Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2006., 22:00   #41
Quote:
Constatinopol kaže:
To mi je rekao i moj ustašoidni susjed,Mostarac na privremenom radu u RH. Ma slušajte,ako eminentni hrvatski političari u BiH i katolički biskupi kažu da je za BH Hrvate najbolja kantonalna BiH,a ne ovakva,onda prestanite podrzavati tu tzv. srpsku republiku. Odite u Posavinu i vidite sve one srušene kat.crkve i hrv.kuće pa si onda ližite guzicu sa prijateljima Srbima
Nisam siguran da si ispravno ocijenio i postupio tako s tim Hrvatskim čovjekom. Sa Hrvatima se načelno (dakle mislim na ogromnu većinu) može sporazumjeti jer imaju i vjerničku, kršćansku crtu utkanu u moral, makar bili i ateisti npr. Grubošću i sirovim bahaćenjem prema Hrvatima u većoj mjeri postići ćete efekt snježne grude, pa će Hrvati prirodnim slijedom stvari morati sklapati neprirodne saveze i sa crnim Vragom.

Ovo ti kažem ja kao Hrvat, a ti poslušaj u svom miru moje riječi i prosudi. Također bi i Hrvatima i Muslimanima trebalo biti jasno da se između sebe ne smiju svađati zato što se njihova imovina nalazi pod srpskom okupacijom.
Ložač is offline  
Old 24.10.2006., 22:04   #42
Čovjek je ustaša,Pavelićeve slike drži na zidu! Jesam li nekoga povrijedio što sam mu dao pridjev "ustašoidan"!?
Constatinopol is offline  
Old 24.10.2006., 22:13   #43
Quote:
balkanac kaže:
Imas li kakav argument za to osim tvoje zelje? Ja imam statistike koje govore suprotno.
Imas raznih statistika...inace ne vjerujem u statistiku toliko da bi mi toliko oformila misljenje o bilo cemu. Znas ono laz laz i statistika.


Quote:
Prijedor je jedan od najvecih izvoznika u BiH.
Izvoznika cega?!? Najveci izvoznik koliko i najveci izvoznik po kojem spisku jadnika?!?


Quote:
Niko nije taknuo? O cemu ti? Sva nasa granicna mjesta su bila unistena od granata i gelera
Sva vas rs je unistena, ali od paljevine tudjih kuca...u to ne sumnjam. Trebalo je unistiti toliko sela podrinja. ali, u principu, vi kao vi-kao srbi, nije vam unisteno, a vjerovatno izuzetaka ima.


Quote:
Trebinje je centar elektroprivrede RS koja izvozi 30% svoje proizvodnje.
Jos mi reci i da je Foca univerzitetski centar!
Znam ti focanskog dekana!


Quote:
Sad mi dodje da kao ovaj sa milion nickova pocnem slati linkove...
Nivo investicija u RS i stanje berze u RS je puno bolje nego u fbih. Toliko savjetuju da idu odavde da se ljute zato sto necemo da prodamo elektroprivredu i ubise se da kupe telekom srpske.
Mislim... jel ti stvarno vjerujes u to sto pricas?
Obicnom covjeku to malo sta znaci. Obican vas covjek ima manje plate nego obican covjek Bosnjak ili Hrvat, iako su i jedni i drugi gore prosli od Srba u ratu. Obicnog covjeka stranca ne interesuje vas telecom republike srpske vec kako moze nekoga zovnuti preko mobitela, a to ova svicarka nije mogla...negdje jeste negdje nije. Obicnog covjeka stranca zanima da li vi uopste imate elektroprivredu i cemu ona sluzi ako je sve u mraku.


Quote:
A sta je svicarka radila u RS poslovno? Ali ne smeta mi da vjerujete u to.. zabavno mi je sada kada vise ne mozete nista.
Drzala trening vasim doktorcicima...i to onaj koji sam ja organizovala i to u saradnji s njom. Bio vam je i onaj vas ministar zdravstva...grdina od covjeka i on ali haj. Mi smo vama jos manje mogli prije tako da je i ovo napredak. Makar imamo pravo glasa u nasoj drzavi a bome cemo imati pravo glasa u svakom mjestu gdje Bosnjak zivi. Osh'la JeNeA.

