklusima bude ovulacija, danas mi je 23 dan........a kako bi bila sritna da je nedobijem uopćee uh !
tonka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 13:10   #102
Meni su dolazile pre rijetko,ponekad i dva mj. nisam imala,mjesec i pol,ovisi kako kad i zato nisam mogla znat kad iman ovulaciju a mozda je nisam ni imala.,i zato je meni dr. dala tablete i ja sam jako zadovoljna.A kako je tebi rekla da ti pijes?
kriza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 14:02   #103
..

Ja ih pijem od 15-25 dana ciklusa 2*1! Evo imam još 2 i onda za ovaj mjesec prestajem, sad me zanima nakon koliko dobiješ menstruaciju kad ih prestaneš pit. Jermi je doktorica rekla da mogu procurit i djok ih pijem...
tonka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 15:08   #104
Quote:
tonka27 kaže: Pogledaj post
Ja ih pijem od 15-25 dana ciklusa 2*1! Evo imam još 2 i onda za ovaj mjesec prestajem, sad me zanima nakon koliko dobiješ menstruaciju kad ih prestaneš pit. Jermi je doktorica rekla da mogu procurit i djok ih pijem...
ja popijem zadnje dvije na 25 dan,i 28 odmah dobijem,barem je do sada tako bilo,
kriza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 15:20   #105
Da li netko od vas pije taj duphaston zbog prekratakih cilusa npr. 17 dana 22,isl. Ja imam taj problem najduži ciklus mi je 24 dana! I pijem Duphaston od 15-25dana ciklusa 2*1 tabletu..........Zanima me jeli netko ima takav problem?????

Jer koliko vidim skoro svi imaju preduge cikluse!!!!!!!!

Zadnje uređivanje nephthys : 26.03.2010. at 15:22. Reason: upotrijebi edit, za to postoji. hvala.
tonka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 15:33   #106
....

Quote:
kriza kaže: Pogledaj post
Bok,ja isto pijem duphaston vec 4 mjeseca,a prije sam pila dabroston,u biti to je isto samo sto se dabroston vise ne proizvodi. Ja sam isti imala neredovite menstruacuje, i od kada pijem ove tablete dolazi mi tocno 28 dan, i tocno u sat vec tri mj. I mi planiramo bebu,i bas zbog toga mi je dr. preporucila ove tablete,ja sam jako zadovoljna samo sta mi se stalno podriguje od kad ih pijem. Pijem od 11- 25 dana, Jedino ovaj mjesec nisam jos dobila danas mi je 29 dan i neznam sta se desilo,mozda sam trudna,daj Boze da smo uspjeli
I jesi radila test na trudnoću ima li šta?????
tonka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 17:07   #107
Mislim da cu pocekat jos par dana,ako do tada ne dobijem.Neznam sta bi drugo moglo bit,jer sam ovaj mjesec bila kod ginekologa,15.3 sam bila kod dr. i sve je bilo ok.,stalno sam umorna i imam temperaturu 37 ,vidjet cemo, cekat cu bar tjedan dana da mi kasni i onda radit test,jer tako mi je bilo i prvi put,negatitvno i onda pozitivno.
kriza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 12:15   #108
Pozdrav svima,
evo i meni je gin rekla da pijem duphastone 9 dana po jednu navečer jer imam cistu na lijevom jajniku 29*28mm. Ništa strašno. I rekla sam da radimo na bebi već 7mj, naravno bezuspješno..
I imam upalu pa si apliciram dalacin. Jučer sam završila sa dalacinom, imam još dva dana pit duphastone pa me zanima kolike su mi šanse za trudnoću ovaj mj? Da li je itko bio u sličnoj situaciji, mislim da kombinira te tabl i kremu?
Kada bi trebala bit ovulacija ovaj mj? Zbog te kreme imamo pauzu već 7 dana, ali ako se uhvatimo posla od danas, ima li ikakve šanse, i najmanje? da li itko zna??
Inače menzis mi je bio uredan (29-31 dan), a sad se ciklus produžio do 45 dana.
Zbunjena sam...
Magali_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 23:27   #109
booog...ja san nova... i ja ti pijen duphastone od 11-25 dc 2x1 i bromergone 2x1 (zbog visokog prolaktina) i iman isto pitanje ka i ti???????
tinaskr is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 20:50   #110
ako netko ima slično iskustvo ili zna nešto o tome..bila bih zahvalna

