Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2014., 14:57   #1021
Quote:
touch_of_sun kaže: Pogledaj post
Pozdrav! imam pitanje u vezi dopunskog..

Naime, prošle godine nakon što sam diplomirala prijavila sam se kao nezaposlena i na temelju toga dobila i besplatno dopunsko osiguranje. U drugom mjesecu sam se zaposlila pa sam pretpostavila da sve to s zdravstvenim osiguranjem ide preko poslodavca međutim došla mi je obavijest iz hzzo-a da mi istice polica dopunskog osiguranja na teret državnog proračuna 01.08.2014.

zanima me da li cu imati problema jer nisam napravila odjavu kao nezaposlena i ponovu prijavu kao zaposlena? vidim na netu da se dopunsko nakon zaposlenja plaća. jel ima netko sličan slučaj ili zna nešto o tome? hvala!
nezaposleni imaju pravo na free dopunsko?ja to nisam znala...
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2014., 15:01   #1022
Htio bi pozdraviti naše zdravstvo i vađenje krvi... tri sata čovjek čeka za izvadit krv. Prvo nema doktorice sat vremena jer kasni, onda rikne tehnika i kompjutori, onda ispred tebe 5 penzionera koji imaju vremena pa im doktorica ili sestra dođu kao dodatni psiholozi za sapunice i onda ni ne stigneš izvaditi krv jer moras na posao.

svaka čast.... uglavnom doktorica je sve kriva ne hzzo

edit: ps. pozdravljam i današnju modernu orvelovštinu da se covjeku ne smije reci da je budala jer se odmah uvrijedi..ne uviđajući da riječ budala može imati motivirajuce djelovanje na budalu pa nece vise biti budala
neznamkojeime is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2014., 15:52   #1023
Quote:
peachwoman kaže: Pogledaj post
nezaposleni imaju pravo na free dopunsko?ja to nisam znala...
Nemaju. Postoji prihodovni cenzus, evo više ovdje: http://www.hzzo.hr/dopunsko-zdravstveno-osiguranje/dopunsko-zdravstveno-osiguranje-na-teret-proracuna-rh
__________________
Roweeeena!
game is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 14:17   #1024
Quote:
nicky2009 kaže: Pogledaj post
Obrisan si ako na uplatiš 3mjeseca za redom.
NE!! OBRISAN SI ODMAH!!

Nakon 10 godina plaćanja dopunskog, uvijek većeg iznosa nego treba (umjesto 80 kn, uplaćivala uvijek 100, za slučaj da zaboravim koji mj), 2 uplate po 100 kn u 7.mj (moja greška, zaboravila da sam već uplatila) - 27.8. mi ukinuli dopunsko, jer na dan dospijeća police, 25.8., moj dug je iznosio 16 kn!!! (kamate???)

Saznala slučajno, bila kod doktorice opće prakse, po recept i uputnicu za bolnicu, kaže ona- nemate dopunsko?? (komp.joj "signalizira"!)

???????????

Iduće jutro juriš u HZZO, nema povratka - ukinuli, izbrisali me, kao da me nikada nije bilo! Uz obrazloženje - to vam komp.radi automatski kada se kasni s plaćanjem!!
A ja naručena idući dan u bolnicu, na spec.pregled, koji bi me bez dopunskog koštao....par tisuća nečega!

Epilog-morala sam podnijeti zahtjev za novu policu! Stara izbrisana, nestala u bespućima HZZO-a!

DAKLE! Nemojte se zavaravati, ne plaćati po mjesec-dva = brisat će vas instantno!!

I šefica područnog HZZO-a, gdje pripadam po mjestu stanovanja, i kod koje sam bila, jer službenica na šalteru nije sama mogla riješiti zagonetku - ostala zblenuta i priznala da prvi put vidi ovako nešto!

E pa sad ne uplaćujem ni lipe više, točno 70 kunića,gamad lopovska!

Jebena naša birokracija!