Quote:
Kad vec pominjes trnopolje. Koliko je ljudi ubijeno u Trnopolju?
Ostavit cu ti tu zagonetku da je sam rijesis. Naucila sam da ljudi bolje cijene podatke kada ih sami nadju.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Old 24.10.2006., 22:14   #44
Quote:
Constatinopol kaže:
Čovjek je ustaša,Pavelićeve slike drži na zidu! Jesam li nekoga povrijedio što sam mu dao pridjev "ustašoidan"!?
I ja znam takvih i uvijek me iznenade licnosti koji ulete k'o pile u govna kada kazem nesto sto i sami ti likovi tvrde:"da su ustase". Sami za sebe to rekli, tako se ponasali, to oblacili, U na celo i tako...
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Old 24.10.2006., 22:15   #45
Quote:
Constatinopol kaže:
Čovjek je ustaša,Pavelićeve slike drži na zidu! Jesam li nekoga povrijedio što sam mu dao pridjev "ustašoidan"!?
Da ne idemo offtopic, u poštenje crvenih i crnih, partizana i poštenih antifašista, lažne isforirane izokrenute istine poviestne zbiljnosti, bila bi ti jasnija i bliža odrednica Hrvata prema Muslimanima.

Pravi Ustaše nikada nisu niti bile suprotivu prijateljskog Muslimanskog življa.

I da još nešto.

Ne kaže se Pavelić nego pokojni Poglavnik, Doktor Ante Pavelić.

Hvala na razumijevanju.
Ložač is offline  
Old 24.10.2006., 22:18   #46
Quote:
nordea kaže:
I ja znam takvih i uvijek me iznenade licnosti koji ulete k'o pile u govna kada kazem nesto sto i sami ti likovi tvrde:"da su ustase". Sami za sebe to rekli, tako se ponasali, to oblacili, U na celo i tako...
Kako to da meni nitko ne kaže da sam Ustašoid?

Zašto se to dešava samo drugima?
Ložač is offline  
Old 24.10.2006., 22:23   #47
Quote:
Ložač kaže:
Kako to da meni nitko ne kaže da sam Ustašoid?

Zašto se to dešava samo drugima?
Nemam pojma za taj dio, pitaj za pojam ustasoid Const. on je to poceo koristiti. Ja govorim o ljudima koji su sebe smatrali Ustasama i sukladno se ponasali.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Old 24.10.2006., 22:23   #48
Quote:
Ložač kaže:

Pravi Ustaše nikada nisu niti bile suprotivu prijateljskog Muslimanskog življa.
Pa znam. Zato me i čudi što su tako nahuškani na Bošnjake,s kojima je HVO rame uz rame branio Bihaćku regiju,Orašje i Sarajevo(vjerojatno i još mjesta),a gdje smo to sa Srbima bili saveznici? Nigdje.

Neka mi odgovore ovi šta se ližu sa srbima iz RS,a da ne razmišljaju o genocidu nad posavskim Hrvatima (i drugima). Ajde Hrvatine,da vas čujem
Constatinopol is offline  
Old 24.10.2006., 22:24   #49
Quote:
nordea kaže:
Imas raznih statistika...inace ne vjerujem u statistiku toliko da bi mi toliko oformila misljenje o bilo cemu. Znas ono laz laz i statistika.
Cifre u okviru jednakih statistickih parametara se mijenjaju. Tu nema puno lazi. Recimo, pokrivenost uvoza izvozom u RS je 58%, u federaciji je ta cifra oko 35%. Promet na banjaluckoj berzi je veci od prometa na sarajevskoj. Nezaposlenost je smanjena za 14.000 ljudi. Industrija raste oko 20% godisnje. Ako ti ni to nije dosta onda malo citaj hrvatske novine. I tamo mozes puno procitati.

Quote:
nordea kaže:
Izvoznika cega?!? Najveci izvoznik koliko i najveci izvoznik po kojem spisku jadnika?!?
Ruda zeljeza, keksi i vafli, profilirane cijevi,...


Quote:
nordea kaže:
Sva vas rs je unistena, ali od paljevine tudjih kuca...u to ne sumnjam. Trebalo je unistiti toliko sela podrinja. ali, u principu, vi kao vi-kao srbi, nije vam unisteno, a vjerovatno izuzetaka ima.
Kako da ne, toliko smo palili tudje kuce da su izgorile fabrike, srpski stanovi...