naime, već više od dva mjeseca (uz želučane probleme koje zasad uspješno rješavam) imam bolove u predjelu lijevog jajnika, gotovo konstantne, s time da jačina boli zna varirati.. ciklusi su mi redoviti.
prije cca mjesec dana javila sam se ginekologici koja me nije htjela pregledati dok ne obavim određene pretrage, odnosno donesem joj, za početak, krvni nalaz.
ok, to sam obavila, nalaz u redu, dođem ponovno kod nje računajući na pregled, međutim, ne - dogovorimo se za briseve. bez pregleda.
nakon dva dana, obavim briseve, tjedan dana iza toga donesem nalaze, kaže mi da je sve u redu i da se javim prvog dana ciklusa kako bi se dogovorile za ultrazvuk jajnika - za što je pitam od prvog susreta - napokon sam neki dan uspjela obaviti i to, međutim, opet bez standardnog pregleda.
no, ultrazvukom je ustanovila (iako, očigledno to nije prava riječ...) da imam citiram "nešto...možda je polip...ali, samo možda. a možda je endometrioza".
Uglavnom, ostalo je na "možda", uz to da mi je prepisala Duphaston, koji trebam piti 2x1, između 14. i 25. dana ciklusa. I onda da se ponovno javim na početku sljedećeg ciklusa da ponovimo ultrazvuk i vidimo da li se to "nešto" povuklo. Jer, kako je rekla, ako je endometrioza, onda će se povući, a ako nije, onda se neće povući i onda je vjerojatno polip i u tom slučaju idemo ga tretirati dalje.
To je bilo sve, ali meni nedovoljno objašnjenje..Uspjela sam je pitati kakav je to lijek i na šta će utjecati, pa mi je rekla da su to hormoni.
Moram priznati da mi je sve što mi je rekla zapravo jako šturo, ali više iz nje nisam mogla izvući.
Planiram sljedeći tjedan popričati sa svojom doktoricom opće prakse koju stvarno mogu pitati sve, ona barem uvijek sasluša s punom pažnjom i odgovori najdetaljnije i najkonkretnije što može, pa se nadam da ću saznati nešto više...
Budući da sam u razgovoru s nekoliko prijateljica zaključila da se color doplerom može sa sigurnošću utvrditi da li se radi o polipu ili nečemu drugome, razmišljam o tome da li je moja doktorica učinila sve što je trebalo učiniti prije propisivanja hormonske terapije...jer, nisam baš sklona uzimanju tableta, osim u slučajevim kad je to doista nužno.

U međuvremenu razmišljam o odlasku privatniku po drugo mišljenje.

A i forum je uvijek dobrodošao.

Hvala puno svima koji imaju neki savjet
stara baba is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 21:42   #111
Quote:
stara baba kaže: Pogledaj post
ako netko ima slično iskustvo ili zna nešto o tome..bila bih zahvalna

