Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2012., 10:44   #1441
Quote:
nakamura-san kaže: Pogledaj post
Taj koji je tako naletio na pješaka da ga polomi za bolnicu nije biciklist nego divlja zvijer
Kolika "divlja zvijer" trebaš biti da polomiš npr. petogodišnjaka? A vjerojatnost da ti takav izleti iz nekog haustora je osjetno veća od nule.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 10:50   #1442
gle ja cu se stati ravno ispred tebe i ti sa svojim biciklom i svojih 80 kila + 10 kila bicikla naleti na mene sa 20km/h koliko se i voze biciklisti i da vidimo sto ce mi biti. ali ni pod koju cijenu necu stati sa biciklom na cestu da me pokupi auto od 1500kg sa 60 km/h. pa valjda je jasno samo po sebi da u prvom slucaju prolazim sa ogrebotinom ili kako ti kazes posjekotinom a u drugom slucaju me vatrogasci sa špahtlom skupljaju po cesti. o tome je rijec.
govorimo o normalnoj voznji po plocniku a ona je od 10-20 na sat. naravno da ima idiota koji projure i sa 40 ali njih treba kazniti a ne ove koji se mirno voze.
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 10:57   #1443
Quote:
tvuk kaže: Pogledaj post
Kolika "divlja zvijer" trebaš biti da polomiš npr. petogodišnjaka? A vjerojatnost da ti takav izleti iz nekog haustora je osjetno veća od nule.
Gle, u slučaju haustora se uvijek udaljavam prema rubu trotoara...a što ako sam ja recimo, na bic stazi, koja je uz rub pločnika, a klinac opet izleti, jer ima samo jedan metar od zida zgrade do bic staze...jesmo li što postigli time što sam išao po bic traci a ne po trotoaru...ja sam u pravu, a on je opet ozlijeđen...dakle nije problem u tome nego je problem što je netko pustio dijete da istrči...dijete, recimo, istrči, udari u starca , on pada i lomi sve, možda i glavu jer je krhak...problem je u istrčavanju djeteta...
nakamura-san is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 10:59   #1444
Quote:
nakamura-san kaže: Pogledaj post
Ja sa 130 kg stajem dosta naglo zato jer svugdje gdje anticipiram problem ako sam na pločniku, iz razloga nepovezanih dionica, usporavam tako da mogu "u mjestu" stati...

ma gle, ne kažem da je ugodno ijednom od sudionika ali je sigurno ugodnije nego biciklistu na kojeg naleti auto, a autu ništa...i sam sam autom naletio na bicilistu tj on na mene, srećom je bila riječ o mladom i fleksibilnom sportašu pa se samo malo natukao jer je pao na haubu, ja sam stao prije nego je on naletio...ali to je bila atipična situacija, jer obično je pad pod kotače ili guranje u grabu...
Naravno da nije "ugodno" kad auto naleti na tebe (znam iz iskustva - opet, na bic. stazi )
Ali, kao što je Tvuk rekao - tu se radi o tlačenju jačeg.
Biciklisti bježe od automobila na nogostupe - i na taj način ugrožavaju pješake...
Da, slažem se da situacija nije ni blizu idealne - ali biciklisti je ne poboljšavaju sa vožnjom po nogostupu... Pogotovo ne "spretna i okretna" klinčadija.
A hebiga... šogoricu je biciklistkinja zakačila sa guvernalom u pješačkoj zoni - nije ju ozlijedila, ali joj je poderala novu jaknu - vjerujem da su si obje u taj trenutak pomislile "uf, ali fala bogu, nije auto u pitanju"