Zadnje uređivanje malimishek35 : 12.09.2014. at 14:26.
malimishek35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 21:01   #1025
Pozdrav, jedno pitanje u vezi dopunskog. Zanima me da li je istina da se polica dopunskog automatski raskida ako se ne plati premija 60 dana? Npr. meni su je nakon 2 mjeseca neplaćanja raskinuli automatski dok mi djevojci to nisu napravili nego sad mora platit pola godine koliko nije plaćala. Da li su oni po zakonu dužni raskidati police nakon 60 dana neplaćanja ili kako im pukne? Hvala.
JPorta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 03:32   #1026
Ja vise nista ne kuzim to dopunsko
..nad jednima se provodi ovrha zbog ne placanja..jer su ljudi mislil da se automatski raskida ako se ne placa...kod drugih koji placaju se desi da im automatski raskinu jer nisu platili jedan mjesec..

Zadnje uređivanje peachwoman : 16.09.2014. at 03:38.
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 22:11   #1027
Trebam info.

Prije 7 godina mi je preminula baka te sam prije 2 mjeseca dobila opomenu ili opomenu pred ovrhu za sto i nešto kuna.
Naime ostao je dug 2007 godine od kojih tridesetak kuna o kojem nas nitko nije obavijestio sve do primitka ove opomene/ovrhe prije 2 mjeseca.

Mene zanima dali se ja mogu pozvati na zastaru i dali imam ikakvih prava ili svaka šuša može nakon 7 godina nabiti kamate i tražiti te novce bez da su javili na vrijeme o dugovanju?

Drugo pitanje.
Došla mi je od mame opomena isto od HZZO-a da je dužna dvjesto i nešto kuna. Njihov odgovor na to kad sam ja priložila sve uplate je bilo da nisu dvije rate plaćene te da od prošle godine (zaboravih što je rekla koji mjesec), plaćam 50 a ne 70 kuna (osim zadnja 2 mjeseca kad sam dobila dopis od njih za slijedecih godinu dana da se placa 70). Na to sam ja poslala novi att u kojem je bila xls tablica sa svim uplatam od prosle godine u 7 mj i ove cijele godine u kojima sam napomenula da su rate koje su spominjali da nisu placene, placene te ih pitala kako sam trebala znati kada da počnem plaćati 70 kuna, te kad sam dobila dopis od njih o produzetku osiguranja da sam pocela placati 70 kn.
Odgovor je bio od njih, da su oni to objavili putem medija (doslovno tako pise), te da sam duzna to platiti.

Mene zanima za ovo gore koje su to fore sa medijima i kako bi onda bakica iz Like koja nema ni struje, a kamoli tv ili radio znala da joj je dopunsko sada veće. Javit ću se udrugi potrosaca jer me sada *ebu za mene, mamu i pokojnu baku i vise mi je prekipilo. Bojim se samo da mi nebi u ovih par dana otkazali ugovor a da ne znam..

Hvala na odgovorima
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 22:21   #1028
Bitno je koja je vrsta poziva na plaćanje stigla za pok. baku. UKoliko nije pokrenuta ovrha možeš se pozvati na zastaru. Ti si bakina nasljednica, poziv za plaćanje je došao na tvoje ime?

Cijena premije je 70 kn od 1.10.2013.g., pa ako je dug cca 200 kn, to ti je mjesečna razlika 20 kn + pripadajuće kamate. Obavijest o promjeni cijene nije išla pojedinačno svakom osiguraniku, već putem medija, tako da je dug realan.
__________________
Post nubila Phoebus.
Zikomid is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 23:15   #1029
Quote:
Zikomid kaže: Pogledaj post
Bitno je koja je vrsta poziva na plaćanje stigla za pok. baku. UKoliko nije pokrenuta ovrha možeš se pozvati na zastaru. Ti si bakina nasljednica, poziv za plaćanje je došao na tvoje ime?

Cijena premije je 70 kn od 1.10.2013.g., pa ako je dug cca 200 kn, to ti je mjesečna razlika 20 kn + pripadajuće kamate. Obavijest o promjeni cijene nije išla pojedinačno svakom osiguraniku, već putem medija, tako da je dug realan.
Budem pogledala koja je vrsta poziva na plaćanje stigla.. Cek..
Poziv na platež koji je napravljen 2009 godine a dobili smo ga prije cca 2 mjeseca.
Majka je zakonski nasljednik.