naime, već više od dva mjeseca (uz želučane probleme koje zasad uspješno rješavam) imam bolove u predjelu lijevog jajnika, gotovo konstantne, s time da jačina boli zna varirati.. ciklusi su mi redoviti.
prije cca mjesec dana javila sam se ginekologici koja me nije htjela pregledati dok ne obavim određene pretrage, odnosno donesem joj, za početak, krvni nalaz.
ok, to sam obavila, nalaz u redu, dođem ponovno kod nje računajući na pregled, međutim, ne - dogovorimo se za briseve. bez pregleda.
nakon dva dana, obavim briseve, tjedan dana iza toga donesem nalaze, kaže mi da je sve u redu i da se javim prvog dana ciklusa kako bi se dogovorile za ultrazvuk jajnika - za što je pitam od prvog susreta - napokon sam neki dan uspjela obaviti i to, međutim, opet bez standardnog pregleda.
no, ultrazvukom je ustanovila (iako, očigledno to nije prava riječ...) da imam citiram "nešto...možda je polip...ali, samo možda. a možda je endometrioza".
Uglavnom, ostalo je na "možda", uz to da mi je prepisala Duphaston, koji trebam piti 2x1, između 14. i 25. dana ciklusa. I onda da se ponovno javim na početku sljedećeg ciklusa da ponovimo ultrazvuk i vidimo da li se to "nešto" povuklo. Jer, kako je rekla, ako je endometrioza, onda će se povući, a ako nije, onda se neće povući i onda je vjerojatno polip i u tom slučaju idemo ga tretirati dalje.
To je bilo sve, ali meni nedovoljno objašnjenje..Uspjela sam je pitati kakav je to lijek i na šta će utjecati, pa mi je rekla da su to hormoni.
Moram priznati da mi je sve što mi je rekla zapravo jako šturo, ali više iz nje nisam mogla izvući.
Planiram sljedeći tjedan popričati sa svojom doktoricom opće prakse koju stvarno mogu pitati sve, ona barem uvijek sasluša s punom pažnjom i odgovori najdetaljnije i najkonkretnije što može, pa se nadam da ću saznati nešto više...
Budući da sam u razgovoru s nekoliko prijateljica zaključila da se color doplerom može sa sigurnošću utvrditi da li se radi o polipu ili nečemu drugome, razmišljam o tome da li je moja doktorica učinila sve što je trebalo učiniti prije propisivanja hormonske terapije...jer, nisam baš sklona uzimanju tableta, osim u slučajevim kad je to doista nužno.

U međuvremenu razmišljam o odlasku privatniku po drugo mišljenje.

A i forum je uvijek dobrodošao.

Hvala puno svima koji imaju neki savjet


ja bi svakako ili išla privatniku ili tražila color dopler...
ja san obavila sve pretrage pa onda tek išla na terapiju tako da ti to preporučan...
tinaskr is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2010., 22:23   #112
Prije nego odem ginekologu da vas pitam...
na duphastonu sam vec mjesecima, nisam imala nikakve nuspojave, bas sam ih podnosila super...sad sam zadnju tabletu popila 08.04 i menge jos nema. Inače mi je dolazila 3, 4 ili 5 dan. Grudi su mi ko lubenice, natekle, bole uzasno, doslovno mi kipe iz grudnjaka. Pravila sam test za trudnoću, negativan je. Nemam pojma šta se događa. Da li je netko od vas dozivio slicno?

Inače duphastone pijem od 14-24 dana ciklusa (10 dana)

Pozz
martina_SB is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 01:08   #113
tinaskr - hvala puno na mišljenju!!!
stara baba is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 12:41   #114
Quote:
martina_SB kaže: Pogledaj post
Prije nego odem ginekologu da vas pitam...
na duphastonu sam vec mjesecima, nisam imala nikakve nuspojave, bas sam ih podnosila super...sad sam zadnju tabletu popila 08.04 i menge jos nema. Inače mi je dolazila 3, 4 ili 5 dan. Grudi su mi ko lubenice, natekle, bole uzasno, doslovno mi kipe iz grudnjaka. Pravila sam test za trudnoću, negativan je. Nemam pojma šta se događa. Da li je netko od vas dozivio slicno?

