Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2013., 10:17   #101
Quote:
Samsara47 kaže: Pogledaj post
kao i ti,već 15-ak dana imam sličan problem..knedla u grlu i nagon za povraćanjem..baš mi smeta taj osjećaj u grlu,kao da me nešto guši..ali ja onda popijem tabletu za smirenje(xanax) i to već nekako prođe..e sad,ja mislim da to može biti i od želuca..međutim,tu u postovima se najviše spominje da je ovaj problem povezan sa štitnjačom,a tebi je u redu,dakle to možeš eliminirati..vidim da spominješ da piješ antibiotik..možda ti je ovo nuspojava na taj lijek..provjeri uputstvo..ja nisam još bila kod doktora,ali planiram ići i definitivno ću provjeriti štitnjaču..
ma meni se pojavilo još prije antibiotika tako da nije od njeg. pričekat ću opet do sljedeće kontrole pa ću možda otić i želudac provjerit ako se ovo nastavi
Trina Moe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 15:41   #102
I ja imam problema sa tom tzv. knedlom, slijevanjem niz grlo, hračkanjem, ponekad iskašljem sitne komadice hrane koji kao da zapnu negdje unutra, glas mi promukne kad malo duže pričam, ponekad mi krvari iz nosa, rečeno mi je da mi je sluznica dosta osjetljiva... itd. Kiselina mi je očito nadražila sve to.. Bila sam pred 2-3 godine i natrojnoj terapiji, nakon toga u par navrata pila Ortalox.

fiberlaringoskopija - pregled grkljana mini kamerom kroz nos

Da li je netko od vas bio na ovom pregledu i kako je protekao?

Prijateljica mi je pričala da vam pošpricaju nos i grlo tako da nista ne osjetite..

Pošto se bojim gastroskopije, a zanima me stanje u grlu, odlučila sam se za ovaj manje invazivni pregled.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 15:49   #103
@0merta - meni je tako pregledavan nos, do sinusa. naravno da sam se trznula ko zadnja kukavica kad mi je doktor krenuo s tim prema njemu, ali očito nisam jedina - stao je, dao mi je da dotaknem vrh skopa, da vidim kako je zapravo malen, zaobljen i fleksibilan, i još mi je komentirao - dakle, ako to mogu bebama staviti u nos da im ništa ne bude... i doista nije bilo strašno. malo neugodno, da, ali da se podnijeti. :chickens united:
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 21:19   #104
Uredu onda super! Hvala na odgovoru.. Pa nadam se da se necu trznuti kad mi krene to provlaciti kroz nos pa dalje prema grlu.. Bojim se tog nagona na povracanje!

Gdje si ti išla? Ja ću možda u polikliniku Sunce. Tamo se naravno plaća, ali zato mislim da su puno strpljiviji i detaljniji.
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 20:24   #105
Evo ovako...Imam problema sa disanjem..Gubim ritam disanja,dišem brzo i tesko.kao na pola.Otisla doktoru za srce sve ok,otisla pulmologu i napravila sliku pluća i spirometriju i test na astmu..Sve ok...Borim se sa tim vec godinu dana.Imam problem sa gutanjem.Jedem i kad trebam progutati,neće.. Ko da mi se nesto u grlu zatvori.Sta sad????Uzmem vode onda ide..Jel to stvarno panika i hiperventilacija???????
plasljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2013., 19:44   #106
Quote:
plasljiva kaže: Pogledaj post
Evo ovako...Imam problema sa disanjem..Gubim ritam disanja,dišem brzo i tesko.kao na pola.Otisla doktoru za srce sve ok,otisla pulmologu i napravila sliku pluća i spirometriju i test na astmu..Sve ok...Borim se sa tim vec godinu dana.Imam problem sa gutanjem.Jedem i kad trebam progutati,neće.. Ko da mi se nesto u grlu zatvori.Sta sad????Uzmem vode onda ide..Jel to stvarno panika i hiperventilacija???????
I ja sam imala i još uvijek često imam takve simptome i probleme. Obišal sam sve moguće specijaliste, napravila hrpu pretraga i "osim" promjena na vratnoj kralježnici drugo je sve u redu. Mene izluđuje psiha.. Panični napadaji, anksioznost i sve su to popratni simptomi s kojima se borim.
Malo popuste i određeni period sam irna, onda se ponovno jave, pa pojačavaju i sve je to jedan začarani krug.
Sa sobom uvijek nosim nešto za smirenje i to popijem čim vidim da će krenuti ti simptomi.
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 21:26   #107
Pozdrav. Ne znam dali sam baš na dobroj temi, ali imam sljedeći problem: u zadnjih mjesec dana pod datim uvjetima nemam dovoljno zraka i dišem ko riba na suhom. naime, igram košarku i u prvih pola sata me zeza to gušenje , i onda kada se valjda naviknem malo, postane ok. jedino zadnji put je trajalo nešto duže to otežano disanje.
i druga situacija, kada ovako kod nekog doma cugamo, obično neke žestice i slično, me isto tako krene gušit recimo.
kažem, to se događa tek u zadnjih mjesec dana, i malo ovako po internetu kako sam istraživao po simptomima, mogu bit prilično gadne stvari. samo šta mi vjerovatno ide u prilog donekle šta imam 24 god.
no osim u tim navedenim situacijama, nemam problema.

