Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2006., 22:39   #1
A što je politika?

Neki kažu da je kurva, a neki da je u prirodi svakog živog čovjeka. Mene zanima kakva je vaša percepcija te riječi i razumijevanje njezina značenja.
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 22:41   #2
Quote:
salvador2 kaže:
Neki kažu da je kurva, a neki da je u prirodi svakog živog čovjeka. Mene zanima kakva je vaša percepcija te riječi i razumijevanje njezina značenja.


nije politika kurva ali u njoj je vrlo lako izgubiti poštenje
Mačka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 22:51   #3
A zašto je lako? Nije li lako izgubiti poštenje u bilo kom području ljudske djelatnosti?
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 23:07   #4
Politika je, kako mi je reka profesur, a citira je neku facu:

"Tko sta dobije."

LjutiBronxBomber is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 23:11   #5
Quote:
salvador2 kaže:
A zašto je lako? Nije li lako izgubiti poštenje u bilo kom području ljudske djelatnosti?

da, ali prilika čini lopova
Mačka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 23:13   #6
A čemu ona služi? Kad kažemo medicina ili matematika, to je jasno. A politika?
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 23:14   #7
Politics is making total strangers do for you what you'd never do yourself.

LjutiBronxBomber is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 23:17   #8
jebalae vas frazetine


evo šta je

POLITIKA JE APSOLUTNO SUVIŠAN RAZOČARAVJUĆI BALAST U ŽIVOTU!!!


__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 23:19   #9
Quote:
Mačka kaže:
da, ali prilika čini lopova
To je uvijek zgodna isprika za one koji su se već omastili ili bi to žarko željeli učiniti. No, u svojoj biti, pošten je čovjek pošten u raznim okolnostima, kao što je i nepošten više-manje uvijek nepošten. To je dakle po meni stvar karaktera, a koji nije ovisan o okolnostima.
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 23:21   #10
Quote:
revolution kaže:
jebalae vas frazetine


evo šta je

POLITIKA JE APSOLUTNO SUVIŠAN RAZOČARAVJUĆI BALAST U ŽIVOTU!!!


A da nema politike, da li bi bilo moguće postojanje zdravstvenog i obrazovnog sistema? Da li bi npr. uopće postojao gradski vodovod? Kako je uopće moguć život bez politike?
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 23:23   #11
Zivot je nemoguc bez politike. Politka postoji u svim nasim zivotama. Vecina ljudi ni ne znaju da se svaki dan bave politikom.
LjutiBronxBomber is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 23:23   #12
Quote:
salvador2 kaže:
A da nema politike, da li bi bilo moguće postojanje zdravstvenog i obrazovnog sistema? Da li bi npr. uopće postojao gradski vodovod? Kako je uopće moguć život bez politike?
to je USTROJ DRŽAVE/ZAJEDNICE ne nužno povezan s pojmom POLITIKE kakvog si pitao
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 23:25   #13
Quote:
LjutiBronxBomber kaže:
Vecina ljudi ni ne znaju da se svaki dan bave politikom.

točno

recimo, odvjetnici bi se trebali baviti politikom osuvremenjivanja i oplemenjivanja prava

doktori politzikom...

profesori politikom....

frizeri politikom frizura

a obični ljudi bi trebali od stručnjaka tražiti da provedu politiku u skladu sa potrebama i u skladu sa strukom

eeeeee i onda nam ne bi trebali Sabori
Mačka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 23:26   #14
Quote:
LjutiBronxBomber kaže:
Politics is making total strangers do for you what you'd never do yourself.

Ili bi možda trebalo biti: ...što ne možete sami nikad učiniti? Ne teži li svaki čovjek zajedništvu s drugim ljudima? I nije li politika ta koja bi tu trebala igrati ulogu nadziratelja međuljdske snošljivosti i organizatora uzajamnog pomaganja?
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 23:27   #15
ma to je glupo pojednostavljivanje


tako se isto svi bavimo i kemijom, jer je ona i u hrani u svud oko nas i fizikom... a i biologijom



banaliziranje
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 23:27   #16
Quote:
revolution kaže:
to je USTROJ DRŽAVE/ZAJEDNICE ne nužno povezan s pojmom POLITIKE kakvog si pitao
Ja osobno nisam ništa definirao i otvoren sam za sva mišljenja.
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 23:28   #17
Quote:
LjutiBronxBomber kaže:
Zivot je nemoguc bez politike. Politka postoji u svim nasim zivotama. Vecina ljudi ni ne znaju da se svaki dan bave politikom.
Slažem se.
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 23:31   #18
Quote:
salvador2 kaže:
I nije li politika ta koja bi tu trebala igrati ulogu nadziratelja međuljdske snošljivosti i organizatora uzajamnog pomaganja?

tko se prvi rodio?

koka ili jaje?

politika ili čovjek?
Mačka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 23:34   #19
Politicari su predstavnici naroda, mislim da je to skoro pa dovoljno za rec,a vidi se cim se covijek prisjeti nasih politicara. Inace mislim da su oni jednostavno birokrate koje nam trebaju poboljsati zivot.

Znam to opet nema veze sa nasim politicarima i politikom, ali politika i politicari su odraz svojih biraca (onih koji uopce glasaju u HR) Oni drugi, koji apstiniraju iz kojekakvih razloga omogucuju ovim prvima da rade sto hoce i budu primitivni slinavi egoisti.
W&S is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2006., 23:37   #20
Ti želiš reći zapravo da bi političari trebali biti štono se kaže menađeri, ako sam dobro shvatio?
__________________
Pallas: Dakle, plod koji je do tada mrtav, prolaskom kroz porođajni kanal - čudesno oživi? Sljedeći dalje ovu logiku, po tebi je spolno udo čovjek. Čim prođe preko malih usana... Zanimljivo.
salvador2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:26.