Inače duphastone pijem od 14-24 dana ciklusa (10 dana)

Pozz
dobit ćeš menstruaciju za koji dan...
nije naodmet otići na pregled...
ili se barem čuti sa liječnikom koji ti ih je propisao...
bez pregleda ti nitko ne može reći 100% točnu informaciju
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 12:54   #115
Ma ja odmah počnem paničariti, odmah tu razmisljam da nemam kakvu tesku bolest...tako da sama sebe isprepadam. Imam policistične jajnike i zbog toga pijem duphastone, nisam htjela pilule jer sam od njih nabrekla i debljala se. Ići ću na pregled u četvrtak definitivno, taman mi je neradni dan.
Nadam se da cu uskoro dobiti jer mi je ovo sa grudima nepodnosljivo.
Jučer sam si isla kupiti grudnjak jer ovih dana ne mogu nositi ove koje imam kod kuce, mali su mi. Sta da vam kazem, 80D... ...i to je ono taman da ih jedva utrpam...nije bilo veceg broja. Inace nisam debela, ono neka sredina, pa sad te moje "nove sise" na meni izgledaju komično.
martina_SB is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 10:28   #116
Cool Pozdrav svima!!

Prije malo više od mjesec dana operirala sam adenom hipofize.
Kada sam došla gin. na pregled rekla sam mu da još nisam dobila mengu, i on ti meni lijepo prepiše Duphaston tbl(7dana,3X1), e sad ja ne znam da li da to pijem,da li mi može naškoditi s obzirom na moj ostali hormonski status(neki od hormona još uvijek variraju)!??
ako ima netko iz te domene da malo rastumači....
hvala!!
MalaBetty is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 20:20   #117
koliko van dana treba od zadnjeg duph. do menstruacije??????
meni je danas 7.dan i još uvik je čekan i nadan se da neće doći....
tinaskr is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 22:29   #118
Ja sam zadnju tabletu popila 08.04. i dobila sam mengu jučer (24.04). Pijem duphaston pola godine i stvarno mi je menga dolazila u roku 3-4 dana, ali eto nesto se ovaj mjesec pobrkalo.
Ne moram ti niti govoriti da sam u međuvremenu poludila od iscekivanja, napavila 3 testa na trudnocu (2 negativna + 1 onako zbunjujuci-slabo vidljive crte), otisla na pregled kod ginekologa, ultrazvuk, vadili mi betu. Negativno sve, i valjda kad sam se rasteretila briga menga je dosla sama od sebe. Vidis sta ti je psiha
Inače ginekolog mi je rekao da su mi jajnici puni cista, nema nikakvog pomaka na bolje...prebacila sam se na cilest da mi se barem malo jajnici ociste od cista, jer duphastone mi samo pomaze da dobijem M, i nista vise.
Grudi me i dalje bole, rekla mi je doktorica da sam ko tempirana bomba, da cu uskoro bit ko Pamela - bez zezancije
martina_SB is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 08:19   #119
duphastone i trudnoća?

pozdrav svima! imam redovite cikluse, ali mi je gin. rekla da bi mi dala duphostone zbog ciste koju sam imala i koja je pukla.. ali mi je rekla da se uz njega može normalno zatrudniti.. da li netko ima iskustva s time? budući da planiram trudnoću što prije...
-katrin- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2010., 09:19   #120
Quote:
martina_SB kaže: Pogledaj post
Ma ja odmah počnem paničariti, odmah tu razmisljam da nemam kakvu tesku bolest...tako da sama sebe isprepadam. Imam policistične jajnike i zbog toga pijem duphastone, nisam htjela pilule jer sam od njih nabrekla i debljala se. Ići ću na pregled u četvrtak definitivno, taman mi je neradni dan.
Nadam se da cu uskoro dobiti jer mi je ovo sa grudima nepodnosljivo.
Jučer sam si isla kupiti grudnjak jer ovih dana ne mogu nositi ove koje imam kod kuce, mali su mi. Sta da vam kazem, 80D... ...i to je ono taman da ih jedva utrpam...nije bilo veceg broja. Inace nisam debela, ono neka sredina, pa sad te moje "nove sise" na meni izgledaju komično.
80D super veličina...
Cice nabreknu i od Duphastona...
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:11.