Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2014., 18:32   #1581
Kucavac, ja sam se bio prijavio i javio mi je se neki Dejan - koordinator i sve objasnio šta se radi i tako,rekao da će se javiti kroz tjedan ali naravno da nije
Crimson Moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 22:57   #1582
Quote:
hjk kaže: Pogledaj post
Fino kad na forumu ima tako kompetentnih osoba...
-Zna li netko do koje visine iznosa se ne plaća porez (do 5.000 €)?
-Ukoliko posjedujem devizni račun u Hrvatskoj na koji mi stižu uplate iz Italije (poduzeće koje vrši uplatu naravno posjeduje sve moje podatke), trebam li prijaviti promet s računa prilikom plaćanja poreza u Italiji, uzimajući u obzir da sam u Hrvatskoj boravio više od 6 mjeseci?
Ako si u HR mj i jedan dan...to dokazujes rezidenccijom...tamo gdje je imas prijavljenu , placas i poreze.. Ovo gore napisano se odnosi na one koji trajno zive u IT.
[/QUOTE]-Gdje platiti porez za primljeni novac? U Hrv. ili u Ital.?[/QUOTE] To moras ako zelis prijaviti u hr
[/QUOTE]-Traži li se još 10 godina rezidence i stalno radno mjesto za tal. državljanstvo?[/QUOTE] Cim dobijes mislim da se zove carta di soggiorno, ne moras imati vise stalnoo radno mj.jer ti odobre na duze
[/QUOTE]-Kod odlaska iz Italije na rad u drugu eurposku državu, koji se problemi mogu pojaviti (CE permeso)?[/QUOTE] Da, njihov permesso di soggiorno je vean za firmu za koju radis i naravno za tu drzavu...
Pa kaj vam nije jednostavnije otvoriti nekaj svojega?? Cekati na talijane da vas zaposle je kao cekati kisu u pustinji
__________________
"Believe in yourself! Have faith in your abilities! Without a humble but reasonable confidence in your own powers you cannot be successful or happy." - Norman Vincent Peale
Italico is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 23:01   #1583
ovisi gdje imas prijavljenu rezidenciju

[QUOTE=hjk;48703710]Fino kad na forumu ima tako kompetentnih osoba...
-Zna li netko do koje visine iznosa se ne plaća porez (do 5.000 €)?
-Ukoliko posjedujem devizni račun u Hrvatskoj na koji mi stižu uplate iz Italije (poduzeće koje vrši uplatu naravno posjeduje sve moje podatke), trebam li prijaviti promet s računa prilikom plaćanja poreza u Italiji, uzimajući u obzir da sam u Hrvatskoj boravio više od 6 mjeseci?
-Gdje platiti porez za primljeni novac? U Hrv. ili u Ital.?
-Traži li se još 10 godina rezidence i stalno radno mjesto za tal. državljanstvo?
-Kod odlaska iz Italije na rad u drugu eurposku državu, koji se problemi mogu pojaviti (CE permeso)?
__________________
"Believe in yourself! Have faith in your abilities! Without a humble but reasonable confidence in your own powers you cannot be successful or happy." - Norman Vincent Peale
Italico is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2014., 15:00   #1584
Potrebna mi je jedna informacija.
da li netko zna ako Hrvatska firma vrši uslugu u italiji (3 radnika na 10 dana) koje sve papire treba?
Da li potrebna radna dozvola za te radnike ili ne?
Hvala
Nino21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 22:20   #1585
Promjena prebivalista u Italiju za Hrvatske pomorce

Cijenjeni forume moze li tko napisati, ako netko zna, koje slovo oko teme promjene prebivalista u Italiju.
Naime, zna li tko koji su talijanski propisi i regole za hrvatskoga pomorca sa hrvatskim licencama pri promjeni prebivalista u Italiju.
Nadam se odgovoru od kojeg pomorca Rijecanina koji ima neke informacije, kao sto su: prijava, odjava, promjena dokumenta, i porez u Italiji (da li vazi i kod njih zakon o izbjegavanju placanja poreza na dohodak ako ima vise od 183 dana navigacije)???

Lip pozdrav svima...
solo mare is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 16:07   #1586
Gdje bi mogla potraziti neki sezonski posao u Italijo? Za zimsku sezonu. Jezik govorim na stupnju B2

sent via tapatalk
ladrona33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 23:23   #1587
Mogu li institucije prekinuti ovo silovanje Turizma?