Cekaj i legalno je to sto su objavili samo putem medija? Znači ja sam dužna čitati Narodne novine? Malo me to ljudi, pogotovo jer se prijete ako se ne plati za 15 dana da ce ukinuti karticu.
Kaj nisu prije poslali opomenu ako je prije godinu dana trebalo poceti placati vecu cijenu.
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2014., 09:15   #1030
Krajem mjeseca mojoj majci istječe dopunsko zdravstveno na teret države pa me zamolila da provjerim što bi joj trebalo od dokumentacije da prikupi s obzirom da sad ima pristup nekim dokumentima na e-građani?

Poslao sam prije tjedan dana upit na HZZO ali ništa od odgovora, probao sam ih zvati ali nema šanse da ih se dobije.

Molim savjet, hvala.
Neqael is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 15:50   #1031
pitanje u vezi obveznog zdrav. osiguranja. ako sam se osigurala lani, nakon sto sam postala vanredni student, dal mi to sad vrijedi dok se ne zaposlim il moram nakon upisa ove ak.god. ici ponovo to sredjivat na hzzo?
forzaMILAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 09:28   #1032
Molim savjet: budući da trebam napraviti više pretraga odlučila sam uplatiti dopunsko - u web shopu. Polica vrijedi od 30. 11. Znači mogu je koristiti tek za mjesec dana. Uputnice za pretrage sam već dobila i na njima je datum 29. 10. Da li ce mi dopunsko to pokriti?
blue-bell is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 09:43   #1033
Quote:
blue-bell kaže: Pogledaj post
Molim savjet: budući da trebam napraviti više pretraga odlučila sam uplatiti dopunsko - u web shopu. Polica vrijedi od 30. 11. Znači mogu je koristiti tek za mjesec dana. Uputnice za pretrage sam već dobila i na njima je datum 29. 10. Da li ce mi dopunsko to pokriti?
Vi koji uplatite koji dan prije nego zatrebate preglede, imate prednost i vrijedi od odmah a na pregledima isto imate prednost i odmah obavljate bez cekanja...samo naprijed, sve je pokriveno
zaiv0201 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 14:54   #1034
Hm.. da, napravila sam dopunsko u trenutku kad mi treba. Šta je tu čudno?
blue-bell is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 18:24   #1035
Ne znam o kakvim uputnicama je riječ, pa provjeri koliko ti dana vrijedi uputnica.
Ako su ti pretrage poslije 30.11. pokrit će ti dopunsko, samo ćeš možda morati kod dr da promijeni datum.
Javi kaj si saznala.
http://www.hzzo-net.hr/dload/novosti...a_02082013.pdf
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 23:09   #1036
I ja imam 1 pitanje. Da li se za ct glave treba još novaca doplatiti, a imam dopunsko? Ne mogu nigdje naći odgovor pa ako, netko zna, recite. pozdrav
goran Suić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 09:30   #1037
Dopunsko pokriva sve participacije za preglede i dijagnostiku, te bolničke dane.
Hzzo dopunsko ne pokriva doplatu za lijekove na dopunskoj listi , tzv b lista.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 21:00   #1038
Bok, dobio sam danas papir s uplatnicom za dopunsko (za 12 mjeseci).
Zanima me da li se to mora placati mjesec po mjesec, ili je moguce platiti sve odjednom (ili po 6 odjednom)?
__________________
TaLkInG MuShRoOmS
epson111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 11:44   #1039
Quote:
epson111 kaže: Pogledaj post
Bok, dobio sam danas papir s uplatnicom za dopunsko (za 12 mjeseci).
Zanima me da li se to mora placati mjesec po mjesec, ili je moguce platiti sve odjednom (ili po 6 odjednom)?
Možeš plaćat mjesečno, kvartalno (tromjesečno) ili godišnje

Mene muči ovo: dopunsko osiguranje mi je počelo važiti 28.10 a ja još nisam dobila karticu (sklopljena je online polica i tamo piše da će mi je poslati na adresu). Koliko ste čekali na nju?
__________________
Adorkable.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 12:40   #1040
Imam zakazani pregled početkom prosinca s tri tretmana (jedan tretman po 120kn) u mjesec dana, pa su mi savjetovali da sklopim dopunsko zdravstveno osiguranje. Preko web shopa piše da će se ugovor aktivirati tek od 15.12? Hoće li to biti pokriveno s onim tretmanima od početka prosinca?
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:50.