i sada me ulovila neka viroza zadnjih dana, i neki suhi kašalj imam, no ovako po tom šta osjećam, mislim da nije problem u plućima negu u grlu, što je moguće da je povezano s tim gušenjem.
nisam bio bolestan nekih 7,8 godina pa mi je sad neobično da imam nešto, a i još kad sam vidio simptome da može bit i neki rak grla, glasnica i ko zna čega, isprepadao sam se fino

hvala
AirForce is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 16:31   #108
Pusim godinama a nikada nisam iskasljala sljam

Ne znam da li postoji vec isto pitanje, pa ukoliko postoji slobodne premjestite. Dakle, pusim godinama(cca.8-9 godina) kutiju na dan no nikada nisam iskasljala sljam. Navodno je to normalno iskasljavati ukoliko covjek pusi. Ja nisam nikada u ovih nekoliko godina kako pusim iskasljala. Cesto imam osjecaj knedle u grlu i kao da mi nesto smeta da normalno jedem i pijem pa cesto "kmrkljam" kako bi to proslo ali naravno ne prolazi. Da li mozda netko od vas zna da li je to normalno i ukoliko nije sto mi je za poduzeti? Znam, u svakom slucaju moram prestati pusiti i to uskoro namjeravam.
srceko23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 01:05   #109
Ovdje ste pomijesali babe i zabe, i bogme neke razne druge zivotinjice...

1. Stezanje i osjecaj suzenosti grla moze biti psihosomatskog porijekla, dok npr. na to moze uticati uvecana stitnjaca, posebno ako se osjecaj javlja na spavanju...

2. Grebanje u grlu i osjetljiva sluznica su problem za sebe... Osobi koja ovo ima preporucujem ispitivanje na gljivicu kandidu! Posebno ako ste vec imali s njom problema, crijevnih ili genitalnih... Ona ima osobinu da se siri i na druge organe, pa tako stvara razne probleme i sa disajnim organima i sluznicom. Treba je blagovremeno izlijeciti i drzati se dijete, kako se ne bi vratila, jer u protivnom ona vodi ka tezim bolestima. Osjetljivost sluznice moze imati veze i s alergijama.

3. Osjecaj "knedle u grlu" je nesto sasvim trece, i takodje moze biti psihosomatska pojava, ali moze biti i posljedica uvecane zelucane kiseline, narocito ako se osjecaj javlja u predjelu jednjaka, a ne samog grla... Dakle, provjeriti i lijeciti kiselinu, ako nije ovo prvo.

4. Nemogucnost gutanja jeste psihickog porijekla... Dok ovaj osjecaj da se nesto "sliva iz nosa u grlo" ima veze s prehladom uho-grlo-nos... Odredjena vrsta viskoznog sekreta iz nosa zna praviti takve probleme. Osim podizanja imuniteta (a sada postoji milion preparata koji pomazu u tome, plus promjena navika), obavezno ispusite nos do kraja prije spavanja, kako ne biste ujutro imali taj problem. Pomaze inhalacija nosa vrucom parom bosiljka i zalfije, dakle, dok se caj kuva.