Sent from my HTC One using Tapatalk
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 11:32   #1588
Pozdrav, ako netko zna molim pomoć....oduzeta hrvatska vozačka u Italiji, kako ju vratiti, žele je zadržati na godinu dana
Tonk@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 10:26   #1589
Međunarodna ili naša domicilna+
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 20:09   #1590
Quote:
Tonk@ kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ako netko zna molim pomoć....oduzeta hrvatska vozačka u Italiji, kako ju vratiti, žele je zadržati na godinu dana

Ne mogu ju zadržati već proglasiti nevažećom na teritoriju Italije.O kakvom prekršaju se radi?
monfalcone is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 00:49   #1591
Buongiorno Ragazos,

kako mogu naučit Talijanski, koji mi se jako sviđa...
Jel ga teško naučit?
Naime , primjetio sam da se u dalmaciji puno riječi koristi
pa i prepoznam puno riječi, npr Pijato Kužina itd.

ima li nekakva stranica preko koje se može naučit?
I jel korisno nabavit talijanski riječnik, ili to ipak ne pomaže značajno

Grazie, Bona Sera
neobuzdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 08:48   #1592
Quote:
neobuzdan kaže: Pogledaj post
Buongiorno Ragazos,

kako mogu naučit Talijanski, koji mi se jako sviđa...
Jel ga teško naučit?
Naime , primjetio sam da se u dalmaciji puno riječi koristi
pa i prepoznam puno riječi, npr Pijato Kužina itd.

ima li nekakva stranica preko koje se može naučit?
I jel korisno nabavit talijanski riječnik, ili to ipak ne pomaže značajno

Grazie, Bona Sera

Nije težak,tri mjeseca dole na šljaku i parlaš.Ne družiti se s našima koji niti nakon 20 godina ne pričaju talijanski...
monfalcone is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 16:02   #1593
Quote:
monfalcone kaže: Pogledaj post
Ne mogu ju zadržati već proglasiti nevažećom na teritoriju Italije.O kakvom prekršaju se radi?
Rekli su nek se vratimo za godinu dana po nju, što je totalna nebuloza, ako je nevažeća u Italiji nije u drugim državama i neznam kome se obratiti. Vozačka je HR a radi se o povišenoj razini alkohola u krvi

S tim da nema nikakvih papira nego ono što je dobiven zapisnik na cesti, kazna nije nikakva određena....
Tonk@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 20:57   #1594
Quote:
Tonk@ kaže: Pogledaj post
Rekli su nek se vratimo za godinu dana po nju, što je totalna nebuloza, ako je nevažeća u Italiji nije u drugim državama i neznam kome se obratiti. Vozačka je HR a radi se o povišenoj razini alkohola u krvi

S tim da nema nikakvih papira nego ono što je dobiven zapisnik na cesti, kazna nije nikakva određena....

pusti mi zapisnik na pp
monfalcone is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 23:08   #1595
Pozdrav svima ima li netko s naših prostora u okolici Osima ili Ancone??
__________________
How you doin? ;)
Porta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 18:38   #1596
Pozdrav,
veterinarski sam tehničar i radim sa muznim kravama.Dali netko mozda zna kakva je ponuda poslovai mogucnost zaposlenja u toj branši ?

Hvala
Tyger Flashived is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 17:33   #1597
Pozdrav,
idući semestar odlazim na studentsku razmjenu u Rim na 4 mjeseca (ožujak-srpanj) i tražim sobu. Cijena nije presudna nego da su vlasnici oke (da me ne prevare/opelješe, na svašta su me upozorili), da je stan u relativno dobrom stanju i da je dobro povezan sa Sapienzom. Ako netko možda iznajmljuje ili zna nekog sa slobodnom sobom, bila bi zahvalna da mi se javi. Inače sam studentica 5. godine farmacije; uredna, vesela, pomalo govorim talijanski.
atenaatena is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2014., 13:02   #1598
zadnji mi je tren da odem negdje vani raditi, razmišljam logično i o Italiji pošto sam studirala taj jezik ali nemam diplomu (apsolvirala). Da li se može naći posla i kakvog ili nema posla za strance? Ima li itko iskustva što se tiče troškova života? hvala
pausiniana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 03:46   #1599
Quote:
neobuzdan kaže: Pogledaj post
Buongiorno Ragazos,

kako mogu naučit Talijanski, koji mi se jako sviđa...
Jel ga teško naučit?
Naime , primjetio sam da se u dalmaciji puno riječi koristi
pa i prepoznam puno riječi, npr Pijato Kužina itd.

ima li nekakva stranica preko koje se može naučit?
I jel korisno nabavit talijanski riječnik, ili to ipak ne pomaže značajno

Grazie, Bona Sera

ee brate, ako hoćes mogu te ućiti, mogu da te pomognem, nisam hrvat ja, ja sam Talijan...i nije Bona Sera, bona sera je Rimski slang, odlicnom talijanskom je "Buonasera"
covjekugovor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 13:58   #1600
Pozdrav grupi

Zanima me da li netko zna kakva je procedura ako hrvatska firma(elektro) izvodi radove u Italiji! Znači da li su potrebne eventualne dozvole, certifikate i sl.?

Hvala
spark1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:03.