Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2010., 21:01   #1
Corolla retrovizor

Eto, dogodilo se na polupraznom parkiralištu u nedjelju poslijepodne i ode moj retrovizor. Nekome je parking bio premali.
Dakle, bila bih zahvalna ako me netko može riješiti neizvjesnosti prije jutra i procijeniti koliko bi mogao koštati vozačev retrovizor (znači onaj "dupli" s dodatkom za mrtvi kut) za Corollu .
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 21:14   #2
Uf, nije dobro!
Ima li električno podešavanje i grijanje? I da li je u boji karoserije?
__________________
"Ladies and Gentlemen, this is your Captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." by Captain Eric Moody
sinisa_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 21:51   #3
Au, imao je električno podešavanje i grijanje. Da se uozbiljim, probala sam, staklo se i dalje može električno podešavati vertikalno, tj. preko horizontalne osi, ali se ne okreće oko vertikalne osi. Grijanje nisam probala. Onaj šminkerski dio u boji karoserije (što je u stvari stražnji poklopac retrovizora) našla sam par metara dalje i u jednom je komadu (osim kaj mu je jedan od dva "noseka" strgan, ali valjda se na tom mjestu može i ljepilom učvrstiti). Nosač retrovizora je nedirnut, znači odšarafe se ona tri-četiri šarafa ispod i skoro da mogu izvaditi ono kaj je zdrobljeno, ali ne znam s kakvim je to još žicama vezano).
I jasno, Corolla na sreću nema žmigavac na retrovizoru.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 22:29   #4
dobro, a kaj je onda potrgano? samo špigl? ako da, možda možeš kupiti zamjenski koji se nalijepi tamo u kućište gdje je bio original, pa bi sve više manje trebalo štimati. a masku zalijepi. samo nemoj pitati gdje da kupiš zamjenski za toyotu jer nemam pojma...
štenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 22:36   #5
Uvijek možeš proći 2-3 puta jeftinije ako kupuješ preko egay-a. Japanci imaju predobre cijene u USA. Uzmi moj primjer, razvodnik paljenja za hondu, u JC su mi tražili oko 3000 kn, bez ruke i kape. Znači, samo tijelo razvodnika i to sam morao platiti odmah, pa će tek onda napraviti narudžbu. OEM razvodnik u USA s dostavom, carinom i porezom me izašao ispod 1000 kuna (cijeli komplet, sa rukom i kapom).
trooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 22:46   #6
Quote:
trooly kaže: Pogledaj post
Uvijek možeš proći 2-3 puta jeftinije ako kupuješ preko egay-a.
ne želim ni pomišljati što je to... al nekak mislim da ne prodaju retrovizore
štenac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 22:48   #7
Quote:
štenac kaže: Pogledaj post
dobro, a kaj je onda potrgano? samo špigl? ako da, možda možeš kupiti zamjenski koji se nalijepi tamo u kućište gdje je bio original, pa bi sve više manje trebalo štimati. a masku zalijepi. samo nemoj pitati gdje da kupiš zamjenski za toyotu jer nemam pojma...
Špigl je zdrobljen. Špigl se inače okreće unutar onog crnog plastičnog kućišta na koje se otraga pričvrsti poklopac u boji koji je skoro pa ok. Ali rub (onaj najistureniji) tog crnog kućišta je isto puknut, pa mi i on treba. I ne radi električna kontrola duž horizontalne osi.

Pa i ebay ću razmotriti iako nemam svoje kartice, ako me u toyoti budu tražili hrpu love. Ima neka agencija tu u zg koja radi takve uvoze za one koji npr. nemaju kartice ili se ne usude kupovati preko svojih kartica. Koliko se sjećam, provizije im nisu baš nešto pretjerane.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 22:59   #8
Quote:
anita kaže: Pogledaj post
Pa i ebay ću razmotriti iako nemam svoje kartice, ako me u toyoti budu tražili hrpu love. Ima neka agencija tu u zg koja radi takve uvoze za one koji npr. nemaju kartice ili se ne usude kupovati preko svojih kartica. Koliko se sjećam, provizije im nisu baš nešto pretjerane.
Pokušaj kontaktirati mailom:
http://suzukird1.netfirms.com/AM/catalog/index.php

Mr. Machado ti je osoba koja je zadužena za prodaju dijelova i pošalji mu model, godinu i oznaku retrovizora (lijevi desni/vozačeva suvozačeva strana). Oni ti primaju uplate preko western uniona. I super su uslužni. Meni su nabavili 3 slojnu metlanu brtvu glave za model koji se nikada nije prodavao u USA, već samo u EU, JPN i AUS.
trooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 23:10   #9
Sto se tice retrovizora: Na starom autu sam imao slican slucaj, ali sam sve rijesio za 100 kuna kod staklara, koji mi je izrezao skoro pa identicno zrcalo, samo sto nije bilo asfericno, nego ravno.
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 23:12   #10
Quote:
klinsider kaže: Pogledaj post
koji mi je izrezao skoro pa identicno zrcalo, samo sto nije bilo asfericno, nego ravno.
Trebao si naći s nekog autootpada retrovizor od TAM 110 ili 150. Njihova su sferična. Ja sam tak napravio dok nisam naletio na OEM replacement.
trooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 07:10   #11
Trooly, thanks, bila na stranici ali tamo je sve turbo. Ne vidim gdje bih našla svoj retrovizor.