Puno srece
__________________
Kad bismo se potrudili da budemo onakvi kakvi bi trebalo da jesmo, manje bi nas stajalo truda da se predstavljamo drugacijima nego sto jesmo (La Rochefoucauld)
Jedna Tanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 07:51   #110
Quote:
Jedna Tanja kaže: Pogledaj post
Ovdje ste pomijesali babe i zabe, i bogme neke razne druge zivotinjice...
Forumašica nije ništa pomiješala, moderator joj je temu prebacio ovdje, a upravo je i namjera da tema pokrije sve mogućnosti koje su pobrojane i to je ciljano napravljeno, tj. ja sam napravio.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2014., 16:31   #111
postovani,
danas sam se probudila sa osjecajem knedle u grlu i evo jos je osjecam nemam problema sa gutanjem ni disanjem. kad gutam na suho kao da osjetim nesto tamo. inace sam anxiozna,malo opseisvno kompulzivna i tako to pa mozda je od toga. imam 21 godinu. ove godine sam bila cesce prehladena pa me zanima je li i to razlog ,naime imala sam 3-4 ,prehlade od prosinca do sada a kad sam prehladena osjecam kao da mi je grlo suho i tad kad zjevam onaj zrak mi smeta pa me zaboli grlo ali kad prodje prehlada i to prodje.
hvala na odgovorima unaprjed
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 02:37   #112
Question POMOC

ovo mi se događa vec 2 mjeseca
o meni:
pusim: da
alkohol: ne
droga; ne
17 godina
181cm 66,50 kg

skoro svaku noc kad lezim u nekom trenutku osjetim u grlu cudan osjecaj na 2 sec. kao da mi srce prestane radit ili kao da zrak ispumpa takav osjecaj imam u grlu kod arterije isao sam prije na ultrazvuk zbog stezanja oko srca kazu sve uredu i iso sam na ekg 3 puta i sto sve u redu jel imo neko ovakav filling? i jel zna sta je to?
Šimevk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 02:39   #113
i jos nesta, kad malo trcim srce mi jako lupa ko da ce iskocit al ne lupa brzo to mi nikad prije nije bilo
Šimevk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 02:58   #114
netko?
Šimevk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 07:37   #115
Moguće je da imaš problem sa sfinkterom između želuca i jednjaka pa kad se legneš digne ti se kiselina u jednjak,a osjećaj je kao da ti sa srcem nešto nije uredu.
Traži uputnicu za gastrića, a za početak probaj ne jesti bar sat vremena prije počinka i definitivno odprdi pljugu jer ti pogoršava. Spavaj na malo povišenom jastuku.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 02:09   #116
Nisam bas tocno u okviru teme, al da pitam od cega moze bit bol u jednoj strani grla. Danas me ujutro pocelo bolit ko sam vrag u desnoj strani kad gutam, bakterijska infekcija? Necu jos do doktorice jel ak je virus opet cu zavrsit sa pijuci antibiotik bezveze.
__________________
I made a God out of blood , Not superiority
I killed the king of deceit , Now I sleep in anarchy
exzzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2014., 08:13   #117
Upala krajnika,strep infekcija... Ili samo pocetak prehlade
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 18:46   #118
ovo mi se događa vec 2 mjeseca
o meni:
pusim: da (3-4godine pola kutije na dan)
alkohol: ne
droga; ne
17 godina
181cm 66,50 kg

skoro svaku noc kad lezim u nekom trenutku osjetim u grlu cudan osjecaj na 2 sec. kao da mi srce vise krvi ispumpa,i onda osjetim u grlu nekakav cudan osjecaj i kad mi to bude osjetim da mi mozak blokira kao da ce me mozdani strmoopizdit znaci u tih 2-3sec skroz nekako se sjebano osjecam, jel ko zna sta je ovo i jel opasno...
iso sam na ultrazvuk srca i ekg 3x kazu sve uredu

i cesto mi bude po danu,
-slabost ljevog zgloba i nogu
- kad trcim neki "50m" srce udara jako al ne brzo hh
-umoran budem "nekad"
Šimevk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 21:00   #119
Decko, dobio si odgovor.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 00:44   #120
nije tocan, pa mislim jel mozda nekto zna drugi
Šimevk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:11.