Quote:
nordea kaže:
Obicnom covjeku to malo sta znaci. Obican vas covjek ima manje plate nego obican covjek Bosnjak ili Hrvat, iako su i jedni i drugi gore prosli od Srba u ratu. Obicnog covjeka stranca ne interesuje vas telecom republike srpske vec kako moze nekoga zovnuti preko mobitela, a to ova svicarka nije mogla...negdje jeste negdje nije. Obicnog covjeka stranca zanima da li vi uopste imate elektroprivredu i cemu ona sluzi ako je sve u mraku.
Obican covjek u RS je skoro dostigao platu obicnog covjeka u federaciji. Ako izuzmemo visoke plate u instistucijama koje placamo i iz RS, vec ga je i prestigao. Penzije u RS su redovne. Zasto bi bilo sta u mraku? Vi uvozite struju, mi je imamo za izvoz.
__________________
Mjesto za potpis.
balkanac is offline  
Old 24.10.2006., 22:25   #50
Quote:
nordea kaže:
Kada smo dosli do glavnog puta i presli u Federaciju, predahnula je i opustila se. Bez da sam je ista pitala i sama je uvidjela razliku.
Vjerovatno je prošla kroz Donji/Gornji Vakuf...

Ti si bolesna žena, zamišljaš da putuješ Srpskom a gledaš je preko Google Earth-a.
rsbl is offline  
Old 24.10.2006., 22:29   #51
Quote:
rsbl kaže:
Vjerovatno je prošla kroz Donji/Gornji Vakuf...

Ti si bolesna žena, zamišljaš da putuješ Srpskom a gledaš je preko Google Earth-a.
Nije.
Ko ti je kriv kad je tako kako sam i napisala. Ti se mozes slobodno tjesiti...nisi ni prvi ni posljednji. Vec odavno vi pobjedjujete...putovanje RS-om je strava.
__________________
If you wind up with a boring, miserable life because you listened to your mom, your dad, your teacher, your priest or some guy on TV telling you how to do your shit, then YOU DESERVE IT.
- Frank Zappa
nordea is offline  
Old 24.10.2006., 22:30   #52
Quote:
Ložač kaže:
Kako to da meni nitko ne kaže da sam Ustašoid?

Zašto se to dešava samo drugima?
Neću ja sad doći i reći,ej susjed ti si ustašoidni ustaša. Malo će me začuditi zašto drži sliku Pavelića,Tita ili Tuđmana,koga god,jer smatram da su prošla vremena da se u kućama i institucijama drže slike političara i vođa. No,o ustašama i partizanima se ne priča otvoreno,preškakljiva tema. Vidio sam da se ni u čemu ne slažem s čovjekom,lijepo sam ga pozdravio i zahvalio na kavi i to je bio kraj našeg susjedskog druženja.
Constatinopol is offline  
Old 24.10.2006., 22:31   #53
Quote:
nordea kaže:
Nije.
Ko ti je kriv kad je tako kako sam i napisala. Ti se mozes slobodno tjesiti...nisi ni prvi ni posljednji. Vec odavno vi pobjedjujete...putovanje RS-om je strava.
Teško je psihopatu ubjediti u nešto. Misli šta hoćeš, koga je briga...
rsbl is offline  
Old 24.10.2006., 22:35   #54
Quote:
Constatinopol kaže:
Pa znam. Zato me i čudi što su tako nahuškani na Bošnjake,s kojima je HVO rame uz rame branio Bihaćku regiju,Orašje i Sarajevo(vjerojatno i još mjesta),a gdje smo to sa Srbima bili saveznici? Nigdje.

Neka mi odgovore ovi šta se ližu sa srbima iz RS,a da ne razmišljaju o genocidu nad posavskim Hrvatima (i drugima). Ajde Hrvatine,da vas čujem
Čuj, strašno je to što čujem. Ali mogu razumketi da je u naoružanim okupacijskim banditima pod srpskom komandom bilo Hrvata, ali i Muslimana. Oni nisu imali izbor jer bi vjerojatno ostali bez sve imovine a vjerojatmo i bez glave. Drugi su se pak zbog svoje gluposti mislili da se bore za nekakvu Jugoslaviju.

U Hrvatskoj Srbe nitko nije tjerao u HV, ali su se neki odazvali kao dragovoljci i zaista bili uzorni za što im zaista hvala. Nikada neću prihvatiti da su SVI srbi šljam. Nikada.

Ali razlika između ustašoida i Ustaša je suštinski ogromna. Ustašoidi su paradni bahati kavgađije, bez etike i morala, ali ako malo trzneš ramenom pobjegnu glavom bez obzira. Najlakše bi ih opisao kao Hrvate sa srpskim mentalitetom.

