Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2009., 10:38   #61
beš tak,i ja sam eto mišljenja da B-net fakat nema razloga za lock,pa nebi trebala postojat opasnost da im neko kopira karticu i gleda ih bez plačanja zar ne ipak za njih moraš imat fizički doveden njihov kabel do svojeg TV-a tak da to nije tak jednostavno , ili možda i je u zgradama kakva je tam situacija ,vuće se novi kabel do stana ili se radi o B-net signalu koji je propušten kroz zajednički antenski sustav zgrade
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 19:10   #62
Na lokacijama di korisnici mogu gledat samo osnovni paket kabelske televizije postoji određeni broj ljudi koji na crno gleda Bnet ali kad se napravi rekonstrukcija to se eliminira....

Sad vjerovatno postoji i ovako ali se brzo detektira i takvi se korisnici iskljuće.....al nisam za sada čuo da se ekipa prikopčala nelegalno i gledale blagodati digitalne televizije jer prvo trebaju imat dekoder karticu i spojit se ilegalno...
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 19:16   #63
@jurilica
uglavnom o novom kablu do stana od razvodne kutije na svakom katu.... iako, znam i u slučajeve da su u novijim zgradama ulazili u ZAS kablovinje, sam ne znam jel to baš legalno..?!?
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 19:54   #64
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
@jurilica
uglavnom o novom kablu do stana od razvodne kutije na svakom katu.... iako, znam i u slučajeve da su u novijim zgradama ulazili u ZAS kablovinje, sam ne znam jel to baš legalno..?!?
Jurilica dobra ,ja još razmišljam s kim se ti to razgovaraš

zakaj nebi bilo legalno,pa sve je sasvim OK,zbog čega to nebi bilo legalno stanari žele tu uslugu bez pretjeranih troškova i radova po stanu,a to je realno najednostavnije i najeftinije rješenje (makar nisam baš 100% uvjeren da je izvedivo )

ti kablovi su vaše vlasništvo,nisu vlasništvo grada,t-coma,bilo koga drugog pa da bi se moglo pričat o nelegalnom korištenju.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 22:22   #65
A, što je s onima koji ne žele plaćati BNet, nego žele prijem sa zajedničke antene na krovu zgrade, na koju imaju pravo?
sick_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 23:11   #66
Quote:
sick_boy kaže: Pogledaj post
A, što je s onima koji ne žele plaćati BNet, nego žele prijem sa zajedničke antene na krovu zgrade, na koju imaju pravo?
pa kaj nije moguća kombinacija kao sa satelitom ulaz SAT i zemaljska u multiswitch pa u instalaciju,a ko hoće plača i gleda,a ko neće gleda samo zemaljsku ja sam mislil da to tak funkcionira,pa nije valjda da je B-net jedini u takvoj situaciji to već definitivno nije normalno
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2009., 23:25   #67
Quote:
sick_boy kaže: Pogledaj post
A, što je s onima koji ne žele plaćati BNet, nego žele prijem sa zajedničke antene na krovu zgrade, na koju imaju pravo?
Ti najnormalnije gledaju tv prek tog ZAS-a....

Jedino oni koji imaju Bnet gube taj ZAS....

A na novijim zgradama u nekim kvartovima kada se ide preko ZAS-a kad novi korisnik uzme bilo šta od Bneta a da nije TV isto gubi ZAS ali onda fino može uzet uslugu sa Bnetovom televizijom...(2d ili 3d paket)...
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 00:23   #68
baš ću s frendom vidit, fiškal u telekom vodama..

brzi, znao sam da će ti se dopast! LOOOL!!! ;-)

ma gle, je najjednostavnije i najjeftinije rješenje, al upravo zato što su to naši kablovi i kroz njih već ide ZAS u smislu krovne zemaljsko-satelitske antene ne znam da bi baš mogao i B.net paralelno...zato su oni svoju uslugu do zainteresiranih skoro pola stanara potegli svojim kablovima kroz svoje kanalice po zidovima naših hodnika i sve 5.