Klinsider, isto thanks, vjerujem da želiš pomoći, ali moram reći da onak na prvu ruku kad sam pročitala tvoj post u glavi mi prohujalo "pa kaj je njemu, najbolje da si nakeljim ogledalce iz dm-a". Ak niš drugo, barem bih znala da nije skupo.

Uglavnom, googlam malo i čini mi se da to ne bu ispod dvije milje. Osim ako ima netko kome ne treba retrovizor na Corolli. Pa korisnije da ga da meni, nego da mu ga netko skrši na parkingu.

I još samo da vam ispričam kakav je bio slijed reakcija na cijeli slučaj. Prvo, doza nevjerice, a onda doza žalosti, ali ne baš do suza. Suze su pale jučer, tj. prekjučer kad sam skužila da je prodan tepih (cijena samo 350 kn, a tepih super) koji sam ja htjela kupiti.

Nakon odmjerene žalosti uslijedila je doza inata koja me odvela ravno u Zlatarnu Celje gdje sam duševnu patnju zaliječila jednim poklončićem u vrijednosti od 550 kn. Mislim si ovak: trenutno renoviram dio kuće i odlazi nemala lova na pločice, farbice, impregnacije, parkete, majstore... (ok, znam, to je vrijednost u trajanju jedne generacije). Sad mi ode retro i najvjerojatnije ću ga već sutra platiti ne baš malo, ne trepnuvši okom jer ipak se radi o mom autu. Klincu treba Jurić, Šik Hiks, Šlep i ostalo društvo, majica s Piston Cupom i još nebrojene druge tričarije, a maminom sinu se želje najčešće ispunjavaju (bez brige, znam da nije pedagoški.) A ja si već nekoliko mjeseci želim taj poklončić i nikak da bude love za mene. I kad sam danas već gotovo odlučila da ću si to ipak priuštiti, nađem opisanu sliku na parkingu. I rekoh: sad mi je dosta!
Dobro pjeva Vlatkica (koliko god da mi je antipatična): šoping je najbolja terapija. Kaj je, je. (Ne odnosi se na autodijelove.)
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 08:59   #12
žene, sve žele na gotovo.

Pošalji mail sa onim podacima koje sam ti ranije napisao na:
[email protected]
naslovljeno na Mr. Machado
I budu ti se javili. Naglasi da želiš platiti western unionom, pa da ti pošalje podatke za popunu formulara western uniona.
Kad uplatiš western unionom, kontaktiraj ga mailom i pošalji mu broj uplate. U roku od 7-10 dana ti paket stiže na poštu. (obavezno mu napiši u mailu da želiš USPS dostavu)
trooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 09:14   #13
Ufff, fakat žalostan post....Eto ako nađeš na ebay-u, ja ti naručim bez provizije.

No, kao što si sama rekla, vjerojatno ti se neće dati kombinirati pa ćeš ga već sutra kupiti...Kaj je najgore, da, vjerojatno će te koštati >2000 kn.
To je tak kad voziš novi auto. Sjećam se kad sam prije dve godine otkinuo retrovizor na svojoj tada 10 godina staroj Corsi. Kompletni novi me koštao 120 kn. Sad bi me tak nešto ziher koštalo dvaipolsoma.
__________________
"Ladies and Gentlemen, this is your Captain speaking. We have a small problem. All four engines have stopped. We are doing our damnedest to get them going again. I trust you are not in too much distress." by Captain Eric Moody

Zadnje uređivanje sinisa_7 : 12.04.2010. at 09:24.
sinisa_7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 20:10   #14
Hvala svima. Novi original Toyota u Toyoti s ugradnjom košta 1500 kn. Dolazi krajem tjedna. Ima i gorih stvari u životu. Case closed.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 20:59   #15
ti se baš voliš razbacivati s novcima

a nebi si htjela priuštiti još jedan komad zlatnine i neki set dobre kozmetike?
jer, mogla si proći i jeftinije
retrovizor corolla, na struju, grijani
450 kn + poštarina. nebi bilo više od 500 ako znaš to odigrati kak treba.

a montaža je ionak posel za osnovnjake. 3 šarafa, 1 konektor, posel od 5 minuta.

al dobro, bar si pomogla lokalnu ekonomiju
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 01:44   #16
Kakav ti je to link? Kompač mi se zblesirao od njega. prvo je Norton IS prijavio 8 "napadača" s tog linka, a onda mi nacrtao više nego uočljiv crveni iks. Još samo mrtvačka glava fali. I sad mi se vrti Ad-Awore u backgroundu. I wonder kakav je tek retrovizor iza tog linka.