@jones85 - za isprobavanje tvoje teorije "što će biti u kojem slučaju" nije potrebno da se itko zaleti u tebe.
Stani se nekih 10m ispred zida, okreni se prema zidu i počni trčati. Pa da vidimo što će ti biti.
Al onda još to pomnoži sa dva puta jer u tom slučaju najebeš i ti i pješak.
Ali naravno, kod nas ljudi misle samo na svoju guzicu
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 11:45   #1445
moj primjer:
nisam ni ja zlatan ni dobar kad sam na biciklu baš uvijek.. imam i ja svojih trenutaka di sam bio budala.
ali kada se vozim na posao ili s posla (dakle, ne žurim jer sam krenio na vrijeme i bitno mi je da stignem do cilja normalno), vozim po cesti, pješačkim prijelazima, po stazi....
kada sam na cesti onda sam ili u tramvajskoj liniji (uz pažnju da ne ide netko iza mene), ili uz desni rub kolnika (ne na tram), s time da opet pazim da ne vrludam, ne obilazim razna sranja etc, tj. da vozacima ne zadajem muke sa svojim slalomima a i sebi ne povećam šanse da završim na kolniku ležeći...
kada sam na stazi čim primjetim pješake, nailazim na tram stanicu ili idem uz rub zgrada i slicnih haustora i puteljaka koji izlaze odmah na stazu, uvijek su mi ruke na obje kočnice i uvijek usporim i prebacim se u nižu brzinu. hrpu puta sam ja ljude zeznio svojim nailaskom, hrpa ljudi (osobito baba) voli šetat slalome po stazi sa desnog na lijevi rub, ne znam, valjda wasser vaga u glavi ne štima, to još nisam uspio dokučiti. ali sve to jer ne želim da netko najebe, a među njima sam i ja ako se spičkam sa bicikla i padnem na stazu neće ni meni bit svejedno... uvijek pazim zbog sebe a poslije zbog drugih (balkanac, sta ces, ali barem pazim).
Kada prelazim pješački uvijek sam na biciklu i vozim, uvijek vozim sporije jer ljudi imaju tendenciju da se rašire kolko mogu i umiju samo da pređu pa to obavezno imat na umu. uvijek sporo i bitno da se pređe, poslije se lako obiđu pješaci i nastavi brza vožnja ako nema nikoga...

moj stil vožnje u 90% slučajeva...

ostalih 10 pičim ko majmun al onda se i trudim bit na cesti ili kad sam na stazi tamo gdje nema nikoga (tipa široke staze dubrava-penis plac, slavonska, etc)..
Rebbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 12:16   #1446
Quote:
nakamura-san kaže: Pogledaj post
Taj koji je tako naletio na pješaka da ga polomi za bolnicu nije biciklist nego divlja zvijer

.
Mogao si i članak do kraja pročitat....gdje piše da je pješak prelazio cestu dok mu je na semaforu bilo crveno....

Ni prvi ni zadnji put da mutava gerijatrijara radi sranja.....isključivo na svoju štetu....
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 13:24   #1447
Quote:
jones85 kaže: Pogledaj post
ali ni pod koju cijenu necu stati sa biciklom na cestu da me pokupi auto od 1500kg sa 60 km/h. pa valjda je jasno samo po sebi da u prvom slucaju prolazim sa ogrebotinom ili kako ti kazes posjekotinom a u drugom slucaju me vatrogasci sa špahtlom skupljaju po cesti. o tome je rijec.
govorimo o normalnoj voznji po plocniku a ona je od 10-20 na sat. naravno da ima idiota koji projure i sa 40 ali njih treba kazniti a ne ove koji se mirno voze.
baš to.

jučer su pametni plavci počeli haltati bicikliste na Aveniji Dubrava u mom kvartu kod ćoška s Grižanskom i iživljavati se.
kladim se da bi im zarada bila puno veća da su zaustavljali krkane koji jure po Aveniji Dubrava 120 na sat ili one koji skreću s Avenije u Grižansku i pritom pješacima oduzimaju prednost u raskrižju pri prelaženju ceste, pošto je to moj kvart i svakodnevno prolazim onuda kao pješakinji mi bar 2, 3x tjedno tamo neki krkan oduzme prednost ulazeći u zavoj sa 70 na sat. al' ne, plavci se iživljavaju na slabijima, naravno.
a Avenija Dubrava i vožnja između tračnica i auta je jednaka ruskom ruletu, i dalje to tvrdim i slažem se sa svime što su rekli Jones, Grizli i ekipa.
kolnik me neće vidjeti tako skoro.