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 02.12.2009. at 00:43.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 18:18   #69
Bnet kartica i LG

Jel moze netko potvrditi da Bnet kartica radi u CI slotu sa LG-i televizorima (konkretno LG32LH7000) ?
CI modul (Conax decoder) provjereno radi u sa Bnet karticom sa drugim televizorima (Philips, Panasonic, Sony).
stari medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2009., 18:44   #70
nema onda razlogsa da ne radi i u LG-ju...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 09:07   #71
Na koji nacin tocno radi ta njihova kartica. Jel mogu ja uzeti jedan STB sa karticom, jedan conax modul, prijaviti da sam izgubio karticu (100 kn), i onda dobiti novu? Tj, jel mogu oni nekako 'zablokirati' svoju karticu koju ja prijavim da je izgubljena?
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 20:03   #72
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
Na koji nacin tocno radi ta njihova kartica. Jel mogu ja uzeti jedan STB sa karticom, jedan conax modul, prijaviti da sam izgubio karticu (100 kn), i onda dobiti novu? Tj, jel mogu oni nekako 'zablokirati' svoju karticu koju ja prijavim da je izgubljena?
Zakaj kemijat tak kad ti je za drugu karticu naplata samo 30 kn mjesećno(najam drugog digitalnog prijemnika s obzirom da prvi dobijaš besplatno)
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 21:31   #73
Quote:
Dwarf980 kaže: Pogledaj post
Zakaj kemijat tak kad ti je za drugu karticu naplata samo 30 kn mjesećno(najam drugog digitalnog prijemnika s obzirom da prvi dobijaš besplatno)
Zato kaj imam 3 TVa :P A nece mi dat 3 prijemnika. Samo me zanima jel ta kartica prolazi kakvu autorizaciju na nekom 'serveru' ili je to cisto lokalna stvar.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 10:03   #74
ja mislim da su se svakako osigurali da "izgubljena" kartica više ne proradi

na ovo bi pitanje mogao odgovorit samo neki tehničar u b-netu jer sumnjam da netko ima iskustva s tim, a da se pojavljuje ovdje na Forumu....
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 10:34   #75
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
ja mislim da su se svakako osigurali da "izgubljena" kartica više ne proradi

na ovo bi pitanje mogao odgovorit samo neki tehničar u b-netu jer sumnjam da netko ima iskustva s tim, a da se pojavljuje ovdje na Forumu....
Pa dobro cisto teorijski, jedini nacin da to radi je da kartica, tj stb nekako komunicira sa njihovom bazom podataka svih kartica. A mislim da to neide tak.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 15:55   #76
Quote:
Dwarf980 kaže: Pogledaj post
Zakaj kemijat tak kad ti je za drugu karticu naplata samo 30 kn mjesećno(najam drugog digitalnog prijemnika s obzirom da prvi dobijaš besplatno)
Ništa ne dobiješ besplatno. STB nije tvoj i po otkazu usluge moraš ga vratiti ili platiti 800,00kn.

Prilično sam siguran da "izgubljena" kartica neće više raditi.

Imam i ja jedno pitanje: jel' probao netko da li se što vidi bez kartice? Dakle, samo preko praznog STB-a - da li možda radi samo osnovni paket?
sick_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 16:25   #77
Quote:
sick_boy kaže: Pogledaj post
Ništa ne dobiješ besplatno. STB nije tvoj i po otkazu usluge moraš ga vratiti ili platiti 800,00kn.

Prilično sam siguran da "izgubljena" kartica neće više raditi.

Imam i ja jedno pitanje: jel' probao netko da li se što vidi bez kartice? Dakle, samo preko praznog STB-a - da li možda radi samo osnovni paket?
Pa na koji nacin bi to bilo izvedeno? To me zanima. Ak postoji kakav autorizacijski server, onda ok, al sumnjam da su toliko napredni.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 11:21   #78
meni tv ima DVB-C i uopce ne palim STB. Od digitalnih vidim ovih nekoliko domacih kanala, od analognih imam valjda 20-30 kanala. Neznam sad koje ali na STBu vidim jos vise kanala. Sad neznam sto spada u prosireni paket (koji placam) a sto u osnovni, ali eto i bez STBa se vidi dosta toga.
psihoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 12:02   #79
ha, analogiju primaš neovisno o izvedbi kartica u STB direkt il u conax cam, oni ionak prolaze kroz antenski kabel, makar nemao ništa između imat ćeš ih na TVu..

tu mi se i čini caka jer ispada da od digitale ti kroz modul vidiš samo ona 4 DVB-T HR programa no ne i ostatak DVB-C digitalne ponude iz proširenog paketa... a da imaš karticu u rec-u pa scartom na TV imao bi ih sve, garant... znači ipak možda kartica sa svim digitalnim programima ne radi u svakom camu i/ili na svakom TV-u, a na reciveru ipak svakom radi....hmmm.....
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 12:05   #80
je, stara otkazala b.net, računi joj više ne stižu, ali svi analogni kanali su još uvijek tu...kaj će zbog nje dolazit preprogmirat stanicu kad će b.net 1.1.2011. taj signal ionako morat isključit na masteru...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:20.