Bilo je dosta i Muslimana u HV. Ima ih i danas. Sjajni momci.
Ložač is offline  
Old 24.10.2006., 22:41   #55
Jedino ako vjerujes da smo svi Kainov rod.
Quote:
nordea kaže:
Da, vjerujem sto se vase strane tice. .
Ne generalizirajte

Za vrijeme okupacije istočne Like,nekoliko obrazovanih Srba je progovorilo o nužnosti završetka rata i neprijateljstava ,povratka Hrvata i sl.Jednog sa Plitvica sam i osobno poznavao.Martićevci su njega,kao i ostale smaknuli. Žena i kćeri pobjegle u Srbiju,a onda u Kanadu.

Bilo je i hrabrih i pravednih Srba u tom ratu.

Na okupiranim teritorijima je vladala takova strahovlada,da si većina nas to ne može ni dočarati.
Constatinopol is offline  
Old 24.10.2006., 22:48   #56
Quote:
Ložač kaže:
Ustašoidi su paradni bahati kavgađije, bez etike i morala, ali ako malo trzneš ramenom pobjegnu glavom bez obzira.
U pravu si,kao takve ih poznamo.Ksenofobe i paranoične domoljube.
Constatinopol is offline  
Old 24.10.2006., 23:02   #57
Quote:
Constatinopol kaže:
U pravu si,kao takve ih poznamo.Ksenofobe i paranoične domoljube.
Čuj sad, da li se neki osječaju paranoidni poslije nekih krvavih situacija a da ih državni autoriteti nisu zaštitili, pojava azijatskog islamizma....
Ne znači da je netko zbog toga ustašoid. Strah za goli život egzistenciju, poridicu, nasilno nametanje tuđih običaja i vrijednosnih sustava je glavni uzrok novih nepovjerenja. (one ratne nisam sada uvrštavao)
Čak sam mišljenja da nemaš prava prigovarati koje slike netko ima na zidu u svojoj kući. Jasno mi je da zbog spcifičnosti BiH i mira nije uputno izazivati... ali to je sad prekompicirano za ovu temu.

1)Nego reci što ti misliš da smeta Hrvatima, i što trebaš poduzeti u svom bližnjem okruženju da te smetnje uklonite.

2)Čime Hrvati ugrožavaju Muslimane u BiH, i što bi oni trebali promijeniti da se stanje popravi.

3)Na koji način mislite riješiti problem genocidne tvorevine i BiH.

Hvala na poštenim i promišljenim odgovorima u naprijed.
Ložač is offline  
Old 25.10.2006., 05:48   #58
Quote:
matematicar kaže:
I to je glupost. Mi Srbi se trebamo stiditi neljudi s "nase" strane.
Ja sam uvijek govorio da treba poci od Sebe. Na dobrom si putu!
Tvrtko1995 is offline  
Old 25.10.2006., 06:01   #59
Quote:
Constatinopol kaže:
Sve se više čuju očekivanja i želje bosanskih Srba o mogućnosti izlaska iz BiH putem referenduma poput onog u Crnoj Gori. Taj referendum u CG im je postao svojevrsna mantra.

Mene sad zanima,CG je bila federalna jedinica,
Kosovo je bilo autonomna jedinica,sada pod UN kontrolom. Mislim,da li BiH Srbi zaista mogu realno očekivati nekakvo slično rješenje i za njih?

Meni se čini da im to dejtonski sporazum i ustav BIH ni u jednoj rečenici/dijelu to ne dopušta.

Ova tema nije napad na nikoga,pa vas molim da se suzdržite od napada i vrijeđanja.Thanks
Samo ti reci njima da se Bogu mole da se opet nesto ne zakuha.

Ovaj put se nece stati do Drine, pa makar Bosnu morali svu dati Muslimanima.
Tvrtko1995 is offline  
Old 25.10.2006., 09:48   #60
Odgovoriti ću ti na ovo zadnje pitanje,jer je ovo drugo već sve rečeno i prevaziđeno,pa mi se ne da ponavljati.
Quote:
Ložač kaže:
3)Na koji način mislite riješiti problem genocidne tvorevine i BiH.
U BIH svi sve ugrožavaju. Ko god da je negdje većina-dominira i želi satrti manjinu.
To je činjenica.

Zato BIH treba podjeliti na nekoliko velikih županija/kantona.Po mogućnosti višenacionalnih,gdje ni jedna strana neće imati više od 45% stanovništva i dominirati onom drugom,već će svi biti ravnopravni,bilo ih 10% poput Hrvata ili 45% poput Bošnjaka.

Eto,moje skromno mišljenje za konačno rješenje bosanskog bureta baruta.
Constatinopol is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:16.