Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2013., 23:52   #1
Oportunitetni trošak kod odustanka od upisa na fakuletet

ranije sam završila jedan faks i danas pročitam da oni koji su već studirali moraju plaćati studij 6500 kn koje naravno nemam, što sad da radim? ne mogu odustati, pimljena sam. De mi recite jesu naplaćivali fakulteti taj prioritetni trošak kod odustanka? sad me uhvatila panika... nemam te novce, nemam ni za oportunitetni trošak

Na stranicama faksa piše:

- potvrdu o plaćenim troškovima školarine u iznosu od 6.500,00 kn samo za pristupnike koji su već prethodno bili upisani na drugo javno visoko učilište u RH u statusu redovitog studenta na istoj razini

Molim hitan odg
be cool is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 09:20   #2
Quote:
be cool kaže: Pogledaj post
ranije sam završila jedan faks i danas pročitam da oni koji su već studirali moraju plaćati studij 6500 kn koje naravno nemam, što sad da radim? ne mogu odustati, pimljena sam. De mi recite jesu naplaćivali fakulteti taj prioritetni trošak kod odustanka? sad me uhvatila panika... nemam te novce, nemam ni za oportunitetni trošak

Na stranicama faksa piše:

- potvrdu o plaćenim troškovima školarine u iznosu od 6.500,00 kn samo za pristupnike koji su već prethodno bili upisani na drugo javno visoko učilište u RH u statusu redovitog studenta na istoj razini

Molim hitan odg
mislim da ti tu nema pomoci mozda, nazovi taj fakultet i kazi svoju situaciju ali cak i ako odustanes sumnjam da ce se oni odreci tih novaca
luka249 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 10:36   #3
Quote:
be cool kaže: Pogledaj post
ranije sam završila jedan faks i danas pročitam da oni koji su već studirali moraju plaćati studij 6500 kn koje naravno nemam, što sad da radim? ne mogu odustati, pimljena sam. De mi recite jesu naplaćivali fakulteti taj prioritetni trošak kod odustanka? sad me uhvatila panika... nemam te novce, nemam ni za oportunitetni trošak

Na stranicama faksa piše:

- potvrdu o plaćenim troškovima školarine u iznosu od 6.500,00 kn samo za pristupnike koji su već prethodno bili upisani na drugo javno visoko učilište u RH u statusu redovitog studenta na istoj razini

Molim hitan odg
Definitivno nazovi i pitaj. Možda ako nisi zauzela nekom mjesto tj. ako se kvota nije popunila, ti ne naplate. Možda ti ne naplate niš jer nemaš a možda ti izađu u susret na neki drugi način. Bed je kaj ovak ak upišeš i daš 6.500 kn onda barem studiraš i imaš studentska prava pa možeš dat koji kolegij i radit preko sc-a a ak ne upišeš onda ćeš možda tak i tak morat platit 6.500 a nemaš niš od toga.

Nazovi Središnji prijavni ured, nadležan za upise na visoka učilišta.
Ncvvo štogod, šalji mailove, smisli nešto.
Broj oo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 12:18   #4
Jel znate slučajeve da su fakulteti naplaćivali te "kazne" za one koji nisu došli na upis? Tražim na netu na forumima iskustva ljudi, ali samo je jedna cura napisala da se nije pojavila na upisima i nije morala platiti nego je samo dobila zabranu upisa na taj fakultet.

Ma ja sam i htjela upisati taj fakultet i otišla sam pogledat što mi treba za upis kad me ovo šokiralo, ja sam državnu maturu polagala prije 3 godine tako da nisam pratila obavijesti vezano za državnu maturu kad sam to sve već prošla, mislila sam samo prijavim fakultet, a ispite sam već položila. Kad sam polagala državnu maturu već sam studirala na jednom fakultetu redovno i onda se moglo studirati 2 fakulteta paralelno bez plaćanja tako da mi je ovo bilo na kraj pameti. Još stalno svi viču besplatna prva godina za sve, kad ono ipak nije za sve .
be cool is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 20:23   #5
Quote:
be cool kaže: Pogledaj post
Jel znate slučajeve da su fakulteti naplaćivali te "kazne" za one koji nisu došli na upis? Tražim na netu na forumima iskustva ljudi, ali samo je jedna cura napisala da se nije pojavila na upisima i nije morala platiti nego je samo dobila zabranu upisa na taj fakultet.

Ma ja sam i htjela upisati taj fakultet i otišla sam pogledat što mi treba za upis kad me ovo šokiralo, ja sam državnu maturu polagala prije 3 godine tako da nisam pratila obavijesti vezano za državnu maturu kad sam to sve već prošla, mislila sam samo prijavim fakultet, a ispite sam već položila. Kad sam polagala državnu maturu već sam studirala na jednom fakultetu redovno i onda se moglo studirati 2 fakulteta paralelno bez plaćanja tako da mi je ovo bilo na kraj pameti. Još stalno svi viču besplatna prva godina za sve, kad ono ipak nije za sve .
Mislim da ti malo tko može reći nešto o naplati tih kazni, jer su, ako se ne varam, uvedene tek od ove godine.

A da se probaš raspitat u njihovoj referadi za plaćanje na rate? Ili ako možda možeš pisati molbu za manju školarinu zbog socijalnog statusa?

U svakom slučaju, odlazak u referadu ti ne gine, pa se tamo raspitaj što i kako.


EDIT: Što se tiče besplatne prve godine - da, besplatna je za sve, ali samo prvi put.
__________________
We are the fools of Time and Terror: Days
Steal on us, and steal from us; yet we live,
Loathing our life, and dreading still to die"
Countess is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:39.