Dwarf980, istina, gerijatrija ponekad radi sranja... baš je jučer tram u kojem sam se vozila skoro pokupio biciklista od kojih 70-75 g. u samoubilačkom potezu koji je u punoj brzini preko crvenog na semaforu za pješake projurio preko Maksimirske kod ulaza u ZOO.
i zašto onda ne kažnjavaju takve kamikaze nego nas koji normalno brzinom 5-15 km/h (i usporimo il siđemo kad se nađemo među pješacima) vozimo po onom širokom pločniku na Maksimirskoj?
tvrdim da je pločnik u Maksimirskoj od okretišta Dubrava do zoološkog vrta iliti križanja s Bukovačkom dovoljno širok da se povuče biciklistička traka bar po trećini ili polovici.
Crimson Wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 16:57   #1448
ja vozim poput rebbita.
taj stil.
vozim brzo i agresivno, ali čak i kada ima bic. staza draže mi je na cesti.
ako je promet gust preselim se na stazu, ali tamo sam operzniji puno više iz nekog razloga.
više vjerujem vozačima nego pješacima.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 17:14   #1449
Quote:
Crimson Wind kaže: Pogledaj post
baš to.

....
tvrdim da je pločnik u Maksimirskoj od okretišta Dubrava do zoološkog vrta iliti križanja s Bukovačkom dovoljno širok da se povuče biciklistička traka bar po trećini ili polovici.

tamo već postoji biciklistička staza. na nekim djelovima traka se slabo vidi ili se uopće ne vidi ali biciklistička staza postoji!
error0110 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 17:24   #1450
Quote:
hazzarder kaže: Pogledaj post
ja vozim poput rebbita.
taj stil.
vozim brzo i agresivno, ali čak i kada ima bic. staza draže mi je na cesti.
ako je promet gust preselim se na stazu, ali tamo sam operzniji puno više iz nekog razloga.
više vjerujem vozačima nego pješacima.
+1

više sam imao problema s pješacima nego autima do sad
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 21:27   #1451
Quote:
Mali Maleni kaže: Pogledaj post
A sto do kraja ne citiraš. Pješak je prelazio cestu dok mu je bilo crveno ...

Dečko na biciklu nije kriv ...
Grga-os is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 21:29   #1452
ako je citat bio odgovor na ovo
Quote:
jones85 kaže: Pogledaj post
uostalom nisam cuo za niti jedan slucaj gdje je biciklist naletio i ozbiljno ozljedio pjesaka (ako je bilo naleta to je zavrsilo sa eventualnom modricom ili ogrebotinom),
nema potrebe za ostatkom citata
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 23:54   #1453
Quote:
error0110 kaže: Pogledaj post
tamo već postoji biciklistička staza. na nekim djelovima traka se slabo vidi ili se uopće ne vidi ali biciklistička staza postoji!
znam da postoji od okretišta Dubrava do stanice Ravnice s obje strane, tamo je još donekle vidljiva, sa sjeverne strane nešto vidljivija. ali dalje? dalje se ne vidi. znam da je nekoć (prije 10-ak godina) bila itekako vidljiva...
ali čemu onda policajci kažnjavaju bicikliste na onom raskrižju sa sjeverne strane prije stanice Hondlova ili na glavnom ulazu u Maksimir kod stadiona za vožnju po pločniku ako biciklistička traka postoji? WTF?
naravno, lakše je naplatiti biciklistu 300 kn kazne nego dati iz gradskog proračuna 10 x 50 kn (ilitiga 500 kn) za tih par kantica žute boje koliko bi bilo dovoljno za obnovu bic. trake... al da, za ono ruglo od stadiona su se mogle potrošiti stotine milijuna eura. nevermind.
Crimson Wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 00:47   #1454
Nemojte se više smesti ako vas zaustave kod stadiona na južnoj strani. Dakle tamo postoji staza, koja doduše se ne vidi, ali postoji znak.
Konzultirao sam stručnjaka i to je to.
Dakle kao što svi znamo znak vrijedi do prvog raskršća (ili do prestanka valjanosti), prvo raskršće je hondlova, tako da znak na početku vrijedi do tamo.
To što nema crta ne znači da to nije staza.
Vi postupate po znaku, a ne po crtama na podu, isto kao u nekom mjestu van naselja gdje je cesta za promet u oba smjera (znak to kaže) a nema linije između, nećete voziti lijevo zar ne?
dakle ako vas kazni, sudac za prekršaje odbacuje slučaj.
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 01:02   #1455
hvala, Klingonac. jako korisna informacija. dugo sam se pitala čemu taj znak već godinama stoji tamo, a označene staze nigdje.
tak i tak u 95% slučajeva kad idem prema gradu i iz grada i vozim po pločniku s te južne strane.