Vidim da se šališ i jasno, tko se danas voli razbacivati novcem?! Ali gle, može mi ići u glavu da se za istu stvar može proći 10, 20, 30% jeftinije. Pa nek bude i 40. Ali mi ne ide u glavu da razlika u cijeni (naglašavam, za potpuno istu stvar) može biti trostruka. Možda je stvar u tome kaj je glava ženska.

To me pomalo podsjeća na top shop prodaju na kojoj onaj tip reklamira posuđe koje inače košta 7000 kn, ali u ovoj neponovljivoj ponudi može biti vaše za neke smiješne novce. A još ćemo Vam nešto i pokloniti ako nazovete odmah. I to "odmah" se vrti već godinu dana. Uz to je tip cijelo vrijeme na rubu smijeha, ili samo ima takvu facu, kao da niti sam ne vjeruje u to kaj reklamira.
Kad je nešto drastično jeftino, ja jednostavno ne vjerujem da je i dobro.
Kupaonsko ogledalo možeš kupiti za 100 kn, ali u istoj dimenziji i za 1000 kn i nikad ne bih zaključila da je to baš ista kvaliteta ogledala koliko god identično izgledalo. Tak i ovo s retračem.

Možda se iza tvog linka krije nekakavo rabljeno. Ne bih znala, a ne bih više probala niti linkati da mi se opet kompač ne zblesira ili nekaj gore. (Ipak košta više od 10k kunića).
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 01:45   #17
Joj, nekaj sam fulala. Ova zadnja rečenica je trebala ispasti puno sitnija od glavnog teksta, a ispalo je obratno. Sorry.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 01:50   #18
Quote:
anita kaže: Pogledaj post
Kakav ti je to link? Kompač mi se zblesirao od njega. prvo je Norton IS prijavio 8 "napadača" s tog linka, a onda mi nacrtao više nego uočljiv crveni iks. Još samo mrtvačka glava fali. I sad mi se vrti Ad-Awore u backgroundu. I wonder kakav je tek retrovizor iza tog linka.

Vidim da se šališ i jasno, tko se danas voli razbacivati novcem?! Ali gle, može mi ići u glavu da se za istu stvar može proći 10, 20, 30% jeftinije. Pa nek bude i 40. Ali mi ne ide u glavu da razlika u cijeni (naglašavam, za potpuno istu stvar) može biti trostruka. Možda je stvar u tome kaj je glava ženska.

To me pomalo podsjeća na top shop prodaju na kojoj onaj tip reklamira posuđe koje inače košta 7000 kn, ali u ovoj neponovljivoj ponudi može biti vaše za neke smiješne novce. A još ćemo Vam nešto i pokloniti ako nazovete odmah. I to "odmah" se vrti već godinu dana. Uz to je tip cijelo vrijeme na rubu smijeha, ili samo ima takvu facu, kao da niti sam ne vjeruje u to kaj reklamira.
Kad je nešto drastično jeftino, ja jednostavno ne vjerujem da je i dobro.
Kupaonsko ogledalo možeš kupiti za 100 kn, ali u istoj dimenziji i za 1000 kn i nikad ne bih zaključila da je to baš ista kvaliteta ogledala koliko god identično izgledalo. Tak i ovo s retračem.

Možda se iza tvog linka krije nekakavo rabljeno. Ne bih znala, a ne bih više probala niti linkati da mi se opet kompač ne zblesira ili nekaj gore. (Ipak košta više od 10k kunića).
jesi mozda cula kad za ebay?
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 02:25   #19
Quote:
anita kaže: Pogledaj post
Ali mi ne ide u glavu da razlika u cijeni (naglašavam, za potpuno istu stvar) može biti trostruka.
Primjer:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/JDM-H...Q5fAccessories

E sad nazovi JC, i pitaj ih za cijenu TD-03U razvodnika paljenja (komplet) za Hondu CRX d16a8/9. Zamjenski (ne orginalni), samo tijelo (bez ruke i kape + brtve) je oko 3000 kn. Plaćanje odmah, a kako ih nemaju na lageru, čeka se.

Usporedi 723 kn + poštarina od 150 kn = 873 kn. Kako po novome ne plaćaš carinu na iznose do 1000 kn....plaćaš samo porez...i ukupno je ispod 1000 kn.
Ali komplet s kapom, rukom i brtvom.

Pa sad ti budi žensko i kupuj u Hrvata. Sretno ti bilo
trooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 02:31   #20
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/toyot...Q5fAccessories

19,99 usd

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2003-...Q5fAccessories

23,53 usd

Ali oke, tvoja je lova...
trooly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:31.