btw vidjela sam plavce kako zaustavljaju bicikliste samo sa sjeverne strane, kaj su sad odjednom i na južnu prešli? tamo nam svima mogu staviti soli na rep, znak je ipak znak.
Crimson Wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 10:13   #1456
Quote:
Crimson Wind kaže: Pogledaj post
hvala, Klingonac. jako korisna informacija. dugo sam se pitala čemu taj znak već godinama stoji tamo, a označene staze nigdje.
tak i tak u 95% slučajeva kad idem prema gradu i iz grada i vozim po pločniku s te južne strane.

btw vidjela sam plavce kako zaustavljaju bicikliste samo sa sjeverne strane, kaj su sad odjednom i na južnu prešli? tamo nam svima mogu staviti soli na rep, znak je ipak znak.

Isto kak sve više i više semafora ima uz pješaka znak za bajk....tak da nema potrebe gurat bajk preko zebre ako postoji opcija i za bajk....
__________________
“You spend the first years of a child’s life teaching it to walk and talk, then you spend the rest of its life telling it to shut up and sit down”
Dwarfinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 21:32   #1457
Quote:
nakamura-san kaže: Pogledaj post
Taj koji je tako naletio na pješaka da ga polomi za bolnicu nije biciklist nego divlja zvijer

ima tona "spretne i okrentne" klinčadije koja misli da je slalom neđu pješacima izraz njihove sposobnosti...ali prosto mi je nepojmljivo mišljenje da su bicklisti za pješaka jednako velika opasnost kao automobili za bicikliste...
Meni je djete istrčalo sa terase kafića, i to zapravo, nije ostrčalo, nego se spotaknulo, i palo pod bicikl Nije mu ništa bilo osim kvrge na glavi, i masti od suspenzije, ali da sam išao brzo tko zna kako bi završilo.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2012., 20:00   #1458
ovakvih psihopata na cesti ima i kod nas, pa me ne čudi da se neki boje voziti:
http://www.index.hr/like/clanak/voza...ta/608533.aspx
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2012., 20:30   #1459
Psihopata ima svugdje...

ali meni se čini da nije baš bilo namjerno kako se iz teksta da zaključiti, nego jednostavno vozač nije stigao dovoljno usporiti, a nije se mogao prestrojiti u tom trenutku jer je po lijevoj traci upravo prolazio taj autobus koji mu je kasnije prepriječio put, čak je vjerojatno pratio retrovizor zbog prestrojavanja i izgubio osjećaj udaljenosti do bicikliste...kriva procjena, grijeh je što je pokušao pobjeći a ne pomoći unesrećenom

ne bojim se ja psihopata na kolniku, bojim se spleta nesretnih okolnosti
nakamura-san is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 22:11   #1460
Quote:
Mali Maleni kaže: Pogledaj post
Usporedba ti je za
Ali u boldanom dolazimo do glavnog problema - biciklisti smetaju pješacima.
Ne ide mi u glavu kako biciklisti jednostavno ne kuže da smetaju pješacima.
Dopuštamo si (mi, biciklisti) ljutiti se na pješake koji hodaju po bic stazama, ali mi se zato smijemo voziti po pješačkim.
Quod licet Iovi, non licet bovi
Ne, pješaci smetaju biciklistima, nek' se šeću po cesti.
Mislim ono, meni kad sam pješak biciklisti ne smetaju pa ne vidim zašto bi bilo obrnuto, jer su si neki utuvili u glavu da je nogostup raj po kojem se mogu rastegnuti? To što se uvijek nađe neki idiot kome sve i svašta smeta je nešto drugo. Većina ljudi ima razumijevanja i pristojna je.

Zadnje uređivanje Scarlett_O_Hara : 10.04.2012. at 22:22.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:46.